Sankaritarina

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 27 czerwca 2022 o 11:39
W tym szaleństwie jest metoda

Najnowsze posty użytkownika:

preparaty na stawy
autor: Sankaritarina dnia 22 czerwca 2022 o 23:10
megi007, Dziękować dobry człowieku... ja naprawdę myślałam, że to się nazywa turRbo-strzykawka.... 🙂😉))) Nawet logicznie brzmi - że tak "turbo-szybko" podajesz, cyk i po sprawie.... (pod warunkiem posiadania konia, który nie odiwania maniany).

Zeeet17, Dzięki, dobrze wiedzieć!

zembria, mindgame, Gelapony, ale że Orling? Też byłam zawsze bardzo zadowolona, tylko kurde portfel mniej ^^'

keirashara, Dzięx, dobrze wiedzieć. No właśnie COŚ z Horseline podawałam, tylko już nie pamiętam co. Bodajże preparat na kopyta. I nic, zero efektu. 🙁 ale może pecha miałam.

Dziewczyny, a o co chodzi z tym Osphosem? Tj jak to naprawdę działa? Jak blokada...? tzn zwyrodnienie jest, ale koń nie czuje bólu? I zaczyna używać mięśni, pracuje poprawnie (no zakładając, że pracuje poprawnie.....), więc docelowo win-win, bo mięśnie się wyrabiają = koń jest zdrowszy, bo w lepszej kondycji?
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: Sankaritarina dnia 22 czerwca 2022 o 22:57
blucha, Otóż to, w tym środku jest ikarydyna - to samo ma np. Mugga. Ja używam z Derby takiego spraju, olejki eteryczne + ikarydyna (ale w mniejszym stężeniu/ilości...?) i, hm, coś tam działa tj. na pewno komary się nas nie imają.... o innych owadach nic nie wiem, bo ich u nas w stajni akurat nie widuję (mieszkamy daleko od lasu, wokół pola i ogólna sielankowa, wiejska cywilizacja, z czego jestem akurat bardzo zadowolona 🙂 )
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Sankaritarina dnia 22 czerwca 2022 o 11:13
savil, Możesz zapytać w kąciku instruktora, aczkolwiek z tego co ja się orientuję, to... mocno zależy =) ale zakładając, że ma to być trener/rajter, który coś z tym koniem ma zrobić, to najczęściej spotkałam się z kwotami pomiędzy 50-100 zł/jazda. Drożej pewnie też biorą, taniej to nie wiem.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: Sankaritarina dnia 20 czerwca 2022 o 22:51
No witam drogie Rekreantki/Rekreanci.
Niektórzy nie piszą, bo nie trenują. =)
Ale wrzucam dwa piękne, sesjowe zdjęcia Rudzioszka iI spacerującego Złotego.

feno, Ożesz, tez bym tym mostem pewnie nie chciała jechać... Chyba, że o 4 rano może ewentualnie... Licząc na to, że będzie mniej samochodów.
Upałów nie zazdroszczę, ale jeśli koń wychowany w Hiszpanii i mieszkający wolnowybiegowo to tylko fajnie dla niego, może sobie wybrać. 🙂

infantil, Małopolaki lubią pogalopoooować 😉 🙂

keirashara, Koniuch wykorzystał Twoją chwilę nieuwagi :P
Trzymam kciuki za rehabilitację Kluska!
preparaty na stawy
autor: Sankaritarina dnia 20 czerwca 2022 o 22:27
Zeeet17, O. Gdzie to znalazłaś? Co wet na to? 🙂 Drogawe takie, z tego co widzę... ale bardzo ciekawe, nooo, nie powiem.

RobaczekM, Wdech-wydech-wdech-wydech, za mocno się stresujesz :P Ale podłączam się do pytania, bo jestem ciekawa czy te preparaty z Horseline w ogóle jakkolwiek działają...
preparaty na stawy
autor: Sankaritarina dnia 18 czerwca 2022 o 21:09
zembria, No, ja się ostatnio zaczęłam głębiej interesować tematem (tuż po właśnie takich nijakich reakcjach alergicznych - testów nie robiłam, za dużo to kosztuje, widziałam po czym reakcja była, nie daję i 3 razy się zastanawiam zanim coś zamówię).

