jestemzlasu

Konto zarejstrowane: 25 sierpnia 2009
Ostatnio online: 22 czerwca 2024 o 18:49

Najnowsze posty użytkownika:

Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: jestemzlasu dnia 09 kwietnia 2024 o 20:29
Fokusowa, piszą, że tylko naturalnie.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: jestemzlasu dnia 09 kwietnia 2024 o 18:56
Czy znajdę ogiera śląskiego w lżejszym typie z wysyłką nasienia? W ogóle ślązaka z wysyłką?
Aborcja - dyskusja
autor: jestemzlasu dnia 29 marca 2024 o 12:28
Dementek, Każda aborcja jest na życzenie, powód aborcji jest tylko jeden - kobieta nie chce być w ciąży / rodzić. Proponujesz dzielić kobiety na te, które stać na zabieg i te których nie stać. Nie stać pani na siódme dziecko? Trudno, aborcji też se pani nie zrobi. Płatną to my już mamy, za granicą. Dla wielu kobiet to żaden problem. A tym, dla których to problem, proponujesz płatną w kraju. To rzeczywiście pomoże.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jestemzlasu dnia 27 marca 2024 o 13:34
W temacie google'a i zakupów - wkurzają mnie wyniki wyszukiwania w zakładce "zakupy". Wpisuję konkretną, ściśle określoną rzecz, nazwę modelu, firmę i... dostaję ze 3 wyniki tej rzeczy, a reszta jest kompletnie od czapy - inne rzeczy tej firmy albo coś, co się podobnie nazywa. Korzystając z tego narzędzia chciałbym, żeby pokazało mi możliwie najwięcej sklepów, w których mogę kupić dokładnie TĘ RZECZ, a lepsze rezultaty osiągam szukając przez zakładkę "grafika". Nie rozumiem.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 24 marca 2024 o 21:41
MarthaCzornyj, zapowiedzieli 3 dni wcześniej.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 24 marca 2024 o 15:26
MarthaCzornyj, paszporty, czipy, generalnie czy stan faktyczny koni odpowiada temu, co jest wpisane w bazie. I czy w bazie zaznaczone są konie, które w paszporcie mają wyłączenie z łańcucha pokarmowego.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jestemzlasu dnia 15 marca 2024 o 15:50
kotbury, ja odpaliłam wikipedię, bo lubię się dowiadywać nowych rzeczy i próbuję zrozumieć o czym mówisz. I tam kontrakcja występuje jako pojęcie z dziedziny geologii, chemii, matematyki, fonetyki i semantyki. Chyba że używasz kalki z angielskiego, ale wtedy contraction to mało specjalistyczny termin, skurcz czy napięcie mięśnia, więc byłabym wdzięczna gdybyś uściśliła pod jakim hasłem z jakiej dziedziny szukać.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 04 marca 2024 o 10:53
szaraduszka, jak miałam konia z błędem w numerze, to nie mogłam tego sama poprawić. Pojechałam do ARiMR, na miejscu pan mi polecił naskrobać krótkie pismo, że jest błąd i proszę o korektę i sam to poprawił w 2 minuty.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 09 lutego 2024 o 14:44
Chestnutpower, jestem właścicielką, nie posiadaczem, agencja nie zrobi mi kontroli osobistej ani żadnej innej.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 09 lutego 2024 o 13:47
