Silvana

Konto zarejstrowane: 03 stycznia 2012
Ostatnio online: 27 lutego 2024 o 16:41

Najnowsze posty użytkownika:

Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Silvana dnia 27 marca 2023 o 12:28
Czy mogłabym prosić o podanie numeru telefonu do dr. Rojka? Wyjątkowo ciężko znaleźć kontakt do niego w Internecie. Na Re-volcie też kontaktu do niego nie ma chociaż jest raczej polecany.
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: Silvana dnia 08 marca 2018 o 16:27
Jak długo armex po zrobieniu roztworu zostaje "aktywny"? Czy jeśli rozrobię większą ilość roztworu to mogę go używać przez tydzień - dwa?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Silvana dnia 15 listopada 2016 o 13:37
Dzięki Alaska, też myślę że będę moczyć jak już do mnie dojdą.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Silvana dnia 15 listopada 2016 o 13:21
A ja mam takie pytanie: otręby ryżowe granulowane podajecie na mokro czy na sucho?
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 20:00
To za co Nicola dostał dyskwalifikację?
Dzisiaj Rivetti został zdyskwalifikowany za ślady krwi, dalej tak czy tak nie pojedzie. Ciekawa jestem za co zdyskwalifikowali dzisiaj Brazylijczyka po zerowym przejeździe i czy pojedzie jutro dla drużyny, a mają szansę na medal.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 19:52
Dlatego podkreśliłam w cytacie, że na początku podałaś jako różnicę pomiędzy dyskwalifikacją, a eliminacją to, że dyskwalifikacja dotyczy całych zawodów, a nie zawsze dotyczy (może, ale nie musie, może dotyczyć konkursu), a później pisałaś komuś, że Penelopa jedzie dalej bo ma eliminację nie dyskwalifikację, co po prostu było mylące. Pojechała dalej ale tylko jako członek drużyny, indywidualnie już bez możliwości punktowania.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 19:43
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2583530#msg2583530 date=1471187182]
kokosnuss, za dwukrotną odmowę jest eliminacja, a Nicola został zdyskwalifikowany. Dyskwalifikuje się z całych zawodów.  (tu: z Olimpiady), eliminuje z konkursu...
Może pojechał szereg od B, chociaż szczerze wątpię 🙁
Tylko krew na koniu gdzieś przychodzi mi do głowy - taka przypadkowa :/ ale to tylko moje przypuszczenia
[/quote]

Pierwszy cytat z brzegu. To dyskwalifikacja może być z konkursy czy nie, czy musi być z zawodów?
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 19:28
No właśnie dyskwalifikacja może dotyczyć albo konkursu. albo zawodów, albo sezonu czy kilku, a Gaga_ upierała się że każda dyskwalifikacja dotyczy całych zawodów, stąd dyskusja.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 19:22
TO czyli team only, znaczy że wynik pary liczy się wyłącznie do klasyfikacji drużynowej. A kwalifikuje się 8 drużyn dalej, dwie ostatnie mają taki sam rezultat po dzisiejszym konkursie.

