Faza

Konto zarejstrowane: 22 stycznia 2009
Ostatnio online: 03 sierpnia 2021 o 20:50

Najnowsze posty użytkownika:

Praca. Szukam/oferuję
autor: Faza dnia 08 lutego 2019 o 19:18
W stajni przy domowej 11 koni , zatrudnię stajennego . Umowa o prace ( ZUS , podatki i dodatkowe ubezpieczenie )  ,samodzielny w pełni wyposażony  pokój z kuchnia i łazienka . Poszukuje osoby sumiennej , można wstawić swojego konia ( jest wolny duży boks) . Nie jesteśmy przesadnie wymagającymi pracodawcami . Do obowiązków stajennego należy sprzątanie boksów , wypuszczanie koni na pastwiska ( wszystkie pastwiska blisko stajni ) sprawdzanie stanu ogrodzenia i drobne naprawy . Stajnia mieści się 50 km od Warszawy , dobre połączenie z Warszawa ( pociąg 60 minut jazdy) osoby zainteresowane proszę o kontakt na pw
Podziękowania
autor: Faza dnia 25 sierpnia 2016 o 07:41
mam cięzko chorą bratanicę, niestety dziewczynka nie chodzi ba nawet samodzielnie nie siada. Brak z nią kontaktu. Dlatego tez wiem jak to wygląda. I dzis na podstawie starych orzeczen (wydanych przed 2014r) karty parkingowej (zaczek inwalidy) nik nie sprzeda.
Nowe przepisy
Kto zachowuje uprawnienia do karty parkingowej?
"Uprawnienia do karty j zachowają jedynie osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności, posiadające w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności jeden z trzech symboli przyczyny niepełnosprawności: 04-O, 05-R lub 10-N oraz zawierające wskazanie o spełnieniu przesłanek uprawniających do uzyskania karty parkingowej. Osoby te na wymianę dokumentu będą miały 5 miesięcy, ale w tym celu mogą już od 1 lipca 2014 r. zgłaszać się do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności właściwego do miejsca swego zamieszkania (wykaz zespołów - do pobrania)."
stare kart
"Wszystkie karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych zachowują swoją ważność na okres na jaki zostały wydane, jednak nie dłużej niż do 30 listopada 2014 r."

mój brat pomimo ,że wczesniejszą kartę miał "dożywotnio" musiał na nowo ubiegać się o przyznanie takiej karty.
Podziękowania
autor: Faza dnia 24 sierpnia 2016 o 13:44
Tu nie chodzi o natarczywośc ale o Twoje dobro. Warto stawić sie na komisję d/s orzekania o niepełnoscprawności i dostac ten znaczek. To ważne , bo ludziom z pewna grupa przysługują np odliczenia od podatku za niektóre leki, dodatek do renty (finansowy), senatoria itp.
Przy kazdym urzędzie powiatowym są takie komisje i warto złożyc tam podanie.
Wilki prawda i mity
autor: Faza dnia 29 czerwca 2016 o 08:09
Nika666

a to przypadkiem nie taki wilk był?


naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Faza dnia 27 maja 2016 o 12:36
Dea myśle po czasie , ze Tuch ma wiele racji. Raz zareagujesz nienaturalnie w organizm to wcześniej czy pozniej coś sypnąć sie musi .
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Faza dnia 25 maja 2016 o 17:10
Nie wiem w jakich warunkach wczesnej stał Hultaj . Kupiłam go od Hodowcy ktory zamierzał przeznaczyć konia na rzeź z racji " nie udanego egzemplarza" gdy byłam na miejscu stajnia wydawała sie być czysta a konie były na wybiegach . Ja osobiście mam żal do weterynarzy do dr Samsela , dr Landsberg a na koniec do dr Kozła. Nikt nie widział u konia postępującej choroby a po 2 tygodniowym pobycie Hultaja w szpitalu dr Psulina powiedziała zeby " lesera podkucia i jeździć  , do roboty lesera"  Mamzal bo mozna było wcześniej odpowiednio zareagować i pomoc zwierzakowi . Przez dwa lata był struganymi przez Vivianke i tu wielkie dzieki , ona pierwsza wiedziała , ze coś nie tak. Hultaj nadal jest strugany naturalniejsze ja juz nie wiem jak mam dalej mu pomoc.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: Faza dnia 25 maja 2016 o 11:26
Tuch pisze tu o mim koniu o Hultaju. W wieku 6 miesięcy miał zalożone podkuwki ortopedyczne na niespełna 3 miesiące. Pozniej wszystko wydawalo się byc okey. Kon do 5 roku zycia nie wykazywał żadnych dolegliwosci bólowych czy kulawizn. W iweku 5 lat nagle zaczał kuleć, pewnego dnia wyszedł z boksu ciagnąc dwie nogi przestraszyłam sie i zawiozłam konia do lecznicy na Slużewcu. Był tam ponad 2 tygodnie i nie stwierdzono nic. Kon cudownie ozdrowiał.
Po roku zaczal znów kulec byli weci , by ściagany Samsel pozniej  dr Kozioł i co ? I nic . Cholera nikt nie widział chorych trzeszczek. Dopeiro gdy wezwalam dr Swiderek (przyjechala razem z dr Golonko) padł "wyrok" chore trzeszki i to ostatnie "stadium"
Czy na chore trzeszki miały wpływ podkuwki ortopedyczne? Po tylu latach? Watpie , natomiast mam zal do naszych wetów, bo wczesniejsza diagnoza mogłaby wiele zmienić. Tyle zdjec rtg , pozniej i usg szukanie i nic??! Co do ruchu . Fakt moje konie nie biegaja po pastwiskach 24/24 ale codzien sa na pastwiskach teraz latem to i do 22 -giej a zimą do 18-tej.Wypuszczane sa o 5-tej rano.Teraz wiosna i latem sa w stajni max 7 godzin , zamykane tylko na noc.
Czy rzeczywiście brak ruchu spowodował te zmiany? Nie wiem, nic już nie wiem. Wiem jedno starałam sie i staram aby moje konie były zdrowe a jesli choruja to wyzwam wetów natychmiast. Nigdy nie żalowałam i nie załuję wydanych pieniędzy na leczenie czy na wetów.
Czasmai już sie zastanawiam czy ja powinnam miec konie? Może rzeczywiscie robię cos nie tak. Ot ostatnio Kaska zerwane sciegną . Lunar 3x w szpitalu -rzekomo zdrowy kon a ciagle znaczący na lewa nogę .Może Tuch ma racje i ciągle robię coś nie tak. Nie wiem już sama,
Wilki prawda i mity
autor: Faza dnia 06 maja 2016 o 13:37
ja też , zdrowe konie niech sobie chodzą cłąy czas po padokach ale ...z tym wiazać sie może ryzyko. Nie koniecznie związane z wilkami ale niestety ze zdziczalymi psami czy zwyczajnie bałabym się ludzi. ( chodzi mi o kradzieże)
Wilki prawda i mity
autor: Faza dnia 06 maja 2016 o 13:08
Twój post byc może ostry jest niestety prawdziwy.Parokrotnie rozmawiałam z Edzia na temat wilków czy wycinki puszczy (jestem zdecydowanie na nie). Zachowanie Edzi to..wielkie przerażenie i strach przed wilkiem. Przykre to ,że ludzie nie znający zagadnienia, wilka , nie czytając o jego naturze , sposobie zycia, polowania itp boja się go ot tak i juz. Bo gdzieś komus wilk coś zżarl. Oczywiste ,że wilk zje owce czy cielaka zostawionego sobie samego na pastwisku bez zadnej opieki. Zje tez burka przykutego łancuchem lub w ciasnym kojcu. Bo to tak jakbysmy przed głodnym postawili schabowy. Sami namawiamy  wilki to takich a nie innych zachowań. Natomiast nie jest znane i nie było znane aby wilk gdzies zaatakował czlowieka. No chyba ,że wściekły ale puki co wscieklizny nie ma
Trzeba zabezpieczac swoje zwierzaki i tyle a ,że ktoś nauczył se zyc wygodnie i zostawiał zwierzaki na noc same bez zabezpiecznia i w ramach tego nie zamierza nic zmieniac..no cóz. Nie będę tego komentowac.

Wilki prawda i mity
autor: Faza dnia 05 maja 2016 o 20:34
Niesobie w pełni popieram twój post . Ja ogromnie sie cieszę z powodu " powrotu" wilka i jego pełnej ochrony . Jakos przeżyłam sobie pare dni w borach i jakos wilki mnie nie napadły. Cieszę sie z powodu powolnego "powrotu" rysi, wielki szacunek dla ludzi którzy w ostatniej chwili walczyli i walczą o ochronę zagrożonych gatunków. Co do hybryd wiem , ze istnieje program odstrzeliwując stad hybryd właśnie dlatego , ze sa niebezpieczne i w obawie o czystość gatunku wilka . I to moim zdaniem jest ok. Edzia pies to pies nawet hasky czy Wilczak czeski choć wywodzą sie z wilka typowymi hybrydami nie sa , od jakiegoś czasu sa udomowione , sa socjalizowNe . Hybrydy to bardzo niebezpieczne zwierze , czujne , dzikie jak wilk a jednocześnie znające człowieka i jego słabe strony  , nie szanują i nie boja sie ludzi. Wiele hybryd niestety jest mylone z wilkami .
Wilki prawda i mity
autor: Faza dnia 28 kwietnia 2016 o 09:32
dla mnie to przykre ,ze czlowiek nie potrafi i nie chce zyc w zgodzie z przyrodą. I tyle w temacie.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 28 kwietnia 2016 o 07:49
tu potwierdze słowa Halo. W mojej rodzinie gdy ciotka urodziła blizniaki i jedno dziecko żyło dobe a drugie urodziło sie martwe, to ksiądz odmóił pochowania tego co urodziło się martwe. Bo to nie dziecko tylko płód (poród byl przed czasem i to sporo).
Zakłamanie koscioła jest ogromne.
Kącik Rekreanta cz. IX (2016)
autor: Faza dnia 27 kwietnia 2016 o 20:31
Dawno mnie tu nie było , jakos tak sie złożyło. Averis Kary wyglada super , fajnie was widzieć . Co do kasku? Wiele firm ubezpieczeniowych nie wypłaci odszkodowania ( w razie wypadku) jeśli jeździec nie miał kasku. Traktują to jako poważne naruszenie bhp . W każdym razie ja mam tak napisane w polisie. Wszystkie moje konie maja ubezpieczenie od oc i BMW ( w tym na jeźdźca) Moja córa bez problemu takie odszkodowanie dostała , gdyby jednak była bez kasku to Sorki choć sprawa dotyczyła nogi , odszkodowania by nie było. W USA gdzie ludzie chyba wszystko , wszystkich ubezpieczają maja wręcz fijola na tym punkcie i zapewne dlatego u nich nikomu nie przyjdzie na myśl aby nie założyć kasku
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Faza dnia 27 kwietnia 2016 o 13:53
http://www.fakt.pl/politycy/rzad-ratuje-upadajace-kopalnie-odprawy-dla-gornikow,artykuly,629584.html

