Ogier POLONUS po Livius

niedługo go pewnie wybrakują i wtedy miejmy nadzieje znajdzie jakiś miły kąt na zasłużoną emeryturkę
Deb masz racje wygląda na szczęśliwszego niż teraz w stadzie... nie miałabyś może więcej jego fotek? ja mogę wysłać jedynie jakieś z stada... [img][/img]
deborah   koń by się uśmiał...
28 lutego 2010 09:52
niestety mieliśmy spory problem z jego niedowagę. chyba wiek i ciągłe towarzystwo klaczy robiły swoje. jest teraz grubszy niż na moich fotkach?





nie mam jego fotki w pełnej okazałości.. postaram się zrobić.. moim zdaniem troszeczkę  przybrał na wadze ale to może dlatego że często stoi w boksie..
Dzięki za zdjęcia miło popatrzeć jaki był szczęśliwy 🙂
Obecnie dzierżawię Polonuska.
Jestem z niego bardzo zadowolona, to wspaniały koń i wiele mnie nauczył.
Oto jego zdjęcie sprzed 3-4 dni.:
Na zdjęciach Deboray wypisz wymaluj moja kobyła (wnuczka Polonusa)! 
Na zdjęciach Deboray wypisz wymaluj moja kobyła (wnuczka Polonusa)! 
i tylko lewy profil Polonusa...jak widać całe to "szczęście" miało dosyć wysoką cenę 😤
deborah   koń by się uśmiał...
28 czerwca 2010 09:44
jaki cel miałoby mieć pokazywanie prawego profilu konia który nie ma po tej stronie oka...?
Jego chora strona
Gillian   four letter word
28 czerwca 2010 21:02
Polonusowaa, zmniejsz fotkę, jest za duża.
Zmniejszone
Atma ( Polonus - Astra/Osjan )
rocznik 2003

Miły koń, bardzo jezdny, łatwy do pracy - świetnie skakała, chodziła dwa sezony w ujeżdżeniu L i P, doszłyśmy do elementów z kl.C.

Słaby zad, słabe tylne nogi moim skromnym zdaniem  😉



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Kolebka,
Z kształtu pyska i zadu bardzo podobna według mnie do Polonusa.
Wiem coś na temat oka Polonusa, stało się to jakieś 5 lat temu. Stał wtedy w Świętym koło Świecia. Właściciele zimą wypuścili go na padok i najprawdopodobniej miał zderzenie z lampą. Co do potomstwa po Polonusie to znam jego syna Autentyka po Aqinie. Ogier pełen werwy, do przodu, a wygodny jak fotel, fule w galopie cudo. Niezmordowany, a jak skacze !
Wiosną wykupiłem Polonusa ze Stada, ma u mnie dożywocie. Jest wybitnym koniem! Wyjątkowo spokojny, bardzo mądry. Ze względu na jego wiek, sporadycznie jest używany do jazd rekreacyjnych, większość czasu spędza na pastwiskach, jego zadaniem jest pozostawienie licznego potomstwa. Poza tym, co inne osoby tu o nim napisały, chcę dodać, że Polonus jest blisko spokrewniony z ogierem Piołun, wybitnym koniem sportowym (matką Pomony, matki Polonusa była klacz Połtawka, która dała także klacz Płąchtę, matkę Piołuna).
deborah   koń by się uśmiał...
09 lipca 2011 19:39
deja_vu, wstaw zdjecia 🙂 udało się go trochę utuczyć? u nas biedak świecił żebrami 🙁
Zdjęcia mogę wysłać prywatnie na mail'a. Co do jego "utuczenia" -> zauważyłem, że to nie takie proste, widocznie on taki już jest. Porównując zdjęcia muszę stwierdzić, że Polonus jest cały czas w podobnej kondycji - wiosną traci na wadze, a zimą to nadrabia. Teraz już jest troszkę lepiej, ale w maju (kiedy najwięcej krył) też mocno stracił na wadze.
Hej😉 super znalazłam ojca swojego siwego🙂 Kleks to 12 letni wielkopolak🙂 172 wz. O. POLONUS M. KAMA🙂. PIEKNY jego ojciec
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się