doloruu

Konto zarejstrowane: 05 grudnia 2015
Ostatnio online: 28 listopada 2022 o 11:47

Najnowsze posty użytkownika:

Koniki polskie
autor: doloruu dnia 15 lipca 2022 o 11:13
Czy ma ktoś zdjęcia mieszanki konika polskiego z karym/skarogniadym koniem szlachetnym?
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 17 czerwca 2022 o 07:20
Stawiał ktoś lub będzie stawiał w tym roku budynek stajni? Jakie trzeba mieć dokumenty, żeby taki budynek zgłosić? Chodzi mi o 3 boksy angielskie bez stałego zwiazania z gruntem. Po zmianie przepisów słyszałam, że jest możliwość postawienia budynku do 70 m2 bez pozwolenia, jak to wyglada w praktyce? Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby postawić budynek na zgłoszenie?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 13 czerwca 2022 o 14:21
Testował ktoś hilight improver na konia-wieszaka? Ile czasu, worków minęło do całkowitej odbudowy konia? W jakich dawkach? A może znacie lepsza paszę kondycyjna?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: doloruu dnia 03 czerwca 2022 o 10:04
https://www.olx.pl/d/oferta/klacz-wielkopolska-CID103-IDPldL2.html

Koń trochę kuleje, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu? 🙈
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 02 czerwca 2022 o 09:45
Ile cm piasku macie u siebie na maneżach? Jak się sprawdza?
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 31 maja 2022 o 09:10
Ile razy w tygodniu zbieracie kupy z padoków? Ile macie koni? Na jak dużej łące?
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: doloruu dnia 30 maja 2022 o 09:40
Chcę zrobić plac do jazdy w wersji budżetowej - wyciągnąć wierzchnią warstwę ziemii i nasypać piasku. Tylko ile cm tego piasku powinno być?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 30 maja 2022 o 09:12
Jakieś opinie na temat tych pasz?
- saracen releve
- dodson classic fibre mix
- saracen horse pony cooling mix

Czy te pasze sprawdzają się w roli utrzymania masy ciała konia/poprawy kondycji?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 30 maja 2022 o 07:22
Szukam musli z niskim poziomem skrobii (poniżej 20%), ale z energią na poziomie 11-13MJ. Ktoś coś?😁
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 27 maja 2022 o 14:37
Mnie już zaczyna szlag trafiać jak widzę, że obcy ludzie łażą mi po działce żeby z bliska popatrzeć na koniki, do tego niesamowite wtrącanie się w moje konie. Kupiłam chudzielca jakiś czas temu i go odkarmiam, leczę to ludzie z okolicy mi wypominają, że go nie karmię i on jest na pewno głodny i trzeba go dokarmić, a ja o niego nie dbam… Ciągłe pytanie się okolicznych ludzi dlaczego zakrywam koniom oczy żeby nic nie widziały, że powinnam to zdjąć (maska na owady). Dokarmianie, rzucanie siana, trawy, marchewek, chleba. Jak dałam tabliczkę proszę nie dokarmiać to odwiedziła mnie insepekcja… bo nie pozwoliłam dosypywać koniom paszy i smakołyków. Sąsiadka wydzwania, że koń ją podgląda przez płot, że koń kaszle, że ją koń obserwuje. Chodzenie ludzi i pytanie się czy mogą posadzić dziecko, a jak mówię że nie mam koni dla dzieci to się obrażają bo oni wiedzą lepiej, po czym słyszę szept w stylu „nie martw się jak tej wrednej pani nie będzie to cię posadzę”… ręce opadają, aż odechciewa się mieć konie…
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 27 maja 2022 o 12:33
Też macie u siebie w stajniach przydomowych problemy z ludzmi z okolic i sąsiadami? Czy tylko ja natrafiam na takie osoby? Tzn dokarmianie koni, ciągłe dzwonienie że koń to koń tamto, wtrącanie się itd…
Kupno konia
autor: doloruu dnia 20 maja 2022 o 16:54
Iskra de Baleron, nie chce mi dać innego konia, już proponowałam, tak samo część kwoty. Nie wiem jak teraz zadziałać, chłop mówi że nie ma kasy… kupiłam go po cenie konia do licencji, a mam wnętra. Wie ktoś ile kosztuje taka sprawa poprowadzona przez prawnika?