urocze- czyli mamy jakies 4 letnie płatne urlopy , fantastyczne odprawy rzędu 75.000zł oraz 14-tki. I za to Kto zapłaci? pytanie raczej retoryczne!
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 27 kwietnia 2016 o 09:32
halo , zgadza sie te ponad 60 procent społeczeństwa nie ma spojnego programu , częśc nie poszla wogóle na głosowanie .Ale te 60% jest zdecydowanie przeciw temu co wyczynia aktualnie PIS i przeciw rozdawnictwu pieniędzy. Rząd nie ma tych pieniędzy czyli musi je skądś zabrac, czli od nas. I tyle a ja i te 60% społeczenstwa nie chca składać sie na taki program.
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 26 kwietnia 2016 o 04:34
Większość z tych 30 procent co poszła głosować ? Poza tym wsród nich byli ludzie nie popierający programu Pis lecz głosujący przeciw Po. Ot prawda a program 500 plus ( wg sondaży) nie popiera ponad 50 proc Polaków
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Faza dnia 25 kwietnia 2016 o 10:59
tzn - dzieci będą odpowiadac za długi rodziców? No bo jak np udowodnisz ,że 10 lub 15 lat temu miałas pieniadze np na zakup kawalerki i skad je miałas?
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 25 kwietnia 2016 o 08:19
Poza tym program 500+ nie wpłynie na wzrost urodzeń w kraju. Owszem dostaną Ci co juz maja dzieci ale czy z powodu owych 500 złotych ludzie zdecyduja sie na więcej dzieci? Watpię a chyba taka była intencja.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 23 kwietnia 2016 o 07:49
tunrida szkoda " nafty" dajmy sobie na luz. halo jak ten beton , jak raz zastygł to ono młotem go , bo zdania nie zmieni.
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 22 kwietnia 2016 o 10:58
dominoxs alez mi brakuje tego magicznego klawisza "lubię to"

Dodofon jesli korzysta z funduszu męza to ok, jesli i ten pracuje na "lewo" to już nie. Może i nie chodzi do lekarza ale w domu lub w prywatnym szpitalu chyba nie rodziła?
In memoriam
autor: Faza dnia 22 kwietnia 2016 o 10:40
Armara  , xequus dziewczyny trzymajcie się, bardzo Wam współczuje
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 22 kwietnia 2016 o 10:37
zen ja należę do tych co nie lubią donosić i nigdy tego nie zrobiłam i nie zrobię. Co nie znaczy ,że taką psotawę akceptuję. Halo nigdy nie płaciła składek np na kasę chorych dla mnie oznacza to ,że korzysta z naszych pieniędzy tych "nieudaczników" którzy płacą. Bo ktoś musi płacic na pensję dla lekarzy , sprzet itp. Niech inni płacą ja sobie poradzę. Mhhh fajnie.
Gdy przyjdzie czas na emeryturę lub poprostu nie będzie sił pracowac "na lewo" to skąd kasa- znowu z naszych skałdek. I mam to chwalić!!


Co do decyzji kobiety czy pracuje zawodowo , czy ma jakies ambicje zawodowe czy woli zając się domem? To moim zdaniem nie jest wazne , każda z nas udziela sie i żyje tak jak lubi. Jedna osoba wogóle nie widzi się w roli gospodyni ,inna azs jest wspaniała gospodynia domową. I fajnie by było gdyby kobieta mogła wybierać a niestety często sytuacja ekonomiczna zmusza ja do pracy zawodowej czy tego chce czy nie. I wtedy nie jest sie ani dobrym pracownikiem ani dobrą gospodynią. Przynajmniej ja tak sądze, bo ze mnie...marna gospodyni. Gdyby nie pomoc męża a teraz dorosłej corki to raczej codiennie obiadów by w domu nie było. Podziwiam kobiety które radzą sobie na "obu frontach"Jak i te które naprawdę pracuje "tylko" w domu , to jest praca i to cięzka praca. Ja wole pracować zawodowo , czasem jest to dla mnie ucieczka od problemów domowych , w pracy mam wiekszy spokójAborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 22 kwietnia 2016 o 08:46

tunrida jakże brakuje mi przycisku "lubie to!