Chestnutpower, ale po co? Jako właściciel konia pensjonatowego w życiu bym sobie tak nie utrudniała. ARiMR będzie się czepiał pensjonatu (stada), któremu nie zgadza się stan koni w rejestrze ze stanem faktycznym. Właściciel konia nie ponosi żadnych konsekwencji.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jestemzlasu dnia 08 lutego 2024 o 08:33
https://ogloszenia.re-volta.pl/wspoldzierzawa-2-3-dni-w-tygodniu/o/575063/
Zajmij się kulawym, kopiącym i gryzącym kucem i jeszcze za to zapłać. Jest żyłka do interesu.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 21 stycznia 2024 o 08:45
martrix, kiedy jedno ze stad zgłasza przemieszczenie, drugiemu pojawia się w irz "propozycja" - tam są wszystkie dane, wystarczy tylko zaakceptować. Przynajmniej ja tak miałam w ostatnich miesiącach.
szkolenia, kursy
autor: jestemzlasu dnia 27 grudnia 2023 o 21:10
vertoliere, podczas prowadzenia hipo zdarza się asekuracja z góry, siedzisz wtedy na oklep i masz być całkowicie stabilna i skupiona na pacjencie, jazda na oklep to musi być dla hipoterapeuty coś naturalnego, bardzo dobrze że jest na egzaminie.
Co do wiedzy hipologicznej nie spodziewaj się nie wiadomo czego, jeśli na wejściu nie będziesz mieć za wiele wiedzy, to kurs cię nie nauczy wystarczająco o anatomii, chorobach itd., nie ma na to szans. Kurs hipo ma przede wszystkim nauczyć stosowania tej metody w pracy z pacjentem, zajęć o koniach trochę jest, ale chyba za wiele się po nich spodziewasz.
Kurs PTHip jest zdecydowanie jako jedyny warty polecenia, bo (według mojej wiedzy) jako jedyny ma w programie praktyki - nie zajęcia praktyczne, tylko realne praktyki w ośrodku patronackim, gdzie pracujesz z pacjentami i tak naprawdę dowiadujesz się z czym to się je. Jeśli chcesz oczywiście prowadzić terapię, a nie oprowadzanki z asekuracją.
sklepy internetowe
autor: jestemzlasu dnia 27 grudnia 2023 o 21:00
patkahm, nie zamawiałam, ale mogę powiedzieć, że jest to istniejący fizycznie stacjonarny sklep, działa, ludzie kupują - jeśli coś ci to daje.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 11 grudnia 2023 o 07:48
karolina_, chodzi o papierologię. Jeśli jest taki wpis w paszporcie, to musi być też w bazie, inaczej podobno będą robić problemy, zawiadamiać PIW i nie wiem co jeszcze. Inne błędy póki co nie skutkują żadnymi konsekwencjami, po prostu masz poprawić co trzeba. Przynajmniej u mnie, ale ja mam naprawdę miłych i pomocnych ludzi w arimr.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 10 grudnia 2023 o 12:35
Sankaritarina, u mnie była. Nie mieli żadnych problemów z końmi bez czipa. Ważne żeby było zaznaczone wyłączenie z łańcucha żywieniowego, czyli właśnie nie na ubój. Trzeba mieć paszporty, prosili żeby konie były w stajni i tyle.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jestemzlasu dnia 06 października 2023 o 13:25
My się tu śmiejemy, że ktoś łosia od renifera nie odróżnia. A pzhk uznało kiedyś, że to łopaty lwa🤔😂

