hucuły.

Ja byłam dziś na championacie młp. - dajcie spokój, konie od stania w przewiewnych czteroboksowych stajniach namiotowych były upocone. W końcu rozpętała się burza i deszcz, a na koniec wrócił upał.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2012 19:12
Podobno taka pogoda ma się utrzymać do czwartku. Uwielbiam upały, ale kiedy jestem na wczasach.

Wklejam zdjęcia z dzisiejszego treningu Bogatki i Połoniny. Dostarczyła nam Bogatka wrażeń, ale mimo początkowych problemów z dogadaniem się z jeźdźcem, skończyło się pozytywnie. Połonina natomiast stwierdziła, że skoki w korytarzu są nudne i uciekła 🙂 Mamy jeszcze do przygotowania do ścieżki klacz Sojkę. Pod siodłem to aniołek, ale podczas werkowania... Ogólnie dzisiejszy dzień zaliczam do mocno emocjonujących 😉
Biedny kowal haha 🤔zok: 🤔zok: 🤔zok:
To chyba było wesoło.  😀
Może to przez owady? 😉 Ja mam fioła na ich punkcie, nie możemy z końmi nic robić, nawet wieczorem .. Pozostaje nam czekać na jesień, kucyk będzie miał sporo wolnego .
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2012 19:40
To raczej nie kwestia owadów. Wczoraj byliśmy w terenie, owadów była cała masa, a klacz szła grzecznie. Dzisiaj jest 6 dzień, kiedy Bogatka chodzi pod siodłem, powoli zaczyna rozumieć czego się od niej chce i pojawiają się pierwsze poważne bunty. Jeżeli jeździec to wytrzyma, to dalej będzie już z górki 😉 Mamy jeszcze dwa tygodnie na przygotowanie jej do próby, termin zabójczy, ale mam nadzieję, że jakoś się uda. Przeszkody ścieżkowe przechodzi całkiem fajnie, problemem jest kładka, co mnie dziwi, bo na równoważnię wchodzi bez problemu.
No tak bywa z końmi szykowanymi na szybko 🙂
jakie bunty !  🤔 ale przynajmniej nie mozna sie nudzic  😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
08 lipca 2012 20:48
hhe  ostro widzę było , czemu 2  tygodnie ? lepiej poczekac i pojechac  na  inna próbe 😉
ale  zyczę  powodzenia  i  wytrwałości 😉 heh i  cierpliwości 🙂

moja Pasja jak miała  2 lata  to kiedys  nam przeskoczyła przy  robieniu kopyt ogrodzenie 🙂 heh  hucuły  czasami mnie  zadzwiaja  i  sa  zdolne 🙂

macie jakies  wieści  ze ścieżki  ?

moj tez agent niezly !  🏇
mam dwa padoki (jeden obok drugiego). I byl na mniejszym, gdzie jest trawa. ogrodzenie drewniane. wysokie na ponad metr. przychodze po godzinie a kon siedzi na wiekszym padoku bez trawy. tak, przeskoczyl to nawet na mnie nie czekajac  😵
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2012 22:02
Dwa tygodnie, bo za tyle jest ścieżka w Chmielewie, na którą właściciel chce konie wysłać. Powiedzieliśmy szczerze, że niczego zagwarantować nie możemy, ale będziemy się starać. Jeżeli się nie uda, to właściciel najprawdopodobniej będzie chciał je wysłać na inną ścieżkę. Za bardzo nie ma wyjścia, bo klacze są już 6 letnie i zaźrebione w tym roku.

pampera nasze też namiętnie pokonują wszelkie ogrodzenia 😉

pampera nasze też namiętnie pokonują wszelkie ogrodzenia 😉


no wlasnie moj jest taki, ze jemu nie chce sie takich rzeczy robic !
kiedys na moim padoku byl Pampek, hucul kolezanki(Lobo) i malopolak kolegi(Elegant). Lobo i Elegant rozwalily ogrodzenie i poszly do sasiada na pyszna koniczynke. Moj skokojnie mogl przejsc do nich. Ale nie ! on czekal przy bramie na mnie  😍
innym razem Lobo otworzyl brame i poszedl na trawe, a moj zostal.

alez mam wychowanego konia  😵
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
09 lipca 2012 06:55
hhe  nio to mnie pociszyliście , bo juz myslałam , że mam nienormalne konie 😀
heh  ja mam  jedna taka agentke - Pełnie  i  na nią nie ma mocnych , przeskoczy kazde ogrodzenie :/ ale  ona  zawsze  krąży po podwórku , albo idzie na pyszna trawkę do ogródka , a najlepsze , że sama potem wraca na pastwisko 🙂
Mam tylko jednego  konia normalnego - Wisłoke ,nigdzie kochana  nie ucieka , zawsze  zostaje  i  daje  nam znać , że reszta uciekla🙂  ale  ona  jest  z nami niecałe 2 lata ,i jeszcze nie nauczyła  się  pływać i  skakac , hhe  ale  myslę , że z czasem podłapie i  tez  bedzie uciekac 🙂

heh Kurczak  ja  jadę  z Wieśka , mam nadziję , że  nic  jej nie odwali i bedzize grzeczna 🙂
a  z tego  co  się  orientuje  , to  w Olsztynie  we wrześniu ma byc próba ,więc  jak nie uda  sie  Wam zaliczyć teraz , to  do Olsztyna  macie blisko ):


