NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

verbella mieszkam niedaleko Tych. Widzę, że w galerii ma MSM Western w Jawiszowicach. Problemem jest podjechać do stajni i zapytać o kobietę? Na pewno by zdębiała :-)
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
19 marca 2013 19:53
A to nie jest tak że jak dane które wpisujemy w momencie robienia przelewu nie zgadzają się z tymi na które jest to konto założone to można anulować ten przelew ?


Niestety obecnie większość przelewów w bankach księgowana jest automatycznie i sprawdzana jest tylko prawidłowość numeru konta bankowego (ma "wbudowane" sumy kontrolne).  🙁 Zgodność danych właściciela rachunku sprawdzają w przypadku księgowania "ręcznego" i wtedy środki zwracane są na konto nadawcy....
ehh.. człowiek uczy się na własnych błędach.. a warto o taką mniejszą sumę chodzić na policje itd?
za bardzo wierze ludziom..
a swoją drogą powinni w banku sprawdzać i dane chociaż imie nazwisko..
Bacik, ja bym poszła, bo osoba okradająca poczuje się zupełnie bezkarna i będzie to robiła dalej, a tak przecież nie można!
a wracając do tematu banku, gdyby pójśc do odziału i powiedzieć że przelew został źle wysłany, został wpisany błędnie numer konta, nie da to nic ? może wtedy sprawdzą dane i zobaczą że się nie zgadza ?
Chciałabym się poradzić:
pewna osoba kupiła ode mnie pewną rzecz, w ogłoszeniu nie był podany konkretny rozmiar, a informacja: "dokładne wymiary na priv". Nawet nie zapytała o rozmiar czy wymiary. Teraz ma pretensję że dostała rozmiar XXX.
Po drugie osoba ta podważyła moją ocenę stanu tej rzeczy. (moim zdaniem stan idealny-wg niej - nie)
Teraz chce zwrotu pieniędzy.
Zaznaczę że sprzedaż odbyła się pomiędzy dwoma osobami prywatnymi. Czy w tym przypadku mają zastosowanie regulacje Kodeksu cywilnego (art. 535 i n.) ?

sprawa wyjaśniona
sprawa wyjaśniona
Jak dla mnie to ten stan oceniłabym jako bardzo dobry, a nie idealny.. no, ale.
Jedna uwaga do olga96 - edytuj posty!
shilton nie umiałam dodać tam już więcej zdjęć 🙁
Jakiś czas temu była już dyskusja na temat czy używana rzecz może być w stanie idealnym. Nooo ... chyba jednak nie może. A już na pewno w idealnym stanie nie jest czaprak z takimi zmechaceniami jak na zdjęciach.
Justyna Trz NIE POLECAM TEJ REVOLTOWICZKI
w ogłoszeniu napisane było, że czaprak jest w stanie idealnym (posiada liczne zmechacenie). Osoba nadal uważa, że opis był jak najbardziej prawdziwy. Nie chce wyjaśnić tej sprawy, gdyż uważa transakcję za zakończoną.

Z Zuziastą sprawa wyjaśniona. Paczka doszła, chociaż napisała mi, że wysłała mi to (wiadomość z datą 15 marzec) na paczce data nadania 22 marzec.
No ale nic, ważne, że paczka doszła 🙂
Picaros, podaj namiary - miejscowość
może ktoś mieszka gdzieś blisko


adres :
Traugutta 107/3
50-419 Wrocław

pomożecie? 😵
NIe polecam uzytkowniczki floo. Miałam kupic od niej derka, wszystko dogadane mialam zaplacic przy odbiorze (taka forma platności bardziej floo pasowała). Na derke czekalam tydzień do dnia dzisiejszego 0 kontaktu, 0 odpowiedzi pomimo obecnosci na forum. Szkoda mojego czasu
Moon   #kulistyzajebisty
25 marca 2013 06:18
olga96, nie czaję - Skoro było w ogłoszeniu napisane, że
czaprak jest w stanie idealnym (posiada liczne zmechacenie)
no to chyba jasne dla kupującego, że owe zmechacenia ma, one nie wyfruną, jak się doda "stan idealny" O.o

