sivson

Konto zarejstrowane: 21 lutego 2013

Najnowsze posty użytkownika:

SIODŁA
autor: sivson dnia 30 kwietnia 2014 o 22:06
Mam pytanie o brązowe siodła Daw-Maga, ponieważ zamówiłam i dziś dotarło, tyle, że siedzisko, poduszki i wszystkie elementy z "lepszej" skóry są nieco jaśniejsze, w DW powiedzieli, że te kolory się wyrównają po pastowaniu itd oraz, że tak jest zawsze, dodam, że jest to wersja exclusive. Czy to prawda ?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: sivson dnia 17 kwietnia 2014 o 14:28
leczył mojego poprzedniego konia, chodzi mi jedynie koszty dojazdu..  🙁
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: sivson dnia 17 kwietnia 2014 o 14:13
rtk dr.Henklewski z całą pewnością najlepszy, ale niestety strasznie daleko ;(
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: sivson dnia 17 kwietnia 2014 o 14:02
misia997 ja dr.Henklewskiego baaardzo polecam, świetnie wyleczył mojego konia jak i wiele innych czterokopytnych moich znajomych, Według mnie to najlepszy ortopeda w kraju, a przerobiłam na prawdę dużo wetów.

zna ktoś jakiegoś dobrego weta w okolicach Kędzierzyna do badania kupno-sprzedaż ?
jakieś opinie o dr.Szubart ?
konie małopolskie
autor: sivson dnia 12 kwietnia 2014 o 21:04
orientuję się może ktoś czy w woj.śląskim lub okolicach są może jakieś hodowle koni małopolskich ?
In memoriam
autor: sivson dnia 24 marca 2014 o 11:34
[center]Big Boy
05.06.2007r. - 23.03.2014r.[/center]

Kolka, operacja.. robiliśmy wszystko co w naszej mocy..
nie mogę się pozbierać
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 23 marca 2014 o 20:54
może to nie w temacie, ale chciałam się z Wami pożegnać, wraz z BB.. Dzisiaj odszedł z tego świata przez kolkę.. Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, ale nawet operacja nie pomogła. Nie mogę się pozbierać. Powodzenia z Waszymi pociechami
sklepy internetowe
autor: sivson dnia 22 marca 2014 o 22:34
Próbowałam i niestety nie dało rady. Sama dostrzegając to stwierdziłam, pomyślałam o zwykłym zagięciu, jednak gdy je wzięłam do ręki czuć było zupełnie inną fakturę skóry w tym miejscu jak i wydawało mi się, że podszycie jest jakoś wewnątrz przytwierdzone (?) w każdym razie coś nie tak. Za taką cenę liczyłam jednak na jakąś jakość..
sklepy internetowe
autor: sivson dnia 22 marca 2014 o 22:25
Czy ja wiem czy to, aż takie tanie ogłowie - 239zł Horze Venice
Skóra jest jakościowo na prawdę bdb, ale to jakiś defekt fabryczny, bądź efekt nieprawidłowego przechowywania.
Sprzedający uważa, że można to wyprostować palcami, ale gdyby tak było nie zawracałabym ani im ani sobie głowy..

Zdjęcia są słabej jakości:
sklepy internetowe
autor: sivson dnia 22 marca 2014 o 21:35
Dworcika odesłałam je tego samego dnia, w którym do mnie przyszło.. + zadzwoniłam od razu do sklepu i jeszcze w tedy mieli mi je bez problemu wymienić, teraz twierdzą, że to nie przeszkadza w użytkowaniu i muszę płacić za kolejną przesyłkę. Co tam, że podszycie nachrapnika w centralnym punkcie jest nagle wklęsłe, ważne, że jest ;/
"Proszę mieć na uwadze że są to rzeczy z prawdziwej skóry i takie rzeczy będą występowały." - chyba nie rozumiem tego toku rozumowania...
sklepy internetowe
autor: sivson dnia 22 marca 2014 o 21:17
ja mam mały problem z ze sklepem B..
kupiłam ogłowie, przyszło uszkodzone (wgniecione podszycie nachrapnika, ale w taki sposób, że nie widziałam możliwości rozprostowania tego, skóra była tam pomarszczona itd nawet zrobiłam zdjęcia), ale dla właściciela sklepu to nie odbiera walorów ogłowiu (?) i jeżeli chce mogą mi je wymienić, ale JA mam pokryć koszty przesyłki..... i do tego jego zdaniem nowe ogłowie pewnie niczym się nie będzie różnić, ponieważ "wystarczy, że poleży gdzieś tydzień i takie uszkodzenia mogą powstać".. dziwi mnie tylko dlaczego we wszystkich innych sklepach nie powstają ? zresztą zamawiam nową rzecz, wg opisu bdb jakości, która ma być zgodna ze zdjęciem, więc dla mnie sprawa wygląda jasno.
Do tego czekam na siodło, które zamawiałam przez ten sklep i już zostałam poinformowana, że sprawa może wyglądać tak samo z siodłem (?) .. całkiem zabawni sprzedawcy.