Aha, czyli wzywa się pogotowie, i oburza na lekarza, że "jak mógł", walczy o każdy oddech - a wg. ciebie trzeba było zabić znacznie wcześniej? Przykro mi, mamy XXI wiek. Wszyscy DOSKONALE wiemy, że życie ludzkie zaczyna się O WIELE wcześniej, niż moment urodzenia. Ty tego nie wiesz?Szczerze ? Halo możesz nazwać to jak chcesz ale gdybym była w ciązy i wiedziałabym ,że urodze tak chore dziecko to zdecydowanie usunęłabym. Ja nazwę to usunieciem ciąży (przerwaniem tworzenia się dziecka) a Ty nazwiesz to zabijaniem.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 21 kwietnia 2016 o 12:09
pokemon  😀 uzyska, uzyska "o zlepkach zyjących komórek, jajechek dna"itp o zyciu tychże komórek no i o zabijaniu, i niszczeniu jajeczek  😉
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 21 kwietnia 2016 o 10:16
Nie ,kartka jest i wsi cały czas TERAZ , w poradni rodzinnej przy urzędzie gminy...

tunrida dlatego jestem za starą ustawa która uwzgledniała nie tylko zgrożenie ciązy, gwałty czy zdrowie kobiety ale również ważne aspekty społczen i ekonomiczne.
Każdą decyzja o ciązy , donoszeniu jej i konsekwencjach powinna podejmować kobieta. To jej zycie , zycie jej rodziny i jej sumienie. Dla mnie tyle w temacie.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 21 kwietnia 2016 o 10:03
Troszkę nie na temat ale daje fajny obraz naszego kraju, społeczenstwa. To kartka z poradni rodzinnej


Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 21 kwietnia 2016 o 09:40
Halo
Tak czytam Cię i nie rozumiem. Albo inaczej rozumiem i bardzo się dziwię. Dziwię sie ,ze masz takie a nie inne poglady ,ze są one na pograniczu fanatyzmu!
Masz prawo do swoich poglądów, tak uważasz i okey ale nie zmuszaj innych do stosowania sie do swoich zasad i do bycia zgodnym z Twoimi poglądami. Bawisz się nazewnictwem , bawisz się  tyle.
Szczerze? Nawet nie chcę mi się dokładnie czytac i analizować tego co piszesz  dla mnie to absurd i FANATYZM w czystej postaci.
Jak możesz nazwać zabijaniem zarodka (zlepka komórek i czegoś tam jeszcze) zdrowej ciązy u kobiety zgwalconej. Nożesz i co z tego ,ze ta ciąza jest zdrowa. Psychika i komfort zycia tej kobiety jest i powinno byc 10000 x ważniejsze od tego zdrowego zlepka (zarodka czy jakoś tam).
Bardzo sie dziwię takiemu podejsciu i to  kobiety która teoretycznie moze miec jeszcze dzieci. Halo naprawdę urodziłabyś, donosiłabys swiadomie ciąze gdybyś wiedziała ,że dziecko do końca życia będzie "roslinką" ?
Ja mam w rodzinie 2 takie "roślinki" nikomu nie zyczę czekac na smierć własnego dziecka , bo mała ma kłopoty z mięsniem przełyku i w kazdej chwili może sie udusic.I to własną sliną. To wzywanie pogotowia co pare dni, te słowa do Ojca wypowiedziane przez lekarza "niech się pan zastanowi czy następnym razem warto wezwać pogotowie". Z dzieckiem zero kontaktu, nie chodzi, nie siedzi. Czy gdybys wiedziała ,że tak bedzie chciałabys świadomie urodzic takie dziecko? A co jak zabraknie rodziców? Nie Halo ! Nie mozna byc tak bezdusznym i kazać kobiecie świadomie donoscić ciąze gdy dziecko jest bardzo chore.
Nie chcę mi się juz na ten temat pisać ,  zwyczajnie nie chce mi sie ,ponieważ znam znaczenie słowa fanatyzm a Ty Halo w tym temacie jesteś fanatyczką i taka osoba choćby wysłuchała miliona innych argumentów zdania nie zmieni. Zreszta ja tez nie , nie zmienie swojego stanowiska i swoich  poglądów. I dlatego uważam za dalszą dyskusję w tym temacie za bezcelową.
500+ jaką macie opinie o tym programie?
autor: Faza dnia 19 kwietnia 2016 o 08:05
tak Halo jest cholernie kolorowo, szczególnie w sektorze pracujacym dla zbrojeniówki. Nic tylko Smolensk a roboty - brak. Obietnice są, a jakże tylko zamówien brak!
Co do programu 500+. Jest problem z przyrostem , dzieci jest coraz mniej tylko czy aby 500 zł na dziecko poprawi tą sytuację? Czy dla 500 zł ludzie zdecydują sie na dzieci? Bardzo wątpię. Moja cora jakoś sie nie spieszy i gdzies ma te 500 zł, jej kolezanka mająca tylko jedno dziecko także. Bo co na pierwsze dziecko 500 zł nie ma a kredycik hipoteczny jest , za przedszkole trzeba palcic. Jesli urodziłaby drugie to co jej po tych 500 zł , jak za przedszkole trzeba zapłacic , za żólbki także , kredycik dalej jest itp itd.
Z programu cieszą się za to bardzo panowie pod sklepem- starczy wreszcie na piwko i "mamrota"! Inwestycja w dzieci - to żlobki, przedszkola i to darmowe. Podreczniki szkolne darmowe. Dobrze zorganizowane swietlice szkolne a przede wszystkim miejsca pracy , mniejsze bezrobocie , tak aby matka idąca na macierzynski a pozniej wychowawczy miała gdzie wracac do pracy.
500+ nie załatwi problemu , nie bedzie rodzc się wiecej dzieci.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 19 kwietnia 2016 o 07:52
Halo dla mnie (choć jestem za mało inteligenta na Twoje posty) stanowisko rozumiem tak - zakaz aborcji .
Moje jest równo odwrotne , zakaz tak ale po 12 tygodniu ciązy. Ustawa i przepisy zprzed 1993r moim zdaniem były najlepsze i o takie chetnie bym walczyła nadal.
Zmiana ustawy nie spowodowała zmniejszenia ilości zabiegów , spowodowała jedynie sprawnie działające podziemie aborcyjne, wyjazdy zagranicę w celach aborcji , połykanie srodków poronnych itp. Ucierpiały jedynie kobiety biedne , niewykształcone , matki gromadki dzieci itp.

