DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

dzięki 🙂

W środku jest gąbka i ocieplina

Dostałam fotki padu ecru pod siodłem

Mój najnowszy 🙂


A dzisiaj popełniłam 3 torebki 😀 I biorąc pod uwage fakt ze szyje sie to mega prosto a ja jestem maniaczka torebek, to teraz nie wiem czy bede miała czas na czapraki :P
Pokaż też! Widzisz, tu Ci nie zjadło tyłu i sie nie zaokraglil.

Ja mam nowy czapraczek, szyje własnie pad i wrzuce wszystko hurtem jak obfoce 🙂 I podkładka czeka aż ją skończe...
Zorilla
Ha! Jesli mówisz ze nie zjadło to na ani jednym nie zjadło. Po prostu wczesniej robiłam zdjecia na oparciu krzesła, a teraz zrobiłam zdjecie na kozio0łku pod siodło gdzie sie czaprak wszedzie równomiernie opiera 😉 Nic nie pisałam, tylko czekałam az ktoś coś powie na ten temat 😀


Swoja ktos mnie pytał o grubośc moich czapraków. Moje czapraki sa cienkie. Nie sa wypełnione niczym innym poza gąbką tapicersa. Podszywam siateczką. Nie lubie gruubych czapraków i takich nie szyje. Padów tez nie szyje bo jest tu już wystarczajaca iloiśc utalentowanych osob, które szyja cuda z alkantary 🙂

A torebek sie wystydze pokazać :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2011 21:37
Hypnotize, dawaj torebki i nie marudź  😁
Jak zrobie dobre zdjecia to pokaze 🙂
To ja sie pochawale dużą ilością moich nowych dzieci 🙂
1. W końcu sama sobie zrobiłam podkładkę i w końcu nie jest za mała  😀iabeł: , bardzo mi się podoba i bardzo gładko z nią poszło <3





2. Czaprak pod damskie siodło, wykrój do dopracowania ale sprawdza się i jest z pięknego aksamitu z kwadracikami jedwabiu (siet! jak aksamit sie ciężko pikuj! alcantara to sobie siedzi w miejscu a ten się wierci jak nie wiem :/ )




(niestety tylko takie mam z prawej strony pod siodłem..)


3. Czaprak również dla mnie, wycięty, kolor zielono morski - fajny 🙂  Niefortunnie się ułożył pod tym zdjęciem pod siodłem, jakos dziko z tyłu przyszyłam rzepo szlufkę.







4. Pad łezka (są szyte pod troche mniejsze siodło)





5. Pad wstręciuch - moja maszyna przy nim sfiksowała, nie ma jeszcze tylnej lamówki bo połamał mi wszystkie igły jakie miałam!




Zaraz kończe wstręciucha i przerwa - narazie nie mam materiałów  😤

I prośba - pinie potrzebuje kupić gdzieś/od kogoś siatkę taką odzieżową (albo jakiś inny super materiał na spód), na allegro kupowałam b tanio ale ktoś mnie przelicytował i już nie ma więcej 🙁 Brakuje mi na 2 czapraki ale chętnie odkupie wiecej  :kwiatek:
podkładka super. W padach musisz jeszcze poćwiczyć z lamówkami, bo trochę się marszczą.

A to moje dzisiejsze:



W rzeczywistości kolorki są intensywniejsze
Dzieki. Właśnie wiem, ale akurat w tym szarym fajnie wyszła, jakaś sztywniejsza na alcantara i jakoś sie lepiej szyło.

A Twój pad cudo jak zawsze, naprawde nie ma co pisac 😉
wycinasz materiał na lamówkę ze skosu?
Nie, nie wycianam, i wiem że dlatego tak się dzieje 😉
Tj. w tym niebieskim i jakimś tam dawniej. W szarym ładnie się ułożyła, a reszta jest obszyta taśmami (ten pod damskie i zielony).

I teraz pytanie, czy ja dobrze rozumiem cięcie alc. na lamówkę ze skosu? :P Jak wpisuje w google to wychodzą jakieś maszyny do cięcia stali 😀
Dajmy na to że to jest 1m materiału na 1.5m, normalnie:
dobrze rozumiesz, chociaż skos wcale nie musi być aż tak duży.
Jeśli tniesz ze skosu lamówka robi się elastyczna i lepiej się układa
A czyli nie musi isc 45st do włókien?
Jak kupuje np. 1m jakiegos tam kolorku to starcza własnie na pad/czaprak i lamówkę nie-ze-skosu, czy jestem w stanie wtedy zrobic ze skosu, czy musze miec wiecej materiału? Mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi, chociaz ciezko mi sie wysłowić.
Chce kupić jak najmniej materiału to ile to musi być żeby zrobić ze skosu lamówkę i sam pad :P O!
na ten ostatni czapraczek kupiłam po pół metra z koloru. Na ujeżdżeniowy trzeba by było trochę więcej
I z tego na lamówkę i sam czaprak Ci wyszło? To teraz spróbuje chociaż troche ze skosu zrobić jak mi przyjadą materiały.
potrafię oszczędnie wycinać  materiały 🙂
ogólnie na jeden pad potrzeba 1mb materiału, czasem nawet coś zostaje 😉
Tak też kupuję ale zawsze myślałam że na tą lamówkę ze skosu trzeba kolejny metr co by ją skośnie pociąć :P :P
ja nie tnę ze skosu jeśli jest ostry narożnik i tam się lamówka łączy. tylko przy zaokrąglonych bo wtedy wszywa się jeden długi pas, lub dwa i się marszczy
No dokładnie tak się stało w niebieskim, a w szatym gdzie jest tylko lekkie zaokrąglenie przy kolanie jest okej 🙂
Zorilla ty tą podkładkę zrobiłaś maszynowo czy futro ręcznie wszyłaś? A to futerko to relugan?
zorilla normalnie szacun za podkładkę
ivett widzę że się rozkręcasz  😀 śliczny czaprak


dostałam dzisiaj fotkę mojego pierwszego stripka. tylny czubek bynajmniej nie jest taki szpiczasty tylko wypada tam kawałek plamy kucka 🙂
krysiex213 jakoś strasznie mocno zaokraglony z przodu, nie?
Dzieki 😉

Maszyną wszystko wszywam poza obszyciem, to juz ręcznie. Tak to relugan jest.
jest dokładnie taki jak eskadron cotton VSS co do centymetra 🙂 to jest siodło chyba o profilu skokowym może dlatego tybinka nie dochodzi jak w normalnej skokówce
no i pewnie dlatego ze to kuc wiec i siodlo mniejsze wiec pasowalby mu rozmiar Pony 🙂 Wtedy wg. mnie nie było by tej "buły" z przodu ;-)
Ale śliczny jest!

Zorilla to co to za maszyna jeśli można wiedzieć?
30 letni łucznik, jakiś :P
Jednak te stare to chyba najlepsze 🙂
szukałam w necie inspiracji i wynalazłam coś takiego 😀





ciekawa jestem jak ten cudak wygląda pod siodłem 🙂
A ja tu mam prośbę do Hypnotize -- obiecała że sprzeda mi siateczke na czaprak-- mineło 2 tygodnie a nie odpisuje na maile --widzę że codziennie jest na forum -- Ja czekam z szyciem czapraka i czekam --  Posłałm kilka maili  bez odpowiedzi-- Chce wiedzieć na czym stoje a nie tak czekać --a wszystko juz kupiłam -chciałam mieć swoj czaprak na wakacje   
Hypnotize napisz chociaż że stwierdziłaś że nie sprzedasz tej saiateczki ?--bo  chcę zacząć szyć
🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się