Kuce - wszystko o

furmanka   zawsze pod górkę...
16 sierpnia 2012 22:38
Dziadkiem mojego konia jest Waron,


ja bardzo przepraszam, za tak spóźniona reakcję ale -  😅  Twój kucor Szarotko mi sie szalenie podobał od początku  😜. Teraz wiem dlaczego.  😉
Babcio - ciocia pozdrawia w 25 roku swojego życia :
emptyline   Big Milk Straciatella
16 sierpnia 2012 22:42
Sto lat, sto lat! Jaka on cudna!
Spotkał się ktoś z wadą tylnych nóg, a mianowicie koń chodzi nimi jak kaczka? Dosłownie. Na zewnątrz, bardzo przypominając kaczkę.
Jutro ostatni oficjalny "meeting"
ale chyba w dobrym stanie ją zostawiam 🙂
Dawniej:
(niestety nie mam dobrych zdjęć do porównania :/ )

Teraz:


ale uszka standarcik  😁
Bischa   TAFC Polska :)
16 sierpnia 2012 23:12
[quote author=Być. link=topic=200.msg1496544#msg1496544 date=1345153399]
Spotkał się ktoś z wadą tylnych nóg, a mianowicie koń chodzi nimi jak kaczka? Dosłownie. Na zewnątrz, bardzo przypominając kaczkę.
[/quote]

Wydaje mi się, że ma to związek z wadą gdzie kopyta są skierowane na zewnątrz. Rozstawna chyba? Popytaj w wątku kopytowym, coś mi się zdaje, że można korygować tą wadę odpowiednim struganiem? Ale nie mam pewności, nie chciałabym wprowadzić w błąd.
Korygować się da to prawda, już z tym działam. Jednakże nie podoba mi się to jak chodzi, bo ta postawa wpływa u niego na wszystko. Niechętny do ustępowania zadem, wolny stęp, kłusem krótkie odcinki, galopować to galopuje. No i w sumie skoczny jest.
Moje dziecko poniakowe :
Time ja nie wierzę w jego prześliczność  😍
Time 😍 😍 😍, a pierwsze to juz w ogole 😜
Bischa   TAFC Polska :)
17 sierpnia 2012 14:38
Być, może z czasem polepszą się chody i chęć do nich?
Time, piękny! 💘
Mam nadzieję. Za jakiś czas przyjedzie wet i to też z nim skonsultuje, ponieważ muszę zasięgnąć opinii kogoś z większą wiedzą.
Witam, jestem na kupnie jakiegoś kuca, chodzi mi głównie o charakter, mam coś podobnego do konika polskiego, bestia jedna, dzieci co uczy się jeździć robi sobie z  nimi co chce, pierwsze pare okrążeń kuc sprawdza na ile może sobie pozwolić, a jak już wyczai sprawę, że to się dopiero  uczy, robi sobie co chce. Z tym że albo będzie sobie trawe jadł, albo pędzi do stajni. Ale jak wsiadnie ktoś kto umie jeździć kuc robi wszystko dobrze i się słucha, ale zawsze jest to że na początku kombinuje by nic nie robić ehh...
Macie może jakieś doświadczenie, jakiej rasy kuc byłby najlepszy, dla uczących się ??
Myślę nad kucem walijskim lub Felińskim, lecz nigdy nie miałam styczności z tymi czterokopytnymi, jakie  są w zachowaniu.
co byście polecili ?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
19 sierpnia 2012 10:26
justtid, ja jako miłośnik walijczyków polecam. Sama mam i jestem zachwycona 🙂 Falińskie też są fajne dla dzieciaków. Najlepiej poszukać kucyka, który jest już zrobiony pod dzieci. A co do charakteru to rożnie, i w tych dwóch rasach tez może być buntownik i leń. Trzeba szukać, próbować 🙂
Miałam styczność z kucami walijskimi, mnie urzekły.
WALIJSKIE!  😍
mój poniacz jest kochany pod dzieciaki, ma swoje złe dni i odpały ale tak to jest ok 🙂
co koń/kuc to inny charakter,to będzie trzeba coś kupić i sprawdzić, bo inaczej wyjścia nie ma.  👀
Macie tutaj mojego Pana, który nie zostawia swojej mamuśki nigdy samej.
Oczywiście w jej frędzlach, które lepiej leżą na nim niż na niej. I tak prostym sposobem
wyleczyłam ropiejące oko. Po prostu, wszystkiemu winne są owady.
Być., jaki fajny  😀

