Obozy jeździeckie

Wybiera się ktoś z was do Rancza Arka? (woj. lubelskie) 🙂

Ktos juz tu pisał o stajni w Czarnym Błocie pod Toruniem 😅 Fajne miejsce! Polecam! "Zwiedziłam" mnóstwo osrodków jeździeckich zanim tam trafiłam i musze przyznać, że to był przysłowiowy "strzał w dziesiatkę".  Konie, które potrafia tak duzo,że to one uczą początkujących jeźdżców 🏇 No i sam trening! Na poczatku to był szok, bo nigdzie przed tem nikt nie poswięcił mi tyle czasu, nie udzielił tylu  rad i wskazówek, a dodatkowo- z usmiechem na twarzy,  co włascicielka tej stajni, która prowadzi jazdy 👍 Polecam to miejsce i poczatkujacym, którzy od razu ucza sie jak prawidłowo jeździć i zaawansowanym, którzy mogą doskonalić technikę pod okiem profesjonalisty, z tego co wiem, z kwitami zza oceanu  😎 A latem mozna tem jechac na dłużej - zatrzymac się w gospodarstwie agroturystycznym i każdego dnia jeździć i pogłebiać swoją wiedze na temat koni i jeżdziectwa. Ja jadę w lipcu i nie moge sie juz doczekać  💃 wybiera sie tam  może  tez ktos z Was?
Misskiedis chciałam się wybrać do Jasminium, ale jak spojrzałam na ilość koni małych, to trochę się przeraziłam. Może i ważę nie za dużo, ale moje 170 w górę i masakryczne kolana po jeździe na kucu dają o sobie znać :/
Do skręta chciałam jechać i napisałam do nich już w styczniu, ale nie było już ani jednego miejsca, tylko listy rezerwowe.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 czerwca 2013 18:52
Dama, są też większe konie, ja mam 168 wzrostu, jeździłam i na ślązaczce (foto ostatnio w KR dawałam) i na hucułce i nie było jakoś tragicznie, a preferuję duże konie 😉
Misskiedis koleżanka była i mówiła jak jest 😉 . Ja osobiście lubię na różnych jeździć, ale na małych sporadycznie, bo kolana mi siadają jak zejdę. Lekarka powiedziała mi, że to bóle wzrostowe czy jakoś tak one się zowią, bo tak to z miłą chęcia i blisko na dodatek 😀
Witam ! Mogłabym prosić o jakieś opinie na temat kj Wolica ? Jadę w tym roku, niestety trochę "w ciemno", bo nie wiem zbyt dużo na temat tego miejsca.
Chciałabym wiedzieć, czy podobają Wam się treningi ? Jak instruktorzy, atmosfera ? Może jakieś ciekawostki ? Coś więcej od Was  😀

Może ktoś z Was jedzie w tym roku ? Ogólnie nie mam zwyczaju szukania przyjaciół na obóz xd tyle, że w tym roku jadę sama i miło by było mieć jakieś "wsparcie " 😁

Pozdrawiam  🏇
Wybiera się ktoś z was do Rancza Arka? (woj. lubelskie) 🙂

Rancho Arka? A nie stajnia Arka?
http://www.stajnia-arka.pl/
No to gdzie się Re-voltowicze i Voltopiry wybierają?
Annnalop - podobno drogo, jaka cena?
Ale mnie wstrząsnął mnie jakiś opisany obóz - płacenie za sprzątanie boksów.... Normalnie świat zwariował  🤬
[quote author=konirka link=topic=14237.msg1793461#msg1793461 date=1370287613]
Wybiera się ktoś z was do Rancza Arka? (woj. lubelskie) 🙂

Rancho Arka? A nie stajnia Arka?
http://www.stajnia-arka.pl/[/quote]

Nie, Ranczo Arka - http://ranczoarka.pl/ 😉
kinoki300 Annopol, czy Analop ?

Jeżeli chodzi o Annopol, to wszystko masz tutaj annopol.com
Nie mogę znaleźć strony drugiej stajni. Byłam na obozie w obu miejscach. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to na priv 🙂
A ja miałam zdać  relację z konsultacji/ wyjazdu do P. Skrzypczakiem. Jestem bardzo zadowolona, koń chodzi lepiej, skaczemy także lepiej. Byłyśmy tylko 5 dni, więc  w miarę rozwijania się tej współpracy , mam nadzieję że pójdziemy jeszcze dalej. Jestem bardzo na tak. Zdjęcia nie oddają tego co udało się nam osiągnąć, ale wrzucam jedno 🙂

skaczemy pyrtka , ale najazd pod górę, zjazd z górki. Za mało czasu żeby wszytsko potrenować, a pogoda nie sprzyjała ;/
Dziewczyny!
Tam jest Rancho Arka (dużo różnych zwierząt, staw, altanki) a na rancho stajnia Arka 🙂 Obie wersje są poprawne  😉

Myślałam o tym... Może się wybiorę 🙂
Olaa1002 - wiem, ale Ranczo Arka jest w woj. lubelskim, a ta Stajnia Arka, do której kinoki300 dała link, jest w woj. kujawsko-pomorskim 😉

