Dementek

,,On zmienił mnie..."

Konto zarejstrowane: 18 września 2011
Ostatnio online: 01 października 2022 o 13:25
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

Najnowsze posty użytkownika:

Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Dementek dnia 27 września 2022 o 21:21
Pati2012, pamiętam, jak na dziennych na UWM w Olsztynie siedziałam do 1 w nocy, by zapisać się na zajęcia w wybranej grupie, a system siadał 😂 Później to rozwiązali w ten sposób, że w różnych terminach na rożnych kierunkach były zapisy na dany przedmiot/moduł więc system nie był tak obciążony i zapisywało się sprawnie.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dementek dnia 27 września 2022 o 20:42
TRATATA, - mój bratanek od małego miał włączane bajki na telefonie, żeby jadł. Teraz ma 5 lat i albo ogląda bajki w telewizji, albo rodzice, gdy wrócą z pracy, dają u telefon. Może być też taki problem, a nie np. związany z tym, że rodzic dotychczas cały czas był przy dziecku, lub tym, że dziecko nie jest gotowe zostać samo w tłumie obcych ludzi (mimo że to dzieci).
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Dementek dnia 31 sierpnia 2022 o 15:00
Piaffallo, z tego, co czytałam na grupach ortodontycznych, czucie może wrócić po jakimś czasie. Niektórzy stosowali jakieś terapie. Ale to wszystko jest indywidualne, bo każdy przypadek jest inny.
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Dementek dnia 29 sierpnia 2022 o 18:40
efeemeryda, mi też się dobrze kojarzy karcher, ale te odkurzaczo-mopy to ponoć lipa. Sama rozważałam zakup, ale po przeczytaniu opinii ode chciało mi się.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Dementek dnia 29 sierpnia 2022 o 18:37
donkeyboy, może i zacznę tak robić 😉 Bo nie zamierzam na siłę szukać sobie faceta. Zresztą pewna osoba powiedziała mi, że ,,takich jak ja nikt nie chce". Nie to nie. Mi dobrze jest samej.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Dementek dnia 28 sierpnia 2022 o 19:44
Też zaczynam słuchać od rodziny, że muszę coś zrobić, bo czas mija. Tata raz prosił wujka, by w pracy znalazł mi jakoegoś fajnego chłopaka. Wujek-kawaler, który kiedyś mi wypominał, że kocham konia zamiast znaleźć sobie chłopa, mówi mi, że lata lecą (w kontekście, że z dziećmi nie zdążę). Mam czasem wrażenie, że dla rodziny mogłabym mieć i żula spod sklepu, byle tylko spłodził mi dziecko.
Ale! Trzech znajomych (z jednym zerwałam szybko kontakt, z pozostałymi ograniczyłam) ofiarowali się, że mogą mnie zapłodnić, żebym chociaż dziecko miała. Jeden z nich powiedział, żebym sobie kota kupiła, bo stare panny mają koty...
kącik porad prawnych
autor: Dementek dnia 28 sierpnia 2022 o 19:01
Sonika, obstawiam, że policja nie chciała się w to bawić. Jeśli nie ma możliwości uzyskać potwierdzenia z PKP, że na tym przejeździe w danym dniu była awaria sygnalizatora, raczej nic się nie zrobi. W razie czego można w sądzie poddać się dobrowolnie karze lub zaproponować karę, której chce się poddać.
Pralka i inne AGD - uwagi i rady.
autor: Dementek dnia 28 sierpnia 2022 o 18:56
Ten Kärcher to jedzie leciutko. Tam kręcą sie tylko kolka, nie ma silnika odkurzacza. Jest lekkie, naprawdę super sie jedzie. Umylam polowe obi razem z synem 😜 radochę mieliśmy obydwoje 😉
Gienia-Pigwa, a ja czytałam negatywne opinie o karcher, że się psuje, problemy z naprawą...