Dobra, poczytałam, popytałam i wychodzi na to, że czarci pazur ma podobne działanie co niesteroidowe leki przeciwzapalne, a te z kolei zdecydowanie nie są wskazane przy wrzodach, więc.... no nie, nie podam.
Z kolei nie doszukałam się takich srogich ostrzeżeń co do MSM tj. za duża dawka podobno działa drażniąco na jelita (co przy wrzodach zapewne nie byłoby wskazane...)....
No czyli pytanie czy faktycznie warto w ogóle podawać. 🙂😉)

Swoją drogą, scrolluję w tej chwili różne produkty MSM (niby czyste msm) i dawkowanie jest... ciekawe. Ten mityczny wzorcowy koń 500 kg => Raz 5g, raz 8g - profilaktycznie, raz 14g, raz 20g - . Yeeyyeyeaaaa......
Tzn ja rozumiem, co producent to historia, ale preparaty mają w opisie 99-100% MSM i teraz pytanie... ile MSM jest w MSM?! 😅 I pytane nr 2: ile MSM koń przyjmuje ze środowiska? Razem z... owsem? O ile ten owies je, ofc.
Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze
autor: Sankaritarina dnia 18 czerwca 2022 o 13:43
domiwa, Pytanie czy faktycznie były prawidłowo robione - raz. No bo starnikowanie ostrych krawędzi to jedno, ale właśnie może jakiś stan zapalny...albo "banalna" sprawa = wlazło jej gdzieś w dziąsło jakieś ostre coś i powoduje stan zapalny.
A dwa - jeśli to EORTH, to tego nie widać gołym okiem (tzn, chyba, nie jestem pewna), natomiast raczej na pewno widać na zdjęciu RTG.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 17 czerwca 2022 o 12:30
Alekks_andra99, To może daj więcej owsa...?
ja wiem, że w dzisiejszych czasach owies jest "passe", ale to chyba nadal najprostszy sposób na energię u konia (jeśli nie ma przeciwwskazań do podawania tego owsa). No chyba, że on tego owsa nie doje...
Praktycznie każda marka ma pasze tzw energetyczne, pytanie tylko czy aby na pewno ten koń tego potrzebuje. 🙂
Wałachy kryjące, wnętry i inne ciekawostki hormonalne..
autor: Sankaritarina dnia 17 czerwca 2022 o 10:59
Jagoda78, A to ten fragment-tkanka produkująca jeszcze hormon, jest w dzisiejszych czasach w ogóle możliwa do znalezienia?
preparaty na stawy
autor: Sankaritarina dnia 17 czerwca 2022 o 10:56
Nie wiem w sumie gdzie zapytać.... Czy czarci pazur na coś źle wpływa? Doczytałam, że przy problemach żołądkowych i dwunastnicy (no czyli głównie wrzody zapewne) zdecydowanie nie podawać, bo źle wpływa, ale czy może jeszcze coś? Bo MSM jest chyba dosyć bezpieczne...?
Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze
autor: Sankaritarina dnia 17 czerwca 2022 o 10:50
domiwa, Poza niedoborami -> banalna sprawa, ale.... zęby...? syndrom EOTRH...? Nie chcę ofc być naczelnym czarnowidzem, ale sprawdzić warto.

