Stajnie Świętokrzyskie

Dzieki Ola. Postaram sie skontaktowac osobiscie.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
18 lipca 2011 16:39
Witam
Niedługo dołączę do koniarzy z świętokrzyskiego - mój stary rumak wyląduje w przydomowej stajni 😉. Obecnie szukam kontaktów w sprawie pasz dla niego.
stajnia bedzie w okolicach Końskich 🙂.
W razie czego - piszcie na PW 🙂
witam, jaki ośrodek w pobliżu Kielc możecie polecić - tak żeby był na miejscu instruktor i żeby można było pojeździć po lesie?
Halo halo, czy ktos tu jest z okolic Sielpi, Radoszyc, Łopuszna? 🙂
Ja stacjonuję przy miejscowości Jóźwików- jakby ktos sie chcial umawiac na wspolne jazdy to zapraszam 🙂
Miszka, może nie w pobliżu Kielc, bo trochę daleko, ale w Antonielowie www.stajniaostoja.pl k. Łopuszna jest fantastyczna stajnia jeśli chodzi o jazdę w teren i nie tylko. Przepiękne miejsce, super tereny, spokojne konie i b. mili gospodarze, instruktor na miejscu. Właśnie wczoraj wróciłam stamtąd z tygodniowych wakacji z koniem, jestem bardzo zadowolona.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
26 lipca 2011 13:40
Freddie
Ja jeszcze nie jestem, ale za dwa miesiące będę w Rudzie Malenieckiej (tfu, tfu i odpukać) jak wszystko dobrze pójdzie 🙂
Freddie- daleko masz do Sielpi? Ja narazie wybieram się na urlop, ale jak wrócę to miło mi byłoby się spotkać. Tylko, że ja tam terenów nie znam w ogóle.
Miszka, może nie w pobliżu Kielc, bo trochę daleko, ale w Antonielowie www.stajniaostoja.pl k. Łopuszna jest fantastyczna stajnia jeśli chodzi o jazdę w teren i nie tylko. Przepiękne miejsce, super tereny, spokojne konie i b. mili gospodarze, instruktor na miejscu. Właśnie wczoraj wróciłam stamtąd z tygodniowych wakacji z koniem, jestem bardzo zadowolona.

hej, dzięki, chociaż faktycznie trochę daleko i nie w tą stronę. ale może się skusze na nocleg tam na kilka dni - czy poza końmi są tam w okolicy jakieś atrakcje, czy nie bardzo?
Mam jeszcze pytanko odnośnie stajni w Dyminach, Marzyszu i Borkowie - jak tam z rekreacją i wyjazdem w teren? interesuje mnie zwłaszcza czy są to ośrodki gdzie konie cały dzień chodzą pod klientami i ledwo szurają nogami, a w koło jest pełno dzieciarni czy jest szansa na bardziej kameralne warunki w którejś z tych stajni?
W Borkowie i Dyminach teren na pewno możliwy, aczkolwiek jest to typowa rekreacja, na pewno nie kameralnie. W Marzyszu natomiast jest głównie pensjonat, jak z wyjazdem w teren to pewnie się wypowie inny forumowicz, tu jest spokój.
A kiedy planujesz tu zawitać? Po 6 sierpnia jestem po urlopie i miło mi będzie z kimś w teren wyskoczyć ( całkiem kameralnie, tylko że na hucule) bo zazwyczaj jeżdżę sama, a to dość nudne.
marysia, dzięki za zaproszenie 🙂 ale szukam ośrodka gdzie przy okazji osoby słabo jeżdżące mogłyby się poduczyć. Czyli może te dyminy i borków. to są ośrodki rekreacyjne, tak? - ale nie takie gdzie konie chodzą w sezonie po kilka godzin dziennie?
Niestety, ale chodzą kilka godzin dziennie.
A ile Was jest osób?
Elena   emocjonalnie elastyczna
27 lipca 2011 14:30
W Borkowie jeżeli pogoda dopisuje to konie chodzą od rana do wieczora z 3 godzinna przerwą na karmienie 😉
W Dyminach jeszcze więcej.
W Marzyszu rekreacji na tą chwilę nie ma.
może się skusze na nocleg tam na kilka dni - czy poza końmi są tam w okolicy jakieś atrakcje, czy nie bardzo?

W sumie to nic poza tym, co jest na stronie, to mi się nie przypomina. W samym Łopusznie to chyba niewiele jest, trzeba być mobilnym, żeby coś zwiedzić. Z doświadczenia powiem, że w wakacje przyjeżdża tam sporo osób, więc trzeba się umawiać z wyprzedzeniem.