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Dementek dnia 19 sierpnia 2022 o 21:13
keirashara, znam dziewczynę, rok młodszą ode mnie, która w liceum przez matkę poznała faceta, właśnie około 40. Ojciec byl przeciwny zawarciu związku małżeńskiego, ale gdy ta dziewczyna skończyła 18 lat, wyszła za mąż. Poszła na studia, w trakcie urodziła 2 dzieci. Niby cudne życie- on majętny, ona studentka prawa, niania do dzieci, a oni na częstych wyjazdach, kolacjach w restauracji. W pewnym momencie jakieś dziwne wpisy wrzucane przez nią na fb i powrót z dziećmi do rodziców. Ona zdecydowała się odejść (toksyczny mąż, który chciał ją mieć ciągle pod kontrolą). Parę razy przyjeżdżał i krzyczał pod domem jej rodziców, że nie może mu odebrać dzieci. Po sprawie rozwodowej wrociła do tamtego miasta i po jaimś czasie znalazła innego partnera.

I w gimnazjum miałam koleżankę, 2 lata starszą, która w ostatnim semestrze gimnazjum zaszła w ciążę (od 3 m-ca nie chodziła do szkoły, miała nauczanie indywidualne). Na koniec gimnazjum, na swoje 18 urodziny musiała wziąć ślub z ojcem dziecka- facet starszy bodajże 23 lata. Urodziła mu w sumie 4 lub 5 dzieci. Nie wiem, czy się później z nim rozwiodła, czy została wdową, ale w pewnym momencie związała się z młodszym o kilka lat facetem i z nim ma już chyba 2 dzieci (przestałam śledzić jej losy kilka lat temu).

Osobiście nie jestem zainteresowana tkwieniem w związku z tak dużą różnicą wieku, mimo że tylko faceci starsi minimum 25 lat ode mnie wykazują zainteresowanie moją osobą. Wolę być sama niż taką relację.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Dementek dnia 15 sierpnia 2022 o 18:12
Na jakiejś grupie pisali, że obecnie budowa domu do stanu deweloperskiego, zależnie od regionu, wynosi 4-5 tys. za metr. I oczywiście do tego trzeba dodać cenę działki- kilkadziesiąt złotych za metr.
Aparacik - poprawa urody czy konieczość?
autor: Dementek dnia 19 czerwca 2022 o 15:43
Tęczusia, polecam jeszcze skonsultować swoją wadę zgryzu z chirurgiem szczękowo-twarzowym, współpracującym z Twoim ortodontą. Ja się wybrałam po 1,5 roku od założenia aparatu z wyciskami przed założeniem aparatu i zrobionymi przed wizytą - chirurg zasugerował, na czym jeszcze się skupić przy leczeniu.
Kredyt
autor: Dementek dnia 24 maja 2022 o 22:23
EMS, zbierzemy to, co osiągnęliśmy przez uzależnienie się od dostaw z zagranicy i likwidując własną gospodarkę - to akurat było do przewidzenia.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Dementek dnia 18 maja 2022 o 20:57
Sonika, - promotor nie zwrócił Ci uwagi na zbyt szeroki zakres tematyki? Jak napisałaś ,,wszystko przy i na koniu" to od razu pomyślałam o TREC, konkursach powożenia, przeróżnych dyscyplinach western, a i łucznictwo jest rozbudowane. Jak Ty to wszystko ogarniesz?😮
praca
autor: Dementek dnia 18 maja 2022 o 20:48
Tęczusia, wiesz, masz beznadziejny PUP. Wygrzebałam swoje papiery i tak: przyszły pracodawca (budżetówka) pod koniec miesiąca wypełnił mi ten świstek do PUP. Umowę w zakresie bonu na zasiedlenie podpisałam kilka dni później, na 6 dni przed podpisaniem umowy o pracę i na 9 dni przed rozpoczęciem pracy. Komisja z PUP też się zbiera może 2 x w miesiącu. Informację, że wykreślono mnie z listy bezrobotnych, sporządzono 5 dni od dnia, kiedy rozpoczęłam pracę.
