Sivrite

Konto zarejstrowane: 21 lutego 2015
Ostatnio online: Aktualnie online!

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2021 o 18:46
Perlica, w łódzkiem najpopularniejsze są LL na normę czasu i tam już są normalne miejsca. Acz nie powiem, żeby uważała, że sekunda różnicy w przejeździe to zasługa kunsztu zawodników, a nie farta. 😂 Szczególnie, że w tym -0,5 do +0,5 potrafi być 10-20 jeźdźców i kończysz 0,5 sekundy od normy i jesteś poza pierwszą dziesiątką. 😅 Te konkursy to według mnie żart, dać wszystkim 0 punktów i pierwsze miejsce i do domu. Bez nagród znaczy się, sport to jak musisz już jakikolwiek egzamin zdać. 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2021 o 16:36
Pati, wszystkich nas jakoś dziwnie wychowali, skoro ci co startowali i wygrywali flo po 3 złote nadal chcą startować i nie zrezygnowali z jeździectwa. 🤣 Może teraz jakiś inny Świat jest i się inaczej dzieci motywuje niż nas się kiedyś motywowało - trzeba kasą i nagrodami. Ale w takim razie ja nie chcę potem tych zmotywowanych dzieci widzieć jako właścicieli koni w przyszłości, gdyby bez tych nagród mieli zrezygnować. 😅
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2021 o 14:36
Jezus, Leila, ja nie wiem, skąd Ty wyciągnęłaś ten tekst o samych jeźdźcach Cavaliady i że ludzie twierdzą, że się nikomu nic nie należy na niskich klasach. I że wszyscy tu dzieci nienawidzimy. 🤣
Dziewczyny odpisały Ci dwie rzeczy. Raz - nie ma na to kasy i jak widzę te Twoje obliczenia z wpisowym po 500 złotych i setką zawodników, to serio widzę, że nie masz pojęcia, co piszesz. Jezus, robisz tu jakąś wojnę o nagrody z wpisowego, a nie wiesz, ile standardowe wpisowe kosztuje. 😂 Jeśli chcesz, to zasponsoruj na jakichś zawodach nagrody, ale nie zaglądaj ludziom do portfeli, że mają wyłożyć swoją prywatną kasę "dla dzieciaczków".
Dwa - nagrody na niskich konkursach prowadzą go patologii. Zwycięzca obrasta w piórka, a przegrane dziecko ryczy, bo tamto dostało coś fajnego, a jemu coś nie poszło. Dzieci powinny zostać nauczone, że te zawody to jest oficjalny trening, bo TYM SĄ KLASY MINI LL, a nie liczyć na nagrody. A jak rodzic lub trener są bardzo dumni, to naprawdę mogą coś małego dziecku kupić w nagrodę. Jakby nagrody na mini LL były obowiązkowe, to by organizatorzy przestali organizować mini LL, lub kupili te nagrody za kasę rodziców tych dzieci anyway, naprawdę tego nie rozumiesz?

EDIT do Twojej odpowiedzi do Iskry: Sorry, ale mini LL to nie jest sport. To jest rekreacja, która chce pojechać na zawody lub przejazdy treningowe dla zawodników. Na LL nie trzeba nawet żadnych uprawnień, jaki sport? Już mi się facepalm ciśnie do czoła, jak widzę następnego "sportowca" czy "konia do sportu" po zawodach 70 cm.
Dzierzawa
autor: Sivrite dnia 28 listopada 2021 o 18:12
Kamcia, ja mam w umowie, że dzierżawca partycypuje w kosztach, jeśli koń sobie coś zrobił pod nim, a w pełni pokrywa koszty, jeśli coś się koniowi stanie z powodu rażącego zaniedbania.
A Ty masz w umowie, że płacisz niezależnie, kiedy koń coś sobie zrobi? 😮 No to odważna jesteś na taką umowę. Ja wychodzę z założenia, że skoro jestem właścicielem tego konia, to to jest moja odpowiedzialność, jak się rozpierdzieli na padoku. Po to dzierżawisz konia, a nie kupujesz, żeby nie mieć tej odpowiedzialności.
