Cavallia

Konto zarejstrowane: 13 stycznia 2013

Najnowsze posty użytkownika:

AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: Cavallia dnia 09 maja 2017 o 15:49
Oo, to w takim razie piszę na pw
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: Cavallia dnia 09 maja 2017 o 13:03
Facella a skoki też focisz, czy podtrzymujesz postanowienie sprzed miesiąca i tylko ujeżdżenie?🙂
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 04 maja 2017 o 13:08
Serdecznie polecam zakupy u bamboo555 i dziękuję za miłą, sprawną transakcję  :kwiatek:
Odznaki PZJ
autor: Cavallia dnia 09 czerwca 2015 o 17:24
Zgodnie z przepisami, na ujeżdżeniu na srebro niedopuszczalne jest używanie jakichkolwiek wodzy pomocniczych, czyli komisja nie powinna pozwolić jechać w wytoku.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Cavallia dnia 05 czerwca 2015 o 23:28
Promocja -15% w Bergo jeszcze trwa? Potrzebny był jakiś kod?  🤔

Co do GNL, to po wpisaniu gnl2015 jest -15% na wszystko i tak aż do 16 czerwca🙂
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 05 czerwca 2015 o 21:50
Bardzo polecam (i dziękuję za transakcję  :kwiatek🙂:

agata* jako sprzedającą
Roksna jako kupującą
Końska Rewia Mody cz. IX (2015)
autor: Cavallia dnia 04 czerwca 2015 o 12:14
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Dostanę gdziekolwiek jeszcze czarne nauszniki Euro-stara z kolekcji 2012? 🙇

Czuję, że nie ma już w sklepach takich oldimerów, ale może ktoś przypadkiem się natknął  :kwiatek:
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Cavallia dnia 26 maja 2015 o 15:11
Ludzie, cottony za 50 zł, NO BŁAGAM! Czy ekipa z Equishopu sumienia nie ma?? Miałam teraz nie kupować niepotrzebnych szmatek 😕
Capnęłam deep pink, całkiem ładny jest. Z trudem się powstrzymuję od dokupienia owijek i nauszników do kompletu, no ale litości, cały koń różowy  😜
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 19 sierpnia 2014 o 18:57
Duży plus dla zmak, wysłałam za pobraniem, wszystko odebrane tak jak trzeba. Ogólnie bardzo polecam 🙂
Ogłowia
autor: Cavallia dnia 07 czerwca 2014 o 15:10
Wygląda jak z ogłowia Faringdon, czyli "ekstra-szeroki" (4,5 cm).
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: Cavallia dnia 07 czerwca 2014 o 12:15
Regulaminowe trzypunktowe zapięcie, ateścik i można by konkursy śmigać  🏇 Z pewnością przykuwałby uwagę
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: Cavallia dnia 07 czerwca 2014 o 12:10
http://allegro.pl/kask-toczek-asda-i4305009164.html

Padłam  😁 Człowiekowi się wydaje, że widział już wszystko, a tu proszę
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: Cavallia dnia 05 czerwca 2014 o 15:28
czeggra1 tak jak myślałam, na głowie też wygląda świetnie  🙂 Już wiem na co kasę odłożyć 🙂
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: Cavallia dnia 04 czerwca 2014 o 12:04
czeggra1 na szczęście próby są tylko trzy  😁

Swoją drogą Conquest'y to zdecydowanie najbardziej chwytające za oko kaski z GH, zazdroszczę  🙂
A masz może jakieś zdjęcie na głowie, dobrze leży?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Cavallia dnia 27 kwietnia 2014 o 22:34
W pasi-koniku Mattesy i Acavallo -15% 

