akzab

Konto zarejstrowane: 04 czerwca 2016
Ostatnio online: 16 kwietnia 2024 o 17:06

Najnowsze posty użytkownika:

Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: akzab dnia 05 kwietnia 2024 o 22:12
poszukuje namiarów na dobrego dermatologa, okolice Warszawy. Czy jest ktoś taki ?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 19 października 2023 o 23:38
Marzycielka999, Wszyscy czekali, aż założysz konto ! Jak poprzednie plotki zostały obalone to wymyśliłaś kolejne. Polecam mieć klasę 🙂 Konie chudły ? Może trzeba się zastanowić na dietą, szczególnie jak się ma starsze konie ?
Wypadki na hali ? A to ciekawe ? jak tym razem to wymyśliłaś ?
Siano lepsze albo gorsze ? Proszę Cię...trzeba mieć trochę wiedzy na temat dietetyki, żeby się wypowiadać. Siana spleśniałego nigdy nie było. Zaskakując, że tylko Twoje chudły i Twoich koleżanek 🙂 zapewne to "zemsta właścicielki"
Jeśli chodzi o stajennego, to chociaż raz bądź obiektywna, jak zaczął popijać to właścicielka zaczęła szukać innego. Wyobraź sobie, że nie da się znaleźć stajennego z dnia na dzień, a jeszcze sobie wyobraź, że jak tamten nie dawał rady to ona sama sprzątała boksy i Ty doskonale o tym wiesz. Jest teraz inny stajenny i wszyscy go doceniają
A atmosfera nie popsuła się po przybyciu kilku osób, to właśnie Ty wszystkich nastawiałaś przeciwko włascielce, mało tego, na inne stajnie tak samo gadałaś jak na tą teraz,
Także bardzo Cię proszę skończ te swoje wywody i tak jak pisałam na początku zachowaj jakąś klasę, bo niestety już w wielu stajniach jesteś znana 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 19 października 2023 o 09:24
Fokusowa, ustaliłam sobie górną granice na ok 1600, jednak jeżeli znajdę coś blisko Warszawy to dopuszczam do siebie miejsce poza tymi widełkami, jednak wiadomo, jak mam dojeżdżać 50 km w jedną stronę to wolałabym, żeby to było mniej niż więcej 🙈

azzawa, z RS Ściółki, na razie się sprawdza, schodzi nam worek na tydzień, czasem nawet zdarza się, że mniej 🙂

akzab, nie słyszałam żadnej negatywnej opinii co do opieki, osobiście nigdy nie byłam w De Passo, więc swojej opinii nie mam i stajnie widziałam jedynie na zdjęciach w ogłoszeniu. Dużo osób jest zafascynowanych tym miejscem i zaciekawiona tymi pozytywnymi opiniami pensjonariuszy podpytałam kilka osób (ze względu na wykonywany zawód jeżdżących cały czas po wielu stajniach), bo brzmi wręcz jak stajnia ideał. Nie chciałam tak wprost pisać, żeby w razie co nie powielać nieprawdziwych plotek, ale miałam na myśli rzekome problemy finansowe tego miejsca, a mianowicie, że stajnia ma komornika i z tego powodu rośnie grono osób które do tego miejsca odmawia dojazdu, tak samo plotka o próbie rozebrania hali przez niezadowolonego ze współpracy wykonawcę, czy też problemach z dostawcami siana, w opiniach na google również pojawiły się jakieś komentarze w ten deseń.

Wiem, że złośliwi klienci mogą rozpowszechniać takie plotki i nie we wszystko trzeba wierzyć, jednak chciałam o to zapytać, bo niefajnie byłoby np szukać ponownie pensjonatu po jakimś czasie gdyby to się okazało prawdą i miałoby to jakoś wpłynąć na funkcjonowanie stajni, albo gdyby trener/kowal/fizjoterapeuta/saddlefitter itp nie chciał przyjechać ze względu na miejsce, w którym stoi koń, szczególnie, że to nie jest jedna czy dwie czy nawet trzy opinie. Także ze względu na opiekę dosłownie każdy to miejsce poleca, a odradza przez powyższe.

