Urazy mięśni

szukam i szukam i nie mogę znaleźć więc założyłam nowy wątek jeśli jest to proszę o skasowanie i przeniesienie do odpowiedniego tematu

czy ktoś ma może doświadczenie w leczeniu zerwanego przyczepu mięśnia przednich nóg? jaki postępowało leczenie? jakie są perspektywy wyleczenia? czy możecie proszę podzielić się swoimi doświadczeniami?
Tania - nie do końca rozumiem co miałoby to wspólnego - znaczek konia na rolls roycie a zerwany przyczep  🤔
O matko! Pomyliłam. Już zmieniam. 😡
Przepraszam. (Hi!Hi! wydało się jaki zakup planuję.)  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 października 2013 08:57
Ja mam doświadczenie z naderwaniem mięśnia dwugłowego, i to sporym (1,5cm x 10cm), koń praktycznie ciągnął nogą. Ultradźwięki, przeciwzapalne, wcierki, na początku bardzo mocne ograniczenie ruchu (2x dziennie po 5 minut w ręku). Ładnie się goiło, po jakimś 1,5 miesiąca leczenia zaczęliśmy kłus wprowadzać.

Taniu mięsień międzykostny to bardziej pod ścięgna podpada niż pod mięśnie, jeśli chodzi o leczenie 😉
Taniu, dziękuję - przeglądałam tamten wątek ale faktycznie jest tam więcej o zerwaniu/naderwaniu mięśni a nie przyczepie  🙁

u nas trwa to już 2,5 m-ca - ograniczenie ruchu na początku, plus naświetlania, powoli bardzo lekki kłus ale widzę że nie jest idealnie...🙁 ruch jest ograniczony szczególnie jeśli np wcześniej nie zostały mięśnie naświetlone (rozgrzane). dodatkowo widzę że ma tendencje do ciągnięcia lekkiego kopytem po ziemi tak jakby ruch w górę był ograniczony 🙁 oczywiście jesteśmy pod stałą opieką weterynarza ale pomyślałam że może ktoś z Was przez to przechodził i znajdę jakieś pocieszenie że będzie jeszcze dobrze :P

Chciałam być pomocna. I chętnie poczytam założony przez Ciebie wątek.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
31 października 2013 07:07
zucchini a próbowałaś fale, leczenie komórkami macierzystymi?

Na przykładach koni, które znam dawało to bdb efekty.  Skonsultuj się może jeszcze z innym wetem. Kto Cię prowadzi?

Musisz pamiętać, że kontuzja kontuzji nierówna i każdy koń inaczej przechodzi okres leczenia i  rehabilitację. Dużo zależy od psychiki konia bo jeśli panikarz, wyolbrzymia wszystko, zależy też od wieku, odżywienia i ogólnego stanu konia.
trzeszczki macierzystymi nie próbowałam 🙁 różne są opinie na ich temat 🙁

na razie chyba  skupię się na rehabilitacji + masaże

każdy mówi że w takich kontuzjach największym sprzymierzeńcem jest czas ....
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
31 października 2013 12:15
Może Lee Hollen poprosisz o sesję? Czyni cuda. Pogadaj z Dramką. Może wie kiedy będzie Lee w Polsce.
Lee jest już w Polsce na stałe 😀

na razie umówiłam się z inną osobą, która mam nadzieję nam pomoże

przerażające jest to że takie kontuzje tak długo się leczą i potem trzeba jeszcze dodatkowo na to uważać....ale nic to zdrowie konia najważniejsze  🙂
Witam.
To moje pierwsze w zasadzie pytanie na forum. Zastanawia mnie asymetria mięśni piersiowych u mojego konia. Jakieś pomysły/ jaka historia z tym się mogła wiązać? 🤔 Pozdrawiam 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się