_Gaga, Tej sierści jest tylko trochę czy koń nadal zarośnięty jak mamut? Bo jak trochę i ona się w ogóle nie poci, to ja bym zostawiła... Nie wiem jak w zach-pom, ale u mnie coś tych upałów nie widać. Jeszcze jakaś burza przeszła. No i wieczory są.... dosyć zimne. W dzień ciepło/duszno, wieczorem chłodno.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 17 czerwca 2022 o 10:19
patrycjasz, Jeśli producent napisał, że można to pewnie można. 🙂

Alekks_andra99, Otóż to - coś się dzieje, że trzeba konia wspomóc? Brakuje mu tej energii? No bo jeśli wszystko jest OK, to ja bym nie kombinowała. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego. 🙂
Opuchlizna głowy
autor: Sankaritarina dnia 14 czerwca 2022 o 10:04
No jeszcze mi przychodzi na myśl rorer, ale to byłby jakiś wyjątkowo rzadki przypadek + jak wet oglądał krtań, to powinien to zobaczyć... No nic, trzymam kciuki za diagnozę!
Opuchlizna głowy
autor: Sankaritarina dnia 14 czerwca 2022 o 08:28
KaNie, No, tak właśnie wygląda wejście do worków powietrznych 🙂 Widziałam wielokrotnie. 🙂
A zęby? Ale to na RTG powinno wyjść jeśli gdzieś jest np. jakiś mini ząb w miejscu, w którym być nie powinien. Ropa na rtg chyba też powinna być widoczna... Na endo tego nie zobaczysz. W krwi niby powinien wyjść jakiś stan zapalny no ale no.

Hmm.... okej, niepopularny pogląd, ale co wet mówi na temat pracy? Może kucka mogłaby coś jednak zacząć spacerować?
Opuchlizna głowy
autor: Sankaritarina dnia 13 czerwca 2022 o 22:53
KaNie, Jeśli była mowa o płukaniu, to pewnie zajrzał. Ale skoro zajrzał, to chyba by tego czerniaka zobaczył.... no gdziekolwiek, jeśli faktycznie on tam jest. Testy DNA jeszcze podobno można zrobić...
Czerniaki to dość "popularna" sprawa tj. gdzieś czytałam, że gen odpowiedzialny za mutację dzięki której powstanie czerniak, mają wszystkie siwe konie. U większości ten czerniak się pojawi, ale najczęściej w postaci łagodnej i, o ile nie jest w miejscu gdzie może przeszkadzać, to nic się z tym za bardzo nie robi. No, pytanie jak te worki.... I czy to aby na pewno to.
Opuchlizna głowy
autor: Sankaritarina dnia 13 czerwca 2022 o 21:57
KaNie, Z tymi czerniakami to tak śmiesznie, bo mogą być wszędzie (łącznie z narządami wewnętrznymi) i prawie nigdzie (tj tylko w 1 punkcie) i to się może w ogóle nie łączyć z ową opuchlizną, ale jeśli wet jeszcze nie zaglądnął endoskopem do worków, to może warto to sprawdzić? Jeśli tam coś jest, to na kamerze będzie widać.
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 13 czerwca 2022 o 21:54
donkeyboy, Wowoow, kusisz, kusisz 😀

zembria, a gdzie byłaś w tej Albanii?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 13 czerwca 2022 o 21:50
doloruu, a koń jakiej rasy? Coś pracuje?
No bo jak tak patrzę na skład, to tam za specjalnie szału nie ma tj. ogólnie składniki poddane obróbce prawdopodobnie będą przyswajalne (czasem ludzie widzą efekty, bo pasza jest lepszej jakości niż siano z owsem, które jest w stajni).
Opuchlizna głowy
autor: Sankaritarina dnia 13 czerwca 2022 o 21:40
KaNie, Pytanie czy do worków wet faktycznie zaglądnął. Bo to nie zawsze jest tak, że każdy wet tam umie wejść i sprawdzić tj. endoskopia gardła, ślinianek, przełyku to jedno, taki standard bym powiedziała, ale worki to drugie. Nie jestem pewna czy to u każdego weta jest "w standardzie".
W workach może być wiele: grzybica (ale to za długo trwa...), ropniak, czerniak.... Siwy ten kuc - innych czerniaków nie ma....?
Siatka na siano - z małymi oczkami
autor: Sankaritarina dnia 08 czerwca 2022 o 12:49
Melanie, No nie mów, że takie akcje... a chciałam zamówić drugą siatkę :<

