Sivrite

Konto zarejstrowane: 21 lutego 2015
Ostatnio online: Aktualnie online!

Najnowsze posty użytkownika:

Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2023 o 11:30
Fokusowa, tak, niestety... Mój był założony kilka razy poza okresem linienia, a z pół rolki odkłaczaczki zużyłam, żeby go wystawić na sprzedaż. Niby lubiłam ten filc, bo właśnie taki porządny i szary, więc mi pasował pod względem mniejszej widoczności kłaków, ale miał własną grawitację względem futra i nie chciał go oddać.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2023 o 10:59
Epk, to nie starość, to różnica 30 stopni w miesiąc. Wszyscy jesteśmy zmarznięci w ciul w stajni. Z najcieplejszego października w najsilniejszy chyba listopad. 😆
I jeszcze co najmniej dwa tygodnie tak poniżej 0. Rozgrzewa mnie tylko myśl o tym, że komary zdechną.
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: Sivrite dnia 29 listopada 2023 o 09:46
Amber, Fokusowa nie skomentowała Twojego gustu, tylko Twoje wypowiedzi z innego wątku. Rzeczywiście wybitnie znosisz tę krytykę, książkowo wręcz. Ale rozumiem, że tylko tę odnośnie czapraków, a nie innych Twoich opinii. 😅

Donkeyboy, Azzawa, mnie się te sznurki za łydką wytarły w kilka jazd mimo ich wycięcia spod łydki i to jest mój jedyny powód do odwlekania kupna jeszcze jakiegoś Mattesa. Bo tak to reszta była zajebista, ale tych sznurków nie mogłam przeżyć. Może za bardzo macham nogami i inni nie mają takich problemów, nie wiem. Wiem, że u mnie one się wystrzępiły odrobinę już po pierwszej jeździe.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 28 listopada 2023 o 21:54
Kasska, no trochę grubsze niż najgrubsze MD. Ale według mnie te Function to już były za grube fch... na lato. 😆
Jeździłam dziś w nich. Na hali namiotowej, więc tylko odrobinę lepsze warunki niż dwór, ale spokojnie sobie wyczyściłam, ogarnęłam i pojeździłam bez zmarzniętego tyłka. Na dwór mogłyby być trochę za chłodne, jakby piździło jak ostatnio, ale to jeszcze muszę sprawdzić. Nie umarłam. Fajne, daję okejkę.
A, i ani razu nie musiałam ich poprawić dzisiaj. A to jest naprawdę rzadkość u mnie bez paska.

PS. Mamy zimną stajnię, więc to, że nie zmarzłam stępując po jeździe, rozsiodłowując i robiąc koniowi żarcie dużo dla mnie znaczy. Było -3 i bardzo często wsiadając do samochodu po stajni to już szczękam zębami nawet jak jest cieplej.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 28 listopada 2023 o 08:27
Pati, zimowe, letnie.