Halo mniej swoje stanowisko jakie chcesz , wszak kraj jest ppóki co wolny i kazdy ma prawo do swojego stanowiska. Gdy zajdziesz w ciązę w weku lat 40+ i ciąza (tfu , tfu bo nie zyczę Ci tego) będzie zagrożona postąpisz wg własnego sumienia.
I własnie o to mi chodzi aby każda kobieta mogła postępowac zgodnie z własnym sumieniem. Bo powtarzam to ona za taką a nie inna decyzje bedzie musiała z tym życ. Nie Ty i nie ja a już napewno nie państwo pomoże jej w wychowaniu chorego dziecka.

Zajmijmy sie lepiej problemem ludzi już zyjących , cierpiących w hospicjach. Niech kazdego chorego będzie stać na leki . Obecnie mój tesc za lek Xarelto płaci ponad 270 zł, do tego dochodzą jeszcze inne leki (ponad 7 róznych leków) zostawia co miesiąc ponad 800 zł w aptekach.
Nie podanie mu tych leków = eutaznazja. Ilu starszych ludzi stac na wykupienie tak drogich leków??? Ile operacji się nie wykonuje - bo za drogie i NFZ sie nie dokłada? To jest w swietla prawa eutaznazja. I tu powinno się walczyc o zmiane przepisów , kazdy ubezpieczony powinen miec zagwarantowane lecznie i potrzebne operacje i zabiegi! Nie walcz o zakaz aborcji, nie martw sie o zycie nie narodzone, trzeba zając sie tymi co zyją.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 17 kwietnia 2016 o 10:26
No czytając Halo przestaje sie dziwić , ze powstał taki projekt obywatelski. Halo.... To jest chore co piszesz. Cieszę sie , ze masz dzieci zdrowe ale ja w rodzinie mam dziecko " roślinkę" ma 12 lat , nie wstaje , nie siada , zero kontaktu słownego i wzrokowego . Kłopot z karmieniem bo nie gryzie a odruch ssania dawno wygasł. halo nie masz pojęcia jakie to poświęcenie ze strony rodziców i ile rehabilitacji i zabiegów aby mała żyła i zeby nie miała odleżyn. Pomoc państwa? Kościoła? Żart!!! Dopóki państwo nie pomaga nie ma prawa zadać od kobiety heroizmu!!!! Ja wiedząc kiedykolwiek ze miałabym mieć takie dziecko bez wahania usunęłabym ciąże i guzik komu do tego. Nigdy ciąży nie usunęłam ale to nie oznacza , ze nie rozumiem kobiet które to zrobiły lub zrobią. Cpnajdziwniejsze dzis największymi ganatyczkami nowej ustawy sa kobiety które same usunęły ciąże. Wyrzuty sumienia??? To troszkę jak z dr Kazanem ktory na skrobankami dorobił sie mieszkań , willi w Warszawie a nagle jest świętem i jest przeciw aborcji? Tak nagle go olśniło!!
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Faza dnia 15 kwietnia 2016 o 10:33
Ciekawe kiedy podniosą  minimalną kwotę płac. Wątpie jednak, ze pensje miały by wzrosnąć o 600 zł jesli na 500+ nie ma skąd wziąć.


Megan a ile firm upadnie gdy podniesie się te pensje minimalne??? Cholera umowa o pracę to umowa między pracodwacą a pracownikiem i jesli ktos uwaza ,że za mało mu płaca to umowy maja to do siebie ,że zawsze mozna je rozwiązac lub wogóle nie p[odpisywać. Będzie wzrost gospodarczy to i miejsc pracy przybedzie a wtedy i popyt na pracowników wrzosnie i nie trzeba bedzie nic regulować przepisami prawnymi. Bedzie popyt wiekszy to i pensje beda rosły.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 15 kwietnia 2016 o 08:50

Jestem przeciwna temu, żeby to "chcę - nie chcę" decydowało o tym co właściwie zaszło, i o tym czym/kim właściwie jest "zawartość macicy". Jestem przeciwna temu, żeby wola decydowała o faktach i o rzeczywistości. Wola i potrzeba emocjonalnego komfortu. Nie pojmuję, jak to może być, w XXI wieku, że ta sama kobieta, wykształcona i "w ogóle", raz poleci opowiadać wszystkim jaki słodki dzidziuś itd., a raz "wywoła miesiączkę" (podobno modne są wieszaki). Nie "wywoła miesiączkę". Zabije zarodek, czy płód, zależnie od terminu. Ew. odmówi podtrzymywania jego życia, co dla niego będzie równoznaczne ze śmiercią.

Tylko o to mi chodzi. 


