DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Ostatnimi czasy natchnęło mnie na padzik i wyszło takie coś.  🤣
wow  i love it. marzy mi się taki padzik czerwono- czarny już od dłuższego czasu na taki choruje Może ktoś wymianka? padzik za 2x nauszniczki? 😀
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
19 czerwca 2013 10:51
To i ja się pochwalę  😎  kolejna tabliczka, którą wczoraj zrobiłam a dziś będzie lakierowana i wysłana w świat  🏇
Winko  padzik pierwsza klasa  😍  osobiście zrobiłabym żółto zielony, albo coś w tym stylu ale Twoja kolorystyka też bardzo ładna  💘


podoba mi się imię "Dama Serca" (z tej tabliczki) 🙂
Winko, super pad 😀 tak się zbieram i zbieram, żeby samej coś uszyć i ciągle się kończy na planach... ale może po sesji się jednak zbiorę i coś spróbuję 😉 tylko czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy to ma jakiekolwiek znaczenie, jaką gramaturę/wielkość oczek ma siatka kaletnicza?

edit: poprawa pogrubienia
Dziewczyny założyłam bloga twórczego :P szyciowego i robótkowego.
Wprawdzie zamierzam raczej wrzucać rzeczy ludzkie niż jeździeckie, ale ciuchy końskie i jakiś sprzęt na pewno się przewinie.
Wrzuce instrukcje jak robiłam te żólte ochraniacze, ale muszę ja jakos porzadnie sklecic.
http://hanaindiana.blogspot.com/
Zorilla  Ja jestem za lekcją pikowania 🙂  Dla mnie pikowanie  to czarna magia, a w necie znalazłam tylko filmiki jak pikować specjalnymi maszynami, które mają już wbudowane programy ze wzorami do pikowania 🙂
To nie u mnie :P
Dla mnie to katorga, trzeba przetrwac. Rysujesz wzor i szyjesz. Zdechnac mozna z nudow :P
Winko, bardzo ładnie wyszedł 😀 z jakiego materiału robiłaś jeśli to nie sekret?
Mam pytanie do dziewczyn używających siatek kaletniczych. Czy ta tkanina jest choć trochę elastyczna? Poszukuję właśnie siateczki, ale koniecznie musi się dać naciągnąć.
Jeszcze jedno. Czy ta siatka składa się z kilu warstw? Nie wiem jak to ująć, ale chodzi mi o to czy dziurki są dziurkami na wylot czy jest tam kolejna warstwa materiału?
Bernardeta, to nie takie trudne 🙂
a tak wygląda na głowie:
harja  kantar śliczności  😀 (masz cudownego modela  😍 ). Ok, jutro lece kupić cekinki i biorę się za taki kantar  😉
hajra pięknie się kantarek prezentuje na siwku  😀
Cofam każde złe słowo, jakie powiedziałam o mojej maszynie - niewdzięcznym Łuczniku! 😀 mój staruszek przeszył sprzączkę od sztybletów! Czyli 2 warstwy grubej skóry licowej! 😀 i nie złamał przy tym żadnej igły - cud po prostu  😍 a przy zbyt grubym padzie już się fochuje i nie chce szyć 😉

harja - z czego robiłaś sam kantar? to jest taśma rypsowa? 🙂
okunka, kantar kupiłam i tak jak wcześniej pisałam - tylko go ozdobiłam nitami 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
21 czerwca 2013 12:42
Kolejne ozdobione 🙂
Zorilla ochraniacze przegenialne  ! jak bedziesz robić takie na zamówienie to ja się piszę 🙂
xxKooniexx na tym czarnym kantarku to są koraliki? świetnie to wygląda!
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
23 czerwca 2013 15:34
MaJoa, tak na tym czarnym kantarku są koraliki 😀
i pokazuję na modelu 🙂
xxKooniexx fajny motyw z koralikami, a jak z wytrzymałością?
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 czerwca 2013 21:19
Czarny model bosko wygląda na karym modelu 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
23 czerwca 2013 22:00
casines, póki co trudno mi cokolwiek powiedzieć jeśli chodzi o wytrzymałość bo konik jak na razie tylko raz miał go na sobie. Są solidnie przyszyte, mam nadzieję, że długo potrzyma.  😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 czerwca 2013 22:15
Myślę,że koraliku to raczej na zdjęcia...zobaczymy po testach wytrzymałości 🙂
a na nitkę przyszywałaś czy na żyłkę ?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
24 czerwca 2013 08:10
One są na żyłce, ale nitką przyszywałam.
Miałam gotowe zrobione wzorki (widoczne na zdjęciu), które były z żyłki robione.
Samą nicią przyszyłam. Zobaczymy jak długo potrzyma 😉
Same na pewno nie odpadną, bałabym się jeśli mój koń zaczął być się obcierać np. o drzewo :p
Może mi ktoś powiedzieć czy jakaś polska marka szyje czapraki na zamówienie? Oprócz Jarpola?
Karmelita, na przykład Caball forumowej ivett, albo Aguares 🙂
harja, super, dzięki 😉
Szyje też forumowa Krysiex213 ale ostatnio zawalona robotą i sesją

https://www.facebook.com/EquestrianDesign?fref=ts
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
25 czerwca 2013 12:29
naczółek pony.
co myślicie?
xxKooniexx dawaj fotki na modelu 😀 zapowiada się pięknie! Robisz na zamówienie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się