Fokusowa, równo dwa tygodnie.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 27 listopada 2023 o 22:49
Przyszły moje Ali Express. Wzięłam te zimowe i te z klasycznym zapięciem z guzikami i rozporkiem.
Wstępnie kocham obie pary. Letnie chyba bardziej, jutro będę sprawdzać zimowe.
Zimowe są... Dziwne? Jak taka cienka, miękka pianka do nurkowania. 😂 No jak neopren. Ciekawa jestem, czy nie zapocę sobie zada jak głupia.
Dobrze leżą, są wygodne. Posiedziałam w obu parach i pograłam, nic się nie wżyna ani nie gniecie.
A wyglądają? Jezus, jak one wyglądają... Te letnie centralnie jak Maya, identyczny materiał, identyczne udawane kieszenie, identycznie śliskie.
Stan też mają fajny, nie za niskie, nie za wysokie. No cudowne są. Jak się nie rozpadną na wiosnę, to od razu biorę następne.
Gaga, fenk ju wery macz.
Kącik folblutów
autor: Sivrite dnia 25 listopada 2023 o 21:02
LatentPony, wiedziałeś o tym ochwacie, kupując go? Bo jeśli nie, to byłby kolejny przypadek konia z Czech, kupionego z dużymi problemami zdrowotnymi..
Wybacz, że pytam o taką prywatę, jak nie chcesz, to nie odpowiadaj.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 24 listopada 2023 o 12:36
Matrix, dzisiaj?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 24 listopada 2023 o 12:20
To jak, wchodzi coś może dodatkowo do GNL?
Kącik folblutów
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 17:48
Haru, moja opinia o hodowli folblutów w Polsce jest dość... niepochlebna, więc nie widzę żadnego sensu w wysyłaniu jej na tor. Nawet najlepsi synowie Cacciniego wygrywali tylko gonitwy dla PASB, ewentualnie starszymi IV grupę lub handicapy. Nie ten klimat, nie ten odchów. A jak jej się jeszcze urosło szybko do tego, to tym bardziej bez sensu. O wiele lepiej się nada do rekreacji czy małego sportu później, niepotrzebny jej tor.
A jak jeszcze grzeczna i miła, to po co jej to robić, szczególnie widząc wyniki rodzeństwa. 😅
Kącik folblutów
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 17:24
9, z czego 3 to janowskie araby, dostawione tam na dosłownie 2 dni przed. Reszta sprzedała się poza aukcją i nawet nie podano, które i za ile, co jest normalną praktyką za granicą, żeby potencjalni kupcy wiedzieli, czy jest sens pytać o wystawione konie. Nie chodzi o inwigilację żadną, po prostu ludzie pytają po aukcji o konie, które się nie sprzedały, a PKWK nawet tego nie podało. 😅
Rozumiem, że nie idzie na tor młoda?
Kącik folblutów
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 16:43
Haru, kupiona na tej szalonej aukcji, na której sprzedało się z 5 koni? 😅
Pranie czapraków, derek itp.
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 10:59
Kotbury, a dobra. Ja impregnuję tylko po, to nie pomogę.
Pranie czapraków, derek itp.
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 10:53
Kotbury, po każdym czapraku lub derce wyjmuję ten filtr z dołu i płuczę. Ale ja mam też koty, więc robię to co jakiś czas nawet i bez derek, zazwyczaj przypominam sobie, jak mi pralka nie odwiruje wody w ogóle. Po derkach często znajdę tam jakieś skrawki siana, ale takie płuknięcie wystarcza.
Derki
autor: Sivrite dnia 23 listopada 2023 o 10:40
Adriena, normalne, szczególnie, jeśli była z dużym rabatem. A jak jeszcze doczekali do końca długiego okresu dostawy, to dodatkowe punkty dla nich.
sklepy internetowe
autor: Sivrite dnia 20 listopada 2023 o 18:16
Milla, to było moje pierwsze zamówienie po 2 latach i muszę je reklamować, stąd drugie. 😅
sklepy internetowe
autor: Sivrite dnia 20 listopada 2023 o 16:53
Że kto nienawidzi Horze? Że ja? Nieeee.
Reklamacja ochrów, które się wzięły i rozpadły. Prezent. Mam kupić, zwrócą kasę za nie, bo weszły za darmo w promocję 2+1, więc oni "nie mogą zwrócić ich ceny". A tam wysyłeczka 29,99, wcale nie bezczelne. 🤣
Para ochraniaczy. Jako zwykły zjadacz chleba wysłałabym je z mojego punktu DPD za 14 zeta. Oni mają DHL, ale są też ogromną firmą. No zrób te zakupki za ponad 300, zrób.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 20 listopada 2023 o 11:14
Czy zrobiony Asecurol może postać 24 godziny?
Derki
autor: Sivrite dnia 19 listopada 2023 o 12:39
Obiś, no to przynajmniej dobrze leży. Moje dwie Busse, z metki 135, jak mnie coś wzięło i je zmierzyłam, bo jakieś takie duże, okazały się mieć obie 148... A ja się dziwiłam, czemu mu z zada zwisają. Obie w końcu sprzedałabym. Byłoby miło, jakby producenci nie traktowali rozmiaru podanego w centymetrach dowolnie.
popręg
autor: Sivrite dnia 19 listopada 2023 o 00:35
Epikea, dobrze pamiętasz. Jak na araba jest dość szeroko rozstawiony, nie jest suchoklatesem, ale to będzie jego pierwszy tak profilowany popręg, więc rzeczywiście może to powodować jakieś problemy.
Widzę ten test ze ściągaczką. Mam tego konia 9 lat, ściągaczka mieści mu się między nogami, naciskając trochę na skórę, więc rozumiem, że powinno być grejt. Bo niby jakby przechodziła luźno, to już normalny rozmiar. Dłonią to nawet nie mam co mierzyć, bo ja mam dłonie dziecka. 😆 Chyba go spróbuję. Ale dzięki za info, przymierzę, jak przyjdzie i zobaczę, czy ładnie pasuje do obrysu arabskich szkit.
Derki
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 16:43
Remson, nie musisz "wtapiać" z rozmiarem. Przymierz ją na jakiś polar i sprawdź, a jak będzie zła, to odeślij, szczególnie jak derka za kupę kasy. Masz przecież prawo przymierzyć, tylko zadbaj, żeby była czysta.
Już dwie osoby w stajni mi powiedziały, że przecież nie mogę odesłać przymierzonej derki, bo brudna. Wystarczy przypilnować, żeby była czysta. 😅
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 16:32
Zembria, tego, którego? 😀 Bo padł tu ProLite, Passier, Kentaur i z mojej strony Deca.