Kupno konia
autor: doloruu dnia 20 maja 2022 o 16:24
Forta, tylko tu chodzi o wnętra, kupujacy będa mi go zwracać, a ja chcę zwrócić poprzedniemu. Znowu ten poprzedni nie chce mi go przyjać, bo nie ma pieniędzy. I teraz zostanę z wnętrem, którego kupiłam po cenie konia do licencji.
Kupno konia
autor: doloruu dnia 20 maja 2022 o 07:33
melehowicz, o tym rozmawialiśmy stronę temu… teraz jest temat o kasie za zwrot (Gaga już odpowiedziała).
Kupno konia
autor: doloruu dnia 20 maja 2022 o 07:24
melehowicz, a czy ktoś zwraca konia z powodu rozmyślenia? Gdzie ja tak napisałam?
Kupno konia
autor: doloruu dnia 20 maja 2022 o 05:35
melehowicz, no niestety według prawa to tak działa. Ale tu nie chodzi o podobanie się czy nie, tu jest inna sprawa. Gdzieś wyżej to opisywałam. Można konia zwrócić jeśli nowy właściciel nie wiedział o jakimś problemie zdrowotnym czy też innym. Również wtedy, gdy poprzedni właściciel - sprzedajacy nie miał o wadzie pojęcia.
Kupno konia
autor: doloruu dnia 19 maja 2022 o 17:48
Co jeśli chcę zwrócić konia do poprzedniego właściciela, a on mówi że nie ma pieniędzy żeby mi za niego oddać?
COPD
autor: doloruu dnia 18 maja 2022 o 07:17
Jest ktoś może zorientowany ile mniej więcej kosztują testy alergiczne?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 15 maja 2022 o 09:49
Perlica, podaję go od około 10 dni, na początku 10 ml przez pierwsze 3 dni, teraz 20 ml na dzień. Jest to probiotyk greenland. Bąki są od 3/4 dni. Racja, nie chciałabym mieć zagazowanych jelit dlatego zwracam się tutaj 😉
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 15 maja 2022 o 09:10
Perlica, tylko to dobrze czy źle że ma takie gazy po nim?
Kupno konia
autor: doloruu dnia 15 maja 2022 o 08:20
Orlik, ja bym na twoim miejscu zaczęła od sprawdzenia różnych koni czy tobie one podpasują. Na koniach rekreacyjnych jeździ się kompletnie inaczej niż na koniach od jednej osoby. Folbluty są z reguły dość żywiołowymi końmi, w porównaniu do koni ze szkółki jest to ogromna przepaść. Sama kiedyś uważałam, że jeżdżę dobrze, a jeździłam w szkółce 7 lat do momentu jak nie kupiłam pierwszego konia i nie okazało się, że tak na prawdę to ja nie umiem nic i uczyłam się wszystkiego od podstaw na nowo. Konie szkółkowe mają spore podstawy, po latach pracy w rekreacji są one nauczone ruszyć nawet na głos instruktora, ale ze względu na ilość pracy, jaką wykonują często się „wycwaniają” co ty możesz uważać za trudność w prowadzeniu, jednak jest to kompletnie coś innego w porównaniu do „wycwaniania się” koni od prywatnych rąk. Konie szkółkowe często nie reagują tak szybko na użyte pomoce jak koń prywatny. Dla przykładu złe użycie łydki na koniu rekreacyjnym zazwyczaj skończy się tym, że koń nie zareaguje, ale taka sama sytuacja u konia sportowego z prywatnych rąk może skończyć próbą zrzucenia ciebie z siodła. Ja bym zdecydowanie poszła w konia profesora, na pewno będzie to dla ciebie ogromna już różnica w jeździe. Zawsze możesz konia sprzedać, jeśli po jakimś czasie uznasz, że jednak chcesz konia trudniejszego. Ja jednak uważam, że na pierwsze parę lat posiadania swojego konia profesor ci wystarczy. Jak kupisz konia zbyt trudnego to możesz szybko zrazić się do jeździectwa. Folbluty są też różne, nie można wsadzać wszystkich folblutów do jednego worka. Natomiast każdy koń od prywatnych rąk będzie dużo bardziej wyczulony na sygnały niż koń ze szkółki. Pojeździj po ludziach, posprawdzaj różne konie i sam uznasz, co będzie dla ciebie odpowiednie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 15 maja 2022 o 07:54
Ostatnio zauważyłam u mojej klaczy, że zaczęła często puszczać gazy. Kiedy u niej jestem ciągle słyszę jak spuszcza powietrze, moim zdaniem jest to bardzo intensywne, nie słyszałam u żadnego konia, żeby tak często puszczał gazy. Jedyne co w ostatnim czasie zmieniłam w paszy to dodanie probiotyku, ale mój drugi koń również ten probiotyk zjada i nie ma takich rewelacji. Wydaję mi się, że po zjedzeniu posiłku się to nasila. Wcześniej tak nie robiła. Czy to może być oznaka jakiejś choroby? Czy może podawanie probiotyku ma takie skutki?