Są ubezpieczenia od wypadków, ale one mają milion kruczków i są mocno skomplikowane. Pokrywają leczenie tylko w klinikach chociażby. Mogę Ci przesłać przykład oferty, którą dostałam z rok temu to wglądu. Po dwóch dniach czytania tego uznałam, że to serio nie ma sensu. Żeby się załapać na jakieś odszkodowanie to 10 różnych punktów do spełnienia.
OC jest od tego, jak Twój koń coś rozwali. Lub cudze OC, jak cudzy koń rozwali Twojego konia.
Personalnie nie podpisałabym takiej umowy, że biorę na siebie pełną odpowiedzialność. To chory zapis.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 28 listopada 2021 o 00:51
Matrix, dzięki wielkie. Cieplejszy niż Deepberry, ale jednak fioletowy, nie winny. No to idę w Chilli. 😉
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 26 listopada 2021 o 23:20
Mógłby mi ktoś powiedzieć, jaki w rzeczywistości jest Plum Equito? Jak Blackberry, winny fiolet z czerwonawym podtonem czy wprost fioletowy z chłodnym podtonem? Na zdjęciach producenta wydaje się winny, a na zdjęciach konsumentów fioletowy...
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 26 listopada 2021 o 13:23
Smerfi, dobrze, że są takie osoby jak Matrix czy Dairoxroxi, które zareklamują nam produkty lepiej niż producenci. 😂
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 26 listopada 2021 o 13:13
Matrix, też się zakochałam. Do tego stopnia, że jedzie do mnie VS Black Peach do kompletu z DL, bo ten kolor to jest mój ideał. 🤣
Ale zamówiłam też tego Black Cherry, jest cudowny. Ten paseczek brokatowy wygląda o wiele lepiej na żywo, na zdjęciach nawet chyba nie zauważyłam, że to jakiś brokacik.

Bryczesy
autor: Sivrite dnia 25 listopada 2021 o 16:13
Śpieszę donieść, że w mojej opinii bryczesy Function z Maya Dolorez wypadają z pół rozmiaru mniejsze niż Performance. Co jest dla mnie trochę zdziwkiem, bo byłam pewna po składzie, że to jest dokładnie to samo.
Także jakby się ktoś rozglądał za czarnymi S-kami Function, to zapraszam na priv (przepraszam za reklamę!, ale wiem, że teraz ludzie na BF się obkupują, a może jak ktoś je będzie chciał, to nie będę odsyłać).
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2021 o 11:02
Olq, Horze at their best. Standard.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 22 listopada 2021 o 15:57
Kurde, nie zapisałam się do Newslettera. 😅 Ja mam niestety dość popularny rozmiar tyłka, więc ciężko mi takie upatrzone modele wyhaczyć na większych promocjach. Powiedzmy, że te 20% mnie jakoś urządziło, zbierałam się do nich od 1,5 roku. 😂
Aga, ten kod z Newslettera jest jednorazowy?
sklepy internetowe
autor: Sivrite dnia 22 listopada 2021 o 12:22
Mnie wtedy po 3 dniach po prostu pieniądze wróciły na konto, a jak dzwoniłam, to "oni nic nie wiedzą, nic nie ma w systemie"...
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 22 listopada 2021 o 08:10
I TackShop.
I Maya Delorez.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 21 listopada 2021 o 13:19
Ja też, Szalona! Naprawdę się cieszę, że masz tak dobre podejście, żeby cieszyć się teraz z głupiej szmatki na konia. Oby tak dalej, bo to naprawdę ważne, wszystkie Cię na forum wspieramy mocno.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 19 listopada 2021 o 22:43
A ile ten Ulgastrol zamawiany mailowo?
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 22:04
Iskra, ja dostałam jako takie zalecenie omeprazol właśnie. Na stres, na zawody czy w trakcie podawania innych leków.
Ale Ulgastranu nadal nie ma od 1,5 roku, więc i tak nie ma co o nim dyskutować chyba. 😂 Teraz Ulgastrol ludzie stosują jako zamiennik.
Flygirl, znam co najmniej dwie takie osoby jak Ty, rozumiem. 😂 Naprawdę robisz w takim razie tyle, ile możesz. Tego siemienia możesz przez jakiś czas mocniej popilnować, żeby częściej dostawał i zneutralizować stresy. Może właśnie tęskni za tym bratem?