Jakby ktoś trafił gdzieś na darmową wysyłkę to nie obrażę się jak da znać  🙂
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 27 marca 2014 o 18:55
Duży plus dla sonia346 jako sprzedającej.
Paczka przyszła w 4 dni od wysłania przelewu i wszystko się zgadzało  :kwiatek:
Bryczesy
autor: Cavallia dnia 23 marca 2014 o 10:06
Dramka większość bryczesów jest trochę mniejszych jak porównasz te z pełnym lejem z innymi w tym samym rozmiarze i z tego samego modelu tyle, że z krótkimi lejami  😉
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Cavallia dnia 23 marca 2014 o 10:01
Niestety nie polecam kupowania czegokolwiek u floo
Kupiłam od niej białe Roeckl'e 6 stycznia, przesyłka doszła, niestety była w niej tylko jedna rękawiczka. Napisałam do niej wiadomość i odpowiedziała, że rzeczywiście się musiała gdzieś zawieruszyć podczas pakowania i że ją "jutro" znajdzie i dośle. Minęły 2 tyg., nie przyszło. Napisałam kilka wiadomości na facebooku, re-volcie i na maila- zero odpowiedzi, szkoda tylko, że dostawałam powiadomienia, że wiadomość została wyświetlona  🙄

Suma sumarum minęły ponad 3 miesiące a dostałam jedną rękawiczkę i arogancką zlewkę na wszystkie moje wiadomości. Jeszcze parę dni temu wysłałam, że proszę chociaż o jakąś odpowiedź to może coś się uda dogadać, ale nic- a cisza bynajmniej nie jest spowodowana tym, że nie zagląda na voltę, bo wystawia nowe rzeczy w ogłoszeniach (poza tym widać kiedy ktoś się logował). Podejrzewam, że drugiej rękawiczki w ogóle nie ma (a może też ją komuś sprzedała jako "parę"  😉).
Bryczesy
autor: Cavallia dnia 21 marca 2014 o 12:01
Miał ktoś kiedyś do czynienia z bryczesami Equiline? Jak wypadają rozmiarowo- włoskie 42 powinno być jak nasze 38, rzeczywiście tak wychodzą, czy są większe?  :kwiatek:
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Cavallia dnia 05 marca 2014 o 22:21
Brzask moim zdaniem za ciasno mu zapięłaś, kantara nie trzeba zaciskać jak nachrapnika 😉 Pod ganaszami też bym mu zapięła ze 2 dziurki luźniej
Ale wiem, że Eskadrony do tego prowokują, bo nowe są sztywne i źle się układają, ale jak się trochę pozakłada to się ładnie wyrabiają i leżą dobrze jak są luźno podpięte.
Kupno konia
autor: Cavallia dnia 27 lutego 2014 o 18:21
Jeśli wypedek był nie z winy (niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa) instruktora to ponosi on odpowiedzialność cywilną, nie karną. Odpowiedzialność cywilna może być potraktowana tylko mandatem. Jak koń spowoduje wypadek bo wybiegnie na ulice to też powinno się to wiązać z odpowiedzialnością cywilną- czyli płacenie odszkodowania z własnej, bądź ubezpieczyciela kieszeni.

Szkoleniowiec ponosi odpowiedzialność karną (czyli tutaj może by nawet ukarany więzieniem) jeśli zaniedbywał zasady bezpieczeństwa, najprostszy przykład to brak kasku, dlatego instruktorzy tak bacznie zwracają na to uwagę.

PZJ teraz proponuje ciekawy system ubezpieczeń, zaglądnij na stronę http://pzj.pl/node/1631956
Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY
autor: Cavallia dnia 27 lutego 2014 o 15:34
Pomysł świetny, koszt pewnie porównywalny do gotowych stojaków- porządna drewniana drabinka to wydatek koło stówy plus jeszcze 2 szyny z oczkami na kłódki.