Moja przyszła chyba jakoś po tygodniu? Może po 4 dniach? No raczej szybciej niż później, ale też nie zależało mi jakoś specjalnie na czasie. Zamawialam chyba w okolicach lutego br.

konie małopolskie
autor: Sankaritarina dnia 07 czerwca 2022 o 08:11
infantil, Oooo.... nie wiedziałam, że Twój po Jaśminie... W sumie ta główka by pasowała.... 🙂

stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Sankaritarina dnia 07 czerwca 2022 o 08:06
Kucynkq, Pytanie czy on faktycznie kładzie się do trawy czy ma jakiś zdrowotny problem. Widziałam parę "dziwnych" przypadków kładzenia (oprócz tych ewidentnie zdrowotnych albo przypadków "normalnych" tj. próba wytarzania się po treningu kiedy koń był spocony albo w wodzie podczas terenu.... bo takie też mogą wystąpić) i to na pewno nie były "normalne" konie, na których dziecko może jeździć bezpiecznie, więc, no.... Chyba nie kupiłabym.

Tak odnośnie konia o którym wspomina KaNie, - czy takie przypadki w ogóle mają jeszcze jakąś szansę funkcjonowania? Tj tak się zastanawiam, są jeszcze ludzie od tak "trudnych przypadków"? Tak z ciekawości pytam
Biotyna
autor: Sankaritarina dnia 01 czerwca 2022 o 10:51
Pytanie do stosujących Ungulat z Hippolyta. Po jakim czasie widzieliście efekty? Albo może ktoś ich nie widział? 🙂
Koziniec
autor: Sankaritarina dnia 30 maja 2022 o 21:40
Morfik, Najlepiej będzie jak wet zrobi zdjęcia RTG i badanie USG, żeby się czegokolwiek więcej dowiedzieć, bo to może być wszystko (urazy ścięgien zginaczy, zwyrodnienia w stawie pęcinowym, nadgarstkowym....). Wtedy się dowiesz co i jak - czy kucie, czy werkowanie... Może kucie nie będzie konieczne.
Podobno fizjoterapią też można wiele zdziałać.

Na pewno nie będzie mu służyło grząskie podłoże (zarówno na ujeżdżalni jak i.... na padokach).
No, ale badania i wtedy się dowiesz jak konia można użytkować.

Swoją drogą, dzizas, 7 letni koń i takie nogi. Ja nie wiem kto na nim jeździł, ale jakoś bardzo optymistycznie to nie wygląda. Choć może akurat taki "wyjątkowy" egzemplarz... Tzn, Morfik, nie bierz tego do siebie, nie zarzucam tutaj nic Tobie, tylko kurcze, takie nogi to miewają stare konie, które całe życie pracowały; ewentualnie takie, które urodziły się z nieprawidłową budową, genetycznie słabe....
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 28 maja 2022 o 09:06
Lanka_Cathar, To ja trafiłam na "samolot maskowy" tj. załoga nosiła i upominała pasażerów, żeby zakładali. Było to pilnowane. Cały samolot przez cały lot te maski jednak miał (a przynajmniej ta część samolotu, którą objęłam wzrokiem ze swojego miejsca). Poszedł nawet komunikat w stylu "takie jest prawo, macie nosić" (tylko grzeczniej, wiadomo 🙂 ).

Koziniec
autor: Sankaritarina dnia 26 maja 2022 o 20:12
Morfik, a ile ten koń ma lat? I co w życiu robił? Wiadomo coś więcej?
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 26 maja 2022 o 20:08
faith, Tym tanim winem to przekonałaś :P aczkolwiek nie no, jedzenie i ciepełko też na plus.

keirashara, ja się właśnie zachwycam nawet tym jednym kamieniem w krzakach xd jeśli znam historię miejsca. Serio, serio. No, chyba, że trzeba za to płacić min 100 euro, to tak, ekhm... wewnętrzny wąż w kieszeni się budzi.

donkeyboy, Po Wenecji myślałam, że już do Włoch nie wrócę. No i w sumie jeszcze nie wróciłam na jakieś porządne zwiedzanie 😅
Aczkolwiek znowu takie mniejsze miejscowości w okolicach Ankony, San Marino - no bajeczka. Tak.... klimatycznie. Fakt, że nadal drogo, ale milej. I te hacjendy niczym z filmów. I czas jakoś wolniej sobie płynie.

