konie małopolskie

mój przerośnięty młp  😉




Czytałam gdzieś, że angloaraby zaczęły podchodzić pod małopolaki, więc mam nadzieję, że mnie nie zjecie za moje pytanie. 😡
W jakich stadninach można znaleźć i gdzie w ogóle szukać małopolaków (czy też tych niby xo), żeby ceny nie były jakieś wysokie, a konie już zajeżdżone - tak może ok. 5 lat? I wtedy jakich cen można się spodziewać? 😡 :kwiatek:
Konie małopolskie, a w zasadzie angloaraby półkrwi, są hodowane w Janowie Podlaskim, Ochabach, Walewicach. Ceny różne w Ochabach jest sporo koni wystawionych na sprzedaż, ceny w granicach 4-6 tys., ale raczej surowe.
W Walewicach znajdziesz konie o najwyższych cenach, zaleznie od konia oczywiście, ale za to najlepsze użytkowo.
armara o, dziękuję. A w Janowie jak to wygląda, wiecie może? :kwiatek:
Chyba musisz kupić na przetargu, ale nie jestem pewna.
W Janowie na przetargu, aktualną ofertę znajdziesz na stronie stadniny:
Tu akurat lista koni z przetargu 08.07.2011 (czerwonymi kwadratami oznaczane są konie sprzedane)
http://www.janow.arabians.pl/pl/przetargi/2011/07-08.php
Ja chcialam kupic konia z Janowa. Nawet tam bylam ogladalam.. ale wrazen publicznie opisywac nie wypada...
dlaczego? opisz
Dobrze, napisze.. Nie chce nikomu robic kryptoreklamy..ale bylo jak bylo.
Szukalam konia przed rokiem,moze trafilam w kiepski moment, no nie wiem. W kazdym razie nikt nie mial chwilki zeby nam konie pokazac (przyjazd uzgadnialismy). Dostalam na odczepnego karteczke z imionami klaczy na sprzedaz i stajenny mial mi pokazac owe konie (3-4 letnie) to co zobaczylam to byly jak nic konie, ktorych chcieli sie pozbyc (krowy niemilosierne, kiepskie proporcje i zachowanie budzace watpliwosci). Zaoferowano mi az 3(!) klacze. Nawet zdjec nie robilam, bo nie bylo czemu. Stajenny nas namowil, zeby zobaczyc ogierki.
Naturalnie rozumiem, ze nie ma jak ich rodzielic ale stado ogierkow w liczbie na oko szuk 50 rowna sie zmniejszeniu walorow estetycznych, szczegolnie widoczne u koni ciemniejszej masci. Stajenny u ogierkow b. mily i pomocny, sam wrecz prosil, zeby ktoregos kupic bo ich tu tyle jest.... Z wlasnej nieprzymuszonej woli pokazal jak umial konia, ktory zwrocil moja uwage, pogrzebal w papierach. To byl chyba jedyny pozytywny akcent tej wizyty. Ogierki jakos szczegolnie mnie nie oczarowaly :/  Ogolnie wynioslam odczucie nieproszonego goscia-kupca i robienie ze mnie idotki,ktorej moze da sie wepchnac odrzuty.

Szczerze mowiac nie mialam po co tam wracac z wetem...  Na aukcji pewnie wyglada to inaczej ale popatrzec jak to wglada bez oprawy tez bylo pouczajace.
hmm-tak jest w Stadninach państwowych z tego co ja wiem...ja swoje 3 konie kupiłam ze zdjęć 😂 bo były surowe i nie było jak wyprowadzić z padoków żeby obejrzeć-tylko na pastwisku że nie kulawe 🤣
Wydaje mi się że cenu nie wysokie to i takie podejście do klienta...
Pewnie masz racje, jaka cena taka obsluga... Musze powiedziec, ze konie, ktore ogladalam byly ogarniete, surowe to surowe ale bez problemu dalo sie je pomacac i prowadzic. Na mnie jednak robi zle wrazenie, takie wpychanie byle czego  😤 Chcialam dobrego konia a tam mialam to uczucie, ze mi cos wcisna. Skonczylam wiec u prywatnego hodowcy,ktory doradzil i pomogl dobrc konia, teraz dziekuje niebiosom za ten wybor 🙂 ale to juz nie w watku o malopolakach...