dzikadermi, myślę, że chodziło o lwa morskiego. Ktoś zapomniał słowa "płetwy" i napisał łopaty. Na pewno tak było.
Derki
autor: jestemzlasu dnia 23 września 2023 o 19:29
Jak wypadają rozmiarowo derki Horsenjoy? Przymierzam się do kupna czegoś przeciwdeszczowego z kapturem na konia ze sporą klatą i masywną szyją, polecacie coś bardziej budżetowego?
Maści i odmiany
autor: jestemzlasu dnia 21 września 2023 o 10:34
Hucmanka, obstawiałabym karą srebrną. Jeśli chcesz kryć na kolor, to bez znajomości jej genotypu trudno coś przewidzieć. Gen srebrny najefektowniej wygląda na karym właśnie, widać go na gniadym, a nie ujawnia się na kasztanie. Więc ewentualnie ogier homozygotycznie kary, ale i tak nie wiesz czy jest gwarancja przekazania srebra.

Edit: widoczny jest w ogóle na maściach z czarną grzywą i ogonem, więc fajnie wyglądają też na przykład myszate srebrne, ostatnio widziałam na żywo.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: jestemzlasu dnia 07 września 2023 o 12:23
Hermes, Mi robił Hubert Urbaszek, polecony przez zaufaną znajomą. Od Przewoźnego. Nie mam zastrzeżeń, ale też badany koń nie miał jakichś wątpliwych elementów.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jestemzlasu dnia 03 lipca 2023 o 07:10
Kolor, podwyższyć wannę. Nie musi być wiele wyżej, żeby wsadzenie nogi zrobiło się zbyt trudne.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: jestemzlasu dnia 28 czerwca 2023 o 16:01
Z przykrością muszę tutaj wpisać niejaką Zofię Kiser, od której kupiłam wystawione na re-volcie ogłowie. Ogłoszenia: https://ogloszenia.re-volta.pl/profil/52142/
Nie chodzi tu o oszustwo, a prawdopodobnie o pomyłkę, ale brak u pani chęci sprostowania sytuacji, na której jestem stratna.
Ogłowie opisane było jako cob, w dwóch miejscach w ogłoszeniu. Przesyłkę otrzymałam, było to ogłowie ze zdjęć, ale niestety full. I to duży full, nawet jakbym się uparła to go nie użyję. Rozmiar zresztą jest wytłoczony na pasku policzkowym. Napisałam do pani Zofii, ale nie raczyła odpowiedzieć, już od prawie 2 tygodni. Przy okazji wspomnę, że kupując używane ogłowie za 200 zł liczyłam na to, że będzie czyste i nasmarowane, a nie z przyklejonymi resztkami ostatniego posiłku poprzedniego użytkownika.
Wierzę, że wysłanie złego rozmiaru nie było celowe, bo jaki miałby być ten cel, jednak wypadałoby odpowiedzieć na wiadomości i przyjąć zwrot, a tak jestem do tyłu 200 zł i w dodatku nie mam ogłowia, którego potrzebuję.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jestemzlasu dnia 27 czerwca 2023 o 12:33
diołem, zazwyczaj od konia, ale można zostać nieprzyjemnie zaskoczonym (wieczorem przed zawodami), więc jeśli propozycje nie mówią tego jasno, lepiej zadzwonić.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jestemzlasu dnia 12 czerwca 2023 o 12:39
Wkurza mnie, że nie ma oficjalnych ograniczeń wagowych, nawet bardzo liberalnych, które by wyeliminowały ekstremalne przypadki.
Byłam w weekend na egzaminie na odznaki. Startowała osoba ważąca na moje oko co najmniej 100 kg (oko łaskawe), na takim niezbyt rosłym tinkerze, zdecydowanie kucowych gabarytów. Jeździec wylewał się z siodła na wszystkie strony, ale koń jakoś tam szedł, nie kulał, nie mdlał, więc przejechał na nim i ujeżdżenie, i skoki.
Wkurza mnie też że nie zareagowałam w żaden sposób - byłam pewna, że skoro sędziowie sami go nie wykluczyli, to moje uwagi by zlali, ale i tak czuję, że powinnam się była odezwać. Tylko jestem ostatnią osobą, która ma jaja do takich rzeczy, więc teraz mogę sobie jedynie napisać wkurzony post. 😩
Według mnie zwłaszcza na odznakach, które mają wprowadzać głównie dzieci w sport, spełniać chyba jakąś rolę edukacyjną, powinien być położony nacisk na takie rzeczy. Na za chude konie, za ciężkich jeźdźców, na to, że jak koń sobie płuca wypluwa to może nie powinien uczestniczyć w egzaminie itd. Tylko jak tego oczekiwać, skoro sędziuje koleżanka ze stajni za miedzą?
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 12 czerwca 2023 o 07:59
Po prostu zgłaszasz przypisanie do działalności. Info z ARiMR, już z dwoma końmi miałam taką sytuację.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jestemzlasu dnia 31 maja 2023 o 12:35
Jak jadę na niepewnym koniu i mam możliwość, to zagaduję do psa, starając się sprowokować go do szczekania zanim będziemy bezpośrednio przy ogrodzeniu. Ale oczywiście nie zawsze tego psa widać albo nie chce współpracować.
Od strony konia można zastosować chyba jedynie ignorowanie spłoszenia i jechanie jakby nigdy nic.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jestemzlasu dnia 27 kwietnia 2023 o 20:30
Rudaska8), Mam tego świadomość i uważam to za wielką tragedię polskiego szkolnictwa, bo wartościowi ludzie odchodzą z zawodu. Bez poprawy warunków pracy pewnie nic się nie zmieni w kreatywności w prowadzeniu lekcji. Ale szkolnictwo to jeden wielki złożony problem, a my robimy coraz większy offtop.