Donia Aleksandra to super, gratulacje! 😀
Podobno była x lat temu też stajnia arka pod warszawskim Legionowem. Wie ktoś o jej istnieniu?
Olaa1002 ale ty poszukujesz obozu dla siebie czy dla jakiejś małej dziewczynki? Bo to jest zasadnicza różnica...chyba że ciebie z kimś pomyliłam, to jak tak to sorry 😉 Wybacz-mam dziś mało czasu i już mi się nie chce czytać wstecz.
Ja wolę sobie wykupić więcej jazd w moim Stangrecie (50 km od mojego domu) i spędzać tam całe dnie  🏇 , bo:
1. Gwarancja, że konie są zadbane,
2. Atmosfera lepsza niż w domu  👍
3. WYŁĄCZNIE fajne osoby (nawet te z prywatnymi)
4. Można pojeść domowe żarełko.
5. 12 - 13 koni, w boksach 3x3 m (kuce) 3x4 m (duże konie.
6. Ogólnie tam jest SUPER!  😍

kinoki300 ja jestem w typie, który lubi poznawać ludzi i miejsca, nawet te z daleka i jadę 400km od domu, dzień po zakończeniu roku szkolnego 😀
Dama, otóż to! Mi też nie przeszkadza jak muszę jechać gdzieś dalej, byleby miejsce do którego jadę było tego warte. Ale na szczęście moją ukochaną stajnię mam niecałe 30 km od domu 🙂  A skąd jesteś? Wybrałąś już sobie obóz? Czy jest on faktycznie 400 km od domu? 😉
konik1974 jestem z Warszawy, jadę do Pegaza w Dziemianach i na googlach wyszło, że ok.400 będzie 😜
kinoki300 ja jestem w typie, który lubi poznawać ludzi i miejsca, nawet te z daleka i jadę 400km od domu, dzień po zakończeniu roku szkolnego 😀

No, ja też, ale jednak wolę pojechać na obóz np. językowy.
Oddis aktualnie dla jedynastoletniej dziewczynki, która zaczyna swoją przygodę z jeździectwem. Ania jeździ już bez lonży, zaczyna galop.
slw95   żyj i pozwól trwać
09 czerwca 2013 19:02
konirka, Olaa1002, z całym szacunkiem dla właściciela i instruktorki tam pracującej, ale odradzam. Byłam kilkakrotnie na początku swojej przygody z jeździectwem i jeżeli interesuje Was poklepanie tyłka w 4,5-cio osobowym zastępie dwa razy dziennie to możecie jechać, jeśli macie ambicje na więcej to raczej nie jest miejsce dla Was. Ostatni mój obóz tam był co prawda w 2011 roku w wakacje, ale nie sądzę by dużo się zmieniło.
konirka, Olaa1002, z całym szacunkiem dla właściciela i instruktorki tam pracującej, ale odradzam. Byłam kilkakrotnie na początku swojej przygody z jeździectwem i jeżeli interesuje Was poklepanie tyłka w 4,5-cio osobowym zastępie dwa razy dziennie to możecie jechać, jeśli macie ambicje na więcej to raczej nie jest miejsce dla Was. Ostatni mój obóz tam był co prawda w 2011 roku w wakacje, ale nie sądzę by dużo się zmieniło.

slw95 o jakim obozie mówisz?
Olaa 1002, na stronie 22 w tym wątku opisałam 2 stajnie które uważam że są w 100 % godne polecenia. Przeczytaj sobie i jakbyś miała jakieś pytania to pisz np na priv.
slw95   żyj i pozwól trwać
10 czerwca 2013 15:16
kinoki300, dziewczyny mówiły o obozie w Ranczu Arka i mówię właśnie o tym obozie
kinoki300, dziewczyny mówiły o obozie w Ranczu Arka i mówię właśnie o tym obozie

Dla mnie sama nazwa "Ranczo" niezbyt dobrze się kojarzy.
Też zagorzałym miłośnikiem westu nie jestem.... raczej natural
Ciepło polecam STAJNIA "Pestka" w Mrzeżynie. Obóz jest naprawdę super ! Rodzinna atmosfera, dobre warunki, super konie i stajnia, dobre jedzenie.
Są 3 poziomy: początkujący,średniozaawansowany, zaawansowany. Okolicami są lasy,pola a także morze ! w Tereny zawsze na koniec jedziemy nad morze by (nie galopować) CWAŁOWAĆ 🙂
Ostatnio doszedł TOR CROSSOWY oraz ŁUCZNICTWO KONNE.
Zapraszam na stronę :

http://stajniapestka.pl/
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Stajnia-Pestka-Mrze%C5%BCyno/164435760255124?fref=ts[[a]]
slw95   żyj i pozwól trwać
11 czerwca 2013 08:59
kinoki300, właściciel tego miejsca jest fanem westu, ma cały osprzęt w tym stylu i jeśli jeździ to tylko w tym osprzęcie, ale na tym kończy się jego miłość do westu 🏇 Jazdy są prowadzone w normalnym, klasycznym sprzęcie.
Wybiera się ktoś na obóz do Robsonów ? http://ekwador-robson.pl/obozy.htm
A był ktoś w kj Amazonka Borków?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=522440501152572&set=a.521975417865747.1073741827.485623154834307&type=1&theater               i             https://www.facebook.com/KjAmazonkaBorkow



Ja byłam 3 razy, i w tym roku również jadę 🙂
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
15 czerwca 2013 14:25
Wybiera się ktoś do Stajni Pestka w Mrzeżynie w terminie 18.08.13 - 31.08.13. ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się