Fokusowa, ok, jeśli się na niego zdecyduję, to sprawdzę te miejsca od razu po odebraniu, czy mam go odsyłać.
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 14:56
Epk, a ile go już masz? To jest coś a la skóra syntetyczna, wyglądające jak skóra (śliskie, twarde, gładkie) czy "materiał"?
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 14:12
NowaJa, tyle że jeden sędzia przymknie oko i puści, a drugi każe Ci zmienić gacie, żebyś miała prawo wystartować. Worth it? :P
No ale mamy sędziów na forum, więc może ktoś się wypowie.
Możesz wyciąć czyjś tyłek ze zdjęcia, raczej się nikt nie przywali o kradzież dóbr osobistych. 😅

EDIT: Żeby nie było, sama bym założyła szare. Lubię szare nawet bez pomysłu na zawody i jakbym miała w nich wystartować, to zajebiście. Ale nie zaryzykuję, że się ktoś przywali.

Te na zdjęciu to wyglądają jak sprane białe, może dlatego dopuścili. 😅
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 14:04
Madeliefje, o, i ten by mi nawet pasował do siodła. 😆 Dziękować. Ten albo Prolite, jak Epk mówi, że pasuje na wąskie konie.
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 13:03
O kurde. Ten Deca nawet się tak nie nazywa, a wyskakuje pod tym tagiem. Oo
Czyli sobie popręg stylizowany na ten Twój specjalnie otagowali i wyskoczył mi pierwszy w Google. xD Fajny ten marketing.

Dzięki wielkie.
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 12:46
Epk, prolite z Deca?
popręg
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 12:39
A kojarzy ktoś ujeżdżeniowy popręg asymetryczny bez gum w ogóle? Tak sobie przeglądam internety od pół godziny i chyba coś takiego nie istnieje w ogóle... Potrzebuję 50 cm. <facepalm>
I z kółkiem do napierśnika potrzebuję.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 18 listopada 2023 o 12:05
NowaJa, z tego co wiem, to jasnoszare są nieprzepisowe. Sprawdzałam to ostatnio, bo sama nie cierpię białych. Jasnobeżowe lub kremowe tylko.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 16 listopada 2023 o 12:53
Miałam czarne Function i miałam je aż pod cycki. No ale one się tylko kolorami różnią. O MD Function piszę.
Taaa, to jest pewnie powód, bo ja mam 161 i ta "nadupna" część spodni wypada na mnie większa niż na wyższej osobie.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 16 listopada 2023 o 11:47
Ja Performance muszę używać z paskiem, bo o ile przy czyszczeniu są na miejscu, to w galopie w pełnym siadzie zjeżdżają. Ale też pewnie bym mogła mieć XS zamiast S...
Ale że mają szlufki, to mnie tam wsio rawno, wolę założyć ten pasek niż poprawiać gacie w terenie, jak koń w jesiennym nastroju.

Sivens, co osoba, to opinia, ja sprzedałam Function, bo były dla mnie ZA wysokie. 😆 Tak wysoki stan na mnie bardzo źle wypada, zostawiłam Performance i dokupiłam jeszcze 2 pary, bo właśnie dla mnie są wysokie, ale nie za wysokie.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 15 listopada 2023 o 13:18
Zembria, ok, tam informacja jest racjonalna, paczka na lotnisku w Chinach. 😅
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 15 listopada 2023 o 12:50
Zembria, proszę bardzo o opinię, jak przyjdą, bo też czekam i nie powiem, że mnie ich jakość bardzo nie zastanawia. 😅 A się doczekać nie mogę.