Żeby nie było, nie mam na celu oczerniania tego ani żadnego innego miejsca, po prostu rozważałam je jako jedną z opcji, więc z góry przepraszam, jeżeli to co napisałam jest dla kogoś w jakiś sposób krzywdzące, albo rzeczywiście są to jedynie plotki niezadowolonych klientów - może to idealna okazja, żeby je obalić 🙂

Zmieniając temat, gdyby ktoś był zainteresowany - stajnia Primastella podobno mocno ogranicza swoją działalność pensjonatową 🙁 a szkoda

Mon12,

Nie spodziewałam się, że przeczytam takie bzdury🤦. Jak widać, jak się nie da przyczepić do opieki to trzeba wymyślić inne ploteczki. Tak jak pisałam wyżej, wszyscy wiedzą kto za tym stoi.
Otóż po pierwsze stajnia nie ma żadnych finansowych problemów a tym bardziej komornika.
Od początku istnienia stajni jest 3 stałych dostawców siania, konie na stałym dostępie do siana, to chyba również wyklucza problemy finansowe ?
Opinia z Googla ? Właścielka raz zamówiła siano z innego miejsca i przyjechało spleśniałe, kazała je zabrać, Pan zamiast zabrać, wypisuje opinie.
Jeśli chodzi o hale. Na początku tego roku, jedna z tych osób rozsiewała plotki, że hala się zawaliła 😉 Hala stoi i stać będzie. Jakby wykonawca nie był zadowolony to nie przedłużałby z włascielką umowy.
Obalę również kolejną plotkę na temat przyjazdów do stajni. Żaden specjalista nie odmawia przyjazdu.
Właścielka również stale inwestuje w to miejsce i poprawia warunki, raczej jakby miała takie problemy finansowe to nie zrobiłaby nowego placu do jazdy.

Jak widać ta osoby są bardzo wiarygodne, także zakończmy proszę ten temat. Jest wiele miejsc w których naprawdę źle się dzieje a wszyscy milczą. Podziwiam właścielkę stajni, że znosi te bzdury, patrząc jacy ludzi bywają zakłamani i podli, może się odechcieć starać i prowadzić takie miejsce.

W stajni jest pełen pensjonat zadowolonych ludzi a kolejni czekają w kolejce.

Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 13 października 2023 o 19:36
Update o Besthorses:

Boks angielski 1500zł, rekreacja rzeczywiście ma pierwszeństwo w korzystaniu z infrastruktury, dają do zrozumienia, że w pensjonacie chcą mieć konie „grzeczne” (tzn jeżeli koń płoszy się / bryka w trakcie jazdy może zostać wyproszony z hali ze względu na dzieci w rekreacji), tylko wolny wybieg ma siano na padoku, reszta jest sprowadzana na obiad, nie widziałam tam żadnych wanien z wodą/kastr/ wiader na padokach, więc raczej stałego dostępu do wody też nie ma. Teoretycznie powiedzieli, że jak się chce np siano na padoku to można o tym pomyśleć, jednak już mi się nie chce zamartwiać, czy mój koń stoi głodny czy nie. Ściółka lniana + 600 zł miesięcznie (chociaż totalnie nie rozumiem skąd ta cena, bo korzystając z torfu tej samej firmy 600 zł wychodzi mi na prawie 2.5 miesiąca, a wg nich torf był o wiele mniej ekonomiczny…)

Także poszukiwań ciąg dalszy.

Czy ma ktoś aktualne opinie o stajni Ergos w Feliksowie? Ktoś, kto tam rzeczywiście stoi, albo stał w poprzedniej stajni tych samych właścicieli?

I jak to jest naprawdę ze stajnią De Passo? Opinie tutaj były mega pozytywne, jednak podobno to miejsce ma duże problemy i spowodowało to większe wynosiny pensjonariuszy kilka miesięcy temu?