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 21:39
No właśnie ja też raczej bym nie proponowała dawania leków z własnej inicjatywy... Ulgastran to jest wręcz lek na receptę.
Flygirl, jeśli masz ograniczone finanse, to personalnie bym odłożyła na gastro i ewentualnie leczenie. Podjęłaś już wszystkie takie popularnie zalecane kroki zapobiegawcze.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 21:04
Piona z derkami, mój też zaderkowany od 10.
Sprawdzony mam Fitmin Gastro, Yarrowię Gastro, Ulcosan i Derby Gastro Forte. Nie mogę powiedzieć, który działa lepiej, składy mają podobne, przy żadnym nie było nawrotu objawów, więc mogę ocenić tylko ich brak.
Fitmin ma miły kod na Black Friday, zamówiłam 2 dni temu i jutro paczka ma być. BF100, minus 100 złotych przy zamówieniu za 300, jakbyś chciała dobrać coś dla kota lub psa na przykład.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 20:55
Suplement dedykowany wrzodom ewentualnie, bo brzmi, że robisz wszystko bardzo poprawnie.
Jeśli robisz wiaderka, to tak, dorzucanie do każdego posiłku sieczki jest dobrym planem.
Jest ciulowa pogoda, może np. bardzo marznie? Może go któryś kolega bije na padoku?
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 16:26
Kolebka, pracuje się, żeby żyć, a nie żyje, żeby pracować. Żony bogatych mężów zajmują się swoimi hobby i obijaniem się stanowczo dłużej niż istnieje Instagram. Kiedyś organizowały sobie najpiękniejsze suknie, a teraz najlepsze zdjęcie na Insta, co w tym dziwnego?
Nie powiem, że też bym tak nie chciała, jakbym miała możliwość. Oczywiście sama nie zdecydowałabym się na męża którego nie chcę, ale jakbym miała kasę, będąc bogatą córeczką/żonką kogoś z biznesem, to po prostu bym robiła to, co chcę. Kto by nie chciał.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2021 o 11:46
Poncioch, w sklepach stacjonarnych, współpracujących z Mattesem, powinny być próbniki wszystkiego.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 17 listopada 2021 o 12:41
Matrix, teraz doczytałam, że Plum Rose Gold to też jest re-release. Więc może uda nam się doczekać też Rusty Rose. 😝
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 17 listopada 2021 o 08:46
Matrix, ja to samo! Rusty Rose było czaprakiem przez który w ogóle poznałam tę firmę, bo wzdychałam do niego kilka miesięcy i nie wzięłam. I żałuję okropnie. 😐 Może powtórzą? Black Peach też już chyba wyszło, zanim zostało mi sprezentowane, to był chyba drugi rzut.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 16 listopada 2021 o 15:58
Kuuurdeee, Matrix, ja już była zdecydowana na Cinnamona zamiast tego Plum Rose Gold, co Ty mi robisz...

Keirashara, ja sobie ze dwa lata już obiecuję, że zrobię taką profi fotkę. A jest jak jest. 🤣 Ale może to i dobrze, że chłop nie zobaczy tego w całości. Niby o każdym wie, ale chyba nie ogarnia poziomu eskalacji i może nie powinien oglądać całości. 😅
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Sivrite dnia 15 listopada 2021 o 22:05
Za zdjęcia nie zapłaci, ale żeby wołać 16 koła za konia, który w wieku 4 lat jest już praktycznie emerytem i to bez szans na zaleczenie i poprawę, skoro jest to genetyczna wada kośćca, a może z szansą na bardzo kosztowne leczenie, to już spoko.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 12 listopada 2021 o 14:25
Dairoxroxi, to Misty Rose?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 11 listopada 2021 o 21:00
Pati, tak, TackShop nie ma promocji, za to HorseTack ma ich ciągły wyrzyg. 🤣 Ale też TackShop ma bardzo dobrą opinię i sama u nich kupuję, a HorseTack po wielu problemach z niewysyłaniem w ogóle paczek, jak ludzie zaczęli zamawiać tylko za pobraniem... zlikwidował pobranie. 😐 Także warto rozróżniać te sklepy.