Ale za to jakie ułatwienie w stawianiu okserów!  😀 Zamiast tachać 4 stojaki do przeniesienia są tylko dwie drabinki, no i jeszcze jest gwarancja, że oksery będą zawsze równe.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Cavallia dnia 27 lutego 2014 o 15:20
Jeśli jedno z dwóch to badaj włos. Skład krwi zmienia się po treningu, posiłku, powrocie z pastwiska, zjedzeniu witaminek etc., dlatego bada się na czczo a na wynikach zobaczymy tylko stan faktyczny i nie będzie można stwierdzić jak długo organizm był narażony na niedobory. Zasadniczo niedoborów w krwi nie ma, bo ma ona na celu "zasilać" cały organizm, więc w razie czego może pobierać pierwiastki potrzebne do życia z kości i organów. Włosy- nie. Po włosach można prześledzić historię niedoborów w jakimś okresie czasu, w miarę jak włos sobie rósł, dlatego analiza składu włosa to w tym przypadku lepszy wybór.
Kupno konia
autor: Cavallia dnia 27 lutego 2014 o 15:01
A czy jeśli pożyczysz komuś rower i ten ktoś z niego spadnie, to odpowiadasz za to? Co innego, jeśli prowadzisz zajęcia z nauki jazdy na rowerze (masz uprawnienia etc.), wtedy odpowiadasz, za osobę, która jest na tych zajęciach.

Tak samo jest w jeździectwie- jeśli jesteś szkoleniowcem i prowadzisz zajęcia to odpowiadasz za tego człowieka. Jeśli spadnie (ba! nawet jeśli koń kopnie go w boksie podczas kursu) to ponosisz odpowiedzialność zg. z art. 50 ust. 1 ustawy o kulturze fizycznej, który stanowi, że „Osoby prawne i fizyczne prowadzące działalność w sferze kultury fizycznej są odpowiedzialne za bezpieczeństwo, porządek i higieniczne warunki podczas imprez sportowych oraz zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki uprawiania sportu, rekreacji ruchowej i zajęć rehabilitacyjnych ich uczestnikom”.
Natomiast jeśli tylko udostępniasz konia komuś i ten ktoś dobrowolnie na konia wsiada, to zg. z prawem w razie wypadku ty nie powinnaś ponosić odpowiedzialności, szczególnie, że za taką jazdę nikt ci nie płaci, więc ciężko to podciągnąć pod legalną bądź nie formę usługi (bardzo obrazowo to taka różnica jak między pożyczeniem komuś roweru a wypożyczalnią, na której się zarabia).

Najlepiej być ubezpieczonym, tak na wszelki wypadek. Jest coś takiego jak odpowiedzialność cywilna i w niektórych przypadkach właściciel konia ponosi odpowiedzialność i nikogo nie interesuje, czy właściciel miał na coś wpływ czy nie. Np. w sytuacji, w której koń kopnie w samochód właściciel ponosi odpowiedzialność cywilną- musi zapłacić za szkodę. Jeśli ktos jest odpowiednio ubezpieczony to wtedy odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel.
Ogłowia
autor: Cavallia dnia 27 lutego 2014 o 14:35
Jeśli chodzi o BR a Premiere, to moim zdaniem w BR-kach skóra lepszej jakość. Macałam w sklepie i w Premierach mniej elastyczna i nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydawała się bardziej sucha? niż ta w BR.

Mam BR Cheshunt (złamały mnie swarovskie szlifowane na złoty kolor) i skóra od początku była rewelacyjnie miękka (nachrapnik szczególnie). Jedyne co, to paski policzkowe wykazywały się odrobinę większą sztywnością niż reszta ogłowia, ale po nasmarowaniu i kilku treningach się wyrobiły. Nachrapnik leży super, nie krzywi się na żadną stronę, mimo, że za pierwszym razem jak założyłam to zabrakło dziurek i jeździłam na trochę za luźnym.
Jakbym się miała doczepić do czegoś- złoty kolor ze sprzączek dość szybko się przeciera (mam to ogłowie od trochę ponad miesiąca i już kilka sprzączek gdzieniegdzie wypłowiało) i brakuje mi jeszcze jednej szlufki przy nachrapniku, bo po dorobieniu dodatkowej dziurki i zapięciu na nią pasek trochę odstaje.

