Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

lalusiowa Ja jestem od strony piątkowa i uwierz mi, że od tej strony nie ma żadnej fajnej stajni godnej polecenia. JA sama mam konie 30km za Pń, ja cierpię (dojazd,czas, itp) ale koń ma jak w niebie
czy znacie może jakąś miłą stajnię/ gospodarstwo na zachodzie Poznania, które przyjęłoby grzecznego konia? Chodzi mi o jakiś mały pensjonat lub o prywatną stajenkę posiadającą łączkę, na którą koń byłby codziennie wypuszczany. Plac, przeszkody, socjal - nie są konieczne.
Lov   all my life is changin' every day.
16 maja 2013 22:11
Na zachód to chyba Basznia? 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 maja 2013 22:35
Lov,na zachodzie Poznania a nie na zachodzie od poznania 😉 Basznia hen,hen od Poznania ma pensjonat przecież.
w zachodniej części Poznania / na zachód od Poznania 😀 Pisałam na szybko, nie zwróciłam na to uwagi.

lacuna "hen hen" ile wynosi km od centrum 🙂? Jaki kierunek?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 maja 2013 23:08
nejna69,według google maps od centrum Poznania jest 110km czyli ok półtorej godziny drogi,jak na moje to "hen hen" jeśli chodzi o stajnie do której miałoby się dojeżdżać do konia 😉
nejna69,według google maps od centrum Poznania jest 110km czyli ok półtorej godziny drogi,jak na moje to "hen hen" jeśli chodzi o stajnie do której miałoby się dojeżdżać do konia 😉



