strzemiona

Karutek, miałam plastikowe strzemiona te najpopularniejsze i włożyłam te puśliska prestige'a, ale tak jak Ktoś napisała, tą drugą końcowką.
Mi te puśliska przechodziły przez większość strzemion - bez problemu. Przy jednych trzeba było przecisnąć, ale też bez jakiegoś mocowania się.
odczułam właśnie potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami odnośnie strzemion. Zdarzyło mi się jeździć w kilku ostatnimi czasy i osobiście preferuje te z szerszą stopką. Jeździłam w Metalab "Air System", porządne strzemiona, dobrze trzymały się nogi, nie wypadały + za szeroką stopkę i + za (nie wiem jak to ująć(?)) ee twardą i niezbyt elastyczną gumę po bokach przez co nie zachowywały się jak rozregulowana huśtawka. Stabilne. Chyba nie zwróciłam uwagi na efekt absorbowania wstrząsów... Chociaż może?
Kolejnymi strzemionami w jakim miałam przyjemność jeździć były Prestige Silk i tu + za "tartke" pod butem i ultralekkość, trzymały się buta jak głupie niemożliwe do zgubienia, czasem trudno było w ogóle wyciągnąć noge po jeździe, i u mnie duży + za szeroką stopkę
jeździłam też w "bezpiecznych" strzemionach firmy krzak tego typu:

i to była absolutna pomyłka, przy normalnym spokojnym kłusie myślałam, że zaraz spadne z konia, te gumki po bokach to chyba były jakieś atrapy, noga latała mi we wszystkich kierunkach, nie mogłam znaleźć dobrego oparcia dla stopy, nie wiem jak ludzie w tym galopują, skaczą, jeżdżą w tereny MASAKRA, no i wąska stopka...
Aktualnie mój wybór padł na Sprenger system 4, odpowiednio elastyczne, dopasowują się do ułożenia stopy, w metalab air system brakowało mi właśnie tego dodatkowego wymiaru. Gumy po bokach odpowiednio mocne, szeroka stopka i bardzo dobra gumowa wkładka. Nie wiem jak będzie zachowywała się przy błocie i śniegu... Najwyżej uskutecznie wsiadanie pod samymi drzwiami stajni 😀
Chciałam podkreślić że jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia i nie będę się kłócić i awanturować jeśli ktoś sądzi inaczej 😉
Odkąd mam prestige silk nie zdarzyło mi się ani razu zgubić strzemie  😅
Miał ktoś do czynienia ze strzemionami Jin-Stirrup lub Free Jump?



mój trener ma i Jin-Stirrup i free jumpy, jeździłam w obu.
Gdybym miała wybierać sama nie wiem na które bym się zdecydowała bo w obu jeździ mi się na prawdę dobrze...jin-stirrup mają szerszą stopkę, we free jumpach chyba lepiej/lżej mi się skakało. Ale na prawdę polecam oba, co prawda są ciężkie, ale ja taki lubię 🙂 noga nie wypada w ogóle, jeździ się przyjemnie🙂 tyle że do FJ musisz mieć specjalne puśliska...ale o butach pierwsze słyszę, my jeździmy w normalnych sztybletach.
chyba typowo do jazd skokowych fajniejsze są FJ..trener też częściej na zawody wybiera właśnie te i ma je wpięte do 'siodła nr1' :P
jezdzi ktos w tych strzemionach zrobionych z komponentow? musze kupic strzemiona takie do 100zl i sie zastanawiam jakie
Do tych FJ podlinkowanych przez Lusie, na obrazku po lewej są specjalne sztyblety 😉
anil22 te z szerszą stopką sa naprawde fajne, lekkie, dobrze trzymają się buta. Są wytrzymałe i niedrogie, polecam.
Sprenger 4 system spróbowałam , zobaczyłam, puściłam dalej, bez rewelacji. Lepiej mi teraz amortyzują jakieś zwykłe nawet firmy nie pamiętam niż sprengery. Aczkolwiek docelowo chcę Prestige silk-raz miałam okazję jeździć i są jak marzenie🙂
dziewczyny..nie wiecie gdzie można kupić free jump'y + puśliska?  :kwiatek:
a jakich firm sa te z szerszymi stopkami?
anil22 może takie z aluminiową wkładką horze za ok 110 zł albo compositi reflex za 100zł
za 110 sa rowniez equi wingi aluminiowe, i przy takim wyborze postawilabym na nie. sa bardzo fajne.
zastanawiałam sie nad tymi z komponentow bo sa lekkie , kurcze najlepiej byloby wsadzic noge i przetestowac, a nie tak na sucho
z kompozytu chyba... co to znaczy z komponentow?
wichrowelove ja widziałam w  Stajni w Warszawie ale najtaniej są na niemiskim ebayu  😉
z kompozytu chyba... co to znaczy z komponentow?
w sumie to nie wiem heh chyba kompozytu.
anil22 ja mam prestige  😉