Premiere też za oko chwytają  😜 ale jak ktoś patrzy bardziej pod kątem jakości to poleciłabym BR (szkoda tylko, że cenowo jest taka duża różnica, no i że sprzedają bez wodzy, za które też dodatkowo trzeba kasą sypnąć, jak ktoś chce mieć do kompletu).
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 24 stycznia 2014 o 23:08
Bardzo polecam zakupy u aga_sos
Rzetelna, uczciwa osoba, dziękuję  :kwiatek:
UWAGA ! OSZUST NA FORUM ! NAZWA UŻYTKOWNIKA PERRAF UWAGA !
autor: Cavallia dnia 27 listopada 2013 o 22:32
A już myślałam, że dorwę sprengery 4 system za stówkę, to by było zbyt piękne  😕
Bryczesy
autor: Cavallia dnia 19 listopada 2013 o 19:08
Z 429 zł hihi, ciekawe dlaczego nie schodziły  😁
Bryczesy
autor: Cavallia dnia 19 listopada 2013 o 15:38
Widziałyście? Zwykle nie komentuję w ten sposób, ale te to moim zdaniem absolutny hicior  😂
Już te "mięsne" alla Lady Gaga były mniej obciachowe  😁

http://www.amigo-konie.pl/45108-hkm-bryczesy-tiger-w-cetki-kolekcja-cavallino-marino-damskie.html
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Cavallia dnia 10 listopada 2013 o 23:45
Heval z eko skórki niestety, ale poza tym takie jak chciałam- workery na grubej podeszwie ale z jakimś złotym akcentem, no i bez ćwieków, które niedługo nawet na skarpetkach producenci będą przypinać  😁

Wysłałam Ci na pw linka do nich  😉
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Cavallia dnia 08 listopada 2013 o 21:18
No to zdaję relację- ogólnie kurteczka bardzo fajna ale jak dla mnie zdecydowanie ZA ciepła 😁
Czuję, że w zimie nawet kamizelki nie będę musiała do niej zakładać.
Ogólnie to raczej do zmarzluchów nie należę, w zimie zawsze zestaw bluza+kamizelka jak najbardziej mi wystarczał, ew. na bardzo duże mrozy dwie bluzy, nigdy puchowa kurtka.

Zapięcie pod samą szyje rzeczywiście by się przydało, ale jak będzie bardzo zimno to i tak będę musiała sięgnąć po szaliczek  😉
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Cavallia dnia 07 listopada 2013 o 00:51
Dotarł do mnie dzisiaj urodzinowy prezent- softshell Delia z HV Polo i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona- jest jeszcze fajniejszy niż myślałam  😅
Świetnie skrojony i z bardzo fajnego materiału, wykonanie jak wszystko z HV- bez zarzutu (ja jeszcze się na nich nigdy nie zawiodłam). W piątek idzie do stajni, zdam relację czy grzeje należycie 

[img]http://www.animavet.pl/media/products/9b9f5e89b3840c756529c2c777910ae8/images/thumbnail/big_5_a22788594d6b.jpg?updated_at=1366341649[/img]
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Cavallia dnia 06 listopada 2013 o 21:38
W końcu udało się znaleźć takie jak chciałam. Szkoda, że nie skórkowe, ale i tak się nie mogę doczekać aż pan kurier przyniesie  😀Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Cavallia dnia 09 października 2013 o 19:38
Co sądzicie, nie ściągałaby gniewnego spojrzenia komisji (miałaby służyć na zawodach, wtedy kiedy można startować bez fraka)? Wiem, że po sezonie, ale wpadła mi w oko ta granatowa  😉

Mountain Horse model Victoria


Bryczesy
autor: Cavallia dnia 06 października 2013 o 11:20
W Pikeurach skóra jest raczej cieńsza (co nie oznacza, że gorsza  😉). Leje w moich Euro-starach (model Hunter) po praniu zawsze są sztywne i trzeba je rozchodzić, więc może takich szukasz.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Cavallia dnia 01 października 2013 o 16:35
Bardzo polecam zakupy u celsijs  :kwiatek:
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Cavallia dnia 25 września 2013 o 21:58
Diakon'ka mega  😍 baardzo w moim typie, aczkolwiek zupełnie nie na polskie drogi  🙁
sklepy internetowe
autor: Cavallia dnia 24 września 2013 o 13:57
Znowu ogromny + dla Pasi-konika  😀 wszystko bez zarzutu
Laicy o koniach
autor: Cavallia dnia 19 września 2013 o 20:22
Jeśli o mnie chodzi, to za każdym razem jak oglądam dodania w wykonaniu Totka mam otwartą paszczę  😁
Oficerki
autor: Cavallia dnia 19 września 2013 o 20:00
A masz takie bardziej dopasowane, czy luźniejsze w łydce?  🙂
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 16:31
Aa to jeszcze masz czas, za parę dni powinien już wyglądać normalnie
Oficerki
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 15:30
Sisisa w najszerszym miejscu ok. 36 cm

