Jakie pasze dajecie swoim koniom?

apropo pasz to posiedziałam i poszukałam ile jest w Szczecinie sklepów w których można kupować pasze i omijać koszty wysyłki i wbrew pozorom nie jest to tylko Atos i Galopada ! : D
otóż mamy tak:
http://zoologicznyszczecin.wordpress.com/category/produkty/dla-koni/

http://www.sklep.swiatkonia.pl/content/7-kontakt

http://rumaczek.abc24.pl/default.asp?kat=82431

jest jeszcze sklep Podkowa na prawobrzeżu w którym jest możliwość zamówienia pasz z Besterly, oni nie mają strony internetowej ale mam numer : 509 144 421, sklep mieści się przy Andrzejewskiego na Słonecznym koło sklepu z jakimiś częściami samochodowymi ; ) obsługę tego sklepu znam akurat osobiście i bardzo polecam bo jest rzetelnie i konkretnie 😀
Co myślicie o paszach Sukcesa? Ktoś podawał? W jakim przypadku? Jakie efekty?
Z tej półki cenowej, wolałabym o wiele Besterly. Mnie jakoś tak nie przekonują, dlatego nigdy nie dawałam. 
Nie tyle chodziło mi o cenę co o jakość paszy, bardzo chętnie poznam opinie osób które stosują 🙂
sukces ma nowoczesne wytwórnie, spełnia jakieś tam wymagania odgórne ( nie znam się na tych wszystkich certyfikatach itp), co prawda musli to bardziej granulat z dodatkiem płatków zbożowych, ale granulat moim zdaniem jest ok, może nie ma efektu wow, ale nie jest napakowany sztucznymi dodatkami, ktore biją od niektórych pasz... Uważam, że stosunek ceny do jakości (mówię o granulatach, musli nigdy nie podawałam) jest bardzo dobry. Mój koń chętnie je, kilka koni w stajni dawało ( mamy bliziutko dystrybutora) i wszyscy byli zadowoleni.
JSBach a który granulat stosowałaś? I co się działo, koń nabrał, uspokoił się, rozwinął mięśnie..?
Ja do pasz sukces mam jedno ale, i z tego powodu, mimo że mam bardzo łatwy dostęp 'na miejscu', to nie podaję - one wszystkie są wysoko energetyczne - podstawowa 13, to dużo, hodowlana i sportowa chyba po 14. Sądzę, że przy takiej energetyczności paszy koń się nie 'uspokoi'. Dla przybrania na wadze czy też odłożenia tłuszczyku stosowniejsze będą pasze z niższą energią i białkiem w okolicach 10-11mj/%

edit. piszę o musli - granulatów nie podaję
anetakajper   Dolata i spółka
16 sierpnia 2013 07:07
Ja również w tej półce cenowej polecam Besterly. Mój stał jakiś czas na Olympicu i byłam zadowolona. Wyglądał dobrze, nie biło na główkę (on z tych nadinterpretujących wykorzystywanie paszy) i przede wszystkich mięśniowo się poprawił. Sukces trochę komponowany na chop siup, dla mnie składy zupełnie przypadkowe.
apropo pasz to posiedziałam i poszukałam ile jest w Szczecinie sklepów w których można kupować pasze i omijać koszty wysyłki i wbrew pozorom nie jest to tylko Atos i Galopada ! : D


Pasze Pavo są chyba w każdym szczecińskim sklepie - zatem żadne odkrycie
Podobnie, jak wiele suplementów (w podanym przez Ciebie "Rumaczku" jest tylko 1 pasza...
Poza tym w Szczecinie jest jeszcze sklep nastawiony przede wszystkim na pasze : Kadryl. Ceny wielu pasz i suplementów są sporo niższe, niż w pozostałych polskich sklepach...

Z półki cenowej Sukces - Besterly zawsze będę polecać Eggersmanna ;-)
http://www.bewet.pl/product_info.php?cPath=8_220_442&products_id=12765&osCsid=e80861e0ab07c8d76044e8ad30e66750
Dla pazernych koni pasza nie do tknięcia :/



Wlasnie skarmiam worek ktory dostalam do wyprobowania i Ksiaze nie kreci nosem, wiec nie generalizowalabym. Nie ma szalu, ale je, o wyslodki byla stokroc wieksza bitwa. 😉 nie mniej jednak nie bedzie na tymmstal, wracamy do musli.
ja tam pierwsze słyszę żeby pasze Pavo były w prawie każdym sklepie  🙂 a to że w tym czy tamtym jest tylko jedna pasza to nie znaczy że nie można zamawiać innych tylko trzeba się dowiedzieć. Ja osobiście nie wiedziałam że mamy aż tyle sklepów w których można kupować paszę i omijać tym samym koszty wysyłki i mogę się założyć że nie tylko ja  🙄

