Equigrav

Konto zarejstrowane: 23 września 2016
Ostatnio online: Aktualnie online!

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 09 września 2022 o 13:23
karolina_ Komboy'a do tego poziomu (z bdb wynikami) doprowadziła dziewczyna dopiero wchodząca w kategorię MJ, więc raczej zabijaka to to nie jest.

Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Equigrav dnia 24 sierpnia 2022 o 01:51
Myślę, że nie ma co rozwodzić się nad akceptacją wędziła kiedy duży wpływ ma w tym przypadku jeździec.
sklepy internetowe
autor: Equigrav dnia 06 lipca 2022 o 01:40
giga + dla bergo, awaryjne zamówienie złożone po godzinie 15, a udało im się wysłać jeszcze tego samego dnia
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Equigrav dnia 18 czerwca 2022 o 17:28
No nic-szkoda tego rabatu w GNLu, co do terminowości i obsługi to miałem z nimi dobre wspomnienia. Jest jakiś inny sklep, który ma program lojalnościowy?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Equigrav dnia 16 czerwca 2022 o 12:36
czy gnl nie ma już rabatów lojalnościowych?
Kącik luzaka
autor: Equigrav dnia 25 maja 2022 o 01:45
Sonika, jeżeli to Ty dostałaś ofertę to zawołałbym stawkę jaka satysfakcjonuje Ciebie, w końcu to nie ty szukasz 🙂
Kącik luzaka
autor: Equigrav dnia 23 maja 2022 o 22:36
Jeżeli już tam byłaś to wiesz ile +- godzin dziennie czeka Cię pracy. Pomnóż to razy stawkę, która Cię interesuje za godzinę pracy+ dojazd i masz...
Derki
autor: Equigrav dnia 10 maja 2022 o 16:02
Nique, jak ma być na padok, a koń chodzi w stadzie to strata pieniędzy
sklepy internetowe
autor: Equigrav dnia 13 kwietnia 2022 o 21:14
Opisałam sytuację odebrania mi prawa do ochrony moich danych osobowych
Sivrite,

Jak to dramatycznie brzmi, a w rzeczywistości mieli burdel (za co teraz przepraszają) w polskiej obsłudze klienta i ta jedna babeczka, która obsługuje ich polskiego maila zwyczajnie wykasowała Cię pewnie tylko z newsletter, a nie bazy klientów robiących zakupy w ostatnich 6 miesiącach. Prawdziwa tragedia. Mniej jadu, będzie Ci się lepiej żyło.


COPD
autor: Equigrav dnia 12 kwietnia 2022 o 19:45
Poncioch wiarygodność to jedno, a trafienie w alergeny które są w panelu to drugie :P
sklepy internetowe
autor: Equigrav dnia 12 kwietnia 2022 o 19:42
Przygotowali kilka rzeczy do wyboru, ale o dziwo wcale nie są to jakieś gadżety reklamowe tylko czaprak/kantary/maski na owady. Miły gest.
sklepy internetowe
autor: Equigrav dnia 11 kwietnia 2022 o 20:39
Sivrite a czy tych bonów nie dostali wszyscy, którzy robili zakupy w ciągu 6 miesięcy? Według mnie akurat bardzo dobra akcja PRowa.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 25 marca 2022 o 14:56
lillid piszesz bardzo tendencyjnie, można odnieść wrażenie, że jesteś blisko krytykowanego środowiska 😉