Niemniej jednak ochów i achów z siebie nie wykrzeszę, gdyż na lotnisku w Mediolanie dostaliśmy z Rumunami jednego wielkiego wqrwu, bo pani Włoszka (która, pragnę nadmienić, spóźniła się ofc....) postanowiła nie wpuszczać do samolotu pasażerów, którzy nie mieli masek typu 2. Tj. każdy maskę miał, wszyscy mieli te maski pozakładane "po bożemu", ale tylko bardziej zorientowani w temacie pasażerowie bądź lokalsi, mieli te cholerne maski typu 2.
Biegliśmy do sklepu.... ale już ci ostatni pasażerowie wleźli z maską dowolną.
No, okej, prawo to prawo, ale na security nikt się nie czepiał, na samym lotnisku ani słowa, info przed wyjazdem sprawdzone i też brak wyraźnej informacji, że to ma być ta konkretna maska.... Toteż maskę miałam. Taką, no, medyczną-niebieską. I nie, to nie ta, wypad z kolejki.
Ale podobno coś od czerwca czy połowy czerwca, i we Włoszech ma nie być obowiązku zasłaniania nosa i ust maskami.
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 25 maja 2022 o 09:38
Tak gadacie o tej Grecji, że chyba sama zweryfikuję plany.... 😍

faith, Grrrrrrr, tak myślałam 😅
Aczkolwiek człowiek zawsze ma nadzieję....
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 24 maja 2022 o 22:10
donkeyboy, Z relacji przyjaciół wynika, że Trapani-> jak to Półwysep Apeniński bądź Bałkański - gdzie nie kopniesz, tam jakiś zapytek =)
Są ładne, zabytkowe kościoły, podobno ciekawe rezydencje na Via Garibaldi i kolekcja korala w muzeum regionalnym (ja akurat "muzealna" w kontekście społecznym 😉 tj bardzo mnie ciekawią muzea regionalne, lokalnie, wiecie, tkaniny, mundury, starodawne chodaki czy cokolwiek takiego 😉 byle nie dzieła sztuki, bo na tym to się znam jak żaba na balecie...., ale i tak oglądam).
Tzn ja ogólnie jestem wielką fanką hmm... cywilizacji zachodniej, takiej "architektury przez wieki", miejsc, gdzie się coś działo na paśmie historii.... i zachwycam się np. starożytnym kamieniem 😉 kawiarnią gdzie balował Piłsudski albo jakimś miejscem bytowania np. Franza Kafki. Także tego....

O Bari nie słyszałam nic.
No ale to są Włochy! Tam jest zawsze ładnie =) no i Sycylia ciepła, w Trapani są też plaże (podobno bardzo fajne z resztą). Jedyne co, to drogawo, jak to Włochy w sezonie, ale to jak wszędzie.

