Oedemosan - maść

ok, mozesz jeszcze sprawdzić nośnik/baza? (też powinno być w składzie)
ale z tego co pamietam to chyba wazelina? pamietajac kolor i kkonsystencje twarda woskowata)to biała?(vaselinum album), ew żólta (falvum)
na opakowaniu nie jest napisane, ale imo jest to niemal napewno wazelina biala.
[quote author=guli link=topic=280.msg261206#msg261206 date=1243320424]
[quote author=aurelia link=topic=280.msg112339#msg112339 date=1228471203]
. Należy pamiętać o tym, że maść wychodzi w badaniach antydopingowych i jest DOPINGIEM!


Nic dziwnego, bo to maść sterydowa.

Dlatego warto stosować z umiarem i tylko naprawdę w koniecznych przypadkach.
To maść przeciwzapalna stosowana przy zapaleniu wymion u krów.
Ale są różne, przynajmniej dwa stężenia tej maści.

[/quote]

guli mylisz sie. to jest masc przeciwzapalna NIESTERYDOWA. jest to po prostu aspiryna w masci z butapirazolem....
ze strony producenta:


Skład:

Acidum acetylsalicylicum 3,0 g

Phenylobutazonum 1,8 g

Vehiculum ad 100,0 g

Preparat jest połączeniem niesterydowych substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwwysiękowym i przeciwreumatycznym. Dzięki zastosowaniu efektywnego promotora sorbcji (DMSO) substancje lecznicze łatwo wnikają przez skórę powodując synergistyczny efekt leczniczy przy niskim stężeniu poszczególnych składników.


[/quote]

a ja mam zupełnie inny skład jaki podają na tej maści
Nazwa: Oedemosan® MC NF
Skład: Salicylan metylu 2,0 g
Kamfora 1,0 g
Vehiculum ad 100,0 g

dodofon, na poprzedniej str dziewczyny doszly ze ta podana przez ciebie jest na zapalenie wymion, a ta dl akoni ma buta (jak butapirazol np.)

ok, zrobilam recepture jako vahiculum dalam vaselini alba, z zaznaczeniem ze moze jeszcze bazoleku troche jesli bedzie za twarde 😉

zapytam w aptece jak to widzą.  i czy w ogole maja buta jako skladnik
uwzględniłaś wszystkie składniki?
Dzięki zastosowaniu efektywnego promotora sorbcji (DMSO) substancje lecznicze łatwo wnikają przez skórę
a ja mam zupełnie inny skład jaki podają na tej maści
Nazwa: Oedemosan® MC NF
Skład: Salicylan metylu 2,0 g
Kamfora 1,0 g
Vehiculum ad 100,0


potwierdzam, to dla krów.

poprawilam cytat.
no tak, sam buta w masci wchlania sie tylko w chyba w 5%, ale sadze ze powiazanei z acetylosal. podnosi ta wchlanialnosc. tak czy siak, jeśli jest go tyle % w maściach, znaczy że wystarczy. no i t2 ("okres czynnego dzialania"/czas pobytu w organizmie) buta jest bardzo dlugi - wiec tez go nei trzeba ani czesto ani duzo.

dalam recepture do apteki, mają sprawdzić czy buta jest dostepny jako skłądnik, czy np będzie trzeba kruszyć tabletki, czopki ... 😉 nie miałam czasu wiec tylko rzucilam kartke i polecialam, jutro sie dowiem 🙂

eh, dobrze ze temat zostal odswierzony, zapomnialam o tej masci, a co troche by sie przydała....
też sobie puszke zrobie...niech leży i czeka jak znow jakis konio przegnie z popisywaniem na padoku i go nozka zaboli ;]

a wlasnie...a moze by pomysleć i zrobić dodatkowo)jakąś werscje "hard" z dodatkowo sterydem np? tylko to juz z wetem trzeba skonsultowac ile i czego 😉
horse_art, nie dodatkowo ze sterydem, tylko inna (nie powinno sie laczyc npz i sterydu) i odpowiednik vetisolonu sprobuj wykombinowac. bedziesz mistrz.
damy rade damy rade 😉))
masci na grude w roznych wersjach (zal od wilgotnosci podloza) i wszelkie obrazenei zrobilam to i taka sie stworzy 😜

tak, jestem z tej 1 zajebiscie dumna i nei bede urywac ze nie  😍  😁

można sobie w ogole kobinowac fajne rzeczy -
np rozgrzewajace, chlodzace z np jakims srodkiem leczniczym przy okazji (np mocno p-zapalnym czy p-obrzekowym).

tylko ja zwykle kombinuje pod konkretny przypadek - pod chorobe. wiec jak jakeis propozycje- to zapraszam do dyskusji 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się