Ja właśnie wróciłam z Hawłowic i zawody były bardzo fajne! 🙂 Mam trochę fotek (oprócz ścieżki eliminacyjnej, bo sędziowałam na wąskim przejeździe i nie miałam jak zrobić jakiegokolwiek zdjęcia..) więc jakby ktoś chciał, to piszcie 🙂
Huculska Ostoja dobrze, ze nigdzie daleko nie uciekaja  😉
moj jesli juz ucieknie to biegnie do stajni (padok mam jakies 50 m od stajni, pol drogi to asfalt) albo przychodzi do mnie  😅

Rexiu jesli Ci sie chce to daj i tu kilka zdjec  😉


Mam takie pytanko do Was.
Wasze hucki potrafia pasc sie na powrozie i kolku ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 lipca 2012 17:46
Huculska Ostoja Wisołka nie jest normalna, to reszta Twoich koni jest normalnymi hucułami 😉 O Olsztynie nie słyszałam, wiem że jest ścieżka w Boguszynku we wrześniu i o niej informowałam właściciela, tyle że od nas to dość daleko, a nie bardzo jest tam możliwość noclegu (koni, bo my jakoś sobie poradzimy).

pampera znałam kilka hucułów, które tak chodziły, jednak ja sama nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie.
Ja właśnie wróciłam z Hawłowic i zawody były bardzo fajne! 🙂 Mam trochę fotek (oprócz ścieżki eliminacyjnej, bo sędziowałam na wąskim przejeździe i nie miałam jak zrobić jakiegokolwiek zdjęcia..) więc jakby ktoś chciał, to piszcie 🙂


To piszemy 😀 Poprosze kilka fotek z Hawlowic 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 lipca 2012 18:56
Są już wyniki:
http://www.ozhk.rzeszow.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/wyniki_hawlowice_2012.html

Zauważyłam ogromną rozbieżność w punktacji ogólnej w tym roku. Sielec znokautował Gładyszów, a teraz Hawłowice nokautują Sielec. Czym to jest spowodowane? Macie jakieś pomysły?
No ja wróciłem bez wyniku (nie wiem co się mojemu Aleksowi stało), ale ogólnie jak dla mnie najlepsza organizacja z tych ścieżek, które dotychczas widziałem. Przede wszystkim nastawienie gospodarzy do przyjezdnych, żeby tak wszędzie gości traktowano.
m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 14:56
Tylko mi nie otwiera się link m.indiry?
m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 15:06
musisz sie zalogować, nie mam czasu by go przerobic teraz na publike bo jade popracowac z turbo kucorami ale potem pokombinuję

a swoja droga jestem cholernie dumna z parkuru, postawiłam kilka niespodzianek, od liverpoolu po szeroki okser i techniczne odległości, dragi leciały jak marzenie, wygrała technika i styl jazdy oraz wyszkolenie konia 😉

edit; dziękuje wszystkim za miłe słowa pod adresem organizacji, miejsca i ludzi, dla nas to naprawdę wiele znaczy, mam nadzieje że zobaczymy sie także w przyszłym roku, a i w tym sezonie jeszcze nie raz 😉 jeszcze raz dzięki
Jestem zalogowana i dalej ich nie widzę.
A z parkuru masz prawo być dumna! Wreszcie coś czego trudność nie polegała na wysokości przeszkód.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
10 lipca 2012 20:37
mi tez  się nie otwiera :/
m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 21:38
ok zrobie tak płyta ogiery:








m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 21:44
ścieżki, próba, sportowa i eliminacja
















m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 21:45
zaprzęgi





m.indira   508... kucyków
10 lipca 2012 21:49
skoki

forumowa Drobna









Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
10 lipca 2012 22:03
m.indira ale mieliście fajne przeszkody na ścieżce! 🙂
Hej, jak myslicie jakie oglowie mam wziasc na hucula?? Pony czy cob?? nie mam pojecia jakie bedzie lepsze. kon ma dosc spore kolka wedzidlowe
ja mam dwa oglowia
normalne roz pony i jest wszystko ok  😅
meksykana cob i jest nieco za duze... musialam dorabiac dziurki.  😵
w obu oglowiach mam oliwki.
mysle, ze duzo zalezy od wielkosci glowy konia. No i rozmiarowki nie zawsze sa takie same...
a jakie oglowie masz na oku ?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się