Edit: zapomniałabym o Jagiełce www.stajniajagielka.pl . Tam to już bardziej przewodnik turystyki i wycieczki konne po górch, niż tereny z instruktorem. Pan Stasiu Paszkiel to naprawdę kopalnia wiedzy 😉
witam, jaki ośrodek w pobliżu Kielc możecie polecić - tak żeby był na miejscu instruktor i żeby można było pojeździć po lesie?


Miszka - może spróbuj tu:  http://osrodek.stangret-kielce.pl/?szkolka-jezdziecka,44

Na pewno nie ta sama półka co Dyminy i Borków 😉

edit: nie tyle w pobliżu Kielc, co w samych Kielcach
A tam są tereny?
dzięki za podpowiedzi 🙂. Najbliżej będę mieć do dymin i stangretu - ale w tej drugiej chyba faktycznie nie ma terenów?
a mam jeszcze pytanko - czy stadninę w michałowie można normalnie zwiedzać, bo nic nie piszą na stronie?
marysia - 2 osoby, a Ty gdzie stacjonujesz?
Czasem nie wpuszczają,ale jak się ładnie uśmiechniesz.... to stajenni Cię wpuszczą
czyli jako takiego zwiedzania  nie ma? to widzę, że nic się nie zmieniło, od czasu jak tam byłam...15 lat temu. Też nas nie chcieli wpuścić.  Spotkałyśmy przy bramie miłego starszego pana, i opowiadamy mu że bardzo kochamy konie i takie tam no i w końcu nam pozwolił. Ktoś nas potem zaczepił  - co tu robimy?!
- jak to co? taki jeden nam pozwolił.
- tak? a kto? jak wygląda?
Okazało się, że to był akurat dyrektor i potem już miałyśmy wolna rękę i mogłyśmy chodzić po terenie całej stadniny 😉
Miszka- w Michałowie są często imprezy końskie, może akurat coś się trafi, wtedy można połazić. A inna sprawa to taka, że konie są na łąkach, a na łąki można od innej strony zajrzeć  😀iabeł: Można skoczyć do Kotuszowej koło Kurozwęk - też są araby inne konie zdaje się. Ja jeżdżę na koniach w Bilczy (kawałek za Dyminami) , ale na obecną chwilę stoją tam tylko dwa hucuły, więc w teren mogę zabrać jedną osobę, natomiast jakbyście chcieli na łące pojeździć ( o ile sobie troszkę radzicie) to zapraszam, jazd jako takich nie prowadzę, ale uprawnienia mam i mogę spojrzeć na Was.
Najbliżej będę mieć do dymin i stangretu - ale w tej drugiej chyba faktycznie nie ma terenów?

Pewnie że są, nawet szlak konny specjalny jest wyznaczony 🙂
Co z wystawą koni w Bałtowie 13.08? Będzie, nie będzie?
Czy ktoś ma jakieś info o stajni w Korzecku k. Chęcin prowadzonej przez p. Ewę Kaczmarzyk? Znalazłam takie ogł., ale wydaje mi się zbyt piękne, żeby było prawdziwe, a jak dzwonię, to mi mówią, że nie ma takiego numeru 🤔 http://www.stadniny.pl/oferty/1243674122
pokora- to może być stare ogłoszenie, bo ta cena, jak na okolice jest mała bardzo.


" Terenowe Koło Związku Hodowców Koni w Kielcach informuje, że w dniu 18 września 2011 r. (niedziela) organizowany jest Koński Jarmark w Chmielniku połączony z festynem.

Jarmark rozpcznie się o godz. 10😲0 na placu targowym ul. Przemysłowa przy trasie Chmielnik - Szydłów"

Zgłoszenia koni prosimy kierować do biura Okrągowego Związku Hodowców Koni w Kielcach do 2 września 2011 r.

Opłata zgłowszeniowa 10 zł

Organizatorzy : Terenowe Koło Hodowców Koni w Kielcach przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Chmielnik
No właśnie o tym samym myślałam, ale nie szkodziło zapytać. stadniny.pl powinno kasować ogłoszenia przynajmniej po pół roku, te o sprzedaży koni mają jakiś "termin ważności".
Pokora93, szukałam tej stajni w Korzecku w zeszłym roku. Był tylko pusty budynek, a okoliczny mieszkaniec powiedział, że od kilku lat nikogo tam nie ma. Ogłoszenia na stadniny.pl bywają mocno nieaktualne.
My w końcu pojeździliśmy w Sobkowie. Bardzo pozytywne wrażenia 🙂
a może ktoś z Was jeździł w Rzeczycy? To jest jakaś stajnia przeniesiona z Mokoszyny
świętokrzyskie !!!!!!!! posiadam siano dobra jakość  słomę duże i ciężkie kostki  owies
spore ilości szukam kontaktów do handlu
a jeczmien?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się