hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 lipca 2012 22:56
ChemiK przecież dopiero co ktoś o to tutaj pytał, a wcześniej było to też omawiane wiele razy  😵 Naprawdę co hucuł, to inny łeb i rozmiary ogłowi też mogą być różne. To samo tyczy się siodeł, kantarów i czego tam jeszcze dusza zapragnie.

Z pośród 5 dorosłych hucułów, które obecnie mamy w stajni 4 noszą cob, a jedna klaczka pony.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 lipca 2012 07:09
Mam dwa pytania 🙂

Po 1: Czy ktoś widział na żywo ogiera Zefirek (po Wantos od Gwiazdka) z 2007? Wiadomo coś o potomstwie? Obecnie figuruje na stronie Odrzechowej jako ogier kryjący.

Po 2: Kto z obecnych kupował konie od państwa Myślińskich? Czy oferta koni na sprzedaż jest aktualna?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
13 lipca 2012 17:17
nowy ranking  http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ranking_huculski_2012.pdf
macie więcej zdjęć z Hawłowic ?

a mam pytanie ,bo ja nie na bieżąco teraz jesli chodzi o ściezki
jest jakiś  nowy regulamin , coś się zmieniło ? wiem tyle , że chyba nie nie moa teraz 3 ominięć tylko 2 tak ?
coś  jeszcze nowego wymyślili ?

i jeszcze takie głupie pytanie , bo teraz zauwazyłam , że  do rankingu biorą połowę oceny z płyty ?
czemu tak ? wcześniej też tak było ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 lipca 2012 11:45
Huculska Ostoja już od jakiegoś czasu jest tak, że do rankingu liczy się połowa z płyty. Co do dwóch ominięć to nie słyszałam o tym  👀
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 lipca 2012 21:40
My się z Faworkiem przypomnimy z ostatniego spaceru do lasu w ręce (przepraszam za marne fotki ale komórką robione) We wrzesniu skończy 3 lata
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 lipca 2012 21:44
Kastorkowa a pracujecie z nim jakoś czy na razie cieszy się jeszcze dzieciństwem?
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 lipca 2012 21:50
Cieszy się dzieciństwem czasem tylko z nim pójdę do lasu.Nie ma problemu z chodzeniem zawsze jestesmy sami, nie ciągnie do koni nie boi się aut ani innych rzeczy.
m.indira   508... kucyków
15 lipca 2012 22:06
Huculska Ostoja ja mam prawie tysiąc zdjęć tylko po co wstawiać kilka tych samych przeszkód tylko z innymi parami?
jesli chcesz kogos konkretnego, to podaj nr konia, maila a ja je doślę jak tylko bede miała
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lipca 2012 15:19
A u nas od wczoraj same nieszczęścia. Wczoraj Gruba musiała drapać tyłek i trafiła na coś ostrego. Rezultatem są szwy pod samym ogonem  😵 Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zagoi się i będzie mogła wziąć udział w ścieżce. Dzisiaj przeprowadzałam Wróblicę z malutką na padok i wyleciała na nas reszta stada, które jeszcze chodzą osobno. Cała trójka wbiegła na Wróblicę i Wisienkę. Klacz nie wiedziała z której strony najpierw bronić źrebaka. Mała przewróciła się niefortunnie na betonie i dwie nóżki ma dość mocno pozdzierane. Kopanina była straszna.
Ojejku... mam nadzieje, ze koniska szybko dojda do zdrowia.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lipca 2012 22:12
Na szczęście rany Wisienki nie są tak duże jak wyglądały na początku. Mimo wszystko mam straszne wyrzuty sumienia, bo to moja wina 🙁 Nie sprawdziłam czy konie są zamknięte i wyszłam z małą. Głupia jestem i tyle  🤦
Mam pytanie odnośnie ścieżki huculskiej w Rzeszotarach - czy warto się wybrać (jako kibic)?
W zeszłym roku byłam w Sielcu i bardzo mi się podobało.
ścieżka huculska w Rzeszotarach będzie po raz pierwszy, więc raczej nikt Ci nie powie, czy warto 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 lipca 2012 11:57
Warto z pewnością, aby się przekonać jak to wygląda 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
17 lipca 2012 15:10
Huculska Ostoja ja mam prawie tysiąc zdjęć tylko po co wstawiać kilka tych samych przeszkód tylko z innymi parami?
jesli chcesz kogos konkretnego, to podaj nr konia, maila a ja je doślę jak tylko bede miała

niom wiem , że  to głupota wstawiać zdjęcia tych samych przeszkód,myślałam , że wrzuciłaś wszystkie zdjęcia na jakąś strone 🙂

jeśli chodzi o zdjęcia ścieżek to bardzo krucho a chciałam sobie obejrzeć , wiecie może ,czy w KP bedą zdjęcia  ze Staszowa ?
i macie jakieś wieści jak tam było na V Memoriał Jaśmina ? odbyła się w ogóle ściezka ?