Raczej chcieli Cię zbyć, bo zawsze mogli pójść na rękę, że dzwonisz i jesteś umówiona na konkretny dzień z osobą zajmującą się sprawą.
praca
autor: Dementek dnia 18 maja 2022 o 10:28
Zerknęłam na stronę ,,swojego" PUP, żeby sobie przypomnieć 😉 Czyli: składasz wniosek z załącznikiem z informacją, gdzie i za ile będziesz pracować. Jak już pracujesz, doataniesz pismo o przyznaniu bonu i wtedy w ciągu 30 dni dostarczasz z pracy zaświadczenie o tym, że pracujesz (czy też z umową o pracę?) . Między 6 a 8 m-cem od dnia podjęcia pracy dostarczasz wypełniony bon (wpisuje się miejsce pracy, kiedy zaczęło się pracę i bodajże do kiedy jest umowa) oraz załączasz zaświadczenie z pracy.
Najlepiej dopytać w PUP, mi pomogli, jak nie byłam pewna.

Ewentualnie dowiedz się też o dofinansowaniach do szkoleń. Ale więcej zyskasz z bonem na zasiedlenie, bo nikt Cię z tych pieniędzy nie rozlicza.
praca
autor: Dementek dnia 18 maja 2022 o 10:17
Tęczusia, Ej, nie rezygnuj! U mnie mineły już ponad 2 lata, jak z tego skorzystałam. Jak dobrze pamiętam, najpierw dostarczyłam do PUP wniosek z informacją, gdzie zamierzam podjąć zatrudnienie, na jaki czas, na jakim stanowisku i z jakim wynagrodzeniem, a po 6-8 m-cach podjechałam z zaświadczeniem z pracy, że pracuję od tego a tego czasu tu a tu i było ok. Pracownica mówiła mi, że po przyznaniu bonu można zmieniać pracę, byle tylko przez 8 m-cy mieć zatrudnienie 6 m-cy.
praca
autor: Dementek dnia 17 maja 2022 o 16:23
Tęczusia, ja korzystałam z bonu na zasiedlenie. Jak aktualne, mogę powiedzieć, co i jak 🙂
Kredyt
autor: Dementek dnia 16 maja 2022 o 18:03
EMS, ciekawe, ile osób wytrzyma wzrastające oprocentowanie. Przeglądam od czasu do czasu ogłoszenia z ofertami sprzedaży mieszkań i kilka dni temu zaczęłam znajdować oferty sprzedaży mieszkań w stanie deweloperskim ledwo oddanych lub mających być do oddania, ale też odsprzedaże mieszkań w budowie, za które poszły jakieś transze kredytu. Niedługo w dół to pójdą, ale ceny nieruchomości.
Króliki oraz gryzonie
autor: Dementek dnia 13 kwietnia 2022 o 21:36
Eh... Do najbliższego weta od zwierząt egzotycznych miałabym ok. 50km. Komunikacją publiczną to by była masakra i z tego względu zrezygnowałam z planów typu wiewiórka czy jeż - w razie problemów zdrowotnych czy zimą kilkugodzinna wycieczka byłaby zbyt ciężka dla zwierzaka.
Czyli lepiej odpuścić zwierzaka. Może kiedyś.
Dzięki za odpowiedzi 🙂
Ukraina
autor: Dementek dnia 11 kwietnia 2022 o 09:52
baba_jaga, nie mówiłam o wpuszczaniu zwierząt domowych do Polski, a o wyjeżdżających 😉 Żeby zrobić badania miareczkowania po szczepieniu przeciwko wsciekliźnie trzeba poczekać conajmniej miesiąc od szczepienia + czekanie na wyniki. Po zezwolenia wydanym na granicy może sobie jechać z pupilem po krajach UE (nie wiem, jak teraz jest z Anglią), ale dalej, czyli do USA, Meksyku, Argentyny nie pojadą, bo są dodatkowe wymagania, z których u nas na razie zrezygnowano.