Trochę za daleko 😉 Lubosinek jest koło Podrzewia (trasa Poznań-Pniewy) ok. 40 km od Poznania.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 maja 2013 09:53
Właśnie też się zdziwiłam jak mi tak wyskoczyło,jeździłam tam kilka razy i wydawało mi się krócej 😁 ale skoro tak mi pokazało to tak napisałam 😎
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 maja 2013 15:25
No dokladnie, dzieki ola_koniczynka, za sprostowanie, jest do nas jakies 45 km z samego centrum 🙂. Trasa nr 92, czyli stara dwojka na Swiecko, odbicie od trasy 2 km.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 maja 2013 17:29
Przepraszam za pomyłkę,nie chciałam wprowadzać w błąd :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 maja 2013 19:06
Bo mapy pokazuja jeszcze jeden Lubosinek, gdzies za Miedzychodem, i do tego moze byc 110, zgadzaloby sie 🙂. Hmm, w sumie naszego to czesto mapy nie pokazuja, tylko tamten 😉.
moja ulubiona trasa 😀
jak jest z wypuszczaniem i karmieniem konia? Jak już mam rzadziej bywać u konia, to chciałabym, żeby był wycacany przez stajennych  😎
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2013 11:24
nejna69, zalezy co rozumiesz przez wycacanie 😉. Stajennych u nas nie ma, wszystko robimy sami, ja i maz, czyli wlasciciele. Wypuszczane sa prawie non stop w tej chwili, poza posilkami wlasciwie. Nie wiem co dokladnie chcesz wiedziec, i jakie sa Twoje oczekiwania, ale to moze lepiej na PW albo tel, bo za szeroko sie tu nie moge wypowiadac na temat wlasnej stajni, nie wypada 😉.
Z RV konie u mnie maja i moga cos powiedziec Laguna i Dzieweczka, i ola-koniczynka, troche ludzi tez u nas bywa i moze poopowiadac, jakby co podam kto 🙂. Na fejsie jest strona z aktualnymi fotkami.
nejna69, I jeszcze mogę Ci powiedzieć ja. To najlepszy pensjonat dla rekreantów nie potrzebujących hali, czy maneżu z kwarcowym podłożem. Konie mają super warunki.
Stały tam dwa z moich byłych koni. Jeden nadal stoi, bo przeszedł na ich własność za naszym obopólnym porozumieniem. Jestem spokojna i pewna, że ma dozgonne niebo na ziemi. 😀
BASZNIA jest specjalistką w zakresie żywienia koni i oprócz świetnej jakości paszy można od niej uzyskać pomoc w dobraniu najlepszej dla konia diety.
A wypuszczanie - non stop.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2013 12:17
Aaa, soooorry, zapomnialam, ze Julie ma u mnie dozgonnie Sniezka, najbardziej charyzmatycznego konia na swiecie 🙂 :*, sooorry again 🙂.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
18 maja 2013 17:55
Ja też mogę co nieco o tej stajni powiedzieć.Co prawda konia w końcu tam nie postawiłam,ze względu na odległość no i pojawiła mi się możliwość zamieszkać konia przy domu 🙂
Ale mam kontakt z Basznią i byłam u Niej kilka razy.Konie wyglądają na zadbane i zadowolone,pastwiska są wielkie,fajna okolica,jest gdzie w teren pojechać 😉 Sami właściciele bardzo sympatyczni i słowni,na pewno nic nie umknie ich uwadze.Zdecydowanie są to osoby z pasją i pomysłem.Psy są absolutnie przeurocze  😀 a to musi oznaczać,że mają fajnych ludzi.Na pewno jest to stajnia nastawiona przede wszystkim na konia,jeśli nie masz ambicji na olimpiadę a jedynie wstawić konia do przyjaznej stajni gdzie można przyjechać i miło spędzić czas ze swoim pupilem to zdecydowanie jest to :kwiatek:
No i znam Cypryska który kiedyś był dzierżawiony przez Lov.Zdaje się,że przywiozła go właśnie od Was? 😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2013 20:14
lacuna, dzieki za opinie ( szkoda, ze zawsze widzimy sie tylko w przelocie 😉 ). Tak, Cyprys vel Filip wyjezdzal do Lov wlasnie od nas 🙂.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
18 maja 2013 20:20
BASZNIA,no ja mam nadzieję,że jakoś nadrobimy tego lata! Bardzo chętnie wybiorę się do Was w jakiś słoneczny dzień na pogaduchy,Karola na pewno też,czekamy tylko na zaproszenie 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2013 20:23
Zapraszam 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
18 maja 2013 20:27
Taaaa, pamiętam ładowanie Cyprysa na dwie lonże, 5 osób, baty, miotły i inne, a i tak się gnojek stawiał niesamowicie 😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2013 20:59
Bo to straszliwie charakterny maly konik byl 🙂 I juz nie offtopie, chyba trzeba sie na CSI na pogaduszki spotkac 😉
Zapraszam do stajni w Poznaniu na ul. Huby Moraskie 44, jestem tu z koniem już ponad 3 lata i wiele się zmieniło na ogromny PLUS!
-b. dobrze oświetlona hala
- piaszczyste padoki (konie na dworze od 9 do 17)
-karmienie 2x dziennie (na życzenie 3x)
-rewelacyjnej jakości siano słoma i owies (jest to priorytetem właściciela)
-jasne i czyste boksy
-b.duży plac do jazdy z świeżo zmienionym podłożem (często równany)
-świetny dojazd 10min pieszo od os.Sobieskiego
-rewelacyjne tereny dookoła 😉
Niebawem zwolni się jeden boks, zapraszamy  🙂
basienka_kbs A kiedy zwolni się to jedno miejsce ?
basienka_kbs jaka cena pensjonatu oraz jak dojechać z bałtyckiej/śródki bądź okolic czerwonaka? 😀
Wołam do tablicy stojących po zachodniej stronie Poznania: 
Stajnia z Kopytem
Stajnia Rusin
Fiałkowo
Lusowo.


W żadnej jeszcze nie byłam, mam nadzieję, że pomożecie - jeśli stoicie, jakie są plusy, a jakie minusy (bo zawsze są) 😉.
Zależy mi na codziennych trawiastych padokach, 2x dziennie odpas (ale za to siano do oporu), koniecznie tereny, ogrzewana siodlarnia, socjal, hala - byłoby miło, ale nie jest konieczna🙂
:kwiatek:
A gdzie jest stajnia fialkowo? Tez kolo dopiewa? Stajnia z kopytem to puszczykowo wiec typowo popudnie poZnania. Stajnia rusin bardxo kameralna ale nie posiada trawy 🙂
Wiesz, to Fiałkowo to chyba Rusin😉 się zakręciłam.
Z kopytem jade zaraz zobaczyć, choć na razie nie mają wolnych miejsc.
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 maja 2013 18:39
Hmm, Lusowo to swego czasu mialo fatalna opinie, konie staly non stop w boksach. Nie wiem, czy dalej tak jest, mam nadzieje, ze to sie zmienilo, ale zwroc na to uwage 🙁.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
20 maja 2013 18:45
Nadal jest jak było,nic się nie zmienia i raczej nie zmieni.Mają jeden padok na którym czasem widzę jakiegoś srokacza i tyle.Stajnia ogólnie nieciekawa..
Poszukuje stajni z łąkami, gdzie właściciele się interesują końmi ...koń na dzień łąki, a wieczorem boks....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się