EDIT: O kurde, moja niby w doręczeniu. Ale coś w ten status nie wierzę, bo zamówiłam 3 dni temu. Oo
czapsy i buty
autor: Sivrite dnia 15 listopada 2023 o 11:24
Mnie się czapsy Pascuello rozleciały po półtora roku. W trzech różnych miejscach, oba na raz w przeciągu dwóch tygodni. Jeżdżę jednego konia trzy razy w tygodniu...
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivrite dnia 15 listopada 2023 o 09:07

Już się pogubiłam. To jest to owies czy jęczmień? 😂

Doloruu, owies jak w twarz strzelił, tylko żeśmy się z Budyniem zakręciły, wybacz. 😅
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 23:08
Budyń, to ja gorzej, widuję tylko cały, bo nawet w stajniach z gniecionym taszczę swojemu cały i naprawdę umiem rozpoznać jęczmień, jak mi wskazano złą beczkę, to od razu wróciłam, że to nie owies. 😆
No brain freeze po prostu, a jeszcze widziałam Twoją odpowiedź i mózg umarł, mimo że godzinę wcześniej przygotowywałam koniowi żarcie z owsem. No jeden był pękaty, tyle zostało w mózgu. 😆
To tylko pokazuje, jak forum przyjmie każdą głupotę napisaną z wystarczającą pewnością siebie, sama się zaorałam. 😂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 22:19
Ha tfu, chyba NowaJa ma rację. To jęczmień jest pękaty, mózg mi zamarzł, jak pisałam wiadomość wyżej. 😅 Dopiero jak przeczytałam odpowiedź, to się skapnęłam.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 21:16
Doloruu, tak, jęczmień, owies jest krótszy i bardziej pękaty, a jęczmień podłużny.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 20:52
Rzepka, personalnie widziałam badania siana mającego ponad 20% cukru. Badane, żeby sprawdzić zawartość selenu, wyszedł dorąbany cukier. Jeśli kosisz specjalnie pod konie i masz trawy specjalnie pod konie, to możesz dbać o cukier. A w pensjonacie dostanę takie, jakie będzie i skoro rolnicy robią siano z traw dla krów, to nie mogę liczyć na niski cukier. 5-7% to można osiągnąć z ładnej łąki, a nie sianej trawy.

EDIT: Nie zarzucam Ci niewiedzy, po prostu utrzymywanie własnych koni trochę różni się od pensjonatowania ich i trochę co innego można osiągnąć.
wrzody żołądka
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 19:08
Rzepka, skąd ta wartość? Siano ma często więcej cukru niż 11%, nierzadko ponad 20%. To czym, przepraszam, karmisz swojego konia/konie? Samymi wysłodkami buraczanymi?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 14 listopada 2023 o 14:38
Nique, przecież napisała o 5kg tego meszu. Nierzadko paczki są do 30 i sama tak zamawiam z Jar-Pasza czy Agro-vitala, że biorę 20-25 i dorzucam 5 lub 2x5 suszu czy innej czarnuszki. Albo Agro-vitala miał np. 28, żeby się zmieścić w 30 z opakowaniem.
Jestem chora na nierobienie pustych przelotów z paszami i zawsze właśnie dorzucam do 30.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 16:31
Melanie, dobra, zmyliła mnie "promka na Chevinal" i się dojeb... za bezdurno. 😆 To już spaczenie.

Aga, może ktoś kiedyś skorzysta na moim stresie i wylewach w Internecie. Albo nie straci. 😅
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 14:13
Anetakajper, pewnie na czymś tak na pewno wyjdzie, ale obie sieczki, które kupowałam miały na każdej aukcji te +10 zeta niż w sklepach. Otręby ryżowe też. I tak często brałam z Allegro, bo cena wychodziła ta sama lub +/- 2 złote, a właśnie przesyłka pewna. No i mój MyBenefit wchodzi na Allegro na dział z żarciem dla koni. 😆
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 13:57
330 z 408.
<tymczasem kompletnie standardowa cena Chevinala 5l 359 i jakieś oferty na pierwszej stronie Google'a po 329 czy 338>
No ale % oszczędności się zgadza. 😆

Dobra, idę już zrzędzić komu innemu, bo mnie zninawidzicie.

Kotbury, nic do Ciebie, kontynuacja narzekania na udawane promocje.