Ta konkretną osoba, której próbowałam pomóc przy zwrocie biletów właśnie z tego powodu, że nie mogła wziąć na pokład samolotu psa, zmieniła planu z wylotu za ocean na rzecz wyjazdu do innego kraju UE.
Ukraina
autor: Dementek dnia 10 kwietnia 2022 o 20:44
baba_jaga, z tym brakiem pełnych rodzin to bym polemizowała. Są też ,, studenci z Ukrainy": czarnoskórzy, arabowie, hindusi- tu akurat sami mężczyźni. Nie wiem akurat, jaki kierunek ich interesował. Bo tak to niektórzy wyjeżdżali też do USA czy Meksyku. A niektórzy musieli zmienić plany wyjazdowe że względu na swoje zwierzęta, gdyż nie miały odpowiednich dokumentów weterynaryjnych.
Olsztyńscy voltowicze
autor: Dementek dnia 10 kwietnia 2022 o 13:25
Można odwiedzić jeszcze Kierzbuń, Sasek, Kurki, Tomaszkowo z takich bliżej Olsztyna.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Dementek dnia 10 kwietnia 2022 o 11:37
safie, oskrobać z farby choć trochę (poszukaj szlifierki, bo od papieru ściernego ręce będą boleć) i pomalować- polecam farby z połyskiem (tak reanimowałam stolik, który ktoś wywalił na śmietnik 😁😉. A na szyby można dać naklejki a'la kafelki.
Ukraina
autor: Dementek dnia 10 kwietnia 2022 o 11:28
safie, jeszcze stopy procentowe wzrosną i domy, mieszkania będą sprzedawane za bezcen. Więc będzie, gdzie ich ulokować. Gorzej z zadlużonymi Polakami. W powiecie, w którym mieszkam, nie ma nic do wynajęcia (oprócz mieszkania z horrendalną ceną z dopiskiem, że wynajem tylko dla Polaków).

A podczas wolontariatu w punkcie przyjęć Ukraińców, skąd wyjeżdżali do innych krajów, też się różnych rzeczy naoglądałam i doświadczyłam. Jak wszędzie--cześć ludzi jest normalna, można z nimi po rosyjsku pogadać (inni komunikowali się po rosyjsku lub angielsku, ale ja lepiej znam rosyjski) , a niektórzy mają roszczenia i robią burdę, bo nie dostaną tego, co chcą. Choroby też się przewijają--widoczne zwłaszcza nocą.
Mi osobiście najbardziej było żal ludzi leżących, niedołężnych, bo nikt, dosłownie nikt nie umiał mi powiedzieć, kto się nimi opiekuje. Część jest z kimś z rodziny, jedna osoba została pdrzucona na łóżku medycznym. Gdy byłam innego dnia, większości z tych osób nie widziałam na salach- może zabrano ich do szpitali, hospicjów, domu opieki.

Obecnie sama jestem chora- coś dziwnego złapałam po pobycie tam i nie mogę się pozbierać. Mam nadzieję, że do świąt wyzdrowieję.
Króliki oraz gryzonie
autor: Dementek dnia 22 marca 2022 o 20:55
EMS, po prostu zastanawiam się nad zakupem za jakieś 2 lata królika z tych małych ras typy mini loop. Nie wiem, czy lepiej nie brać od razu dwóch sztuk, a jeśli tak, to jakiej płci. Czy mogą być w jednej klatce, czy w oddzielnych... Jak z pielęgnacją, podatnością na choroby... Nie chcę zwierzaka, którego trzeba czesać, strzyc. Ale taki, co to by sobie siedział w większej klatce i polatał trochę po mieszkaniu. Nie zabiegającego tak jak pies o uwagę i konta} kt z człowiekiem. Dlatego myślę nad królikiem, a najlepiej nad dwoma, żeby miały swoje towarzystwo.
Króliki oraz gryzonie
autor: Dementek dnia 19 marca 2022 o 16:32
Czy ktoś ma może króliki miniaturowe? Albo możecie polecić jakąś sensowną grupę, gdzie można sie doinformować?