anetakajper, o, też jestem ciekawa. Nie mam do końca zdania w kwestii wszystkich przedmiotów, ale oceny z wf naprawdę nie są nikomu do niczego potrzebne.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jestemzlasu dnia 27 kwietnia 2023 o 14:57
A można by też w ogóle ocen nie stawiać, a dzieci motywować do ruchu na przykład wymyślając interesujące zajęcia, ale na taką rewolucję polska pruska szkoła pewnie nie będzie gotowa jeszcze ze sto lat.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: jestemzlasu dnia 21 kwietnia 2023 o 12:27
dumkowa, Nie masz jak go zgłosić, ale generalnie to nie twój problem, jako właściciel nie będący posiadaczem nie masz obowiązku zgłoszenia konia.
Ja natomiast mam pytanie jak wyglądają formalności przy zmianie pensjonatu (bez zmiany właściciela). Co jeśli pensjonat opuszczany lub docelowy nie mają numeru siedziby?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jestemzlasu dnia 01 lipca 2022 o 10:55
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-konia/o/452086/?&strona=2

Koń - kosiarka, niewykastrowany, bo Będzie też idealnym koniem do krycia. Ktoś chętny? Plus, jeśli chodził pod tym siodłem - naleśnikiem, to może lepiej że już nie może.
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: jestemzlasu dnia 28 maja 2022 o 15:45
keirashara, faktycznie, ceny konkretne, zwłaszcza za te drugie. Ale może aigle na jakiejś promocji uda się upolować.
_Gaga dzięki, dobrze wiedzieć.
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: jestemzlasu dnia 26 maja 2022 o 17:25
E, nie, gumofilce są toporne. Kalosze myśliwskie jak najbardziej, tylko chodzi mi o polecenie jakichś trwałych, bo już się parę razy przejechałam na wydawałoby się dobrych jakościowo i nietanich.
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: jestemzlasu dnia 26 maja 2022 o 14:39
Wydają mi się wąskie i mało wygodne, poza tym mam wątpliwości co do trwałości. Miałam naprawdę porządne z decathlonu i niestety pękły o wiele szybciej niż bym obstawiała po ich cenie.
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: jestemzlasu dnia 26 maja 2022 o 12:31
kenna, obawiam się, że to przypadek z gatunku "kiedyś to było, teraz to nie ma"...
madmaddie a masz takie wysokie, pod kolana? Bo na razie znajduję tylko do pół łydki.
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: jestemzlasu dnia 25 maja 2022 o 19:47
Czy ktoś może polecić kalosze, które nie pękną po jednym sezonie przeciętnego używania? Wysokie, możliwie wygodne, na szeroką stopę. Ile trzeba wydać, żeby buty spełniły te wygórowane wymagania?
sklepy internetowe
autor: jestemzlasu dnia 25 kwietnia 2022 o 09:34
Moon, Zwykła rzecz z oferty sklepu. Robiłam już u nich zakupy i nie pamiętam takich fikołków.

Edit - zadzwoniłam tam z pytaniem co z moim zamówieniem, bo termin wysyłki minął przed weekendem, nie wspomniałam o tych piętrowych potwierdzeniach, pani obiecała że już pakuje i wysyła. Cóż, zobaczymy.
sklepy internetowe
autor: jestemzlasu dnia 25 kwietnia 2022 o 09:07
Czy spotkałyście się z taką praktyką w sklepach, że po złożeniu zamówienia, podaniu wszystkich danych, ZAPŁACENIU, przysyłają wam mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia, w którym jest link, który należy kliknąć, żeby potwierdzić złożenie zamówienia? Dla mnie to jakiś absurd.
Nadawanie imienia
autor: jestemzlasu dnia 08 kwietnia 2022 o 14:25
indianaj, Ink Spot, Ink Splash
Nadawanie imienia
autor: jestemzlasu dnia 08 kwietnia 2022 o 13:48
Łamacz Serc, Łamignat 😉
Łaskotka, Łupina

Niezbyt proste zadanie, tylko po polsku, a ilość słów na Ł nadających się na imię jest ograniczona i mam wrażenie, że większość została już przemielona kilka razy.