No cóz to róznimy sie i to bardzo. Paro dniowy zarodek w zadnym wypadku dla mnie nie jest istotą i kobietam ma prawo (moim zdaniem) decydować czy chce tej ciązy i tego dziecka.
Nie mówimy tu przeciez o zaawansowanej ciązy ale o bardzo wczesnym powstawaniu zarodka nawet koscół przed II wojną swiatową twierdzi " że nie jest dzieciobójczynia ta która usunie płod przed wstąpieniem duszy" czyli przed 10 tygodniem ciązy . Jesteś Halo bardziej rygorystyczna niż dawny koscół.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 14 kwietnia 2016 o 08:40
Dobrze mnie dziewczyny zrozumiały. Nie chce byc obojetna na los kobiet. Pod wieloma względami można śmialo o mnie napisac ,ze jestem emancypantką.
Wiem az do bólu jak wygląda zatrudnianie młodych kobiet , pytania typu " a co z dziecmi" "a planuje pani dzieci w najbliższym czasie" i takie rozmowy kończą sie często albo nie zatrudnianiem kobiety albo zatrudnieniem jej na smieciówce lub na umowie na czas określony.Dalej bardzo często kobiety pracują za zdecydowanie niższe wynagrodzenie niz ich koledzy na tym samym stanowisku. Kobiecie trudniej jest zrobić wiekszą karierę zawodową ,no chyba ,że rodzina mocno ja wesprze w pracy  "domowej" wszystkie wiemy ile czasu zajmuje dom i wychowanie dzieci. Pogodzenie tego z praca i własna pasją. A teraz dochodzi jeszcze kwestia projektu nowej ustawy antyaborcyjnej.
Nie jestem za żadnym kompromisem , to powinna być sprawa tylko i wyłacznie kobiety. Z kazda decyzją w tej kwestii to ona będzie musiała życ . Nie kto inny tylko ona, ewentualnie będzie miała wsparcie najbliższej rodziny (choć nie zawsze)
Także ta ustawa która jest obecnie (choc jestem za poszanowaniem prawa) jest dla mnie nie do przyjęcia.

Halo powiem szczerze , jestem chyba za mało inteligentna , za mało wykształcona aby móc Cię zrozumieć. Nic nie rozumiem z tych Twoich wywodów tzn -nie rozumiem Twojego ostatecznego stanowiska.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 13 kwietnia 2016 o 12:48
nada mam takie samo stanowisko, tylko....dlaczego mam się nie wypowiadac. Mnie naprawdę juz ten problem nie dotyczy ale byc może będzie dotyczył mojej corki, siostrzenicy itp. Jestem kobieta i w pełni solidaryzuje sie z kobietami i uważam ,że jest to sprawa dnaej kobiety. I nikt i nic nie powinien wchodzic w jej zycie. Jej decyzja i ona będzie musiała z tą decyzją życ.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 13 kwietnia 2016 o 04:51
halo powiem szczerze - nie spodziewalm sie po Tobie takich wywodów, Dla mnie zarodek nie jest dzieckiem , człowiekiem ponieważ nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji ( w odróżnieniu od kijanki) zreszta nie dawno w mojej rodzinie dziewczyna poroniła , i to będąc juz w 6 czy w 7 miesiącu ciąży . Były to dwie dziewczynki , jedna urodziła sie martwa , o druga lekarze walczyli ponad 2 doby , niestety nie udało sie . Na pochówek tej co urodziła sie żywa ksiądz sie zgodzi , na pochowanie tej drugiej na cmentarzu ksiądz nie wyraził zgody tłumacząc , ze to tylko płód a nie człowiek . Wiec jak to w końcu jest ? O dlaczego kościół jest tak dwulicowy?
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 08 kwietnia 2016 o 18:50
Xxagaxx mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat jak Ty.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 08 kwietnia 2016 o 08:16
"Natomiast z Fazą nie zgadzam się w ogóle. Tzn. z postawą "jak się zabije to ciężki problem znika", "śmierć jest lepsza od cierpienia"."

Halo to nie jest moje stanowisko! Cierpiałam i to bardzo . 3 lata zyłam na doltardzie (siarczan morfiny) i bardzo chciałam żyć. Mój Tato cierpiał jeszcze bardziej a walczył o kazdy dzien.
Ja poprzez cytaty i wypowiedzi innych ludzi pokazałam czym może (i czym bardzo często) konczy się przepis zakazujący aborcji. Pokazałam ludzkie dramaty, kobiety( często dziewczynki) która zaszła w ciązę, tatuś wywalił z domu na "zbity pysk" wytykana palcami przez całą wies i z nikąd pomocy. To są dramaty , a na wsi takich nie mało i to dzis w XXI wieku.Takie dramaty mogą i często kończą się samobójstwami.
Kobiety molestowane i gwałcone przez własnych męzów (mało mamy takich patologi??!) którym każe się donosic entą ciązę.
Nie nam oceniac decyzję tych kobiet , nie nam je oskarżac. Nie "bawmy" sie w Pana Boga.
Owszem uswiadamiać w szkołach , w domach i otacząć opeiką nie tylko ciężarne ale przede wszystkim matki z dziecmi szczególnie z dziecmi niepełnosprawnymi, matki samotne czy z wielodzietnych rodzin. I nie programem 500+ bo te pieniądze często tatus przepije ale realnie czyli żlobki, przedszkola (równiez te dla dzieci niepełnosprawnych) darmowe podręczniki szkolne, posiłki w szkołach itp itd . Tu jest wiele do zrobienia. A nie zakazy, zakazy i jeszcze raz zakazy.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 11:17
jasne ,że przesadziłam. Nie o te tabletki mi chodziło.  😉  Te powinny być zakazane (i są )
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 11:04
ja uważam ,że zakazami i nakazami niewle się zwojuje a tylko pogorszy los wielu kobiet.
Wszystko powinno byc dostepne i srodki antykoncepcyjne i wkładki domaciczne , srodki po i pibułki gwałtu (czy jak one sie tam nazywaja) i jednoczesnie edukacja i nauka odpowiedzialności i nie tylko dziewczyn ale chłopców także.
Szeroko rozumiana edukacja łacznie z wiedzą o zabiegu (np o możliewj pozniej niepłodnosci , powikłaniach itp) edukacja przez rodziców , szkołe i kosciół.
Jednak wszelkim zakazom - mowe stanowczo nie.