+ na e-mail z odpowiedzią czekam ok 2 dni, telefonu nie odbierają
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 22 marca 2014 o 15:11
Ogłowie odesłałam w tym samym dniu z formularzem wymiany towaru. Sklep miał tylko obejrzeć uszkodzenie, jednak przed wczoraj dostałam e-mail, że "to normalny proces", bo "wystarczy, że ogłowie gdzieś tydzień poleży i takie uszkodzenia mogą powstać", więc szanowny sprzedający chyba nie do końca rozumie co to znaczy sprzedawać nowy towar bdb jakości.. i jeżeli chodzi o wymianę to ok, tylko ja pokrywam koszty przesyłki i mogę się spodziewać, że "nowe ogłowie nie będzie się niczym różnić" co jest dla mnie irracjonalne... W przypadku odstąpienia od umowy tracę 24zł, za przesyłkę..
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 21 marca 2014 o 16:16
Witam, mój problem polega na tym, iż zamówiłam nowe ogłowie z sklepie jeździeckim, które przyszło uszkodzone ("wgniecione" podszycie nachrapnika tzn skóra w tamtym miejscu była pomarszczona i wklęsła, nie dało się tego w żaden sposób wyprostować). Odesłałam przedmiot w tym samym dniu. Sprzedający nie chce mi zwrócić kosztów przesyłki i zapłacić za przesyłkę nowego ogłowia gdyż twierdzi, że "Wystarczy że ogłowie gdzieś poleżało tydzień i takie "uszkodzenie" może powstać." i jest to normalne przy wyrobach skórzanych.. Dla mnie to nie do pomyślenia, gdyż kupuje nowy przedmiot, który ma być zrobiony ze świetnej jakości skóry.. Co mogę zrobić ?
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: sivson dnia 13 marca 2014 o 16:48
szuwar obecnie mam kontakt z 3 końmi ze zwyrodnieniami i różnie przebiegało leczenie. Jeden z nich miał wykryte zwyrodnienie ok 2 lata temu, chyba też leczony kwasem, obecnie w miarę normalnie użytkowany, zalecane tylko unikanie ciasnych wolt i twardego podłoża. Z tego co wiem czasami widać lekkie skracanie tą nogą gdyż jak wiadomo ruchomość stawu jest ograniczona. Dwa kolejne niestety skończyły na łąkach.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 12 marca 2014 o 12:27
wendetta mój jest bosy, chociaż nie wiadomo czy nie zaczniemy kuć przodów z uwagi na to, że koń ma uciekające wewnętrzne ściany i jest lekko szpotawy, ale to zależy od tego jak będzie chodził bosy, ja zdecydowanie wolałabym uniknąć podków, bo właśnie od tego prawdopodobnie mieliśmy uraz..
Planowaliśmy pod koniec miesiąca zaczynać jeździć jakieś drągi, cavaletti itd to mi nie domknięto boksu, koń wyszedł, dorwał się do owsa i zjadł chyba więcej niż przez całe swoje życie, na szczęście nie było żadnej kolki, ale dzień po zdarzeniu kopyta były cieplejsze, więc ruszyliśmy z p.zapalnymi, żeby się jakiś ochwat nie przyplątał...... jak pech to pech. Jeszcze 3 dni oprowadzanka i wracamy do roboty.
ochwat
autor: sivson dnia 11 marca 2014 o 11:18
Dziękuję bardzo za pomoc na pewno przeczytam 😉
Dzisiaj na szczęście kopyta chłodne, może jeden tył od wewnętrznej strony lekko ciepły, ale ciągle chłodzimy i podajemy leki.
ochwat
autor: sivson dnia 10 marca 2014 o 23:48
Chłodzę jak często mogę..
da się w jakiś sposób zrobić okład na kopyta, który długo utrzyma niską temperaturę ? Niesetety dysponujemy tylko myjką, więc jak na razie jest chłodzony wodą z węża.
ochwat
autor: sivson dnia 10 marca 2014 o 18:24
Witajcie, w nocy z soboty na niedzielę, moje zwierze uciekło z boksu i dorwało się do taczki z owsem...... O zajściu dowiedziałam się wieczorem następnego dnia, po jeździe.. Do tamtej pory wszystko było w porządku, ale zaniepokoiłam się i wezwałam weta, który dzisiaj stwierdził, że jeden przód i tyły są cieplejsze niż powinny.. Na czułki nie reaguje, ale możliwe, że jeszcze za wcześnie, chłodzimy tak często jak tylko się da, dzisiaj miał areszt boksowy, dostał zastrzyk i saszetki z fenylbutazolem na 5 dni, je tylko siano, mam nadzieję, że zahamujemy proces zapalny.. Miał ktoś kiedyś podobną sytuację ? Coś jeszcze można zrobić ?
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: sivson dnia 07 marca 2014 o 23:48
ja bym się również dołączyła do zamówienia 😉
SIODŁA
autor: sivson dnia 05 marca 2014 o 08:56
Orientuajecie się jak spisują się brązowe siodła Daw-Mag ? Chodzi mi o trwałość koloru.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 02 lutego 2014 o 16:28
U nas nieregularność od wczoraj na ścięgnową nogę, tj. lekkie skracanie na lonży w początkowym, wolnym kłusie, i bardzo lekko w galopie kiedy noga jest po zewnętrznej.. po ruchu o wiele lepiej, noga nie puchnie i wygląda na to, że problem jest gdzieś w łopatce, bądź właśnie w wyższych partiach. Mieliśmy problem z "dziwnym chodzeniem" na tą nogę już w lipcu spowodowane nadwyrężeniem stawu przez nieprawidłowe kucie. RTG robione 3 mies temu stawów pęcinowych i koronowych - czysto, USG na tamtą chwilę super, zostało jedynie zgrubienie z którym nic się nie zmienia, ew lekko się zmniejszyło.. na razie mamy się normalnie ruszać i obserwować, za ok 2 tyg miejmy nadzieję, że ostatnia już kontrola.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 22 stycznia 2014 o 21:56
wendetta może "długoletnim ścięgnowcem" nie jestem, bo od urazu mija dopiero niecałe 5 miesięcy, ale wg zaleceń mojego weta USG mamy robić po każdym wdrożeniu konia w wyższy chód, tzn kłus dzień, dwa przed przyjazdem weta, tak samo mamy robić z galopem, potem jakaś kontrola pewnie po skokach, albo po pół roku, ale dokładnie nie pamiętam, bo jesteśmy jak na razie w trakcie 10min kłusa także zostało nam jeszcze "trochę" rehabilitacji..
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: sivson dnia 07 stycznia 2014 o 21:27
Donia Aleksandra do nas do stajni przyjeżdżał do zębów dr.Stec, co prawda on jest chyba z Opola, ale dojeżdża bez problemu
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 07 stycznia 2014 o 21:07
Dziękuję Wam bardzo za pomoc !

