Puśliska

chilli2, i nie niszczą Ci siodła?
Cobrinha nic a nic🙂
Dziewczyny muszę na szybko kupić jakieś puśliska do syntetyka. Chciałam te syntetyczne Winteca, ale już 3 osoby mi mówią, że obtarły im syntetyczne siodło  🤔

http://allegro.pl/pusliska-skorzane-145cm-czarne-kallquist-i2501122683.html

http://allegro.pl/pusliska-skorzane-czarne-5-i2496857355.html

czy chwalone przez Was Diany?
http://allegro.pl/rewelacyjne-pusliska-skorzane-okazja-i2476766457.html

Wspominałyście gdzieś między postami, że ważny jest okrągły szew. Może mi to ktoś rozjaśnić?  😡
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
27 lipca 2012 22:24
A jakie szycie mają Diany? Na okrągło czy nie?

A co myślicie o pomyśle ujeżdżeniówek do skokówki  😁
cataleya, diany sa szyte na wzor prestige. wiele osob uzywa ujezdzeniowych puslisk, zwlaszcza do monoflapowych skokowek.
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
27 lipca 2012 22:33
cataleya, diany sa szyte na wzor prestige. wiele osob uzywa ujezdzeniowych puslisk, zwlaszcza do monoflapowych skokowek.


czyżby nadeszło tanie zbawienie, dla mojego Prestige'a  💃  💃
cataleya a co niby w tym pomyśle dziwnego? Wiele osób tak jeździ 😉 Mnie też wkurzały zamki pod udem w skokówce:

cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
28 lipca 2012 15:53
dokładniej to obchodzi mnie ich wytrzymałość😉 bo wyglądają na o wiele wygodniejsze.. a nigdy takowych nie miałam 👀 jakaś konkretna firma? Wiem że Bates ma porządne ...
cataleya no wytrzymałość to już sprawa firmy a nie tego czy wszechstronne czy ujeżdżeniowe puśliska. Daw Mag robi fajne, Prestige. Ja mam HB Contact i nie narzekam.
Diana brązowe będą pasować?

Dramka, raczej nie, chyba, że sprzedający ma akurat takie (wysłać zdjęcie siodła?).
Standardowe Diany są prawie czarne, no - heban.
Kurcze..gdzie dostane puśliska do antaresa?
Dramka a Prestige czy stubben? Oni mają kilka odcieni brązu.
Dziewczyny do skokówki kieffer czy diana? Chol... można dostać jak średnio co miesiąc, puśliska są różnej długości  😤
LatentPony   Pretty Little Pony :)
13 sierpnia 2012 15:47
Dziewczyny do skokówki kieffer czy diana? Chol... można dostać jak średnio co miesiąc, puśliska są różnej długości  😤


Dobrze zrozumiałam, że co miesiąc zmieniasz puśliska, bo się wyciągają? 🙂 Polecam od siebie najprostszy z możliwych sposobów - przyzwyczaić konia do wsiadania z obu stron. Na mnie się zawsze na zawodach, czy gdzieś, dziwnie gapią, że wsiadam z prawej ;P A dzięki temu mam równe puśliska i koń też nie narzeka na ten sposób.
LatentPony - najśmieszniejsze jest to, że wsiadam ze stołeczka, a z tym co miesiąc przesadziłam, że wymieniam, tylko sprawdzałam długości po pierwszym badziewiu kupionym pół roku temu, no i już widać różnicę w długości :/
Dramka a Prestige czy stubben? Oni mają kilka odcieni brązu.