Olsztyńscy voltowicze
autor: Dementek dnia 19 marca 2022 o 16:28
Klaudiaa25, szukasz konia z papierem sportowym?
Technikum hodowli koni.
autor: Dementek dnia 06 marca 2022 o 13:34
Pati2012, wiem, że z wynagrodzeniem lipa, ale mogłabym chociaż legalnie krew i próbki pobierać pod nadzorem lekarza weterynarii. I może gdzieś bym dorobiła, bo ludzie skarżą się, że nie ma komu do zwierząt gospodarskich przyjechać.
Aparacik - poprawa urody czy konieczość?
autor: Dementek dnia 06 marca 2022 o 13:28
Tęczusia, pozłacany jest metalowy, ale ma chyba ciut mniejsze zamki. Kosztował 200zł więcej za łuk. Chciałam bezligaturowy, ale ortodontka powiedziała, że przy mojej wadzie to nie jest dobry wybór (np. od początku leczenia musiałabym nosić wyciągi, a tak nosiłam tylko na noc przez 2 m-ce).
maiiaF, u mnie też ósemki narobiły bałaganu. Prawdopodobnie nie podjęłabym leczenia, ale mocno stoczyły mi się zęby i miałam zgryz otwarty od kilkunastu lat. Od razu sugerowana mi konsultację u chirurga, ale o operacji nie chciałam słyszeć. Ponoć mam ,,mało kości" więc oprócz negatywnego wpływu na wygląd twarzy, było duże ryzyko komplikacji.
I ogólnie, zanim założy się aparat, trzeba mieć wyleczone wszystkie zęby. U mnie dopiero na prześwietleniu wyszło, ile jest roboty i aparat miałam założony 3 m-ce później. Ósemki miałam wyrwane przed założeniem aparatu i w trakcie noszenia.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Dementek dnia 06 marca 2022 o 13:18
U mnie (Lubelszczyzna) nadal na niektórych stacjach nie ma tych lepszych paliw a diesel tankowalam w czwartek na bp 6,79 🙄 teraz nas chyba nic nie uratuje, już nie zbiją z ceny jakąś tam obniżka vatu. Limit też jest ale 100l na jedną osobę 😆 nie ma szans że przekrocze.<br>
<br>
Czy widać u Was w okolicy uchodźców? <br>
U mnie nie bardzo, jedna rodzina się wprowadziala do pustego domu a do granicy mam 100km.

Sonika, w Warszawie (Dworzec Zachodni) 26.02. widziałam niewiele więcej Ukraińców, a 01.03. były tłumy. Na pociąg musiałam się przeciskać między ludźmi, żeby dotrzeć na peron. Przez budynek dworca PKS nawet nie przechodziłam, bo pewnie byłoby podobnie.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Dementek dnia 03 marca 2022 o 20:22
Moon, we wtorek chciałam wybrać trochę gotówki i wyświetlił mi się komunikat, że nie mogę więcej niż 20zł wypłacić. Odpuściłam, bo nie chciałam kilka razy wyciągać po 20zł, bo kolejna osoba czekała do bankomatu. W sklepach nie ma problemu z płatnością, ale w autobusie tylko gotówką można płacić.
Technikum hodowli koni.
autor: Dementek dnia 03 marca 2022 o 20:18
Haruka, po zootechnice jest więcej możliwości i sama zastanawiam się nad technikiem weterynarii, ale na razie mnie na to nie stać. Poza tym mnie tylko zwierzęta gospodarskie interesują. Nie jestem pasjonatem piesków i kotków 😉 A teraz jest nastawienie głównie na zwierzęta towarzyszące.
Technikum hodowli koni.
autor: Dementek dnia 02 marca 2022 o 23:07
Haruka, lepiej technika weterynarii zrobić lub jakiś kurs związany z końmi (zależy, co chcesz docelowo osiągnąć). Technik hodowca koni to w sumie bez sensu i mówię to jako absolwentka.