Edit: Łapserdak!
Nadawanie imienia
autor: jestemzlasu dnia 18 stycznia 2022 o 23:47
Intencja
Inna Bajka
Izolacja byłoby na czasie 😉
Depresja.
autor: jestemzlasu dnia 21 października 2021 o 21:57
madmaddie, doktor Grzegorz Wójcik.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jestemzlasu dnia 14 października 2021 o 11:14
Ja tam bym chciała wiedzieć jakie są w końcu wymiary boksów i który z nich to 50 cm.

A tu? https://ogloszenia.re-volta.pl/okazja-sprzedamy-swietna-11-letnia-klacz-z-rewelacyjnym-rodowodem-skokowym-i-ujezdzenie/o/391022/

Czy wasze konie codziennie obsługują weterynarza i są szczepione pod opieką kowala?
wasze ulubione seriale
autor: jestemzlasu dnia 10 października 2021 o 22:44
pati12318, tak żeby nic smutnego, to chyba tylko produkcje około sitcomowe. Brooklyn 9-9, IT Crowd? Może Dobre miejsce? Tam co prawda wszyscy umierają, ale na samym początku (;
Gdyby w grę wchodziły inne platformy, to bardzo bym polecała Parks and recreation.
Ewentualnie jakieś miłe reality, na przykład super pozytywne i wzruszające Queer Eye. Albo zaskakująco wciągający Dmuchacze szkła - brzmi egzotycznie, ale naprawdę fajnie się to ogląda, nie ma sztucznie nakręcanych dram, dziedzina ciekawa, tylko zdarzają się smutne momenty jak się coś komuś rozbije w ostatniej chwili...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jestemzlasu dnia 15 sierpnia 2021 o 19:26
kotbury, może zbierają materiały do webinaru "jak dobrze wyrzucać gnój" i stwierdziły, że masz wzorcową technikę 😉 A tak serio to nie wiem po co robić to i te ogłoszenia.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: jestemzlasu dnia 24 lipca 2021 o 15:13
Otwarłam na telefonie i działa całkiem ok, ta tabela z terminarzem dla dyscyplin mogłaby być bardziej funkcjonalna, ale spokojnie mogę zobaczyć godzinę rozpoczęcia na każdy dzień.
A jak nie, to google w wynikach wyszukiwania, jak wpiszesz "igrzyska terminarz" czy coś zbliżonego, podaje podstawowe informacje, nie trzeba wchodzić na kolejną stronę.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: jestemzlasu dnia 24 lipca 2021 o 13:16
Jest na przykład na sport.tvp.pl
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: jestemzlasu dnia 16 lipca 2021 o 21:50
Ojejej, biedny miś, kobiety na ulicy nie spełniają jego wymagań estetycznych. Wstyd, panie ze stolicy, tutaj na wsi zawsze zasięgamy rady lokalnego arbitra elegancji, który ocenia czy już możemy pokazać się ludziom, czy więcej tapety, czy już nie ma nadziei i tylko chustka na łeb.

Widocznie przez te naście lat gdzieniegdzie coś się zdążyło zmienić, dla biednych misiów na gorsze i nie mogą się odnaleźć w tej przerażającej rzeczywistości. Obawiam się, że będzie tylko gorzej, ale zawsze mogą zamknąć się w piwnicy z laptopem i oglądać pięknie wyretuszowane panie na zdjęciach.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: jestemzlasu dnia 09 lipca 2021 o 14:56
Szaaman, ja się dałam nadepnąć drugi raz 😂 Szybki i bardzo bolesny sposób na pozbycie się problemu. Nie biorę odpowiedzialności za efekty.
Kącik WEGE :-)
autor: jestemzlasu dnia 28 czerwca 2021 o 18:52
O kabanosach słyszałam dobre rzeczy, ale ich nie jadłam. Spróbowałam jeszcze raz tego burgera i nie dam rady. Gdzieś tam nawet jest smak mięsa, ale nie zmienia to tego, że jest okropny.