Prestige chyba będą pasować.
[quote author=natip link=topic=730.msg1493046#msg1493046 date=1344868181]
Dziewczyny do skokówki kieffer czy diana? Chol... można dostać jak średnio co miesiąc, puśliska są różnej długości  😤


Dobrze zrozumiałam, że co miesiąc zmieniasz puśliska, bo się wyciągają? 🙂 Polecam od siebie najprostszy z możliwych sposobów - przyzwyczaić konia do wsiadania z obu stron. Na mnie się zawsze na zawodach, czy gdzieś, dziwnie gapią, że wsiadam z prawej ;P A dzięki temu mam równe puśliska i koń też nie narzeka na ten sposób.
[/quote]

najprostszym sposobem to chyba jednak jest zmienianie puślisk co jakiś czas, prawe zamienić z lewym i już 😉 ja zawsze tak robiłam i narzekać nie miałam na co 🙂
Ja nie wsiadam z ziemie i nie mam tego problemu  😉

Natomiast udało mi się kupić w pasującym brązowym odcieniu puśliska devoucoux do antaresa  💃

Mam pytanie do osób używających puślisk ujeżdżeniowych - czy nie macie problemu z dopasowaniem ich do strzemion?
Ja właśnie dostałam zamówiona puśliska i w żaden sposób nie chcą przejść przez dziurkę w strzemieniu - fakt, że jeżdżę w plastikach 😉.
ovieha, spróbuj drugą stroną wsunąć (troszkę się pomęczyć trzeba)- ja tak zrobiłam z moimi plastikami i wszystko pasuje. tylko zdejmij tą osłonkę i załóż jak już wsuniesz puślisko
Próbowałam z każdej strony i nie ma takiej opcji 🙁 Porównałam puśliska z innymi ujeżdżeniowymi i faktycznie są sporo większe. Będę musiała odesłać, albo poszukać innych strzemion.
Mi przez dziurkę przeszły bez problemu, ale za to sprzączka strasznie mnie uwiera w łydkę. Niby mam osłonki, ale w czasie jazdy zsuwają się i metalowe zapięcie dziubie mnie w łydę.  👿
plastiki chyba z założenia mają mniejszą tą dziurkę na puśliska, ja się też męczyłam i w końcu poddałam. Z kolei sprengery przechodzą bez najmniejszego problemu.
ovieha, moje też są dość grube (mam daw-magowskie), ale jak się pomęczyłam to dało radę je wsunąć i jak już to 'oczko' przeszło to już reszta bez problemu przeszła.
niestety wszystkie plastikowe strzemiona z jakimi się spotkałam mają wąską tą szparę na puślisko :/
Odkopuje  😉

Czy jakiś doby człowiek może mi wyjaśnić o co kaman w tych puśliskach?

Jak się je zapina i jak rozumieć rozmiary: 75, 85 cm? - Odkąd dokąd jest to mierzone? O.o

😡


A mianowicie w ogłoszeniu sprzedaży siodła Alicji Grygier (www.alicjagrygier.pl/na-sprzeda379.html <- tylko podglądowo, nie mam nic z tego 😉 ) jest napisane że dodaje gratis "puśliska trzypunktowe" i na zdjęciu właśnie to oto dziwactwo 😉

I tak kombinuje, że tą pentelką zakłada się normalnie do zamka, a sprzączka wędruje do... wolnej przystuły w siodle i tam jest dopinana obok popręgu?

No bo jak inaczej wytłumaczyć trzypunktowość i lepsze "trzymanie łydki" ?
Mam 158cm wzrostu i nogi nie za długie, ale też niezbyt krótkie - rzekłabym, że w sam raz, proporcjonalne. Kupuję nowe puśliska i tutaj pytanie: jaką długość wziąć. Jeżdżę teraz w 145cm, musiałam dorobić 2 dziurki, a reszta puśliska jest na tyle długa, że majta mi się i obija o łydki, co bardzo mnie irytuje. Chciałabym, żeby nowe puśliska po włożeniu w szlufkę nie był zbyt długie. Jakiej długości puśliska powinnam wziąć? Waham się między 135cm, a 130cm. Chyba że powinnam wziąć jeszcze krótsze, bo mówiąc szczerze, nie mam zielonego pojęcia. 🙁
Puma
To chyba jest prawda.
Tu jest zdjęcie siodła na koniu, 3 od końca.
I tak to wygląda.
mam 135 przy 164  😉
Czyli ja powinnam celować bardziej w 130cm, a może nawet 125cm?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się