Aparacik - poprawa urody czy konieczość?
autor: Dementek dnia 02 marca 2022 o 23:05
maiiaF, polecam wejść na grupę na fb o leczeniu ortodontycznym (najlepiej grupa o operacjach), bo tam są wymienieni w pliku polecani ortodonci i chirurdzy oraz można trochę cennej wiedzy zdobyć. Kilka osób nastawia ludzi, że tylko operacyjne leczenie ma sens, ale to trzeba po prostu skonsultować wadę z ortodontą i chirurgiem, ewentualnie z kilkoma, żeby zrobić rozeznanie w planach leczenia i wybrać to, co nam pasuje 🙂 Z perspektywy czasu żałuję, że nie skonsultowałam się wcześniej z chirurgiem, mimo zaleceń ortodontki.
Aparacik - poprawa urody czy konieczość?
autor: Dementek dnia 02 marca 2022 o 23:00
Cześć. Odkopuję temat. Nie sądziłam, że kiedyś i mnie czeka aparat. Moje siostry jeszcze za dziecka nosiły stałe, a mi przyszło się z tym zmierzyć tuż przed trzydziestką. Okazało się, że moje ósemki się nieźle bunkrowały przez ten czas i obecnie robią rewolucję pozostałym zębom. Teraz czeka mnie ich usunięcie, a następnie wjeżdża tradycyjny aparat na górę i dół.<br>
Za cały zestaw ortodonta woła 4,4tys. zł. Czy ta cena jest obecnie optymalna?

Tęczusia, za zwykły metalowy, czy pozłacany? Pod koniec lutego 2020 r. i w bodajże marcu 2021 r. w Mińsku Mazowieckim płaciłam za łuk aparatu pozłacanego po 2100zł z tym, że dolny łuk miałam zakładany na dwa razy więc za dół płaciłam w dwóch ratach.
Ukraina
autor: Dementek dnia 02 marca 2022 o 22:49
Ciekawe, skąd weźmiemy kasę dla uchodźców na ich emerytury i 500+, ubezpieczenia i leczenie. Tak to w rządzie krzyczą, że nie ma kasy na nic, a my jeszcze będziemy innych finansować...
Howrse gra :)
autor: Dementek dnia 12 lutego 2022 o 15:38
safie, przecież między PG na międzynarodowym a naszym jest przepaść. Fakt, ja już od kilku lat nie bawię się w hodowle, tylko ogarniam kilka boskich i OJ oraz wezmę udział w jakiejś promocji... Zobaczymy
Howrse gra :)
autor: Dementek dnia 11 lutego 2022 o 15:04
safie, u mnie słabo z angielskim. Czyli konta mają być kompletnie zlikwidowane na polskich serwerach, czy zostaną one przeniesione na międzynarodowy serwer?
Howrse gra :)
autor: Dementek dnia 31 stycznia 2022 o 11:59
safie, mnie akurat te zmiany nie pasują, ale ogólnie od ponad roku zbieram się, żeby wycenić swoje konto i się go pozbyć.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Dementek dnia 07 stycznia 2022 o 07:44
W ustawieniach usunęłam pozostałe sesje i wątki wyświetlają się już w odpowiedniej kolejności 🙂
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Dementek dnia 06 stycznia 2022 o 13:12
Tak zaczęliście rozmowę na temat zmodernizowanego forum- mi akurat stara forma nawet przy użytkowaniu na telefonie nie przeszkadzała.
Mnie irytuje, że wątki nie wyświetlają się wedle aktywności, a w samym wątku najczęściej strony lecą od początku, a nie od ostatniego wpisu.
I też mi brakuje, że nie było wątku o podsumowaniu roku 2021- skopiowałam sobie wpis z ubiegłego roku i sama dla siebie zrobię listę zysków i strat oraz planów. Lubię tak przeanalizować sobie niektóre sprawy.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Dementek dnia 02 stycznia 2022 o 19:57
JustKaro, to dobrze, że już wszystko się wyjaśniło. Płaciłaś jakiś procent od zaległości deweloperów, czy też udało się tego uniknąć?