Zabawy w pozwy są ryzykowne dla dwóch stron. Przypomnę tylko, że "zwykli ludzie", którzy nie mają pojęcia o jeździectwie mogą zinterpretować niektóre obrazki jako "dźganie zwierzęcia po brzuchu szpikulcami i uderzanie go w dziąsła metalowym prętem". Jak aferę podłapią sekciarskie, korporacyjnie fundacje z prawniczym zapleczem, dużym budżetem i publiką takich właśnie "zwykłych ludzi" to dopiero się zacznie.
Lonżowanie
autor: Equigrav dnia 19 marca 2022 o 22:23
Okami jak masz czas i chęci na taką zabawę to przecież droga wolna-krzywdy tym koniowi nie zrobisz, ale nie jest to teraz niezbędne w kontekście przyszłej pracy pod siodłem. Kawecan, lonżownik i początek nauki blisko przy koniu.
Lonżowanie
autor: Equigrav dnia 18 marca 2022 o 22:59
Okami, a po co lonżować 2 latka? Na jakiś czempionat się szykujecie? Jak nie to dać jej jeszcze spokój i za rok/dwa wrócić z porządnym kawecanem (takim, w którym jest metalowy, niełamany nachrapnik). No i nie odczulać nadmiernie na bata.
Kupno konia
autor: Equigrav dnia 16 marca 2022 o 16:59
Membasta a po co koń chodzący regularnie duże konkursy ma być piękny czy nawet zdrowy? Odpowiadając pytaniem na Twoje pytanie- czy w naturze istnieje ideał?
Kupno konia
autor: Equigrav dnia 14 marca 2022 o 11:35
Korelacja wysoki i zdrowy już na starcie generuje koszt 😉
COPD
autor: Equigrav dnia 11 marca 2022 o 15:09
doloruu jak koń wybitny i bardzo tani, a ty możesz trzymać go pod domem w dobrych warunkach to możesz się w to bawić, ale jeżeli nie jest to żadna okazja finansowa i musiałabyś trzymać w pensjonacie to absolutnie się nie pakuj w chorego konia
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 04 marca 2022 o 13:44
Nevermind, apropos konta które wymieniłaś- nie ma to jak dodać 10 stories o tym tragicznym wzorcu ruchu, a chwilkę później pokazać "swojego" tuptającego, pozaciskanego śrumpla. I jakby nie mam nic do tego- wszak może koń się dopiero uczy, ale tak głośno krzyczą o trenowaniu oka tylko dlaczego nie robią tego na swoich przykładach? 🤣
buty dla koni
autor: Equigrav dnia 20 lutego 2022 o 22:47
Ja buty zakładam tylko na treningi- czasami wychodzi 40 min, czasami 1,5h. Co ciekawe odgniecenie przy koronce powstało w trakcie ultra lekkiego rozruchu, który trwał z pół godziny maks? Talkiem zasypuje od samego początku. Przy zakładaniu codziennie obcierały się piętki, jak zakładam co drugi dzień to jest ok. Po treningu newralgiczne miejsca smaruje maścią cynkową albo mtg. Przed scootami miałem z wypożyczalni Equine Fusion All Terrain i w nich koniowi było wygodniej, obtarć zero, ale.... po tygodniu w trakcie treningu przydepnął buta i oderwał w nim podeszwę🙃
buty dla koni
autor: Equigrav dnia 20 lutego 2022 o 16:42
Perlica, w jednej nodze obtarły piętki, w drugiej zrobiły odgniecenie do krwi przy koronce od boku kopyta.
Na obtarte piętki pomogło rozciągnięcie tyłu buta, a odgniecenie na boku jest świeżą sprawą i jeszcze nie zastanawiałem się jak to ogarnąć.
Użytkowałem buty tylko z dwóch firm, ale z perspektywy tych doświadczeń na pewno gdybym mógł to wybrałbym podkowy.
buty dla koni
autor: Equigrav dnia 18 lutego 2022 o 22:45
Perlica miałem identyczne odczucia do scootów jak ty- fajna, prosta budowa, niestety w praktyce potrafią obetrzeć nawet w niespodziewanych miejscach. Do okazjonalnego użycia w teren/poskakania ok, do codziennego treningu na pewno nie.