my tez troche nowosci dodamy  😉
Teraz zrobił się fajniejszy. Doszliśmy do porozumienia i przychodzi, chociaż powoli, ale na zawołanie. Poza tym, bezproblemowy już w łapaniu, grzeczny przy robieniu kopyt, czyszczeniu, no i jeźdźca już miał na swoim grzbiecie. Ogólnie koń kochany.
justtid, Zależy od konia. Najlepiej jakbyś poszukała a) kuca walijskiego albo felińskiego - są milsze niż koniki polskie i hucuły (aczkolwiek walijczyki potrafią mieć słabsze zdrowie niż felińskie) b) dorosłego, zajeżdżonego, dobrze, żeby był z ogarniętej hodowli albo przynajmniej ze stajni ogarniętych ludzi... Musiałabyś sama konia sprawdzić bardzo wnikliwie.

Moja felinka:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
24 sierpnia 2012 22:09
Sankaritarina, ma piękną szlachetna główkę. Jak ona w nowym domu? Zero stresu? 🙂
z ostatnich jazd 🙂
edit:
znalazłam zdjęcie z przed roku z naszej pierwszej jazdy
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 sierpnia 2012 08:45
Time Twój kuc jest niesamowity ! i jaki siwy  😍
justtid ja mam feliniaka . Chłopak ma silny charakter ale ma serce do pracy.

to i ja się przypomnę z kucynkiem. Ostatnio sobie regularnie jeździmy bo chłopak b. dobrze się czuje. Dzisiaj będzie sam stępik bo w stajni mamy zbiorowe szczepienie przeciwko wściekliźnie.

kucyk jakoś sprzed 2 tyg.
kłusik

galopik

tutaj kucyk zły  😎

i porównanie wielkości  😁
Kayra, Z początku się denerwowała i bardzo rżała nawet kiedy zabrałam któregoś z chłopaków na czyszczenie, ale teraz jest coraz lepiej. Wczoraj ją pierwszy raz wyczyściłam i była bardzo bardzo grzeczna. 🙂

zduśka, Twój kucyk wygląda świetnie pod siodłem! 😀 (btw, on nie miał być przypadkiem wyłączony z pracy pod siodłem....? Czy ja kuce pomyliłam.... 😡 )
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 sierpnia 2012 21:41
Sankaritarina dobrze pamietasz ! na początku roku mocno mi się pochorował i już odstawiłam go na wczesną emeryturę, ale skubaniec zregenerował siły i odpukać jak na razie czuje sie rewelacyjnie  😅 Jeżdżę średnio 2 - 3 razy w tygodniu ( oczywiście jak pogoda pozwoli ) i jestem mega szczęśliwa  😀
Ogłaszam, że siwa maruda pojęła poruszanie się po okręgu bez pomocnika. Czyli nauka lonżowania idzie pełną parą.
zduśka - piękne to Twoje siwe 🙂
możliwe, że z poniaczkiem zaliczymy we wrześniu pierwsze zawody, ale to nie jest jeszcze pewne ... :P
zduśka, Ha, czyli nie jest z moją pamięcią tak źle 🙂 To tym bardziej się cieszę, że możecie jeździć! 🙂 Myślałam, że on jest wykluczony kompletnie, a tu miła niespodzianka. 🙂 Powodzenia!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 sierpnia 2012 08:28
Time dzięki  :kwiatek: ale Twoje siwe też jest przeurocze ! i ta biel !! Mojemu Maxowi pokazuje się hreczka ( mam nadzieje, że na starość za dużo mieć jej nie będzie ....
I trzymam kciuki za debiut !
Sankaritarina   dzięki kochana ! Ja też jestem przeszczęśliwa, Wet powiedział brać i jeździć - wentylować mu płuca ale oczywiście pilnować tej nieszczęsnej wątroby. W zeszłym tyg. skończył preparat wspierający wątrobe i jak na razie jest ok.  😀

więc dziewczyny szykujcie się na nawał zdjęć kucynka  😉
oo a tutaj macie jeszcze jednego - na zdjęciu widać jak chłopak się czuje / fot. Dominika Frej
Moje będzie białe za kilka lat, na razie się cieszę, że wygląda jak wygląda.
Mała prezentacja w za dużym kantarze, frędzlach Młodej.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się