Kupno konia
autor: doloruu dnia 13 maja 2022 o 22:22
Perlica, nie miałam o tym pojęcia, bo ja nie myślałam o jego kastracji. Miałam go niedługo, czyli w takim razie skoro kupujacy moga mi go zwrócić, to ja mogę zwrócić go do poprzedniego sprzedajacego? Ja sama nie kupowałam wnętra, miałam go krótko więc się zdziwiłam że nie ma jednego jajka. Kupujacy nie robił badania przy zakupie, w umowie mam zapis, że kupujacy zapoznal się ze stanem zdrowia konia i nie ma do niego zastrzeżeń. Raczej tak tanim koniom ludzie badań nie robia, bo cena badania wyniosłaby 1/3 ceny konia… a to żaden sportowiec, a zwykły kn…
Kupno konia
autor: doloruu dnia 13 maja 2022 o 21:54
karolina_, nie było wpisanego przeznaczenia
Kupno konia
autor: doloruu dnia 13 maja 2022 o 20:46
Jakiś czas temu sprzedałam 2 letniego ogiera, dziś dostałam telefon, że kon nie ma jednego jajka i chca go zwrócić. Czy muszę przyjmować taki zwrot? Dwa razy kupujacy ogladali konia, ja nie sprawdzałam mu jajek, sprawdzali go dwa razy, mogli ogladać wszystko. Miał ktoś podobna sytuację? Ja nie wiedziałam, że nie ma on jednego jajka. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy jestem zobowiazana do przyjęcia zwrotu konia?
własna przydomowa stajnia
autor: doloruu dnia 09 maja 2022 o 10:02
Ma ktoś może garaż blaszany na siano z was? Taki 3x5. Ile tam wejdzie balotów 120 do środka?
COPD
autor: doloruu dnia 01 maja 2022 o 09:31
klaudia1994, nie masz możliwości postawienia go w tej stajni, w której teraz stoi na trocinach?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 20 kwietnia 2022 o 12:42
zembria, kopyta poprawne, kozińca też nie ma.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 18:08
Ma ktoś pomysł czemu koniowi przy jedzeniu trzęsie się noga? Kiedy dostaje treściwe z miski z ziemii to drga mu noga, wyglada to trochę jakby w szybkim tempie stawał na ta nogę i ja odpuszczał z lekkim oderwaniem od ziemii, coś jakby stawał na łopatkę i ja podnosił albo poprostu trzęsła mu się noga. Ciężko to opisać, nie widziałam nigdy czegoś takiego. Tylko przy jedzeniu z miski tak robi, przy sianie stoi normalnie. Nie ustępuje z nogi na nogę tylko odrywa ta jedna drgajac nia przy tym.
Rezygnacja z moderacji
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 13:05
BeAtra, jasne
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 08:31
Moon, lekko pracuje krótkie spacery po lesie 3 razy w tygodniu, łażenie po górkach i wzniesieniach
Rezygnacja z moderacji
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 08:29
Również mogę pomóc w moderacji, jakby co to jestem chętna
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 08:05
Dostałam od hippolyta rozpiskę diety dla chudego konika polskiego i zaproponowali mi musli z ziarnami w składzie, ale boję się o ochwat i go jeszcze nie kupiłam, nie wiem czy ufać dietetykowi. Zalecił 1 kg na dzień tego musli i nie wiem czy kupić i dawać czy nie, bo nie chcę mieć ochwatu, a sporo się o nim słyszy. Aktualnie koń je wysłodki niemelasowane 150g suchych zalanych i otręby ryżowe 300g na dzień. Może polecicie coś bezpiecznego do podtuczenia konika polskiego, a może zaufać dietetykowi i nic po tym nie będzie? To musli to build up z hippolyta. Koń ma siana full pod nosem.