Groundwork, Liberty Training i wszystko dookoła.
autor: Equigrav dnia 13 lutego 2022 o 02:29
GabiJamal ja przy takich koniach, które wolą być gdziekolwiek indziej myślami niż na treningu stosuje swojego rodzaju "przymuszenie" powrotu na ziemię. Rozrzucam losowo drążki i w momencie odlotu zaczynam na nich pracować, delikwent się ogrania-wracam do kontynuowania normalnej roboty. Zęby ma sprawdzone?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Equigrav dnia 13 lutego 2022 o 00:08
keirashara, kursy organizuje zewnętrzna firma, stajnia jest tylko podnajmowana. Już abstrahując od tego, że akurat w Zielonej Górze to właśnie te ośrodki najbliżej miasta są najbardziej zapyziałe 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 09 lutego 2022 o 23:51
Ja też trzymam konie będące w stałym treningu wolnowybiegowo. Chodzą w derkach więc pod siodłem są zawsze suche. Nogi przed wejściem do stajni spłukuję na myjce, a później wycieram ręcznikiem i dosuszam... suszarką 😉 Cała akcja zajmuje 5 min na konia? Po treningu stępuję z 15 min, a później odstawiam konia do stajni na jeszcze 20-30 min i w tym czasie po sobie sprzątam, robię żarcie. Jak się ma więcej niż jednego konia i boks do dyspozycji to już w ogóle pikuś utrzymywać je w ten sposób.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Equigrav dnia 27 stycznia 2022 o 19:19
Sankaritarina, zylexis
Groundwork, Liberty Training i wszystko dookoła.
autor: Equigrav dnia 25 stycznia 2022 o 10:18
Aleks, gdzie znajdę ten kalendarz?
Dopasowanie siodła
autor: Equigrav dnia 17 stycznia 2022 o 18:24
po ostatnim wpisie na facebooku travelling saddler w życiu nie skorzystałbym z ich usług, a doświadczenie Roobina tylko potwierdza, że nie warto
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 22 grudnia 2021 o 18:28
kotbury, a miała robioną gastroskopię?
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: Equigrav dnia 03 grudnia 2021 o 23:15
Czy ktoś właśnie dodał do oceny budowy zdjęcie... leżącego konia? 👀
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Equigrav dnia 01 grudnia 2021 o 01:54
A dyskusję zakończyć można w bardzo prosty sposób. Osoby oburzone mixem profesjonalistów z amatorami zachęcam do wklepania "największych" nazwisk w zawodykonne. Raczej (pomimo czystych przejazdów) ciężko znaleźć wygrane konkursy niskich klas 😉 Jeżeli czyimś celem jest wygranie P czy L klasy to większym konkurentem będzie kolega ze stajni obok na podobnym poziomie niż p. Skrzyczyński
Tabliczki na boksy- jakie macie?
autor: Equigrav dnia 19 października 2021 o 00:50
Jako właściciel oczernianej firmy chętnie poznam imię konia, którego tabliczka jest taka najgorsza-zweryfikuję czy w ogóle realizowaliśmy takie zamówienie.
Słowem wyjaśnienia,
wszystkie tabliczki Equigrav mają dożywotnią gwarancję-w przypadku zniszczenia wystarczy odezwać się mailowo- bez problemu wysyłamy nową 🙂 Chociaż muszę przyznać, że od początku działalności, mając na koncie tysiące wyprodukowanych tabliczek, docierają do nas jedynie pochlebne opinie, a wszelkie reklamacje (które od 6 lat prowadzenia działalności możemy policzyć na palcach jednej ręki🤣😉 wynikały wyłącznie z błędów pracowników lub firmy kurierskiej.