STRZEMIONA SOFT'UP są do puślisk freejump?
Gdzie można kupić Włoskie strzemiona EQUITALY ? ❓
Wydaje mi się że były w ogłoszeniach  🤔
dziś przyszły do mnie strzemiona prestige silk

Która wkładka to ta 'zimowa'?

I w jakiej częściej jeździcie? Ja włożyłam gumową, ale chyba lepiej w tej stalowej tarce, co?
Do mnie równiez dziś dotarły presige silk strzemiona i wszystko fajnie, ale liczyłam na bardziej staranne wykonanie.
Chodzi mi tutaj dokąłdnie o tą dziurę do przewlekania puśliska, jest niedbale wykonana, tzn. jest chropowata mocno i boję sie ze będzie obcierać puślisko pryz przesówaniu jeżeli zrobi się to nieuważnie, ale ogólnie jak już inni wspomnieli strzemiona są super! 🙂
Głupie pytanie: czy strzemiona mają "specjalizację" ujeżdżeniową albo skokową? Czy Prestige silk nadają się do ujeżdżenia również, czy to typowe skokówki?
Moje prestige silk są wykonane starannie i nie am nic do zarzucenia dziurze od puśliska 🙂

Silki nadają się na pewno super do skoków - ja nie skaczę, kupiłam do kompletu z puśliskami i siodłem (ujeżdżeniowym) prstige. Sądzę, że w płaskiej pracy ta szeroka stopka nie jest aż tak potrzebna - jednak w ujeżdżeniu nie obciąża się tak bardzo strzemion jak w skokach, ta szeroka stopka to taki 'bonus' do wygody w pracy ujeżdżeniowej - nie jest mi konieczna do szczęścia, ale fajnie że jest. Dla mnie silki są bardzo wygodne, nie wiem jak to określić, ale 'nie czuję' strzemienia pod stopą jak jeżdżę, tzn węższe strzemię czułam pod stopą, w silkach po prostu stopa sobie siedzi i nie rusza się w strzemieniu, nie przesuwa, przyjemnie leży sobie na szerokiej stopce.

Uważam, że jest to taki 'mały luksus' - jak ma się jakąś zbędną kasę, to mona sobie zafundować takie strzemiona.

Nie czaję natomiast akcji z wkładkami - Dramka odpisała na moje pytanie o wkładkę zimową (tarkę) że wchodzi w nią śnieg i robią się grudki lodu. Ja mam włożoną czarną. I gitara gra 😉 Jaka między nimi różnica - nie wiem 🤔

Aha, no i czytałam gdzieś tu w wątku czy w tym o prestigu, że ciężko przewlec puśliska ujeżdżeniowe przez otwory w silkach. Wcale nie 😉 Ja całkiem rozłożyłam puśliska na części pierwsze - w sensie rozpięłam i zdjęłam z nich te skórzane osłonki, przewlokłam strzemię od strony puśliska gdzie przychodzi zamek, zapięłam na odpowiednią dziurkę, nawlokłam z powrotem osłonkę. Wszystko sprawnie i szybko.
Mialam compositi. sa okej, mi sie jezdzilo wygodnie, zwlaszcza na podskokach🙂
Można gdzieś dostać antypoślizgowe wkładki do strzemion? Zaznaczam, że zależy mi na faktycznie antypoślizgowych, a nie tylko tak określonych  😉
Rozważałam zmianę strzemion na te z metalową stopką, ale niespecjalnie chciałabym rozstawać się ze swoimi ruchomymi sprengerami, dzięki którym moje kolana jakoś żyją. A nic bardziej nie irytuje jak po przejściu po mokrym podłożu wsiada się na konia i nie można swobodnie oprzeć nogi na strzemieniu, bo to jest śliskie  🙄
system 4
te waldhausen powinny pasować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się