Moderatorka rezygnuje z funkcji
autor: doloruu dnia 19 kwietnia 2022 o 07:19
Jakby jeszcze brakowało moderatorów, to jak najbardziej mogę z tym pomóc
COPD
autor: doloruu dnia 08 kwietnia 2022 o 10:43
Daję koniom resrpirol z horseline, co jeszcze poleciacie w miarę przystępnego cenowo do suplementacji raowca? Może zioła?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 05 kwietnia 2022 o 08:39
Na drugi dzień koń zachowywał się już normalnie, ogon luźny, nie kopie. Umówiłam mu już fizjo i chyba od tego zacznę.

halo, 4 lata temu.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 13:17
Sankaritarina, wcześniej również był czyszczony z siatka z sianem. Wiem co się działo z nim przede mna, przed kupnem go poznawałam i też mam już go jakiś miesiac i codziennie spędzam z nim czas więc trochę go jednak zdażyłam poznać i wiem że bez celu by się tak nie zachował więc mi najbardziej pasuje ból, tylko czego? Po to pytam w tym watku, żeby dowiedzieć się właśnie w co celować, czy w gastroskopię, czy w fizjo, czy w psychikę. Raczej nie przegania od siana, bo je z wszystkimi końmi razem siano. U mnie również od samego poczatku był czyszczony przy sianie i nie było nigdy takiego problemu, mam go od około miesiaca i czyściłam go już z 20 razy przy tym samym sianie, stad jestem zdziwiona jego zachowaniem. Po to właśnie pytam innych ludzi na tym forum, żeby dowiedzieć się gdzie szukać przyczyny i w co ładować najpierw kasę. Czy w behawiorystę, czy w fizjoterapię, czy może w weta od razu. Pytam się, bo może znajdzie się osoba, która pomoże co wykluczyć, a może ma podobna historię.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 13:03
espana, jest taka możliwość
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 12:57
Sankaritarina, jedzenie było to było samo jedzenie, mam konie na wolnym wybiegu, po treściwym poszły do siana, wtedy uznałam, że przeczyszczę ta zaklejkę, konie u mnie jedza siano non stop, również przy wiazaniu do czyszczenia czy siodłania maja siatke z sianem do dyspozycji. Konie maja zachowany rytm dnia, natomiast u mnie nie ma czegoś takiego jak myjka czy stanowisko, do którego wiażę konia i on stoi. Wszędzie jest siano i go nie zabraniam, uważam że lepiej jak koń przed jazda naje się sianem niż wyjdzie na pusty żoladek. Edit: u mnie jest stanowisko do czyszczenia, ale na nim również jest siano. Dla mnie siano dla konia to jak oddychanie i nie biorę tego za posiłek treściwy ( tu rzeczywiście konie maja zawsze spokój i każdy ma czas na jedzenie). Koń wtedy zjadł treściwe i poszedł do siana jak zawsze.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 12:20
Nie mogę edytować, ale przypomniało mi się coś chyba ważnego odnośnie mojego problemu. Rozmyślajac przypomniałam sobie, że w ten sam dzień podczas zadawania porcji siana chwyciłam go za ogon sprawdzajac jak krótki on jest (ubolewam że ma mocno ścięty) i zdziwiło mnie to, że jego ogon był mocno ściśnięty do ciała (jak pies który pod siebie chowa ogon), później o tym zapomniałam i zaczęłam rozdawać kolację, a po kolacji nastapiła reszta, ktora opisałam wyżej. Czy ma to jakiś zwiazek? Co to mogło oznaczać? Kompletnie o tym zapomniałam, a to chyba oznacza odczuwanie dyskomfortu?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 11:12
infantil, u poprzedniego właściciela w jego pewnym miejscu sprawdzałam go dokładnie i obmacałam wszędzie gdzie się dało i takiej realcji z jego strony nie było. Możliwe, że popełniłam gdzieś bład w jego “wychowaniu”? Czy może rzeczywiście go coś boli? Albo on dopiero teraz pokazuje jaki jest na prawdę? Edit: nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale ostatnio zauważyłam, że koń który go gonił na padoku i dominował, dał mu spokój i zaczęli się dogadywać, ale nie wiem czy to może mieć też jakiś zwiazek.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 11:02
Membasta, kiedy wycelował kopniaka to podniosłam na niego ton i kazałam się cofnać na parę kroków, później na spokojnie usiadłam i zaczęłam myśleć co się właśnie wydarzyło i wpadłam na pomysł, że mogło go coś zaboleć i trzeba to sprawdzić, więc złapałam go na uwiaz i powtórzyłam czynności, sprawdziłam obydwie strony konia i sytuacja się powtarzała, uznałam więc że coś mu dolega i dałam koniowi spokój po przechadzce w ręce.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 10:53
Facella, po zjedzeniu treściwego, na padoku, kiedy jadł siano, siano je non stop i na padoku jest non stop więc tu się nic nie zmieniło. Jak zjadł treściwe to poszedł do siana i tam go zaczęłam czyścić
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 09:18
Membasta, nigdy tak nie reagował, a w tych miejscach czysciłam go już wiele razy, taka reakcja nastapiła na padoku po jedzeniu, kiedy jadł siano.