Agaleon a próbowałaś je reklamować? Bo patrząc na to zdjęcie się cieszę, że mam gwarancję na rok  😁
A jeszcze- czy smarowałaś je czymś od wewnątrz, bo często jak się pastuje po wewnętrznej stronie to się wycierają (co nie zmienia faktu, że oficerki po pół roku nie powinny tak wyglądać  😉)?
Dopasowanie siodła
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 14:05
Czekam niecierpliwie na następne odcinki  😀 Bardzo mi się podoba
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 13:04
Akurat to, że pokazują jak koń się zachowuje podczas sprowadzania z padoku, czyszczenia, podawania nóg, siodłania, podciągnia popręgu itd. do bardzo dobrze, szczególnie, że to konik dla dzieciaków, więc musi być spokojny podczas takich zabiegów. To, że trwa 3 minuty jest znacznie lepsze, niż gdyby puścili pojedyncze klatki w 5 sekund 😉

Ogólnie filmik moim zdaniem jest dobry, dla kogoś kto szuka rekreanta dla dziecka albo do szkółki pewnie jest całkiem przekonywujący. Przynajmniej widać, że kucyk bardzo grzeczny, bo człapie sobie posłusznie, mimo, że jeźdźcowi ewidentnie brakuje umiejętności i jeszcze otwarcie mówi, że się boi- dla mnie akurat te komentarze podczas jazdy zaprezentowały kuca w jeszcze lepszym świetle. To dźwięk jest puszczony to bardzo dobrze, przynajmniej słychać, że koń nie "szumi". A konik chodzi całkiem nieźle biorąc pod uwagę umiejętności jeźdźca. Jedyne do czego bym się doczepiła to ta rzucona i wlekąca się lonża (taki problem zwinąć i trzymać w ręce?) no i brak ochraniaczy, bo jednak dobrze było by "zaszpanować", że ma się na uwadze końskie nogi  😉
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 12:49
A od kiedy go zakładasz? Bo tak jak mówię, mi po tygodniu zaczął wyglądać normalnie  🙂
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 12:29
Na początku śmiesznie odstają, ale to jest kwestia tygodnia używania jak się dopasują i ta część na kości nosowej zmienia kształt z prostego na łukowaty 😉
Oficerki
autor: Cavallia dnia 18 września 2013 o 12:10
Nareszcie dotarły. Dostałam je w śmiesznej cenie i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczona, byłam nastawiona, że na zdjęciach producenta są dużo ładniejsze niż w rzeczywistości a jest przeciwnie    😅 No i wykonanie też na plus

Zastanawiam się tylko czy nie są trochę za niskie, mają wiązanie w kostce, więc nie siądą jakoś makabrycznie, ale trochę na pewno. Fotki na nogach:

Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Cavallia dnia 12 września 2013 o 07:13
kaloszki zamówione  💘

Odznaki PZJ
autor: Cavallia dnia 01 września 2013 o 16:53
Moim zdaniem pomysł z opieką stajenną jest całkiem ciekawy. Przynajmniej to wyklucza możliwość, że zda ktoś, kto nigdy konia do jazdy nie przygotował i jak mu porozpinasz ogłowie to nie będzie wiedział jak to poskładać, a jest to całkiem możliwe, jeśli ktoś jest całe życie wyręczany przez luzaków. Jak to powiedział A. Voorn- "jeździec zawsze musi umieć wszystko zrobić lepiej niż jego luzak" (och, jak mogę zabłysnąć po przeczytaniu kliniki z Voornem w Gallop'ie  😁 a tak na poważnie to akurat ta jego wypowiedź była bardzo trafna).