W jakim wieku byly konie, ktore kupowalas?
2 po 2,5 roku,ale już poszły dalej w świat po karierze wyścigwej 😉Małopolaki właśnie.
A obecna klacz moja "dożywotnia" miała dokładnie 3 lata i 2 miesiące 😉 , wybierałam zawsze po pochodzeniu i mnie nie zawiodło. Przy mojej obecnej miał by to skoczny koń  z naciskiem na charakter -i się udało na szczęście.
a wlasnie chcialam stworzyc teorie, ze z mlodych 1-2 latkow jeszcze cos dobrego wybierzesz ale im starsze tym gorsze zostaja (lepsze wykupione) 🤣
olma wtedy trzeba polować na wyjątki, które tą regułę potwierdzą. 😁
oj to nie tak- część młodych idzie na tor w takich stadninach w wieku 2,5 roku- idą te bardziej wyścigowe, te lepsze  jako material sportowy idą do ZT albo zostają po prostu bo szkoda ich na tor ( mogą się urwać itp),ale wiadomo nie ma reguły 😉 trzeba powybierać pochodzenie i nogi,a potem taki młodziak zmienia się w pięknego konia najczęściej i właściciel zadowolony bo zdrowie niezniszczalne jak koń z państwowej stadniny  😉
No w tym roku konie z Janowa na kwalifikacjach do ZT się nie popisały. Z tego co wiem to byly jednymi z tych gorzej przygotowanych i sprawiających sporo problemów  🤔
mils mam obecnie 2 xo,  które /swietnie sie chowaja/
klacz
[/URL]
wałach
[/URL]

a jak chcesz cos oglosic, to w odpowiednim watku  😤

Perlica chcialam ale po twoim poscie, zdalam sobie sprawe z nietrafnosci mojej teorii 🙂  Dlaczego myslisz, ze maja zdrowie niezniszczalne, ze wzgledu na relatywnie dlugi czas przebywania na pastwiskach?

leonek klacz mi sie podoba, jakie ma pochodzenie?

Issa : ojciec Haracz po Sebastian/Arcus xx
matka Indiva xxoo po Dobryń
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 września 2011 19:12
leonek, a ile ma lat klaczka?
a to siwe po czym?

Mój też ma dziadka Arcusa 🤣
Olma bo jak wiadomo ruch dla konia i wychowywanie się w stadzie z rówieśnikami (czyli ruch prawdziwy się z tym wiąże) to podstawa dla konia.
Pisałam to w innym wątku-mam porównanie przez 15 lat pracy z młodymi końmi na torze wyścigowym. "stadninonowce" niezniszczalne, prywatnie chowane zawsze miały słabsze nogi...
Ale to  🚫 i koniec tematu bo się zaraz wywiąże dyskusja nie potrzebna.
Mozi, klacz  jest z grudnia 2006, a siwy jest po Frazesie 😉
olma , mils

moim zdaniem moja ten wyjątek ,bo dla mnie piękna i ostała się w stadninie 😉

http://www.bazakoni.pl/horse_119460.html

tylko sp a nie młp 😡

Nie mniej polecam Ochaby- teraz konie po 4 tysiaće nawet te zajeżdżone bo się liwkiduja 🙁
Perlica dobrze slyszec, ze te konie z ciaglym ruchem duzo lepiej sie sprawdzaja.. Mam konia z chowu otwartego w duzym stadzie 🙂 oby sie sprawdzilo.
Skladnia jest na sprzedaz? Juz chyba sprzedana, bo nie ma jej w ofercie. A w Ochabach to chyba ceny najnizsze w historii stadniny...
Składnia nie jest na sprzedaż bo to moja klacz i ja ją kupiłam.
Miałam na myśli że ostała się w stadninie bo kupiłam ją jak miała 3 lata i 3 miesiące 😉 czyli rok temu praktycznie i też w dobrej cenie 😁
takie buty!! Klaczy zostaje tylko pogratulowac i poprosic o wiecej zdjec  😀
widze, ze jak ja sprzedawali to miala 158cm, podskoczyla jeszcz troche?
tak-myślę że teraz ma 162cm (w lutym miała 160cm )ale ona późno dojrzewająca, więc pewnie do 164 dobije...
Konie z Ochab są ogólnie późno dojrzewające raczej...ona jeszcze musi nabrać mięśni, bo na razie delikatna bardzo
Szukam kogos kto zna jakiekolwiek potomstwo ogiera Cytrus po Estados m.Cytryna, albo potomstwo przynajmniej Czambuła po Przedświt XIII-4 m.Czatownia. Będę wdzieczna za pomoc :kwiatek:
Przedstawiam Wam małopolaka, którego jeżdżę 🙂
Aramis od Aluzji/Aquedukt i po Monsunie
nasze młodziaki

roczniaki po Jasnym Poranku:







2,5 latki

Johnnie Walker po Halogen



Day by Day po Sadam po Askar



i moj ulubiony Jarowit po Jurand


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się