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Dementek dnia 01 stycznia 2022 o 17:25
JustKaro, robiłaś dyspozycję transzy w banku, czy przez internet?
Życie z migreną
autor: Dementek dnia 01 stycznia 2022 o 17:03
Trafiłam na ten wątek przypadkowo - ale już widzę, że nie jestem sama... też mam bóle migrenowe, nie za często średnio 1/2 razy na miesiąc, powoli już rozpoznaję, że to będzie ten dzień... Mi pomaga wzięcie NIMESILU, z bólem sobie radzi, choć do końca dnia jestem taka wytrącona...
saganek,

Mi też pomaga Nimesil (w saszetkach), zwłaszcza jak migrena dopadnie mnie nagle.
Teraz lekarz przypisał mi Bromocorn i już po tygodniu brania migreny są rzadsze i lżejsze.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Dementek dnia 22 września 2021 o 21:39
Akurat o sobie nie mogę powiedzieć, że jestem atrakcyjna: cycek brak, z twarzy nijaka i nieumalowana (nie umiem i boje się dostać uczulenia). Szefowa mówi, że mam ładne nogi, kolega powiedział, że mam fajny tyłek zaś inny kumpel, że mam ciekawy kolor oczu. Podobnie jak któraś z forumowiczek, chodzę w ciuchach mających w większości ponad 10 lat. Ładniej ubieram się czasem do pracy, ale tam nikt oprócz współpracownic (i czasem petenta) mnie nie widzi. Nie chcę zwracać na siebie uwagi. Nie potrzebuję adoratorów, ani nie czuję potrzeby wykorzystywania ,,wdzięków" do uzyskiwania korzyści.

Poza tym uważam, że chamskie lub dwuznaczne teksty nie powinny mieć miejsca bez względu na to, czy ktoś jest atrakcyjny, czy nie. Bo to przypomina sytuację, jak ofiara gwałtu jest pytana, w co była ubrana, bo pewnie sprowokowała sprawcę, albo może i sama chciała, żeby ktoś ją zgwałcił...
I to doszukiwanie się, że to napewno ofiara ma problemy z głową i powinna coś z tym zrobić, skoro ma niefajne sytuacje... ,,Idź do psychologa/ terapeuty, bo musisz coś przepracować w swojej głowie".

Zaś co do zwolnienia za niestosowne zachowanie po pracy: jakiś czas temu dostaliśmy informację, że mamy godnie reprezentować swoje miejsce pracy. Stąd w mediach społecznościowych nie można wrzucać zdjęć, oznaczeń z imprez z alkoholem, zwracać uwagę, co ,,lubimy", udostępniamy w internecie lub komentujemy. Także można mieć dyscyplinarkę za niestosowne zachowanie poza czasem pracy.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Dementek dnia 15 września 2021 o 21:10
Facella, - może dla Ciebie to jest dramatyzowanie. Ale mi nie podoba się postrzeganie mnie jako osoby, która nadaje się tylko do jednego. Jak już wspomniałam- mnie nie interesują niezobowiązujace spotkania w jednym celu. I nie podoba mi się, gdy np. piszę na messengerze, a zaraz dostaję wiadomość ,,Chcesz?", ,,Chcesz kut***?", ,,Wyślesz zdjęcie? To tylko dla mnie.". Jak widzę, tu też ludzie mają problem z zaakceptowaniem, że nie wszyscy mają takie samie priorytety w życiu i że to może kogoś wkurzać.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Dementek dnia 14 września 2021 o 21:29
Perlica, Tylko że mnie korzystanie z seksu koleżeńskiego lub okazjonalnego nie interesuje. I to mnie wkurza, że mi wmawiają, że tego potrzebuję i nie rozumieją, że tak nie chcę i to jest wbrew moim zasadom. Dobrze wiem, czego chcę i czego potrzebuję.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Dementek dnia 14 września 2021 o 18:06
Perlica, - W pracy mam kontakt z wieloma mężczyznami, jednymi mniej, jednymi bardziej ogarniętymi. Ale ludzie spoza branży, których spotykam, to porażka. W sumie mam jednego normalnego kolegę i jest nim mój były, bo nie wtrąca się w moje życie i nie próbuje mi go układać.