Dzisiaj np. zdyskwalifikowali Cassio Rivettiego za ślady krwi na bokach, nie wiem za co dyskwalifikację dostał Brazylijczyk, a przejazd miał zdaje się zerowy.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 19:05
Gaga_ faktycznie coś pomieszała, co trochę przeraża jako że sędziuje zawody dość często. Przepisów wnikliwie nie studiowałam, ale według mnie eliminacja i dyskwalifikacja mają przede wszystkim inną przyczynę. Eliminacja jest np. za dwa nieposłuszeństwa, upadek jeźdźca, upadek konia, itp., zaś dyskwalifikacja następuje przez nadużycie bata/ostróg, ślady krwi, nieprzepisowe ochraniacze itp., ale dalej dotyczy konkursu a nie zawodów, chociaż i jedni i drudzy są na straconej pozycji jeśli chodzi o dobre miejsca. Na imprezach mistrzowskich wyeliminowani z jednego konkursu są klasyfikowani z liczbą punktów najgorszego przejazdu plus 20, a dyskwalifikowani chyba nie są wtedy klasyfikowani w ogóle. Dyskwalifikację z zawodów można dostać pewnie przede wszystkim za dodatnią próbę antydopingową.
Tak sobie myślę Gaga_ jeżeli jakiś zawodnik w konkursie klasy P na koniu X zostanie zdyskwalifikowany za nadużycie bata (ewidentne) to N ani C nie pojedzie na tych samych zawodach? Nawet na innym koniu? Pytam bo startuję czasami za stodołą i dobrze byłoby wiedzieć.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 16 sierpnia 2016 o 11:10
https://www.rio2016.com/en/equestrian-jumping-individual-1st-qualifier      tu wyniki pierwszej kwalifikacji, dalej indywidualnie jadą tylko ci zakwalifikowani (53 jeźdźców), niektórzy niezakwalifikowani jadą dalej, ale ich wynik liczy się tylko dla drużyny np. Leprevost, Bengtsson, Rivetti, Vierling itd. Philippaerts nie jedzie dalej bo nie jest w drużynie ani nie zakwalifikował się indywidualnie.
https://www.rio2016.com/en/equestrian-jumping-individual-2nd-qualifier  lista startowa na dziś, obok niektórych zawodników dopisek team only i oni jadą tylko po wynik dla drużyny.
Proces sądowy o konia
autor: Silvana dnia 07 marca 2016 o 11:33
Ciekawe czy kupująca ma umowę, skoro po konia nie pojechała osobiście. Trochę to wygląda tak, że kupująca chciała kupić tanio, drożej sprzedać, a skoro się nie udało to chce zarobić inaczej. Sprawa ciekawa i obawiam się, że wyga ten kto będzie miał lepszego prawnika, o ile sprawa do sądu trafi.
W sumie czy jest na forum wątek o podobnych sprawach? Chętnie bym poczytała jak podobne sprawy się toczą i jaki jest finał.
Kupno konia
autor: Silvana dnia 03 lutego 2015 o 09:52
Ten koń jest sp urodzony w Polsce, a że w ogłoszeniu napisali, że holsztyn, no cóż - marketing. Ojciec jest holsztyński, a matka po holsztyńskim Cantanisie. Zarówno matka jak i ojciec dawały mocno malowane konie, z tego co pamiętam matka miała białą plame pod brzuchem, ale była opisana jako gniada. A matka to Grandes po Cantanis, więc można przejrzeć bazę koni.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: Silvana dnia 13 stycznia 2013 o 19:35
Dwa lata temu prałam derki w pralni na pomorzanac, chyba ulica Szczawiowa. Wyprali bez problemu, koło 30 złotych za zimówkę, za lekkie troche taniej. Ale to było dwa lata temu więc nie wiem jak teraz.
kącik skoków
autor: Silvana dnia 18 czerwca 2012 o 18:12
Czy ktoś był na zawodach w Dębnie albo Mołdawinie?  👀 Zastanawiam się gdzie jest lepsze podłoże.
[/quote]

Byłam i tu i tu. W Dębnie trawa dość śliska jak pada deszcz jest mocno ślisko, moge dodać jeszcze że jest dość mała rozprężalnia więc jest tłoczno 😉
W Mołdawinie jest piasek i to nawet niezły, nie jest kopno, za to na rozprężalni twardo i często nierówno, a plac konkursowy ma dziwaczny kształt bo na środku są wygrodzone drzewka no i jest dość mały.
Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?
autor: Silvana dnia 10 stycznia 2012 o 20:07
Znalazł się artykuł czy nie szukałaś jeszcze ❓  😉
Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?
autor: Silvana dnia 05 stycznia 2012 o 17:53
Jestem przogromnie wdzięczna :kwiatek:
Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?
autor: Silvana dnia 05 stycznia 2012 o 17:42

[quote author=Silvana link=topic=22707.msg1247148#msg1247148 date=1325623573]
Witam, poszukuję artykułu o ogierze Cabrol, który jest w 161 numerze "Koni i rumaków". Czy ktoś może posiada ten numer i mógłby mi wysłać skan tego artykułu? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂


Pamiętasz który rok wydania, będzie mi łatwiej znaleźć? 😉
[/quote]

Jest to 2001 rok, najprawdopodobniej jakoś początek 🙂
Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?
autor: Silvana dnia 03 stycznia 2012 o 20:46
Witam, poszukuję artykułu o ogierze Cabrol, który jest w 161 numerze "Koni i rumaków". Czy ktoś może posiada ten numer i mógłby mi wysłać skan tego artykułu? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