a co do powtórnych uszkodzeń, jeżeli coś się dzieje, to puchnie + jakaś kulawizna, czy jak ?
na szczęście niczego takiego nie zauważyłam, no oprócz pozostałości po fajce, ale to już nam na 99% zostanie..
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 06 stycznia 2014 o 20:13
Dava koń stoi tylko na sianie, więc problem jest dość duży.. Dzisiaj z wetem dla bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na kłus na lonży. Pare kółek szedł spokojnie, potem kosmos i musiałam go niestety hamować skracając lonżę dwa razy.. martwię się o stan nogi, niby idzie już 5 miesiąc od PRP, ale różnie to bywa.. Całe szczęście po wczorajszych szaleństwach ścięgno miało się raczej bez zmian, oby po dzisiejszych też nic się nie stało. Na razie wsiadanie sobie odpuszczam, bo nie ruszam przez niego nogą.. ;( mieliśmy już mocniejsze wędzidła, czarną wodzę itd, ale jak go za to tylko złapie przy próbie buntu to jest jeszcze gorzej.. poszukam magnezu na razie. Dziękuję za pomoc !
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 05 stycznia 2014 o 17:40
mam problem, gdyż jesteśmy w trakcie rehabilitacji, niedługo zaczynamy kłusy, a mojemu koniowi ostatnio tak odwala, że dzisiaj udało mu się mnie w końcu zrzucić i do tego pogalopował sobie wesoło po hali.. nie spadłam z niego odkąd go mam, ale teraz ma takie jazdy jak nigdy, może stosował ktoś jakieś specyfiki uspokajające ?
Krew z nosa - czy to normalne?
autor: sivson dnia 27 grudnia 2013 o 16:33
Mam problem, we wrześniu mojemu koniowi poszła krew z jednego nozdrza, ale bez krwotoku. Myślałam, że to sprawa pyłu z trocin, gdyż koń stał na b.drobno zmielonych od paru dni. Dzisiaj jednak jadł siano, podniósł głowę, chciałam go pogłaskać i znowu dostrzegłam krew.. Wypłynęło trochę i koniec, bez żadnego ciągłego krwawienia. Jednak martwię się, gdyż to już 2 raz no i fakt, że koń nie pracuje ponieważ jesteśmy w trakcie rehabilitacji po urazie ścięgna.. Obecnie stępujemy w ręku, także nie ma mowy o czymś spowodowanym wysiłkiem. Koń stoi obecnie tylko na sianie. Miał ktoś coś podobnego ? Jestem przerażona, na początek robimy badania krwi, ale w niedługim czasie również planuje bronchoskopie..

