Stajnie na Śląsku

blad
Magda się wyprowadziła. Jak narazie jest w Krakowie. Wątpię żeby dojechała do Katowic, bo do Jaworzna jej się nie opłaca dojechać (20 km bliżej).
Sama ze sobą głównie 😉
hufeisen z tego co mi wiadomo to masz już nieaktualne wiadomości, ale tutaj więcej nie będę pisać 😉
desire   Druhu nieoceniony...
13 lipca 2013 16:16
wie ktoś coś o stajniach w okolicy Orzesza prócz (-o tych wiem)  Profitu i Królówki ? 😉
Kojarzy ktoś instruktorkę Dagmarę Rodek ? Polecacie?
ja z nią jeździłam jakiś czas. co dokładnie chciałabyś wiedzieć? odezwij się na pw może 😉
wie ktoś coś o stajniach w okolicy Orzesza prócz (-o tych wiem)  Profitu i Królówki ? 😉


Kawałek za Królówką powstała nowa, przydomowa stajnia.
Przepraszam, że piszę w tym wątku ale kompletnie nie mam już żadnego pomysłu. Potrzebuję pilnie kontaktu do kogoś w okolicy Łazów, kto ma na sprzedaż siano i słomę w belach lub kostce w jakiejś normalnej ludzkiej cenie.
http://www.stajniabierun.strefa.pl/index.html ja polecam tą stajnie nowiutkie boksy, kameralna ilość koni, piękne tereny 🙂
jesli jest ktos kto w okolicach myslowic ma na sprzedaz owies i siano tanio (przez caly rok) bardzo prosze na pw 🙂
pytanie do miejscowych:
mieszkając w Bielsko - Białej lub Żywcu gdzie najbliżej znajdę dobry pensjonat, z podłożem, padokami i trenerem ?
Najlepiej ośrodek, gdzie są też zawody?
Perlica przeprowadzasz się ? W tamtych okolicach Romico, Czanki. Tyle kojarzę, ale nie moje rejony, niech się wypowie ktoś z Beskidu 😉
equi.dream, Romico usłyszałam że zbankrutowało, ale nie wiem czy prawda.
Strona widać nie odświeżana dawno.
Czanki nie mają swojej strony , ale też blisko .
O Romico co chwilę różne wieści krążyły, ale jak jest teraz nie wiem. Czanki chyba funkcjonują i mają się nieźle 😉 Czemu w tamte strony, jak już ma Cię wywiewać to na Górny, będzie weselej  🏇
Ktoś może coś powiedzieć o pensjonacie:
- Bolix
-http://a-prim.herokuapp.com/

W Miedzyrzeczu jest jeszcze Solka gdzie sa wolne boksy. W Stajni na gorce kolejka do pensjonatu.
A o Bolixie dziwne rzeczy slyszalem wiec nie polecam.
W Czankach i Solce jest rekreacja.
Farifelia   Farys 21.05.2008
19 lipca 2013 06:22
Perlica, Do Bolixu lepiej niexh nawet Ci myśl do głowy nie przychodzi żeby iść 😉 Jeśli chcesz żeby po Twoim odjeździe ze stajni, koń miał wyciągnięte żarcie z boksu to spoko, możesz iść 😉
Ogólnie jednym słowem syf się tam zrobił jakich mało... Karmią tyle co nic, musisz przy karmieniu sobie być bo inaczej może im się "zapomnieć" dać mu jeść albo zabiorą mu żarcie tuż po Twoim odjechaniu...
No cóż... Znajomi co tam stali, bardzo szybko uciekali. Bolix a w zasadzie już Romico od dawna, jest na rozsypce od dawna.
A-Prim - kilka stron wcześniej dziewczyny bardzo chwaliły sobie tę stajnię i sama się nie dziwię 😉 Byłam, widziałam i oniemiałam 😉 Stajnia cudowna, zadbana, fantastyczna infrastruktura, o konie się tam bardzo dobrze dba. Koszt 1000zł miesięcznie ale jest naprawdę wart swojej ceny 🙂 Nie wiem jak teraz ale jewzcze niedawno Romico miało 1200zł a dobro koni było na najniższym poziomie :/ A-Prim z całego serca mogę polecić 🙂
Jeśli chodzi o inne stajnie, w Żywcu jest jeszcze Moszczanica, ale nie wiem jak obecnie tam jest z miejscami bo ostatnio mają tam bardzo dużo koni 😉
Od jakiś 3 lat stajnia wybiła się naprawdę fantastycznie. Jest świetna trenerka, profesjonalny parkur z piaskiem kwarcowym i chyba flizeliną ale pewności co do tego nie mam. Parkur wybudowany 2-3 lata temu 🙂
Konie warunki mają świetne 🙂 Codziennie wypuszczane na pastwiska, karmione 3 razy dziennie. Do dyspozycji również niewielka hala. Nie jest ona zbyt profesjonalna ale w zimowe czy deszczowe dni da się spokojnie pojeździć🙂
W tamtych okolicach jest jeszcze to Międzyrzecze ale tam niestety Ci nie powiem jak jest, bo nie moje rejony.
Jak już mowa o A-Prim to niedaleko, w Jawiszowicach jest stajnia nastawiona na western ale klasycznie też spokojnie da się jeździć 😉 Mają halę, parkur ale jak wygląda sytuacja wewnątrz, niestety też nie wiem.
Od Bielska w stronę Landeku jakby się jechało jest jeszcze Stajnia Lasowisko w Rudzicy. Warunki dla koni dobre, dbają o konie, boksy angielskie lub klasyczne. Brak hali, jakie podłoże na ujeżdżalni to niestety nie wiem.
Z mojej strony to tyle co mogę podpowiedzieć 😉 Więcej lepszych stajni za bardzo nie kojarzę.
Dzięki za info, trochę kiepsko w taki razie 🙁
Bo jeśli miałabym mieszkać w Żywcu to dobrze byłoby trzymać konie obok, ale takie opinie to niestety nie.
Chcę stajnię z dobrą opieką i halą, podłożem, trenerem. Najlepiej miejsce gdzie ludzie trenują skoki.
Poczytam jeszcze o tych o których mówisz.
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 lipca 2013 07:32
Perlica- koło Żywca to masz takie cudo :
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/15951?q=&kategoria=5&lokalizacja=12&widok=0&strona=
Nie moje tereny więc sie nie wypowiem, ale wyglada fajnie :-)
Livia   ...z innego świata
19 lipca 2013 07:51
Jeśli ktoś się wybierał do Gliwic na Adrenalinę, to niestety zawody zostały odwołane z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń zawodników...  https://www.facebook.com/events/417381065043336/?fref=ts
Perlica ja co prawda od ziemii sie nie odbijam, ale w A-prim znajdziesz wszystko czego szukasz 🙂 jest komplet przeszkod, w sezonie zimowym z tego co widzialam ekipa skaczacych skrzykuje sie na wspolny parkur treningowy w weekendy. Podloze bardzo zadbane, ogromna hala,  bardzo dobra opieka nad koniem. Nawet Panowie ktorzy rano sprzataja boksy sa rozczulajacy na tym punkcie - dowiesz sie jesli Twoj kon nie zje z apetytem sniadania 😀



