Rękawiczki

dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
11 lutego 2013 19:31
No ja Karo nie polecam. Rozleciały mi sie szybko i było mi w nich zimno. Roeckle Polartec trzymaja mi sie lepiej ale też zimno mi w nich. Zabrałam do stajni zwykłe z zamszu podszyte polarem. Jedyne ciepłe stajenne rekawiczki które mi sie sprawdzają niestety.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 lutego 2013 19:36
Ja już czwartą parę Karo zajeżdżam i bardzo je lubię na okresy przejściowe. Na większe mrozy mam Roeckle Windstopery.
A ja jak polecałam Karo polecam, za tą cenę naprwadę fajne cały obecny sezon zimowy w nich jeżdżę i póki co nic im nie jest, a i na halę są wystarczająco ciepłe, więc dopiero na wiosnę zainwestuję w roeckle.
Po wypraniu wysuszyłam swoje rękawiczki roeckl na grzejniki i ta cześć skórzana zrobiła sie twarda i się skurczyła  😵
Niestety suszenie skóry na grzejniku nigdy nie jest dobrym pomysłem...
Moon   #kulistyzajebisty
13 marca 2013 08:56
Hmm, ja zawsze po jeździe grzeję (zwłaszcza teraz jak zimno jak w psiarni  😫 ) swoje Roeckl'e i nie zauważyłam, żeby potem były jakieś inne, poza tym, że są cieplutkie  😁

A co do prania, to przeważnie potem suszę na lince na strychu, ale zauważyłam, że po pierwszym praniu się minimalnie skurczyły - Na szczęście ostatnio kupiłąm 7.5  🤔 bo we wszystkich poprzednich (6.5) pazury mi dziury porobiły na wskazujących palcach  🤣
Niestety suszenie skóry na grzejniku nigdy nie jest dobrym pomysłem...


Teraz już wiem  😁

Moon ale mówisz o skórzanych?

Wezmę i je nasmaruje  💡
Moon   #kulistyzajebisty
13 marca 2013 12:22
Aaa, nie doczytałam, że skórzane, pisałam o zwykłych Light&Gripach  😉
Gripy też suszyłam na grzejniki i nic się nie stało. Natomiast ta skóra jest twarda i się zbiegła więc teraz rękawiczki są teraz małe. Musiałam kupić rossignola na allegro  😵
slw95   żyj i pozwól trwać
13 marca 2013 15:19
Czy rozmiarówka w rękawiczkach Roeckl odpowiada tej w tabeli? http://www.emotos.pl/img/rozmrek.html
Orientacyjnie tak (zmierzyłam 19cm co odpowiada rozmiarowi 7'', a mam 6.5''😉, ale można przecież mieć wąską dłoń i długie palce, więc o ile się nie ma bardzo proporcjonalnej dłoni, to proponuję jednak zmierzyć rękawiczkę 🙂

edit: literówka
slw95   żyj i pozwól trwać
13 marca 2013 18:37
Pytam o to, bo po prostu nie ogarniam rozmiarówki roeckl'ów, te cyferki 6, 6.5, 7 itp to dla mnie czarna magia, nie wiem co oznaczają 😀 Więc znalazłam sobie taką tabelkę, ale w takim razie mało ona mi pomoże, bo akurat mam chude dłonie i długie palce 😵
slw95   żyj i pozwól trwać
13 marca 2013 21:08
Dramka, ojej, dziękuję! :kwiatek:
Hmm Roeckl twierdzi "Dłoń mierzymy w najszerszym miejscu, na kostkach palców". To trochę inaczej niż we wcześniej podanej tabeli rozmiarów. I w mojej dłoni to nie jest najszersze miejsce, tam niżej mam szerzej  😉
Ta ostatnia tabela jest bardzo prawidłowa - ja mam 19cm obwodu i mogę właśnie albo 6,5 albo 7 brać. Przy czym z innych marek biorę XS a z takich mało rozciągliwych S.

Moona, to nic, że niżej masz szerzej - weź pod uwagę, że tylko na wysokości kostek masz tą szerokość dłoni taką hmm "nieruszalną" - poniżej już ta dłoń jest bardziej plastyczna. Chodzi po prostu o to, że to właśnie na wysokości kostek ma być komfortowo i niezbyt ciasno - żeby dłoń mogła pracować. W dalszej części dłoni -nawet jeśli masz ja trochę szerszą to już nie ma znaczenia.
Ma ktoś doświadczenia z rękawiczkami firmy Schwenkel? Jak się sprawdzają?
np takie: http://www.okser.pl/schwenkel-rekawiczki-basic-p-1789.html ogólnie szukam czegoś podobnego to tego modelu.
:kwiatek:
Męczył ktoś może rękawiczki Ariata?
slw95   żyj i pozwól trwać
06 maja 2013 17:01
Posiada ktoś rękawiczki z Villa Horse (http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/69/01/39/3169013911) ? Strasznie mi się podobają, ale boję się, że jakościowo będą fatalne 🙄
Używał ktoś takie, warte są kupienia jak na tą cenę?
http://allegro.pl/rekawiczki-york-saiko-czarne-rozm-m-i3232166709.html
Używał ktoś tych rękawiczek? Jak z ich trwałością? 🙂
http://www.decathlon.pl/rkawiczki-stripes-czarne-id_3287934.html

:kwiatek:
Nowe roeckl  😜



Nie lubię rękawiczki skórzane ponieważ po praniu robią się twarde
O te Roeck'l tu już dawno mamy hehe 😀
Czyli odradzasz skóre... a takie łądne
Ja wczoraj pierwszy raz odkryłam - są kosmiczne  😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 maja 2013 09:38
a gdzie od ręki kupię Light&Grip Roeckla? bo moje stare dokonały żywota,a nowe zgubiłam na zawodach jesienią  👿
te złote są ciekawe. Powiem,że są bardzo eleganckie !
I zastanawiałam sie nad czarnymi, ale boje się,że popadnę w rękawiczkowy szał bo mam już 3 pary
Te rękawiczki Roeckla są jakoś szczególnie trwałe?
Nigdy nie miałam, bo nie ukrywam, że cena zawsze mnie zniechęcała. Niemniej jednak zastanawiam się, czy jeżeli są faktycznie trwałe nie byłaby to dobra inwestycja bo rękawiczki kupuję raz na miesiąc. Zawsze najbardziej cierpi palec wskazujący, który po kilku podciągnięciach jest już odsłonięty.
olek Na pewno są to najwygodniejsze rękawiczki..Ja tylko w roeckl jeżdżę 😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się