Ogłowia
autor: Sivrite dnia 11 listopada 2021 o 13:53
Wypadają Wam te malutkie z trzyrzędowych naczółków, czy te duże? Bo miałam i takie i takie i wypadł mi dosłownie jeden ten malutki. Wszystkie te z większymi się trzymają, a jeden jest moim naczółkiem terenowym i dostał gałęziami już setki razy.
Derki
autor: Sivrite dnia 10 listopada 2021 o 22:51
Ancyk, jeśli teraz jest ubrany w plandekę na polarze i jest mu nadal zimno, to ja bym celowała w 150-200.
Derki
autor: Sivrite dnia 09 listopada 2021 o 20:56
Frans, no to zrobiłabym tak, jak Keirashara sugeruje. Puść jak jest, kup jedną derkę na zaś, gdyby zaczęła marznąć i pozostaje monitorować.
Personalnie nie puściłabym konia na wolny wybieg bez żadnej wiaty w sezonie zimowym, nawet w derce. Ale napisałaś, że innego wyboru nie masz, to po prostu zostaw derkę znajomemu i każ założyć, jeśli Twoje klacz zmarznie. Tylko jeśli zmarznie na deszczu, to też wypadałoby wysuszyć ją, zanim się zarzuci przeciwdeszczową, nieoddychającą derkę, pamiętaj.
Derki
autor: Sivrite dnia 09 listopada 2021 o 15:38
A od tej 7 do 22 stoi niezależnie od pogody? Na deszczu, wietrze przez cały dzień też?
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Sivrite dnia 09 listopada 2021 o 12:01
Ms_konik, rzeczywiście, też mam 9,1%. Chociaż nie, w następnym zamówieniu ten VAT z faktury to już 15,6%, czyli jakiś pierdzielnik, którego pewnie nie będzie nam dane zrozumieć. 🤣 W każdym razie stawka VAT w Anglii od lat wynosi 20% i tyle dokładnie jest odliczane dla nas, bo liczyłam to, jak jeszcze ścinało VAT dopiero po zalogowaniu.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Sivrite dnia 08 listopada 2021 o 21:51
Ms_konik, a w którą stronę liczysz? Bo VAT jest liczony od ceny netto, mnożysz * 1,2. A nie cenę brutto mnożysz * 0,8, wyjdą Ci dwie różne kwoty. 😀
Zrobiłam 2 zamówienia z PE po wyjściu Anglii z Unii i w obu miałam na stronie PE odliczony VAT w wysokości 20%, a na granicy naliczony w wysokości 23%.

EDIT: Jako osoba prywatna i na firmę. Na firmę mnie tylko dodatkowo DHL skasowało za upoważnienie, 75 zeta chyba. Ale VAT miałam ten sam.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Sivrite dnia 08 listopada 2021 o 19:46
NowaJa, ale wtedy będziesz miała wliczony ten VAT na miejscu. Oni go odliczają do wysyłek za granicę, bo VAT jest płacony tylko w docelowym kraju. Anglia ma 20% VAT-u, więc zaoszczędziłabyś szalone 3%. I wysyłka od osoby prywatnej do Polski kosztowałaby też tyle samo lub więcej, bo sklepy to raczej mają lepsze niż gorsze oferty od firm kurierskich.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Sivrite dnia 08 listopada 2021 o 15:57
Ms_konik, tak, dopłacasz 23% VAT-u i 0,5-2% cła, ale za to sobie ręki nie dam uciąć, bo dowiedzieć się w naszym Urzędzie, jak coś zostanie oclone, to można od razu się poddać... I też jak dorzucisz więcej rzeczy do koszyka, żeby np. zamówić ze znajomymi, to ta cena rośnie. To nie jest cena za np. paczkę do 30 kilo, tylko cena zależy od wagi.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Sivrite dnia 08 listopada 2021 o 14:18
Ms_konik, a masz okrągłe kwoty, czy takie kończące się na przykład na 33, 17 czy 83 centy? Bo jak masz takie nieokrągłe, to liczy tę cenę już z Twoich cookiesów bez VAT-u. Rzeczywiście teraz nawet jak jestem niezalogowana, to już odejmuje VAT.