A co kupowałaś od Zuziastej? mogę do niej na fejsie skrobnąć.
Cariotka   płomienna pasja
25 marca 2013 06:53
Oj coś ostatnio zakupy przez rv są dla mnie pechowe. Niestety muszę dodać tu [b]calippka01[/b]. Kupiłam od niej kurtkę w stanie bdb.
Taaa kurtka ma cały suwak do wymiany i dziurawe kieszenie.  😎 Wymiana suwaka kosztuje 25 zł, kieszenie sama sobie zeszyje. Napisałam do niej wiadomość w jakim stanie dostałam kurtkę, zero odzewu mimo bycia na rv.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 marca 2013 11:42
olga96, nie czaję - Skoro było w ogłoszeniu napisane, że
czaprak jest w stanie idealnym (posiada liczne zmechacenie)
no to chyba jasne dla kupującego, że owe zmechacenia ma, one nie wyfruną, jak się doda "stan idealny" O.o

A co kupowałaś od Zuziastej? mogę do niej na fejsie skrobnąć.


Moon, dopisek o licznych zmechaceniach był samej Olgi 😉 Żeby skontrastować, że w opisie było stan idealny, a na prawde posiadał liczne zmechacenia 😉
sprawa z użytkownikiem olga96 została wyjaśniona. Wszystko ok!  😉
Dworcika   Fantasmagoria
25 marca 2013 20:37
Justyna Trz, no ale chyba nie powiesz, że czaprak z takimi zmechaceniami jest w stanie idealnym? 🤔 No chyba, że te zmechacenia powstały w drodze?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 marca 2013 20:58
i w ostateczności domaga się... zwrotu części pieniędzy bez odesłania czapraka!
A co chcesz odzyskać czaprak i oddać jej tylko połowę czy 1/3 kasy?  😁
ash   Sukces jest koloru blond....
26 marca 2013 08:05
nie polecam: olga96 Najpierw chce się dać pokroić za czaprak, przebijając jego cenę dwukrotnie, potem chce zwrócić towar (zwrotów nie przyjmuję)


bo co? bo tak sobie wymyśliłaś?
In.   tęczowy kucyk <3
26 marca 2013 08:18
ash, wadliwy towar ma przyjmowac? Glupia nie jest, drugi raz moze byc ciezko sprzedac (a i znowu ktos sie o zmechacenia moze wyklocac i co wtedy? Bedzie ten czaprak w nieskonczonosc sprzedawac?) a kasa juz na nowa szminke poszla 😉

JARA, 😁
[quote author=Justyna Trz link=topic=5367.msg1727623#msg1727623 date=1364243081]
nie polecam: olga96 Najpierw chce się dać pokroić za czaprak, przebijając jego cenę dwukrotnie, potem chce zwrócić towar (zwrotów nie przyjmuję)


bo co? bo tak sobie wymyśliłaś?

[/quote]

Chciałam z uzytkowniczka dogadać sie, proponowalam jej, by zwróciła mi chociaż 10zl, by cena by cena byla bardziej adekwatna do stanu

Jakbym wiedziała w jakim jest stanie to na pewno go nie kupuje, bo nie potrzebna mi szmatka w takim stanie. Tylko dlatego cenępodbilam, ze pisało stan IDEALNY
a jaki to w ogole czaprak i ile kosztowal?
emptyline   Big Milk Straciatella
26 marca 2013 11:16
A to nie ten brillant poniak za 60zl?
Eskadron brilliand
Sprzedająca specjalnie nie napisała tez ze to pony (nic nie było o rozmiarze) bo byloby trudniej go sprzedać...
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/50746
jesli chodzi o to ogloszenie to:
o ile nie bylo edytowane, to nie pada tam stwierdzenie o stanie idealnym.
na zdjeciach widac, ze czaprak jest nieco zlachany.
jest napisane, ze nie ma metki z rozmiarem, wiec poda wymiary.
cena jest niska jak na brilianta.
nie do konca rozumiem zarzuty, co nie zmienia faktu, ze gdyby sprzedajaca byla uczciwa to przyjelaby zwrot.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 marca 2013 11:36
ElaPe, tamto ogłoszenie było inne, lakoniczne, czaprak w idealnym stanie i tyle. Nie przesadzajmy z dorabianiem teorii o rozmiarze, jak dla mnie było widać ze czaprak w super stanie nie jest i że nie jest to Full. W dalszym ciągu jednak nie tłumaczy to sprzedającej, nie jest to idealny stan i powinna przyjąć zwrot.
To jest inny czaprak. W tytule pisało STAN IDEALNY drukowanymi literami. Czaprak posiada metke z rozmiarem.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 marca 2013 14:16
katija, ale czaprak ze zdjęć olgi96 jest w zupełnie innym kolorze. Chociażby lamówka
ok, moj blad.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się