Zakładam, że przez ostatni czas nie wyrosła spod ziemi żadna stajnia w okolicach Warszawy, ale może ktoś zna miejsce gdzie są boksy angielskie, hala, siano do oporu i nie strach postawić tam konia… z hektarów łąk z bujną trawą tak czy siak nie możemy korzystać

Mon12,
Rzadko się udzielam w tym wątku ale w tym momencie nie mogę przemilczeć tych plotek, które rozsiewają pewne osoby. Przez ostatnie 7 lat zwiedziłam 9 stajni w okolicach Warszawy. 90 % z nich nie spełniało podstawowych potrzeb konia. W De Passo stoję od prawie roku i ani razu nie miałam żadnych zarzutów, a wymagania mam naprawdę wysokie i do tej pory nie pokusiłam się ani razu polecić żadnej stajni.
W boksach codziennie sprzątane, baloty siana na padokach- nawet w momencie kiedy konie miały otwarte padoki trawiaste. Woda na bieżąco dolewana.
Owszem kilka osób się wyprowadziło ale jak wiadomo nie wszystkim można dogodzić. Hali nie było, był placz że nie ma, hala powstała to nagle nie potrzebna. Nie będę wywlekać tutaj wewnętrznych spraw bo nie wypada.
Włascielka stajni dba o konie i bardzo się przejmuje i z tego powodu nie godziła się na różne rzeczy np takie które mogły naruszyć bezpieczeństwo innych koni w pensjonacie.
Wiele osób w stajni odetchnęło po tych wyprowadzkach, a boksy szybko się zapełniły osobami, które doceniają opiekę i standardy w stajni bo swoje też przeżyły po innych pensjonatach.
Mam nadzieje, że w stajni nic się nie zmieni a nasza tułaczka po gównianych pensjonatach się zakończyła 😉
sklepy internetowe
autor: akzab dnia 14 sierpnia 2023 o 12:51
_Gaga, rozumiem ale chyba im słabo idzie tak czy siak z tymi wysyłkami. Miała być nowa strona, nowego dystrybutora ale póki co temat ucichł...
sklepy internetowe
autor: akzab dnia 14 sierpnia 2023 o 12:31
_Gaga, akcje z Animalo opisywałam kilka stron temu. Niby się wyprzedają ale gdzieś mi na fb mignęło, że ktoś zamówił, zapłacił i paczki brak, kontaktu również
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 31 lipca 2023 o 22:09
infantil, właśnie znalazłam post z ich punktami dobrostanu koni i szczerze chyba zrobię te zdjęcia i je im tam wrzucę, bo to hipokryzja straszna.
Fokusowa,
to się zdziwiłam bo startowali niby od nowa i już miałam nadzieje, że może jednak coś tam się zmieni POZYTYWNIE...Widziałam ostatnio, że właściciel terenu znowu próbuje wydzierżawić stajnie...
sklepy internetowe
autor: akzab dnia 18 lipca 2023 o 20:18
_Gaga, tak, jak mówię wyprzedawali się. Ogólnie cała akcja z Eggersamnemm była słaba, z dnia na dzień zniknęły wszystkie pasze z Animalo. Tłumaczyli się zmianą linii produkcyjnej, a nagle skontaktował się z nami inny dystrybutor. Potem był giga problem z ulsoothe gel, którego nie było prawie miesiąc w Polsce. Ja akurat piszę z perspektywy sklepu więc nie wiem czy nowy dystrybutor będzie sprzedawał detalicznie. Pewnie tak, jak ruszą ze stroną. 🤷
sklepy internetowe
autor: akzab dnia 18 lipca 2023 o 11:26
_Gaga, moim zdaniem wyprzedawali się. Przynajmniej od czerwca jest już inny dystrybutor Eggersmanna.
sklepy internetowe
autor: akzab dnia 17 lipca 2023 o 19:44
rzepka, oni już nie istnieją, chociaż strona istnieje, tylko tam już nic nie ma. Teraz jest inny dystrybutor. Chyba jeszcze nie wystartowali ze stroną, Nie wiem czy po nich przejęli zamówienia, pewnie nie.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 08 lipca 2023 o 21:25
Fokusowa, dokładnie tak, a wielu ogłoszeniach te łąki to po prostu kilka trawiastych padoków z chwastami i trawa się kończy po 2 tygodniach, a potem konie stoją glodne do września na klepisku.
Mon12, ja mam obecnie 35 km z domu i 45km z pracy, jedzie się dobrze bo praktycznie cały czas s2 i dopiero na koniec 10 minut wiochami.
w HSA stałam miesiąc i uciekłam z krzykiem.
Który Okrzeszyn ? ten z tym padoko-placem przy drodze ?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 02 lipca 2023 o 11:56
Mon12, w mojej opinii tak, choć wiadomo co astmatyk to inny przypadek. Mój jest astmatykiem i bardzo dobrze się tam trzyma. Boksy są sprzątane codziennie i nie ma problemów z postawieniem konia na innej ściółce. Angielki bardzo przewiewne. Siano jak potrzeba moczone. Hala i lonzownik podlewane regularnie wiec podłoża nie pylą. Jakbyś miała więcej pytań to pisz na priv 🙂
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 02 lipca 2023 o 00:46
Misiaa03, a masz jakieś typy lokalizacji ? Ja mogę polecić De Passo. Ja nie mam konia emeryta ale mega problematycznego zdrowotnie i opieka jest naprawdę super. (tułaliśmy się po pensjonatach 7 lat ). Mamy też grono koni starszych czyli 20 + i właścicielka bardzo dba i zwraca uwagę, jak coś się dzieje. Siano jest super jakości, bez limitu, czysto w boksach( sprzątane codziennie ), dobrze dobrane stada. Padoki leśno- trawiaste. Konie mają w lato łąki ale też możliwość schowania się pod drzewami i skubanie siana.
KOWALE
autor: akzab dnia 02 grudnia 2022 o 20:40
Hej,
Poszukuje sensownego kowala który dojedzie w poniższe okolice (kucie ortopedyczne). Zmieniamy stajnie i mój kowal niestety odmówił dalszego dojazdu 🙁
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 20 lutego 2022 o 14:06
Martita, tak ale wolę na priv 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 20 lutego 2022 o 02:07
BUCK, akurat totalnie nie polecam, to nie jedyny problem 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 13 lipca 2021 o 23:45
<br>
<b>Hermes,</b> <br>
<br>
Widzę, ze już 3/4 Warszawy wie o wczorajszych wydarzeniach 😉 gadamy tu a stajniach, czy są lepsze czy gorsze a wypadałoby założyć wątek o pensjonariuszach 🙃 bardzo przykre dla właściciela pensjonatu , w którym naprawdę bardzo dba sie o konie…