edit. w zeszłym roku mieliśmy zapalenie oskrzeli (mocny kaszel i katar), początkowo leczone flegaminą + zioła na kaszel, jednak po ok 2 tyg wet podał antybiotyki i przeszło na dobre, ale leczyliśmy dość długo..
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: sivson dnia 27 grudnia 2013 o 13:06
jakiś dobry weterynarz z możliwością wykonania bronchoskopii woj. śląskie ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 29 października 2013 o 23:36
2 miesiące rehabilitacji już za nami (leczenie PRP). Obecnie stępujemy raz dziennie po godzinie, po ruchu szpryca z wody i smarowanie EPF 10. Od listopada mogę już wsiadać na 10min stępa, wydłużając czas z każdą "jazdą". Fajka zmniejszona o połowę, ale jeszcze jest, mam nadzieję, że niedługo odejdzie w niepamięć, chociaż wszystko się okaże po USG pod koniec listopada 😉
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 02 września 2013 o 18:04
Chciałabym oficjalnie przeprosić Dr.Golonkę za napisane przeze mnie na tym forum wpisy. Nie miały one na celu urażenia kogokolwiek. Widocznie musiałam nie do końca zrozumieć przekazane mi informacje.
Jeszcze raz przepraszam.
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 29 sierpnia 2013 o 16:53
powiedzieli, że w poniedziałek ma do nas przyjechać "rzeczoznawca" i ocenić szkodę.. Ciekawi mnie to kim będzie ta osoba.. Znalazłam na stronie PZU taki druk dotyczący zwierząt hodowlanych, może to też mi wet wypełni..
Dzięki za pomoc  😉
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 29 sierpnia 2013 o 16:27
tak, telefonicznie zgłosiłam szkodę
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 29 sierpnia 2013 o 16:11
sprawa jest zgłoszona przed chwilą i właśnie mój weterynarz prowadzący mówił, że podobno mają dać mi druk, jednak oni nic nie wspominali o druku..
kącik porad prawnych
autor: sivson dnia 29 sierpnia 2013 o 15:42
Hej, mam pytanie dotyczące ubezpieczeń.
Mój koń naderwał ścięgno, jutro odbieram go z kliniki, zwierzak jest ubezpieczony w PZU i jak teraz postępować, żeby uzyskać pieniądze ? Zdarzenie miało miejsce 09.08 2 dni później był wet, który źle zdiagnozował konia 24.08 był drugi wet, ale konia ostatecznie wstawiłam do kliniki pod Wrocławiem 28.08 i jutro go odbieram. Co może być mi potrzebne, jakie druki, kto przychodzi jako "rzeczoznawca", czego się spodziewać, za co mogę odebrać pieniądze ? Miał ktoś kiedyś taką sytuację ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 29 sierpnia 2013 o 10:11
westunia ile czasu Wam się to wchłaniało i mniej więcej w jakim okresie po urazie zauważyłaś, że coś zaczyna schodzić ? U nas dzisiaj minęło 18dni od urazu.
to b.szybko wróciliście pod siodło, leczyliście to jakoś oprócz wcierek i ruchu kontrolowanego ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 27 sierpnia 2013 o 20:34
Jutro o 8😲0 wyjazd do kliniki we Wrocławiu pod opieką dr.Henklewskiego, trzymajcie kciuki ! 😉
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 27 sierpnia 2013 o 11:02
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja postów
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 25 sierpnia 2013 o 13:05
wtedy zastanawiałam się nad międzykostnym, ale na szczęście się pomyliłam, bo koń znaczył od rewolucji kopytowo-kowalowych, a interesowało mnie jak u was objawiał się właśnie międzykostny... przeczytaj jeszcze raz priv i odszukaj cokolwiek o jakimkolwiek urazie powierzchownego, fajce itd, bo ja nic takiego nie mogę znaleźć w moich wiadomościach..
Myślę, że wiem kiedy mój koń nabawił się fajki na ścięgnie. Zadzwoniłam i zamówiłam weta w tym samym dniu (+ dostał od razu p.zapalne) i przyjechał dwa dni po zauważeniu objawów, jednak nie trafił z diagnozą co okazało się po tygodniu, gdy leczenie nie przynosiło efektów i wtedy zadzwoniłam do kliniki dr.Golonki i czekałam na weta tydzień, co innego miałam zrobić ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 25 sierpnia 2013 o 12:41
aleqsandra nie czekałam na weta miesiąc, bo był 2 dni od urazu, tylko, źle zdiagnozował, a na dr.Golonkę lub kogoś z kliniki czekałam ponad tydzień przez co od urazu minęły 2 dni temu 2 tygodnie także myślę, że takiej krzywdy mu nie zrobiłam, bo to skąd mogłam wiedzieć, że wet nie zna się na usg ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 25 sierpnia 2013 o 11:54
Czy ja wiem, znam np. mocno sztorcowego konia, który chodzi konkursy 130-140 i się nigdy nie urwał, ale bardzo dużo zależy właśnie od prowadzenia kopyt..
Wina jest moja, że dałam w takim tempie przestawiać konia, ale no nie znam się zbytnio na kuciu i struganiu, w każdym razie weci stwierdzili jednoznacznie, że był błąd w prowadzeniu kopyt, bo konie prostuje się pare lat, a nie pare miesięcy.. Szkoda gadać ;(
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 25 sierpnia 2013 o 10:18
kurcze miałam napisać pw, a dodałam na forum..
mój koń też nie jest do końca prosty na nogach i właśnie chciano mi go prostować to jak nie nadciągał ścięgna to staw.. Koń 6lat zdrowy, nic się nie działo nagle kowal nowy i wszystko się posypało. Wetka też stwierdziła, że za duże zmiany w za krótkim czasie, dlatego z prostowaniem bardzo ostrożnie, ale nie raz mówiłam, żeby go lekko przycinać, ale nie, bo oni chcą szybko, a teraz co usłyszałam? że to moja wina, bo ja chciałam konia prostować i robili co "kazałam"... Wet przyjechał w czerwcu mówi, że staw nadwyrężony przez nieprawidłowe kucie, ale kowal i tak się z nim kłóci, że on robił wszystko dobrze.. Przyjechali kowale znajomej za głowe się łapią co koń ma na kopytach, inny przyjechał po rozkuciu i mówi, że ściany pozaginane, wręcz bolą zwierze i ogólnie masakra, ale stary kowal dalej twierdzi, że to koń sie nie nadaje......  🤔
Jedyne z czego jestem zadowolona to to, że idzie zima i mam nadzieję, że się wygrzebiemy na przyszły sezon.
A w której klinice był ten koń z międzykostnym ?