Kurczak mam nadzieję ,że szybko się zagoi 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 lipca 2012 18:40
W tym numerze KP jest wzmianka o ścieżce w Sielcu i Gładyszowie, ale zdjęć nie ma. W sumie to jest, ale jedno. Na miejscu była Pani Anna, więc liczę na to, że jakieś zdjęcia na stronie chociaż się pojawią.

Co do Memoriału Jaśmina, to też jestem bardzo ciekawa, bo jakoś cicho o tej imprezie.

A Gruba goi się całkiem ładnie, myślę że będzie mogła wystartować, ale póki co do ścieżki ma urlop.
m.indira   508... kucyków
17 lipca 2012 23:07
u nas treningi, korzystamy z pogody i ćwiczymy, tzn Drobna i Neron

czasami galopuje przez drągi

ale częściej skacze
genialne sa te zdjecia ! szczegolnie to srodkowe  😜
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
18 lipca 2012 07:02
heh taa hucuły potrafią 🙂
zdolne koniska🙂

zdjęcia z Hawłowic :http://peckiel.pl/huculy/hawlowice-7-8-lipca-2012-ogiery-i-walachy/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lipca 2012 13:38
m.indira drugie zdjęcia świetne! Na czysto to chyba nie udało się pokonać?  🤣

edit. Nowy ranking http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ranking_huculski_2012.pdf
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 lipca 2012 15:57
Jeszcze kilka z spacerku. Muszę w końcu kogos na zdjęcia wyciągnąć bo nie mam żadnych porządnych aktualnie.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
18 lipca 2012 20:18
No ja już tam nie jeżdżę, ale koleżanka mi pisała, że w sumie było mało koni,
na eliminacji podobno 6 z czego 4 zostały wyeliminowane, na próbie 14, skoków nie było, rozegrała się jeszcze ścieżka dla młodych jeźdźców.
Dokładnych wyników w sumie nie znam.
W rankingu można dostrzec tylko dwa konie z tych zawodów, Rekruta i Antenę  😉
Możemy czekać na wyniki, pewnie ukażą się niebawem na lzhk.pl  🏇
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lipca 2012 21:39
Przeglądałam ranking i sądziłam, że jest tam jakiś błąd, bo jakim cudem z Żurawiejki mogły w rankingu pojawić się tylko dwa konie. Teraz już wiem i jestem w szoku  😲

Co do błędów w rankingu czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi? Ifa po aktualizacji rankingu po ścieżce w Hawłowicach była na 17 miejscu. Po ścieżce w Żurawiejce jest na miejscu 22, mimo że z tej ścieżki tylko jeden koń (Antena na 19 pozycji) znalazł się wyżej niż ona. Jak to jest? Punktów przybyło pozostałym? Nie doliczyli czegoś wcześniej?  👀

Szumka94 czemu już tam nie jeździsz? Co się stało? Jeszcze w Sielcu widziałam Cię na koniu z Żurawiejki.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
18 lipca 2012 22:05
Kurczak - to nie był koń z Żurawiejki  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lipca 2012 22:16
To może po prostu tak sobie wmówiłam, że skoro startujesz, to z pewnością na ich koniu 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 lipca 2012 12:12
no pewnie tak, to była kobyła od Pana Gomuły na próbę dzielności, ale mniejsza z tym.  😉
Kto w końcu wybiera się do Rzeszotar?
Kastorkowa   Szałas na hałas
19 lipca 2012 22:46
Mam w końcu porządne zdjęcia  💘

Faworek







Wrzos



No i koniec bo macie nas już dosć pewnie
Ale fajnie umaszczone ! 😀
no pewnie tak, to była kobyła od Pana Gomuły na próbę dzielności, ale mniejsza z tym.  😉
Kto w końcu wybiera się do Rzeszotar?


Pana Gumuły raczej :P

Kurczak- a masz wciąż tyle samo punktów? To Ci zabawne dopiero :P
A ja być może zjawię się w Rzeszotarach jako widz, ale jeszcze nie wiem w jaki dzień.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 lipca 2012 13:06
Punktów Gruba ma tyle co miała, ale wychodzi na to, że kilku osobom musiały te punkty jakoś urosnąć.  🙄 Nie mam pojęcia o co chodzi, pewnie to jakaś dziwna pomyłka. Żałuję trochę, że nie mam print screena wcześniejszego rankingu, bo wtedy wysłałabym go z prośbą o wyjaśnienie do związku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się