Młode Konie

grast, Miło widzieć🙂 Btw, teraz zabraliście się za regularną pracę?
krysiex213, Kacza stopa, fajne określenie 😀 😁
armara, Już dawno miałam zapytać: Firletka naprawdę jest taka ogniście ruda czy po prostu macie takie eksponujące maść zdjęcia? 🙂
Klacz Olci_93 jest faktycznie bardzo podobna! Przypatrywałam się odmianie, żeby różnice zobaczyć 😁
slojma, Ooo, koń w osprzętowaniu 🙂
Bea1, Nikt nie jest prorokiem 😉 Nie wiadomo co będzie z tego konia. Ja tam przynajmniej nic nie widzę. Trzeba byłoby go zobaczyć w ruchu i w korytarzu, żeby móc coś rokować.
Swoją drogą, obrodziło kasztanami 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
21 czerwca 2011 08:17
grast- świetnie wyglądacie
zabeczka17 - raz jeszcze gratuluję i co mogę powiedzieć, widać, że to jak pracowałaś potęguje oazą spokoju i brakiem stresu konia, życzę kolejnych sukcesów  🙂
krysiex213- sto lat  😅
Sankaritarina - w końcu nastał czas lekkiej pracy a nie tylko obijania  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2011 10:51
slojma dziękujemy i wzajemnie 🙂 :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2011 11:29
Rudy zakwalifikowany!  💃 💃 💃
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
21 czerwca 2011 11:33
gratki!
agull   Dążąc do celu
21 czerwca 2011 11:55
Sankaritarina
Pytanie nie do mnie ale może odpowiem bo Rudą mam 24h/dobę więc troszkę o jej maści wiem  😎
Pomarańczka największą intesywność koloru osiąga między sierpniem a listopadem (do zmiany sierści na zimową). Rzeczywiście jest dosyć pomarańczowa.

W maju, jak jeszcze miała trochę "zimówki" kolor miała miedziano-rudy.
Poniżej zdjęcie wykonane przeze mnie  😵 pożyczonym aparatem i uważam, że nie oddało w zupełności koloru Rudzielca - kolor ma intensywniejszy na "żywca" - teraz właśnie taki mocno miedziany.

To też zdjęcie z maja ale robione przez armarę (ściemnialo się więc zdjęcie też nie oddające 100% koloru)
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2011 11:59
margaritka dzieki! tym bardziej sie ciesze ze dostały sie tylko 4 młp i wypadł z nich najlepiej  🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2011 12:05
galopada_ ja równiez gratuluje ;] :kwiatek:
agull boska kasztanka 🙂 mucha rządzi 🙂 😍
Olcia_93, tak jak pisałam na PW - to nie ta sama kobyłka 🙂 Ta "moja" miała matkę trakeńską a ojca xx. Załączam jej fotki, super zwierz 🙂
dziękuję wszystkim 🙂

Sankaritarina - nie pracujemy regularnie, póki co mam jeszcze sesję do lipca 🙂 z Garym ostatnio częściej się bawimy, biegamy po padoku, Młody mnie goni, przeskakuje sobie luzem przeszkody i ma wielką frajdę z tego widać 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2011 19:54
Fot. Armara   :kwiatek:

Pozycja zombi hehe 😉
Bischa   TAFC Polska :)
21 czerwca 2011 23:33
krysiex213, wrzuć zdjęcie "kaczej stopy"! 🥂
agull, A widzisz. Wiedziałam, że jest tutaj właścicielka Firletki, tylko za chiny nie mogłam sobie przypomnieć jaki ma nick....😉 więc o maść pytałam Armary 😡
Fajna ta Twoja pomarańcza🙂 Właśnie, ona teraz do zajazdki poszła czy Ty wsiadałaś czy jak? :>

galopada_, Koń pięknie się prezentuje! Swoją drogą - łaaa, jaki warkocz ma ta dziewczyna! Kiedy ja będę miała takie długie włosy.... 🤔wirek:
slojma   I was born with a silver spoon!
22 czerwca 2011 08:04
galopada_-pięknie wygląda, cudownie równe koreczki 😀
agull   Dążąc do celu
22 czerwca 2011 08:10
Sankaritarina
Spoko, spoko, Armara odwiedza nas co jakiś czas, także obserwuje zmianę nasycenia koloru Rudej na biężąco, więć udzieli zawsze rzetelnej informacji.
Firleta jedzie do zajazdki w przyszłym tygodniu (masakratycznie się denerwuję już, a co będzie w dniu wyjazdu - zejdę na zawał chyba  :icon_redface🙂.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 czerwca 2011 19:11
No a u mnie robi się problem. Kucyk od miesiąca stoi w boksie. Tzn przez pierwszy tydz miał spacerki, potem przez 1 tydz wychodził na dwór, póki nie zaczął uciekać z padoku, wiec czysto w boksie stoi od ok 2ch tygodni. Z uwagi, że codziennie miałam jakieś egzaminy itp. nie wyprowadzałam go, bo wpadałam mu dać tylko obiad. Przedwczoraj czy wczoraj z nim wyszłam, to franca wspiął się i na mnie z girami (dzięki Bogu zarzucił mi na ramie tylko 1 girę, więc zdązyłam uskoczyć w bok) i dzisiaj jak go puściłam na halę też próbował się wspiąć, ale w dobrym momencie szarpnęłam za kantar i kucyk trafił znowu na łańcuszek i zrobiłam z nim kilka kółek w ręku na łańcuszku.
Jeszcze ma zalecony minimum miesiąc stania w boksie ..  😵 ale w sobotę stawiamy drewniane ogrodzenie przy hali, w miarę wysokie, więc nie powinien wyskakiwać  , to może jakoś dojdzie do siebie 😵 ..
Jak tak dalej pójdzie to wesoło nie będzie ...  😵
subaru2009, Może za dużo dobrego dostaje i przydałby mu się jakiś, nie wiem, safe&sound ? 😉