W Jawiszowicach bywam, kiedys trzymalam tam konia. Przy tak nie wielkiej roznicy cenowej, a tak ogromnej w warunkach i  opiece nad koniem, nie zdecydowalabym sie wstawic tam konia.
hate me!, A-prim wygląda mi najlepiej i ma wszystko co potrzeba wg strony i zdjęć i bardoz by mi odpowiadało.
Pewnie musiałabym czekać na miejsce, bo mam 2 konie.
Na razie jest to plan, mam w przyszłym tygodniu rozmowę o pracę i zobaczymy.
Dziękuję wszystkim za odzew tu i na pw 🙂
wydaje mi się, że informowanie właściciela ile, co i czy z apetytem zjadł jego koń to jeden z podstawowych obowiązków stajennych. Takie podstawowe, że cena pensjonatu nie powinna grać roli.
A mi się wydaje, że było to podkreślenie tego, że stajenni interesują się czymś innym poza machaniem widłami i organizowaniem przerwy na faję-bo i tacy bywają. Nie był to przytyk w stronę oferty innych pensjonatów. Też się dowiadywałam o tym co robił mój koń na padoku albo o tym, że coś ospało wlecze się na padok i bynajmniej nie miałam tego nikomu za złe. Świadczy to tylko o opiece tak dobrej, że lepiej już nie można 😉
Wichurkowa   Never say never...
21 lipca 2013 22:09
Dokładnie o to Hate me! chodziło🙂 Sama mam tam konia,który jest codziennie miziany przez stajennego,bo "on jest taki spokojny i grzeczny" 😀
Dla mnie kwestia stajennych jest bardzo ważna,a o takich stajennych na prawdę ciężko. Panowie do każdego konia podchodzą ze spokojem,pogłaskają,pogadają🙂
Stajnie z czystym sumieniem mogę polecić🙂
Mam nadzieję, że to odpowiedni temat.

nie jest odpowiedni. odpowienie beda ogloszenia. udaj sie tam.
Niestety nieodpowiedni, zmykaj do ogłoszeń 😉
Chcialabym tylko doprecyzowac. Wiem, ze obowiazkiem osob ktore pracuja w pensjonacie jest informowanie wlasciciela o wszelkich niepokojacych objawach.

W A-prim ekipa sympatycznych Panow o ktorych pisalam zajmuje sie tylko ogarnieciem rano boksow, sianem, wyprowadzeniem na pastwisko i ew. Pracami dookola stajni. Tylko to jest ich obowiazkiem i wcale nie musza interesowac sie humorem zwierzaka.

Oczywiscie o wszystkim dowiemy sie rowniez od osob ktore zarzadzaja stajnia i sa na miejscu  cala dobe, ale osobiscie rozczula mnie widok starszego Pana ktory sie zapomni i dyskutuje z koniem, albo biegnie przez cala stajnie bo kon "jakis taki bez humoru." 

Mozliwe, ze jest to standard, ja natomiast obserwowalam przewaznie postawe - zrobic, pie***** widlam i wyjcs jak najszybciej.
Jak dla mnie tacy stajenni to skarb i warto o tym wspomnieć opisując pensjonat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się