Konie chodzące po pastwiskach - karmienie

Mam problem z moją młodą klaczką (2 latka) . Otóż od jakiegoś czasu regularnie zaczęła spadać z wagi. Nic w jej diecie się nie zmieniło ,dostaje to co zawsze. Całymi dniami chodzi po pastwisku wraz z matką. Zachowuje się normalnie , odrobaczana była jednak ten spadek wagi jest niepokojący ...
wątek zamknięty
a co na to weterynarz po zrobieniu ogledzin oraz badań ? jakie niedobory wykazały? test kału na pasożyty i robale co wykazał?
wątek zamknięty
Kurcze właśnie zauważyłam że ucięło mi połowę postu  😵  Ktoś ze stajni (już teraz nie pamiętam dokładnie) zasugerował , żeby zmniejszyć ilość podawanego owsa . I tu moje pytanie . Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Reszta moich koni raczej nie miała takich problemów. Zarobaczone nie są . Co 4 miesiące robimy badanie kału , w razie gdyby coś było odrobaczamy (różnymi środkami).

Isabelle
Badania krwi nie wykazały żadnych niedoborów . Weterynarz po przyjeździe , i obejrzeniu też nie zauważył nic niepokojącego. Klaczka normalnie się zachowuje , biega je tyle co zawsze i owsa i siana . Testy robione miesiąc wykazały obecność nicieni , ale tak jak napisałam wyżej konie odrobaczone .
wątek zamknięty
Dwa latka to jeszcze dzieciak, ktory sie rozwija. Zuzywa wiele energii na rozwoj, bialak i wapna "idą " na budowe koscca. Mój Maszek jak mial 2 latak wygladał jak zabiedzony "Etipoczyk" tez wyzwalam wetów. Wszedzie był chudy a brzuch prawie ciągnąl po ziemi. Pozniej zgubił brzuszek i nadal był mizerniutki a dzi mamy 3 lata i jest mega przystojniakiem choc nadal do grubasów nie zalicza sie. Nie martw się,jeżeli wet nic złego nie widzi, dzieciak nie ma pasozytów to dodaj mu np kukurydzy mielonej 9uwaga z iloscia bo tez jest energetyczna) dodaj toche gniecionego jeczmienia mozesz też dodac oelju 9kaloryczny!!) i powinno byc wszystko okey.
wątek zamknięty
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,727.0.html
Może tu znajdziesz coś dla siebie?
wątek zamknięty
sa watki o karmieniu, paszach, padokowaniu, pastwisku, mlodych koniach. ten zamykam.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.