Swoją drogą, derki już po 20 funtów droższe niż kupowałam w 2018/2019. Czyli po naszym kursie ponad stówka na każdej jednej derce. Sprawdziłam 3 różne.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: Sivrite dnia 07 listopada 2021 o 16:34
Dziś wpadłam naten filmik. O ile się nie mylę, to są to chyba urywki przejazdów wszystkich zawodników pięcioboju na Igrzyskach. Do obejrzenia dla tych, którzy myślą, że to tylko przejazd Niemki przyczynił się do tej decyzji.

Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 06 listopada 2021 o 21:43
Aleks, KaWal wrzucił kilka dni temu taką nowość. To jest chyba dokładnie to samo, co ja mam w swoim rose goldowym.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 05 listopada 2021 o 21:50
Dairoxroxi, Anai, właśnie, nie leci to z zada podczas stępowania? Czy siadacie na nich?
Ja może nie rozumiem problemu wielkich i ciężkich derek i problemu z ogarnianiem ich, mając araba. 😂 Ściągam ze słupka, zarzucam, podciągam kawałek pod tyłek i tyle, nic mi się nie ciągnie po ziemi ani nie przeszkadza, bo derka malutka.
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: Sivrite dnia 05 listopada 2021 o 21:17
Dairoxroxi, ale, ale... Ale po co? 😂 Nie wyszydzam, szczerze pytam. 😁 Nie lepiej jednak derkę zarzucić, co by nie zjeżdżała? 😅
EDIT: Nie przeniosło mnie do następnej strony, teraz widzę, że więcej osób jest tym zainteresowanych. Nie wiedziałam, że w ogóle that's a thing. 😀 Po co Wam koc na konia?
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: Sivrite dnia 05 listopada 2021 o 18:02
Popieram Kokosnuss. Nawet jeżeli ten przypadek został nadmiernie rozdmuchany (a został, opinię publiczną najbardziej oburzył ten kuksaniec w zad od trenerki, który, nie oszukujmy się, był obrzydliwym zachowaniem, ale koń go olał), bo się zawodniczka popłakała, to przy tym, co widziałam na tym parkurze, to decyzja w mojej opinii była słuszna. Ok, kobitka się poryczała i chcą zmienić 1/5 dyscypliny, ale tam się naprawdę dantejskie sceny działy. Te konie się wypierdzielają, ludzie w skoku latają nad siodłami luzem, jak na filmikach z bloopersami jeździeckimi. Nawet jeśli uznać, że decyzja zapadła "przez przypadek", bo rozmowa była nie o tym, że oni nie powinni jeździć, tylko o popłakanej zawodniczce, to ten przypadek według mnie dobrze zrobi dyscyplinie.
I zgadzam się też z tym, że tak szczere konie, na których obcy ludzie ujadą 120, pójdą na pniu gdzieś.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: Sivrite dnia 05 listopada 2021 o 10:55
Keirashara, z tego co czytałam, to z końmi na pięciobój był ogromny problem, bo właśnie ich NIE było. Kto normalny da swojego zrobionego, grzecznego konia na 120 pod obcych ludzi, którzy do tego dość słabo jeżdżą, bo się skupiają na innych dyscyplinach? Podobno organizacja koni na każde takie zawody była bardzo ciężka, może dlatego trafiały się konie, które wcale nie były grzeczne i chętne do skakania. Bo może innych po prostu nie było. I może dlatego tej komisji łatwiej było z nich zrezygnować, skoro stanowczo nie istnieje żadna grupa, która im garściami wciska konia na zawody kilka razy do roku.
Ogłowia
autor: Sivrite dnia 01 listopada 2021 o 21:51
Wysyłam na PW.
Derki
autor: Sivrite dnia 31 października 2021 o 12:18
Gaga, dla mnie ta przesyłka wrzuca je w grupę "niedostępne". 🤣 Ale rzeczywiście źle się wyraziłam - dostępne, tylko horrendalnie drogie.