A skąd w ogóle wypłynął temat? Otóż forumowa Jagoda8 sfrustrowana jest długim czasem oczekiwania na zamówienie co spowodowane jest tylko i wyłącznie.... nieopłaceniem go w terminie. Ot cały ambaras 😉
Tabliczki na boksy- jakie macie?
autor: Equigrav dnia 16 października 2021 o 19:09
Jagoda8, Proszę na forum przedstawić dlaczego Pani doświadczenia są "najgorsze"? 🙂 W prywatnej korespondencji już wspomniałem jak postępujemy z pomówieniami.
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 16 października 2021 o 18:59
Constantia, Mam z tyłu głowy, że licytacja Borysa zakończyła się gdzieś w okolicach 27 tysięcy, widzę że biznes niesamowity 🤣
Derki
autor: Equigrav dnia 16 października 2021 o 02:02
Derka WALDHAUSEN COMFORT, warto czy nie? Przede wszystkim zależy mi na nieprzemakalności
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Equigrav dnia 11 sierpnia 2021 o 18:00
Jest w Polsce jakiś neurolog? Ewentualnie w Europie klinika specjalizująca się w neurologii?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Equigrav dnia 08 sierpnia 2021 o 22:29
Jak wozicie kobyły ze źrebakami w przyczepie 2konnej?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Equigrav dnia 04 lipca 2021 o 00:08
Jak po Dominatorze to nawet nie trzeba pytać jaki charakter 🤣
COPD
autor: Equigrav dnia 01 lipca 2021 o 01:55
A miał ktoś może kontakt z ASERVO EquiHaler?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Equigrav dnia 03 czerwca 2021 o 13:00
kotbury bo wejście w smarta wcale nie jest takie hop siup 😉 Allegro ma taką po... politykę dla sprzedawców, że na prawdę trzeba się gimnastykować, żeby smarta dostać, a później go utrzymać. No, ale oczywiście zgadzam się z tym, że 24zł za wysyłkę to odlot, bo chociażby na głupiej furgonetce idzie ogarnąć kuriera do 17 zł brutto.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Equigrav dnia 30 maja 2021 o 20:31
Iskra de Baleron chcesz zostawiać nieodsadzonego źrebaka samego w boksie? Spróbuj popracować z kobyłą przy źrebaku, ja swoją w tym roku ruszyłem 2 miesiące po porodzie (byłoby wcześniej, ale pogoda nie dopisywała) i nie ma żadnego problemu z maluchem w trakcie roboty. Pierwsze dwie lonże trochę biegał koło matki, później wbiegł raz w linę i od tego czasu zupełny spokój. Młody przez godzinę zajmuje się sam sobą i ma w pompie starą, nawet nie przychodzi się napić. Wiadomo, że u każdego inaczej, ale jak je rozdzielisz to przecież bankowo będziesz miała rozkojarzoną kobyłę i zestresowanego źrebaka.
Lonżowanie
autor: Equigrav dnia 20 maja 2021 o 21:38
aguchaka, mam jednego konia na którego działa za ostro, sam kawecan jest raczej z tych mocniej działających. Z kawecanami jest jak ze wszystkim przy koniach-trzeba dobrać do poszczególnego egzemplarza.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Equigrav dnia 19 maja 2021 o 13:56
Wie ktoś może co dzieje się z ogierem Late Night (Cornet x Calvaro Z)? Fajnie pokazał się w czterolatkach, a później z tego co wiem wyjechał do Holandii. Może ktoś ma namiar do jakiego jeźdźca trafił?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Equigrav dnia 19 maja 2021 o 00:58
Lanka_Cathar, zero pyłu, bo jest olejowania, niemniej jednak jest bardzo drobna. W tej cenie jak najbardziej na tak, ale nie jest to jakaś wybitna jakość.
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 12 maja 2021 o 14:43
Dokładnie, pytałem pod kątem tego, że zwrotki jednak są z innych powodów niż stricte zdrowotnych (no chyba, że z informacji od osób trzecich).
espana to może teraz się uda? 🙂
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 12 maja 2021 o 12:32
Melanie a można było po opłaceniu konia nie wziąć i przepadała wtedy tylko rękojmia/ 10% czy całość?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Equigrav dnia 06 maja 2021 o 01:20
monica-jka, lepiej zostawić klacz, a źrebaka wywieźć na wychów do prawdziwego stada. Według mnie kontakt z rówieśnikami w pierwszych latach życia to podstawa zdrowego wychowania.
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 30 kwietnia 2021 o 12:53
Klami, pewnie wspomnianego kucyka za 72 000, szetlanda za 12 000 i tego konia za 176 000 🤣
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 28 kwietnia 2021 o 13:02
Na zakończenie licytacji - kulejąca dwulatka - 33 000 zł. Ludzie zwariowali.
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Equigrav dnia 23 kwietnia 2021 o 15:15
kokosnuss, różnie, w opisie aukcji jest wpisane ile %VATu przy poszczególnych źrebakach, niektóre są na 0%