Już zamykam forum. 😆
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 13:07
Też polecę Allegro.
Wiem, że sprzedawcy tam mają dość przerąbane z tym rozliczaniem ich z ekspresowych wysyłek i to też nie jest do końca fair, bo jak nie wyślą w 24 godziny, to mają jakieś konsekwencje, no ale nadal tak sprzedają, więc chyba nie jest tak źle.
No a przez te możliwe konsekwencje od Allegro, których prywatnie sklepy nie mają i Ci co najwyżej odpiszą "ups", z Allegro rzeczywiście wysyłają tego samego dnia lub następnego rano. Ewentualnie tego samego Ci odpiszą, że nie mają, a nie za trzy dni.
Darmowe wysyłki są trochę naciągane, bo większość tych pasz na Allegro jest po prostu droższa o koszt wysyłki niż w sklepie jeździeckim, ale jeśli ważny jest czas, to Allegro.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 12:23
Pati, ja tu kiedyś już wstawiałam przegląd dwóch par bryczesów, których cenami regularnymi żonglowano o dobrych 40%, w zależności od wysokości promocji. 😆 Nic się nie zmieniło w tej kwestii, wysokość promocji w tym sklepie zależy tylko od tego, jaką cenę "regularną" ustawią. 😆
Ja nie przeczę, że da się coś upolować, wszędzie się da. Może też przy tak horrendalnych próbach oszukiwania promocjami częściej się zdarza, że coś zostanie pomylone i promocja rzeczywiście sięga tych 50%, jak ktoś zapomni podnieść cenę regularną o 40. Ale nadal jest to sklep, próbujący robić w wała klientów na każdym kroku, możecie się z tym godzić lub nie. 😅A skoro kolejne osoby piszą, że sprawdzają produkty po kilka tygodni/miesięcy, żeby mieć pewność promocji, bo w tym sklepie nie można być jej pewnym, to widocznie tylko ja mam problem, żeby się z tymi praktykami pogodzić. Więc może to mój problem.
Gdyby do tych praktyk obsługa klienta była sensowna, to jeszcze... Ale jedna derka po 6 tygodniach nie przyszła, druga się rozpruła trzeciego dnia na koniu, który wtedy stał sam, więc nawet nie miał go kto za tę derkę ciągnąć. Żadnej próby rekompensaty, jeszcze próba zrobienia w wała gratis po raz kolejny. Dwa duperele w innych zamówieniach nie przyszły. Zamówienie bez konta niby można zrobić, ale nie przejdzie, więc nigdy go nie dostaniecie i Pani na infolinii też wtedy powiedziała, że to normalne. No i jeszcze mimo usilnych prób wyłączenia Newslettera będziecie dostawać ten spam prawie codziennie.
Mea culpa, że czasami wejdę i spróbuję jeszcze raz, żeby się znowu wkurzać, nie powinnam. 😆 Ale nie powiecie mi, że sklep, w którym żeby nie dać się oscamować, to trzeba kampić kilka tygodni i porównywać ceny to jest normalny sklep. 🤣
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 08:50
Wyżej to nie ja z tym koszykiem.
Ja wtedy dzwoniłam i nie dostałam żadnej propozycji za tę derkę, na którą czekałam prawie dwa miesiące. No mówię, kod ze strony. I to nawet zapytałam, czy naprawdę mi Pani proponuje w ramach zadośćuczynienia kod ogólnodostępny i powiedziała, że tak. 😆
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Sivrite dnia 13 listopada 2023 o 08:32
Rudzielec, ewentualnie jak już coś wypatrzysz w dobrej cenie, to po 6 tygodniach (maksymalny czas oczekiwania plus dwa dni) wyślą Ci maila, że jednak nie ma u producenta już (co było kłamstwem), a w ramach rekompensaty zaproponują 20% kod aktualnie obowiązujący na stronie. 😂
I tak się czasami kończy to kampienie na ich stronie.
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 12 listopada 2023 o 22:05
Zuzu, u tego samego sprzedawcy firma Fiktorious. Z klasycznym zapięciem z suwakiem i haczykami. Nie znałam tej firmy, ale rzeczywiście istnieje. W PS kolory mi nie bardzo leżały, chciałam już wziąć czerwone, ale wpadłam na te szare i przegrałam walkę z chciejstwem szarych bryczesów. 😆
Bryczesy
autor: Sivrite dnia 12 listopada 2023 o 21:29
Gaga, przekonałaś mnie, zgrzeszyłam dwie pary z Ali. Wzięłam jesienne i podróby niejakich "FK", których aukcja to już w ogóle jest jazda po bandzie. Można sobie wyobrać, czy chcesz z logotypami na udzie, tyłku i na leju czy bez. 😅 Więc można być krypto złodziejem lub bezczelnym złodziejem, wybrałam krypto. 🤣
Mam nadzieję, że te "FK" też dadzą radę, bo zakochałam się w kolorze, którego właśnie nie ma w Compression z MD, i na który czekam od dwóch lat i się nie doczekałam. Może zatkają tę dziurę w mym serduszku.
Dam znać, czy worth it.