RatinaZ,
a można się coś więcej dowiedzieć na temat warunków ?
Szukamy stajni dla dwóch koni ale właśnie z fajnymi warunkami i dbaniem o konie.
Akurat my okolice Wilanowa ale tutaj to już się chyba nic nie znajdzie🤦
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 26 stycznia 2021 o 00:37
Hej. Rozgladam się za stajnią do 20-30 km od Wilanowa. Znam stajnie po naszej stronie Wisly ale może cos za nowym mostem? Koń z astma wiec długie padokownie to podstawa plus boksy ang  najchętniej. Czysto w boksach i dobre podłoża bo mamy kontuzje i zeby siana nie szczędzili. Może ktoś słyszał o stajni wartej uwagi?
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: akzab dnia 30 października 2020 o 21:02
Evson Mój kulawizne w najgorszym momencie miał ocenianą na 3, natomiast obciążał nogę normalnie i w stepie nic kompletnie nie pokazuje. Do tej pory miał już  6 USG i nic nie wychodzi kompletnie. Dlatego tez długo szukaliśmy czy to aby na pewno kolano, bo akurat większy stan zapalny miał w stawie kopytowym ale tutaj ostrzykanie nic nie zmieniło. Po wykluczeniu całej nogi, ostrzykaliśmy kolano i tutaj była duża poprawa ale niestety królewicz postanowił dać czadu i nastąpiło pogorszenie. Odstawiony do następnej wizyty weta cudownie się poprawił. Dostał drugie ostrzykanie i tu mi wywinął galopy przy nagrywaniu filmiku dla weta i znowu pogorszenie. 😵 Kontrolnie miałam go sprawdzić i jednego dnia jest lepszy a następnego znowu gorszy ale kulawizna już nie wraca do stanu wyjściowego.  Wtedy właśnie zapadła decyzja że nic się więcej nie da zrobić i trzeba myśleć o artroskopii. Nasz wet jeszcze konsultuje go teraz z Trelą.
Natomiast jak rozumiem przy leczeniu urazów tkanek miękkich i tak zalecony jest areszt i brak ruchu.
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: akzab dnia 30 października 2020 o 13:34
akzab moj kon miał artroskopie kolana u dr Golonki mimo ze nie było tam ani chipa ani zwyrodnienia. Z powodu urazu stanu zapalnego było pare farfocli i staw został z nich oczyszczony oraz przepłukany.
U nas to działanie było bardzo skuteczne bo kon był czysty przez rok, weocil do pracy a wcześniej to wyglądało jakby miał złamana nogę, nie obciążał jej prawie. Niestety pewnego dnia w terenie zaczął mi się wspinac, robić niebezpieczne rzeczy i znowu się przeciążył. Od tego czasu jest na emeryturze bo oba kolana się odzywają,nie mialam juz więcej pomysłów na leczenie choc podałam jeszcze steryd + kwas, irap, komórki macierzyste dożylnie, pentosan, suplementy.
Moja rada jest taka ze nie czekaj z kolanem, jedz do kliniki i działaj. Ja czekałam 3 miesiące bo nie było diagnozy. Dzis moze moj kon nie byłby kaleka gdyby to wszystko było szybciej
Myślę jeszcze nad tym noltrexem, gdyby to miało mu jakos poprawić komfort życia.