agull, Tylko nie schodź na zawał! 🙂 Nie martw się, na pewno wszystko potoczy się dobrze! :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 czerwca 2011 19:39
Sankaritarina owies dostaje 200 - 300 gram rano (1/3 miarki Equifirst`a), obcięłam mu owies z kolacji, że dostaje raz dziennie, oprócz tego 500 - 550 gram muesli Hartog Balance na obiad z siemieniem lnianym, na kolację 500 - 550 gram Balance`a. Ale zamawiam PAVO Nervcontrol jutro i zacznę mu podawać, bo nawet nie mogę go wypuścić żeby się wybiegał, bo zabronione.  🤔 No i do tego siano.
Mam nadzieję, że go później ogarnę ...
A nie możesz mu całkiem treściwej obciąć ? Zamiast tego dać siano ad libitum, zeby miał zajęcie  👀 ?

Sankaritarina
Ruda jest pomarańczowa, a już na pewno najbardziej pomarańczowa ze znanych mi kasztanów  😁
Droga agull, żadnych zawałów  🤬 (dobra wiem, że to hipokryzja, trochę  :hihi🙂.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 czerwca 2011 21:23
Też mi przeleciało przez głowę obcięcie całkiem owsa i chyba tak też uczynię.  🙂 że musli będzie dostawał rano i wieczorem, a na obiad siemię z dodatkami.
subaru2009, Zabierz mu wszystkie treściwe zanim wyjdzie z boksu oknem. 😉 Mój we wrześniu też miał przymusowy postój i tylko spacerki 10 minutowe. Stał na samym sianie i przeżył. 😉 Ba, nawet dobrze wyglądał.
armara Ciężko mi było w to uwierzyć, a tu naprawdę - koń pomarańczowy! 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
24 czerwca 2011 07:38
skojarzyło mi sie zdjęcie brata mojego Smoka z jednym jakie mam. prawie jak blizniacy  😁 Do 1,5 roku zycia wyglądali identycznie  😜

Jafar po 2 msc treningu uj



i moj z pazdziernika z jakiejs luznej jazdy

agull   Dążąc do celu
24 czerwca 2011 08:34
Sankaritarina, armara łatwo powiedzieć, żebym się nie denerwowała  😵 Ruda jest moim absolutnym oczkiem w głowie, no tak jak dziecko poprostu i masakrycznie to przeżywam  🤔wirek:
Najlepsze jest to, że podobny stan zauważam u mojego chłopa  🤔 , a to raczej typ niezyt wylewny uczuciowo.
slojma - super, że spokojne dziecko 😀 a ile ma lat?
galopada_ - no to ogromne gratulacje ! ale nie dziwię się wcale, że przeszedł  😍
subaru2009 - kurcze, to nieciekawie.. mój też odpały miał z dębami przez chwilę, ale zmęczyłam go kilka razy za to to mu się odechciało, no i obowiązkowo owies obciąć. więc teraz już grzeczne konisko 😉 no cóż, takie uroki dzieciaków ;P tylko tu jest problem, że Twój nie może sobie pobiegać.. mam nadzieję, że dacie radę, trzymam kciuki.

a ja też Rudego mam ! 😀
dawno nas tu nie było i zdjęć nie było komu robić ale jak już się udało to się przypominamy z jeszcze łogrem  😉
Lov   all my life is changin' every day.
24 czerwca 2011 18:06
kara107, pisałam pewnie wiele razy, ale Twój łogr ma niesamowitą odmianę 😍

A ja się wcisnę tylko z Gadzinką pod trenejro 😉




i już mnie nie ma 😉
kujka   new better life mode: on
24 czerwca 2011 18:08
Lov, pod trenejro tez na wypieciu? why?
Kara 107 z jeszcze łogrem to znaczy ze go kastrujecie niebawem?Sliczny ma ten pyszczek 😀
Lov   all my life is changin' every day.
24 czerwca 2011 18:24
kujka, trenejro się boi 😁 a tak na serio, to zwłaszcza trenejro musi mieć jakieś zabezpieczenie, bo jak on się połamie to będzie się długo składał 😉 generalnie są mega długie, na lonży krótsze. Ale wczoraj ja jeździłam już część jazdy bez wypinaczy, więc myślę, że po wolnym weekendzie w ogóle zdejmiemy.

Ale wiecie, jakie to fajne, móc sobie znowu postępować po prostu, na luźnej wodzy, gdzie wokół na hali konie, skoki, a Gadzinka w ogóle zero reakcji? 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się