figura z funduszami byłby problem, gdyż na same usg u 2 weterynarzy wydałam 700zł co jest przerażające, a na pewno będziemy się jeszcze leczyć dalej, więc już nie stać mnie na kolejne konsultacje.. ;(
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 22 sierpnia 2013 o 20:22
wendetta poszło pw
Dr.Golonka niestety nie da rady do nas dojechać, ale wysyła do nas jutro jakąś swoją bdb asystentkę, ktoś kojarzy może o kogo chodzi ?
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 22 sierpnia 2013 o 10:27
dobra to grzejemy.. 😉
dea to widzę, że masz podobnie do mnie, tj. co miesiąc moje zdolne zwierzę robi sobie coś innego, ale wszystko zaczęło się od zmiany kowala .. ;(
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: sivson dnia 21 sierpnia 2013 o 21:04
do nas doktor dzisiaj jednak nie zdołał dotrzeć, także czekamy, mam nadzieję, że do końca tygodnia go zobaczę w stajni.. Nie wiem co w tym czasie robić z nogą, stępujemy, naświetlam to lampą ze światłem spolaryzowanym no i zastanawiam się czy chłodzić czy grzać ? (uraz ma prawie 2 tygodnie) niby pierwszy wet kazał grzać, ale nie wiem czy to nie pogorszyło sytuacji..