Słuchajcie, takie pytanie... Po raz pierwszy w życiu zdecydowałam - okej, koniec z "alternatywnymi wypadami" - jadę na all inclusive. Drink, żarcie, ciepło. I teraz pytanie - gdzie będzie najtaniej, w miarę dobrze (no żeby jedzenia nie brakowało, no...) i stosunkowo mało rodaków...? Wychodzi mi, że chyba tylko Turcja na dzień dzisiejszy. Jeszcze jakieś pomysły...?
Wprawdzie jeszcze nam świta pomysł z Włochami właśnie, ale po przeliczeniu, tydzień z jakimkolwiek biurem podróży i tak wychodzi taniej....
Podróże
autor: Sankaritarina dnia 24 maja 2022 o 15:16
donkeyboy, a na Włochy nie ma jakichś fajnych biletów? 🙂 Bari? Trapani...?
Chociaż ja bym chyba szła w tą Kretę... Chyba wszyscy znajomi (łącznie z lokalsami) polecają zawsze, a przynajmniej będzie ładnie 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 20 maja 2022 o 08:40
zembria, Znalazłam wczoraj wieczorem tego posta z myszą! BOSZ!
Tzn jak przeglądałam worek to nie zauważyłam niczego dziwnego... ale kto wie. 😫
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 19 maja 2022 o 21:49
keirashara, Droga pani, robimy deala xD
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 19 maja 2022 o 21:32
BUCK, Wydaje mi się, że tak. Tak... bezzapachowo. Nie jedzie niczym. No chyba, że koń więcej czuje... Kurde no, chyba będę miała na zbyciu ten jeden worek 🙁 Ta sieczka jest w sumie dość drobna, więc może mu konsystencja nie odpowiada...
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 19 maja 2022 o 21:08
Becia23, Może sprawdź kilka przeglądarek? Czasami jakieś "wielce updaty" na stronach powodują, że nagle na połowie przeglądarek wywala błąd, a na jednej czy tam, dwóch (np. na wrednym Edgu) wszystko działa... No albo w apce.

donkeyboy, Okeeej 😀 😀 😀 to ja chyba miałam szczęście z tym Chopinem.... Wydaje mi się, że Luton jest chyba po prostu mniejsze. Strach pomyśleć co się dzieje na Heathrow.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Sankaritarina dnia 19 maja 2022 o 20:56
Takie pytanko... Któryś koń odmówił Wam ostatnio jedzenia PreAplin z Agrobsa? No bo ten mój dziaduszyn zaczął strzelać focha na tą sieczkę, no... I się zastanawiam czy się martwić.
"Dobroci" 😉 meszyk, owies... zjada, siano też zjada, tylko, no, padoki mamy łysawe, to chciałam koniowi nieba przychylić i wrzuciłam sieczkę.... a tu się okazuje, że koń zaczął mieć księciuniowe podniebienie.
edit: zaraz mówię, zęby okej, siano w stajni mamy prima sort, koń do niejadków nigdy nie należał, ale, no, dzisiaj z jednym wielkim wqrwem w oczach, ów koń "zeżrę wszystko" wywalił nosem pół żłobu na ziemię.... -.-'
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 18 maja 2022 o 18:15
donkeyboy, Kraj trzeciego świata 🤣
Jak lądowałam na Stansted całe 2 razy, przed pandemią, Brexitem etc, to i tak kolejki były. Przynajmniej z 20-30 minut się stało w tej "normalnej" kolejce. Dlatego mnie to tak ciekawi jak teraz, bo bardzo dużo tanich lotow jest właśnie przez Londyn...
A z Chopina nie próbowałaś? Lotnisko-labirynt, ale dość sprawnie wszystko zwykle szło (stan na zeszły rok).
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 17 maja 2022 o 08:23
Anetkis, Super, dzięki za info! =) Jednak co opinia użytkownika, to opinia użytkownika,
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 16 maja 2022 o 23:58
donkeyboy, O maaatko, 3 godziny to bardzo dużo....
A latasz z UK? Jak tam w ogóle sytuacja? Długie kolejki do kontroli paszportowej?
No, właśnie, te loty z Warszawy, które widziałam na tablicy, były jakoś 20-30 minut opóźnione, niezależnie od linii. W sumie tragedii nie ma - choć nie wiem czy byłabym tak optymistycznie nastawiona, gdybym miała godzinę na przesiadkę - no a jak tak patrzę na "swoje" kierunki, to ta Warszawa to istne centrum przesiadkowe...
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 15 maja 2022 o 11:00
I jak tam ta Wawa? Uspokoiło się?
A pytam, bo traf chciał, że dwa loty z Warszawy, które lądowały na lotnisku, gdzie miałam przesiadkę, były opóźnione. Zastanawiałam się czy to zbieg okoliczności czy jeszcze coś "nie bangla"...
Moje loty zajefajnie, wszystko na czas i na luziku.
Zapiaszczenie
autor: Sankaritarina dnia 04 maja 2022 o 09:04
Muchozol2, Dobrze wiedzieć! =)

