Paulina Milczarek

Konto zarejstrowane: 01 kwietnia 2019

Najnowsze posty użytkownika:

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Paulina Milczarek dnia 29 sierpnia 2019 o 00:42
Witam. Czy może ktoś mi pomóc z ustaleniem diety dla mojego konia? Otóż sprawa wygląda następująco: koń 160 cm w kłębie, sp, dobrze wyglądający, chodzi dość mocno 5 razy w tygodniu. Padokowany od 8 do 18. Dostaje dwa razy dziennie po 2 kg owsa. Na wieczór 5 kg siana, czy nie jest to za mało uwzględniając mimo wszystko, że koń jest codziennie długo padokowany?
Kacik endurance
autor: Paulina Milczarek dnia 21 lipca 2019 o 21:23
Dzięki za odpowiedź. A jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje: dlaczego spora część koni rajdowych nie nosi ochraniaczy? Czy są jakieś plusy takiego nie zakładania ochraniaczy? Na zdjęciach widzę, że raczej idą bez. Czy taki koń nie nabawi się kontuzji?
Kacik endurance
autor: Paulina Milczarek dnia 20 lipca 2019 o 21:58
Dlaczego większość koni rajdowych biega w napiersnikach z wytokiem? Bo raczej napierśniki spotyka się u koni skokowych/wykłebionych.
Kacik endurance
autor: Paulina Milczarek dnia 02 kwietnia 2019 o 14:14
Dziękuję. A mogłabyś polecić jakieś witaminy, które dostaje Twój koń?
Kacik endurance
autor: Paulina Milczarek dnia 02 kwietnia 2019 o 10:17
Czemu dziwne? Nie spotkałaś się nigdy z podawaniem kwasu hialuronowego zapobiegawczo koniom sportowym? Bo ja się spotykałam i dostawały go takie chodzące skoki od klasy P do C. Kwas hialuronowy to żaden doping, przecież podaje się go także do jedzenia w postaci proszku. Dziękuję za linki, poczytam.
Kacik endurance
autor: Paulina Milczarek dnia 01 kwietnia 2019 o 21:28
Witam wszystkich. Ze względu na to, że chciałabym w tym roku zacząć przygodę z endurance to mam kilka pytań: od czego najczęściej zdążają się kulawizny na zawodach? Polecacie jakieś witaminy/suplementy dla koni w treningu rajdowym? Spotkaliście się z podawaniem koniom rajdowym kwasu hialuronowego dożylnie? Czym żywicie swoje konie? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję, proszę nie krzyczeć, że zadaje głupie pytania, ale kto pyta nie błądzi.  😀