strzyżenie / golenie koni

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 października 2012 06:21
Ja wczoraj też goliłam. Przygotowywałam się na ponad 2 godziny walki, a tu koń mnie zaskoczył i w niecałą godzinę go opitoliłam 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 października 2012 08:07
MMVG o rany aż tak Madagaskar szalała? W tamtym roku nie pamiętam żeby jakieś duże kłopoty były przy goleniu.

Ja w końcu zrobię podejście do golenia swojego- bo szewc bez butów chodzi- u mnie w weekend 5 poszło 'pod ostrza'
no w tamtym roku się kręciła i na kręceniu się skończyło, w tym roku uznała, że lewą stronę można ewentualnie ogolić, prawej nie wolno dotykać wcale  :emot4:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 października 2012 11:12
🙂 starsza dama ma swoje prawa- rozumiem że był tryb "TOTAL- FOCH NIE BO NIE" 😉

Ja się zastanawiam czym mnie mój senior w tym sezonie zaskoczy 😉
Kiedyś widziałam stronę internetową z różnymi opcjami golenia. Jak na złość nie mogę teraz znaleźć. Podlinkuje ktoś?  :kwiatek:

Strona obejmowała zbiór obrazków tego typu:
ash   Sukces jest koloru blond....
23 października 2012 11:25
ash, dziękuję  :kwiatek:
Na jaką długość włosa może strzyc Lister Pico?
Bandos - pewnie standardowo na 1 mm. Tak mysle 😉

Dostalam dzisiaj dere, teraz tylko jeszcze maszynka... ;p
Dlaczego koniom goli się nogi ? 😡
A ja jestem w szoku. Ogoliłam konia wraz z nogami, stoi sobie w samej plandece i jest cieplutki pod nią. Normalnie konia mi podmienili, bo jeszcze w zeszłym roku to był z niego czołowy zmarźlak.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
23 października 2012 20:27
Mam pytanie jak mam tak ogolonego konia jak na obrazku Olek jakiej derki używać??🙁
sakura - wszystko zalezy od temperatury, sposobu utrzymania i tego, czy kon jest cieplo- czy zimnolubny.
bjoork, a jak z ostrzeniem?znalazłaś jakieś tańsze źródło?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 października 2012 22:15
D+A niestety nie 🙁
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 października 2012 00:17
sakura - wszystko zalezy od temperatury, sposobu utrzymania i tego, czy kon jest cieplo- czy zimnolubny.


raczej zimno woli :P
dnie spędza na paswisku od 7 do 16.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 października 2012 07:35
Mój koń mamucisko! Dawno taki pluszowy nie był. W sobotę mamy Hubertusa, więc ogolimy się w niedziele!
Czy ma ktoś maszynkę Lister Legato ? interesuje mnie ile ma wat ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 października 2012 13:18
Jak to z tymi wzorami na zadzie jest? Wystarczy zrobić szablon na kolorowym papierze samoprzylepnym (taki jak dla dzieci z papierniczego? :hihi🙂 i nakleić? Nie będzie za miękki? Nie odklei się?

Anaa help! 🙇 Ty robiłaś dziewczynom takie fajne wzory gdzie zostawała sierść zimowa.
pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
24 października 2012 19:11
Strucelka- Ja robiłam szablony na papierze samoprzylepnym.Ich miękkość jest zaleta bo dopasowuje się do koni i nie odkleja sie ale niestety łatwo taki szablon przeciąć golarką . Po prostu trzeba być uważnym przy goleniu by tego nie zrobić,ale ogólnie u mnie bardzo dobrze sie spisywały. Z koleżanką wygoliłyśmy 3 wzorki i wyszły odjazdowo.
To jest jeden z nich:

(okrapna jakość komórkowa 😤 ale nie miałam ostatnio czasu zatargać lustrzanki do stajni)
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
24 października 2012 21:54
kto goli w wlkp na zachód od Poznania? mam dwa qunie na zero do zrobienia..
Mam pytanko , mój osioł bardzo poci się na szyi , jak go ogolę to muszę mieć derkę z kapturem ?  czy wystarczy zwykła derka ?
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2012 09:42
monia, wejdź do wątku o derkach. Było o tym ostatnio dużo info!
Zgłupiałam z tym goleniem. Czy ktoś mądry mógłby rzeczowo i przekonująco wyjaśnić kiedy warto się zastanowić nad częściowym goleniem a kiedy sobie odpuścić i ogolić całego? W końcu na całym świecie stosuje się te różne opcje golenia...W jakimś celu!
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2012 11:07
Jeśli masz halę i planujesz regularnie jeździć to ja bym ogoliła całego.
Zazwyczaj całościowo się goli konie w ciężkim treningu. Ja golę częściowo w różne warianty trace clip'a, ale mam halę namiotową i padokowane konie, jeden zresztą w półotwartej stajni stoi. Młodej chyba nie ogolę wcale, chyba, że będzie się mega pocić. Konie na poziomie regionalek, młoda jeszcze nie zaczęła startów.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2012 11:31
Bombal, Mój koń nie startuje w żadnych zawodach, ba ostatnio nawet nie jeździmy tylko się lonzujemy. Golę całościowo, bo poci mi się bardzo. Mam ciepłą halę i stajnię, koń pół dnia na padoku.
No mam halę, ale jak tylko się da staram się jeździć na dworzu i w teren. Koń całe życie nie golony, w zeszłym roku pierwszy raz w medium trace clip. Praca regularna, czy ciężka? Niby nie, poziom P, ale dla niego cięższa niż rok temu.
No właśnie ile ludzi tyle opinii, tylko nie wiadomo która właściwa. Gdyby koń chodził tylko na hali i nie chodził na padok ogoliłabym na zero, a tak nie wiem co tak naprawe jest lepsze dla konia
toltek, a długo na tym padoku siedzi? Całymi dniami, czy wychodzi na kilka godzin?

Jeśli się dużo poci, to ja bym goliła całego - nawet z samych względów higienicznych takie zapocone kłaki to nic dobrego. W teren można zapakować w derkę treningową, a na padok derkę z szyją, jeśli rzeczywiście koniowi będzie zimno, czyli zauważysz, że koń stoi markotny, osowiały i napuszony i niespecjalnie chce się ruszać. Zdrowemu koniowi raczej jednak wymarzanie nie powinno grozić.
toltek Dzisiaj miałam ten sam dylemat goląc swojego sierściucha, do tej pory stał w ciepłej stajni z halą więc nie było problemu, ale za 2 tyg jedzie do stajni gdzie nie będzie hali. Jednak widząc posklejany pot na sierści praktycznie na całej powierzchni ciała doszłam do wniosku że lepiej będzie zgolić całego.
Mam nadzieje że go nigdzie nie przewieje, chociaż przy jego tępie zarastania za miesiąc będzie wyglądać tak samo jak przed goleniem 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się