a możesz powiedzieć coś wiecej ? Od czego się zaczęło ?  Mój początkowo podejrzewany był o uraz tkanek miękkich bo odwalił coś na łące i na początku był średnio kulawy, po odstaniu 6 tyg był już bardzo kulawy.  Czy u was wychodziło coś na USG? Był kulawy w stępie czy tylko w kłusie ?  U mojego  duża poprawa była po ostrzykaniu ale odpalił wrotki i znowu się pogorszył. Pomysł szpitala pojawił się dopiero na ostatniej wizycie, dwa tygodnie temu. Jestem zielona w temacie kolan dlatego tak dopytuje, u nas sprawa ciągnie się 6 miesięcy więc obawiam się że może być już tam sajgon 🙁
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: akzab dnia 30 października 2020 o 08:57
[quote author=Evson link=topic=10202.msg2950100#msg2950100 date=1603901937]
rox, Czardasz Jaka jest cena u koni za 1 staw, 1 podanie? U mnie w pracy zaczynają to stosować u psów i efekty są jak na razie bardzo obiecujące

mojej dr udało się zdobyć noltrex jeszcze w starej, dużo tańszej cenie. Aczkolwiek co do nowej ceny, miałam podaną kwotę 1000zł za sam lek.

akzab, raczej dwa zupełnie inne przypadki 🙂 u nas to staw kopytowy. Fakt faktem, noltrex podany "w ciemno".
[/quote]