Kiedyś chrzestny mówił mi, że zamiast konia kochać, powinnam chłopa sobie znaleźć. A teraz jestem na etapie, że koleżanki mówią, że już czas się w tych sprawach ogarnąć. Zaś znajomi faceci chcą mnie uszczęśliwić cieleśnie (pominę warszawskiego dziada, bo to już porażka życiowa i zupełnie niespodziewana) i nie potrafią zaakceptować, że nie interesują mnie tindery, badoo, sympatie i inne portale randkowe, bo nie zamierzam na siłę szukać życiowego partnera. Co z tego, że mam tyle lat? I skąd pogląd, że trzeba być koniecznie w związku albo mieć chociaż kochanka? Mi jest dobrze tak, jak jest. Jak nagadam się w pracy z ludźmi, to w mieszkaniu delektuję się ciszą i tym, że nic nie muszę robić, mogę leżeć czy spać i nikt nie ma o to do mnie pretensji.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Dementek dnia 13 września 2021 o 19:08
Wkurza mnie myślenie facetów, że jak jestem sama to znaczy, że można mi proponować niezobowiązujący seks i prosić o zdjęcia. I to zdziwienie, że jak to nie chcę pokorzystać, bo przecież tego potrzebuję... 😂 I nie rozumieją, że mnie to nie interesuje. W ciągu dwóch lat urwałam kontakt z 3 znajomymi, w tym jednym żonatym i dzieciatym. Drugi wmawiał mi, że się oszukuję. Trzeci zaczął gadać, że czas się ustatkować, a że jestem na takim etapie życia... (w sensie ,,zegar biologiczny tyka, czas szukać szybko chłopa i robić dzieci"😉. W tym roku zaczepił mnie jakiś warszawski dziad, gdy siedziałam na ławce i zaproponował najpierw pracę, a gdy odmówiłam, to wyskoczył z tekstem, żebyśmy gdzieś poszli w wiadomym celu i on mi za to zapłaci 🤣
Czemu spotykam na swej drodze facetów, którzy nie mają dla mnie do zaoferowania nic więcej niż ich fajfus? I z łaski oferują, że mnie nim pocieszą/ zaspokoją?
Tacy faceci powodują u mnie wzrost nienawiści do płci męskiej i mam ochotę ich wystrzelać ostrą amunicją. Kuźwa, to, że jestem sama i nikogo nie szukam nie znaczy, że potrzebuję jakiegoś pocieszyciela 😖 A przyznawanie, że tylko chcą mnie po****ć- szkoda słów. Nie potrzebuję takich ludzi w swoim otoczeniu.
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: Dementek dnia 29 sierpnia 2021 o 20:01
Jako że nie pracuję jako instruktor praktycznie 3 lata (nie licząc jakichś 3 m-cy), a nie chcę stracić licencji PZJ (mam od kwietnia 2020r po długiej batalii) mam pytanie (bo coś się pozmieniało):
1. instruktor szkolenia podstawowego to obecnie jaki stopień- instruktor jazdy konnej czy sportu? Czy pozostaje ten sam tytuł, który miałam przy egzaminie?
2. nadal obowiązują 2 szkolenia (4 online), czy trzeba odbyć więcej szkoleń?
3. w regulaminie przeczytałam, że powinno się przedstawiać w WZJ OC instruktora w II i III roku licencji, o czym nie wiedziałam- nic nie zaszkodzi, jak uzupełnię to teraz?
Doinformujcie mnie, proszę, bo już się pogubiłam, a i strona PZJ jest trudna we współpracy.