Plandeki Avalanche widzę tylko na polarze. Jest taka na normalnej podszewce? Bo sama szukałam takiej ze 2 miesiące temu i się wkurzyłam, że jak 0 gramów, to tylko polar, ale może jestem ślepa.
Derki
autor: Sivrite dnia 31 października 2021 o 11:37
Klami, jak chyba wszystko QPH niestety. 🙄 To taka marka dla dzieci głównie, paleta kolorów tęczy, wzorki, duperelki. Na żywo znam tylko ich pady, które też były kiepskie, ale cały marketing tej firmy daje mi taki vibe zabawek dla dzieci.

Fokusowa, Klami własnie zapytała o taką derkę, Equi-Theme Tyrex. Plandeka 1200D z podwyższaną szyją. Oprócz tej kojarzę tylko Horze Avalanche, ale ona jest na polarze. Personalnie nienawidzę derek na polarze, według mnie nadają się wyłącznie do założenia na jakąś stajenną, żeby zrobić ściepę na derkę padokową.
Idealne derki miało PE, Bustery, ale już niedostępne... Chooociaż, moja koleżanka chyba miałaby na sprzedaż PE Bustera 6'0" używanego. Gdybyś chciała, to pisz PW.
Derki
autor: Sivrite dnia 31 października 2021 o 10:45
Fokusowa, kurde, poleciłabym Decathlon, ale Twojego obciera. 😅
Tutaj dość fajny Bucas, tylko to 600D. Do Bergo jest teraz kod na -17%. 600D polecam, jeśli koledzy na padoku nie są jacyś okropnie zabawowi. Ale Bucas to bardzo dobra marka, więc też myślę, że ich 600D będzie lepsze niż standardowe.
Impregnuję sprayem NIKWAX-a do namiotów z Allegro.
Derki
autor: Sivrite dnia 30 października 2021 o 10:44
Clean Horse jest w Warszawie i robią idealnie. Sama do nich wysyłam z Łodzi. 😅
Jeśli masz trochę większa pralkę, z wsadem 7-8 kilo, to plandekę spokojnie możesz sama uprać. Dopiero grubszym domowa pralka nie podoła. Wtedy miałabyś szybciej, jeśli nie jest dziurawa i nie potrzebuje szycia.
Tylko płynem, nie proszkiem i zaimpregnować. 🙂 Za impregnację się w pralniach końskich i tak dopłaca.
Derki
autor: Sivrite dnia 29 października 2021 o 20:10
Fokusowa, jak Ci już zarósł, to nie musisz cieplejszych za bardzo. Mój pierwszą zimę przestał w dwóch plandekach na polarze, jak zaczęłam derkować. Nie polecam, polar na 24 godziny na dobę to zuo. :P Ale nie marzł już, a był na dworze z 18 godzin na dobę wtedy. Dopiero w kolejnym roku zaczęłam derkować wrzesień-październik i wtedy już przebierałam 0-300. A teraz przebieram 100-300 i w zeszłym roku na te -20 zrobiłam raz ściepę na 400.
Derki
autor: Sivrite dnia 29 października 2021 o 19:52
Fokusowa, raczej mało realne. Po pół roku bez prania to bym chyba tę derkę od razu do kosza wywaliła, bo by sama stała. I nie chodzi mi o wierzch, tylko o warstwę martwego naskórka i kurzu pod spodem.
Derki
autor: Sivrite dnia 29 października 2021 o 16:19
Fokusowa, mój też tyje z powietrza, a zanim zaczęłam derkować, to miałam identycznie. Jesień, wiatr, mokro, chudł od razu i się telepał. Raz jak przyszłam, to nie za bardzo był w stanie do boksu iść, bo aż mu nóżki uciekały. 😓 I właśnie to chudnięcie na brzydką pogodę. W ziemie nie, najbardziej właśnie jesienią, jak mocno wiało.

PS. Na moim najlepiej leży Caball, ale jak Twój stoi dużo na deszczu, to nie polecam. Niewybitnie wodoodporny. Polecam 100 Busse Astana (1680D), na mojego jest trochę obszerna, to na Twojego powinna być spoko.
I pamiętaj, że derki się impregnuje, żeby były długo wodoodporne, bo tego mi nikt nie powiedział na początku. 🤣