Plamkakochanie, O, czekaj, ale Ty mieszkasz gdzieś za granicą....? I faktycznie takie comiesięczne odpiaszczanie nie ma jakichś, nie wiem, skutków ubocznych? Coś więcej weci na ten temat mówią?
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: Sankaritarina dnia 04 maja 2022 o 09:02
Alaska, W sensie, że koń na tym płeszniku będzie żył całorocznie? Nie będziesz robiła przerw?
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: Sankaritarina dnia 03 maja 2022 o 11:49
To samo chciałam napisać! Nie ma czasem takiej wersji dla ludzi? 😂😂
Zapiaszczenie
autor: Sankaritarina dnia 03 maja 2022 o 09:06
Klami, Kilka lat temu raz do roku zaraz po sezonie pastwiskowym (miałam akurat konie na takich stepowych "łąkach" z ubogą trawą), ale szczerze powiedziawszy, nie wiem czy tak powinno się robić.
Rudy jest świeżo po kuracji akurat teraz, ale po sezonie chyba zrobię drugą...

Pytanie nr 1: babkę płesznik w ogole można dawać tak "całorocznie"? - dobra, doczytałam, że raczej średni pomysł...
Pytanie nr 2: stosował ktoś Mebio Digest Cleaner?
odrobaczanie
autor: Sankaritarina dnia 03 maja 2022 o 08:47
A, takie butki, dobrze wiedzieć =)
Już wiem czego nie wolno i o co mi chodziło - iniekcyjnie odrobaczać. 😁 Bo to w proszku podajecie? 🙂
odrobaczanie
autor: Sankaritarina dnia 01 maja 2022 o 11:17
Czekajcie, coś się zmieniło? Można dawać koniom na odrobaczenie preparaty dla świń? Ktoś mnie oświeci w temacie?
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 29 kwietnia 2022 o 22:13
Anetkis, Ożesz! Ale zgroza... 😱😱😱ale podobno jest jakieś porozumienie, więc może zaniedługo wszystko będzie miało jakiś mniej chaotyczny kształt. Dobra, lecę z Katowic przez Włochy...
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 29 kwietnia 2022 o 09:28
Anetkis, O, dzięki!
Nie tyle o testy etc się boję, co właśnie o opóźnienia tj. że jeśli mi się opóźni samolot nr 1, to na drugi nie zdążę. Daj znać jak Wawa 🙂
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 28 kwietnia 2022 o 11:39
maiiaF, Bez bagażu rejestrowanego. Bergamo albo Bolonia, jeszcze nie zdecydowałam.
No, jeszcze widzę możliwość przesiadki na Standsted, ale tam to wolałabym się nie pakować, bo pewnie kolejki do paszportów....
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: Sankaritarina dnia 28 kwietnia 2022 o 09:21
Leciał ktoś ostatnio tanimi liniami z przesiadką? Jak sytuacja popandemiczna wygląda?
No bo wychodzi na to, że miałabym przesiadki na kolejny samolot, na kolejnym bilecie, musiałabym przejść odprawę jeszcze raz etc. LOTem luzik, bo przesiadka na 1 bilecie, ale zaczynam się zastanawiać czy zdążę się w 2 godziny przesiąść....
"Nigeryjski przekręt" na re- volcie !
autor: Sankaritarina dnia 25 kwietnia 2022 o 10:27
Nie wiem czy to w tym temacie, ale uwaga, to chyba kolejny scam:

"Cześć kochanie, jak się masz dzisiaj, mam nadzieję, że dobrze, skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez mój e-mail, aby uzyskać dalsze informacje na


( captainvivianlittlejohn@gmail.com )"

taką wiadomość dostałam w odpowiedzi na ogłoszenie na revolcie, ale wolę nie wiedzieć o co chodzi...