Ups, zmyliło mnie to więzadło 😀
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: akzab dnia 29 października 2020 o 16:21
Ja niestety nie do końcu mam zdiagnozowanego konia, ponieważ możliwości w terenie się skończyły i jedyna opcja diagnostyki jaka została, to rezonans. Leczyliśmy pod kątem rozwalonego więzadła, po ogarnięciu sytuacji okazało się, że niestety nie był to jedyny problem. Został mi zaproponowany Noltrex z kwasem jako ostatnia rzecz jaką można zrobić w warunkach stajennych, więc się zgodziłam.
Tydzień po ostrzykaniu sprawdzałam pierwszy raz w kłusie na kole i aż mi się wierzyć nie chciało. Aktualnie mamy rozpisaną rehabilitację na najbliższe dwa miesiące w ręce + fizjo. Po tym czasie kontrola. Jeśli stan będzie tak dobry jak teraz, to mamy zalecone jeszcze jedno ostrzykiwanie za 4-6mc.


Hej,
A mogłabyś powiedzieć coś więcej jak wyglądała u Was sytuacja ? Próbowałam coś znaleźć w wątku ale nie bardzo mi się udało. Mam podobno sytuację. Koń pół roku kulawy na kolano, z dnia na dzień. Nigdy wcześniej nawet nie był kulawy. Pierwszy wet kazał odstawić na 6 tyg i nie ruszać, po tym czasie jeszcze gorszy.  Na rtg nic nie wychodzi, na 6 USG również nic, lekki stan zapalny może.  Potem leczenie pod kątem zwyrodnienia. Po pierwszym ostrzykaniu była duża poprawa, potem pogorszenie, dostał drugie ostrzykanie znowu raz lepiej, raz gorzej. Była rozmowa własnie jeszcze na temat noltrexu albo artroskopii. Przez pół roku leczenia niewielka różnica..
Oczywiście dalej koń leczony przez weta ale może ktoś miał podobną sytuację ?

Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: akzab dnia 13 czerwca 2020 o 10:29
[quote author=karolina_ link=topic=199.msg2934374#msg2934374 date=1592004324]
Hej. Poszukuję sensownego ortopedy który dojedzie do okolic Warki. Ktoś coś?


Michal Rojek? Nie ma daleko
[/quote]
Dzwoniłam co najmniej tydzień czekania. Raz czekałam dwa to przestal być kulawy
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: akzab dnia 11 czerwca 2020 o 14:36
Hej. Poszukuję sensownego ortopedy który dojedzie do okolic Warki. Ktoś coś?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 04 października 2019 o 08:37
Cricetidae a w Ad Astrze są nadal miejsca ? Widziałam kiedyś że tylko z treningiem.
Jak wygląda sprawa z padokowaniem, karmieniem ?

Szukam opinii jeszcze o stajniach :  Zaręby, Lisówek, Plejadzie, Poręby ktoś stoi ?  👀
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 03 października 2019 o 20:18
Hej, wiem ze temat nie raz wałkowany ale szukam stajni z dobrym dojazdem z okolic Ursynowa/Wilanowa/ Konstancina
Wymagania  niewielkie albo aż tak wielkie: stajnia ang albo korytarzowa dobrze wentylowana,  taka  żeby astmatyk się nie udusił a drugi nie nabawił  się astmy , bezpieczne padokowanie, mile widziana możliwość osobnego padokowania , stały dostęp do siana , codziennie sprzątane boksy , warunki treningowe  z sensownym podłożem , chętnie z halą ale nie jest to warunek konieczny, wystarczy oswietlony plac z dobrym podłożem/kryty lonżownik..
Szukam opieki dla koni a nie tylko przechowalni. Luksów też wielkich nie szukam. Cudów nie wymagam a nic znaleźć nie mogę 😕
Błagam o pomoc bo już naprawdę nie wiem 🙇
Cena nie gra roli
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: akzab dnia 06 września 2018 o 21:14
Czy ktoś z forumowiczów stoi w stajni Prado lub Aldragho? Chciałabym zadać kilka pytań na pw.


Ja stałam