wrzody żołądka
autor: doloruu dnia 04 kwietnia 2022 o 07:25
Czy objawem wrzodów może być nagła zmiana zachowania konia? Koń zawsze był bardzo grzeczny, a wczoraj po dotknięciu go w okolicach słabizny i tylnych nóg zaczał kopać celujac w człowieka. Był to koń o anielskim usposobieniu, a z dnia na dzień mamy problem z kopaniem, gdzie wcześniej można było mu wszystko zrobić i by nie drgnał. Koń reaguje tak samo przy dotyku z dwóch jego stron. Czy takie coś może mieć miejsce przy wrzodach? Może miał ktoś podobna historię?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 03 kwietnia 2022 o 21:26
espana, wałach
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: doloruu dnia 03 kwietnia 2022 o 20:49
Nie wiedziałam do jakiego watku udać się z moja sprawa, uznałam że ten będzie odpowiedni. Około miesiac temu zakupiłam konia-anioła w obejściu. Dałabym sobie za niego rękę uciać, że nic nie zrobi. Można było mu pod nogami się przeturlać i stałby jak wryty. Problem nastapił dziś- pokarmiłam konie i znalazłam na owym koniu zaklejkę, więc poleciałam po szczotkę i z uśmiechem na ustach zaczęłam czyścić mojego anioła. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dżentelmem wycelował we mnie kopniaka. Szok i niedowierzenie. Pomyślałam, że pewnie coś mi się przewidziało, może to nie we mnie, może coś mu przypadkiem zrobiłam co go zabolało, więc zaczęłam poszukiwania problemu. Zauważyłam, że koń kopie kiedy dotyka się go w okolicach tylnej części, słabizna, okolice tylnych nóg. Przy dotknięciu podskakuje on zadem i celuje mniej więcej w ta osobę. Sprawa wyglada tak samo z dwóch jego stron. Jedyna różnica jaka ja zrobiłam to było czyszczenie konia po jedzeniu, zawsze czyściłam go przed posiłkiem, a dziś akurat natchnęło mnie na czyszczenie po. Teraz najważniejsze pytanie - gdzie szukać przyczyny takiego zachowania? Co może być tego powodem? Przyznam, że jestem do teraz zdziwiona jego zachowaniem, jeszcze wczoraj po ciemku rozczesywałam mu ogon na padoku, a dziś takie coś mnie spotkało. Może ktoś ma jakiś pomysł? Co sprawdzić, co zbadać?
COPD
autor: doloruu dnia 01 kwietnia 2022 o 14:42
Czy jest jakiś zwmiennik tańszy Horseline Respirol?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: doloruu dnia 01 kwietnia 2022 o 12:08
Czy ten granulat z lucerny trzeba moczyć przed podaniem jak wysłodki?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: doloruu dnia 25 marca 2022 o 07:25
Na fb właściciel napisał że koń został kupiony pół roku temu skrajnie chudy. Podobno jest już i tak sporo odkarmiony.
Iskra de Baleron,
Masz może link do tego na fb?