I wiesz co Cierpieni? Ja mam 52 lata , mnie naprawdę to juz nie dotyczy. Mogłabym spokojnie siedziec i gwizdac na te zmiany ustaw (czy propozycje zmiany ustaw) ale jestem kobietą, mam wiele empatii dla innych kobiet. Nie chce aby jakakolwiek kobieta była traktowana przedmiotowo . Jestesmy ludzmi i chcemy szacunku dla siebie. Tyle lat walki o równouprawnienie , o nalezyte traktowanie kobiety w społeczenstwie , o równe prawa , pracę i zarobki dla kobiet. Żeby znów widziec kobietę w roli inkubatora. Sory ale NIE!
Ja jestem zwolenniczka poprzedniej ustawy czyli z dopiskiem " i wazne przyczyny społeczne"
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 10:18
Ty jestes za, ja jestem przeciw. Wiec nie ma o czym dyskutowac.


Tym się róznimy od innych istot ,ze możemy dyskutowac nawet mając odmienne zdanie. A jesli ktos ma racjonalne argumenty może przekonac druga strone do zmiany decyzji. Tylko ludzie nie myslacy i nic nie robiacy nie zmienaja swoich decyzji czy pogladów


I Cierpienie dziś jesteś zdrową młoda kobietą (zycze Ci abys jak nadłużej taka była) masz wspaniałego męza wiec nie potrafisz zrozumiec kobiety która jest chora i ma męza drania. Malo to kobiet z małymi dziecmi w domach samotnych matek? w przytułkach? A to tylko cżęsc kobiet ta nieliczna część która postanawia walczyć o swoje "lepsze jutro"
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 10:12
Cierpienie a co Ci do tego co bedą robiły Małolaty? Jestes ich sumieniem? Ich aniołem strózem? Chcesz je upilnowac? Chcesz być dusza i zbawieniem świata???
Wez się ogarnij , lepiej uswiadamiac, uczyc .
Gzdzic , dawać d..y można tylko trzeba wiedziec komu , jak i jak sie zabezpieczac i nic mi do tego ,że córka Kowalskiego dzis sie gzdziła z tym a jutro z tamtym. Nie moja du..a i nie moja corka

Wez spojrz przez pryzmat kobiet ktore naprawdę cierpia z powodu takich jak obecne przepisy a nie z perspektywy tego co robia jakies małolaty.
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 09:26
to może jeszcze fragment tym razem z 2004r z broszury wydanej przez Federację Kobiet
" 'Po powrocie do domu 11 lutego przez brzuch wstrzyknęłam sobie płyn do mycia szyb. Zemdlałam, dostałam torsji. Ze strachu przed karą nie wezwałam pogotowia. Nie poroniłam. To był tani płyn. Żałuję, że nie miałam na domestos. Zawiera chlor, jest bardziej żrący."

To opowiesc kobiety która zaszła w ciaze bo mąz domagał się swoich praw na siłe. Kobieta po operaji zylnej , odmówiono jej legalnej aborcji -  w domu troje chłopców w wieku 3-7 lat.
Broszura pt "pekło kobiet trwa nadal" zachęcam do przeczytania
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 09:16
I jeszcze jeden cytat Boya Żeleńskiego (jakże aktualny i dzisiaj)
"..ten sam płód, nad którym trzęsą się ustawodawcy, póki jest w łonie matki, w godzinę po urodzeniu traci wszelkie prawa do opieki prawnej..."
"Przytoczmy jeszcze opinię wielkiego polskiego uczonego Ludwika Krzywickiego:
"Prof. L. Krzywicki oświadcza, że jest za jawnością i za prawem do przerywania ciąży; nie zmieni to nic w istniejących stosunkach, a ocali życie i zdrowie wielu kobietom. Nie obawia się dla Polski wyludnienia, ale raczej przeludnienia. Co rok rodzi się 400.000 ludzi, dla których nie ma pracy. Państwa dbają tylko o przyszłego rekruta, nie troszcząc się o resztę. Skoro będzie mniej ludzi, będzie im daleko lepiej. Jest za propagowaniem środków przeciw zapłodnieniu, tak jak się czyni w Holandii. Uważa robienie polityki populacyjnej — i to niedorzecznej — za pomocą kodeksu karnego za absurd i zbrodnię"."
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 09:05
a ze mnie możecie robić powtora. Jestem zwolenniczka ogólnie dostęnej aborcji ze względów zdrowotnych i społecznych. Tak jak to było przed wejsciem obecnej ustawy.
Śmiało moge powiedziec ,że mnie ten problem juz nie dotyczy ale jestem kobietą i uwazam ,ze zadna normalna kobieta nie idzie na zabieg z usmiechem na twarzy. Żadna normalna kobieta nie traktuje zabiegu usuwania ciązy jak środka antykoncepcyjnego. Zmusza ja do tego coś lub ktos. Ile kobiet molestowanych , bitych i gwałconych przez swoich męzów nie zgłasza tego na policję , maja juz 2 czy 3 dzieci i nie chca lub nie moga miec następnego z męzem pijakiem. Jest wiele, wiele sytuacji które zmusza kobiety do takich a nie innych czynów. I nie mnie oceniać to co dana kobieta zrobiła lub zrobi.
Jesli jest wierząca , tak mocno wierząca ,że jest chętna poświecic swoje zycie dla nienarodzonego dziecka- jej sprawa, jesli usunie -tez jej sprawa. Nie ja z tym bedę musiała zyc lecz ona. I tak los te kobiety doświadcza.
Czy myslcie ,ze przez obecna ustawę jest mniej zabiegów? Może ale tych legalnych, podziemie istnieje i będzie istniało, tak samo jak "wycieczki aborcyjne"
Jestesmy krajem obłudników. Kurcze tyle lat walki o równouprawnienie kobiet żeby dzis jej życie było mniej warte od zycia płodu!
Aborcja - dyskusja
autor: Faza dnia 07 kwietnia 2016 o 08:25
przytoczę fragment z ksiązki Boya- Żelenskiego "Piekło kobiet"
STANOWISKO KOŚCIOŁA /w 1929 r/
".....płód nie może być uważany za samodzielny organizm, ale za część matki, i że siłą rzeczy ona nim rozporządza. Nie może tu być mowy o zabójstwie. Płód nie jest, przynajmniej w pierwszych miesiącach samoistnym życiem (sam Kościół czynił rozróżnienia między foetus animatus a inanimatus), dlatego też część zwolenników niekaralności pragnie ją ograniczyć do pierwszych trzech miesięcy.„Nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało” (Non est homicida, qui abortum procurat, antequam anima corpori sit infusa), powiada św. Augustyn.".
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Faza dnia 03 marca 2016 o 17:38
Naturalsioj brakuje mi tu klawisza " lubię to" ja tez wole aby zaprzestano hodowli zimnokrwistych koni tylko po to aby tygodniami w ciasnych transportach jechały w jedna stronę . Pomysł nie z tej planety , tyle walczyło sie z tymi transportami do Włoch a tu masz ... I do tego tak daleko. A ... Dzis juz słyszałam o nowym dyrektorze w stadzie ogierów w Ksiazu no ta  brakowało tam specjalisty od komunikacji i transportu !  😵
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Faza dnia 03 marca 2016 o 10:31
halo PIS jeszcze nic nie zrobił aby żyło Ci się lepiej lub gorzej. Póki co zyjemy z pieniedzy i budzętu poprzedniej władzy. A co dalej? To się okaże, ja raczej twierdze Halo ,że odczujesz i Ty pogorszenie , bo w budzecie w 2017r bedzie mega dziura. Ten "piekny " program 500 plus i jego skutki odczujemy w przyszłym roku no i do tego dojdzie powrót do poprzedniego wieku emerytalnego,Bedzie dobrze? Bedzie lepiej? A te zapowiadane kontrole skarbowe plus nowe przepisy przesyłania danych do US na 100% pomoga firmą. Tiaa . Ludzie będa się bac , czy o to chodzi aby uczciwi także?. Kurcze nikt nie chce podejmować decyzji, kazdy boi się zwolnien . Toz to obłed.
Halo masz przeciez dzieci. Wierzysz w to ,ze im bedzie lepiej? Że co ,ze niby ZUS ozdrowieje, że koniec kolesiowstwa i łapówkarstwa?
PSY
autor: Faza dnia 05 lutego 2016 o 09:16
o kurcze- jak to nie wiesz czy uda Ci się pojechac w ciągu dwóch dni to weta? Tu powinnaś już dzis jechac, ja bym nie czekala a  porady internetowe to nie diagnoza i nie leczenie.
Dzisiaj na obiad ...
autor: Faza dnia 05 lutego 2016 o 07:28
a mnie wczoraj cos "odbiło" i zrobiłam pyzy , takie tradycyjne z zmienaków suroeych i gotowanych z nadzieniem mięsnym. Cholernie pracowite.
A przepis na zupę cebulową , taka łatwy i szybki

Przygotowanie: 15min.  ›  Gotowanie: 30min.  ›  Gotowe w: 45min.

    W garnku, na średnim ogniu stopić margarynę, dodać cebulę i smażyć przez 10 minut, aż się zrumieni.
    Wmieszać mąkę i sól. Stale mieszając, stopniowo dodawać bulion drobiowy. Przykryć i gotować na małym ogniu przez 10 minut.
    Gdy cebula będzie już bardzo miękka, wmieszać mleko i śmietanę. Dobrze podgrzać. Przelać do miseczki 1/2 szklanki zupy i wmieszać do niej żółtka. Mieszając zupę w dużym garnku, powoli dodawać zawartość miseczki. Dobrze podgrzać całość, ale nie doprowadzać do wrzenia! Dodać paprykę, pieprz i sos chili. Podawać na gorąco. Udekorować natką pietruszki.