a gdzie mieście się ten Kadryl ? masz do nich jakiś kontakt albo ich ofertę ?
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
16 sierpnia 2013 08:42
Ja również polecam Eggersmanna, jakoś mam sympatię do pasz tej firmy, zawsze byłam zadowolona i moje konie również 🙂 Raz zmieniłam Eggersmanna na Besterly i mój kłusak miał popuchnięte nogi, wróciliśmy do Eggersmanna i żadnych problemów, więc innej paszy nie podaję i nie będę podawała. Paszę zamawiam zawsze w Galopadzie, natomiast sianokiszonkę zamawiam zawsze w Kadrylu i jestem bardzo zadowolona i z Galopady i Kadryla, nigdzie indziej nie zamawiam. Atos dla mnie odpada, raz się "przejechałam" i więcej nic tam nie zamówię.

Moje konie dostają również paszę od pana Łopuszyńskiego i jak do tej pory byłam zadowlona, ale ostatnio mam mieszane odczucia co do jakości tej paszy  🙄
hate me! a czy możesz mi powiedzieć coś więcej o tej paszy z Equipasz co to ją właśnie skarmiłaś ? Mam na myśli czy jest jakaś zmiana w wyglądzie i zachowaniu konia ? Bo składem bardzo podobna do Besterly Basic więc zastanawiam się czy jej nie kupić wg na ten susz z aronii  😉
margaryna kon je ja od tygodnia i to tylko jako dodatek do  obiadu (poza tym dostaje wyslodki, olej, pokrzywe i nagietek suszony). Mysle ze miarka granulatu niewiele zmieni, w tej chwili moge powiedziec ze nie puchniemy. Kon z tych, ktore nie rusza uchem jak mu bomba pod nogami wybuchnie, jemu na glowe nic nie bije  😀
hate me! miarka granulatu to może być nawet ponad kilogram paszy. Ja zawsze sądziłam, że przy takiej wadze to można już odczuć czy zaobserwować efekty podawania. Niektóre pasze podaje się już od 2,5 kg na przykład, więc podając połowę tej dawki + owies jak uzupełnienie treściwych to powinna być widoczna np poprawa jakości włosa (jak pasza bogata w olej) czy dodatkowa energia jeżeli podaje się paszę kondycyjną. Takie jest moje rozumowanie, może jestem w błędzie
junona to na pewno zależy od skoncentrowania paszy, a w przypadku hate me po tygodniu nie wiele może powiedzieć o jakości włosa. Są pasze mocno skoncentrowane, jak np Main Ring Gold, od których koń lata nad ziemią (zdecydowanie dla koni potrzebującym kopa do rogoty-innym nie polecam) albo u nas Dodson Build up-koń po 2 dniach zakorbił na amen, trzech osób trzeba było, żeby powstrzymać roller coaster jaki nastąpił na lonżowniku. Ja teraz daje Show Improver Saracena i Dengie Fiber Easy-tu po około 2 tygodniach widziałam pierwsze efekty-koń świeży do ostatniej minuty jazdy,bez odpałów, błyszczy się jak nienormalny i puchnie w oczach.
Dziewczyny, kon je bardzo duzo bo po pierwsze jest bardzo wysoki, po drugie ciezko mu utrzymac mase, po trzecie jest mega spokojny wiec mozemy sobie na to pozwolic bez strat w ludziach 🙂

Pracujac 6 dni w tyg. Jadl (wiem ze powinno byc w kg, wybaczcie, miarka marstall o ile sie nie myle):
- 2 miarki owies gnieciony + 2 miarki wyslodki
- 2 miarki owies gnieciony + 1 miarka musli (byl havens, pozniej hippolyt - super, sama mialam ochote zjesc, teraz ten granulat) + olej
- 2 miarki owies gnieciony + 2 miarki wyslodki + witaminy

2 razy w tyg. Mesz siemie i otreby plus to co mi pod reke wpadnie.

Przy takiej bombie nie jestem w stanie po 7 dniach ocenic dzialania. Przypominam ze kon z tych ktorych nic nie "korbi", moge oceniac po nabieraniu masy, kondycji wlosa.


equi mowisz ze main ring gold daje kopa? A jak ze zjadaniem? Chetnie wyprobuje jak wrocimy do roboty, bo przydaloby sie troche wiecej ognia  😀iabeł:
no tak po tygodniu może jeszcze faktycznie nie być efektów ale co do tego że dostaje mało więc nie będzie efektów zbyt szybko to się nie zgodzę gdyż moja kobyła dostaje tylko 0,5 miarki (takiej standardowej do owsa) tego granulatu z Besterly i pięknie się świeci, poprawił się włos i zdecydowanie nabiera w mięśnie ; )
Dlatego piszę, że po tygodniu można zobaczyć czy koń ma do roboty zapału więcej niż zwykle albo ma go aż w nadmiarze. Przy koniu, który po taczce owsa dalej nie pokusiłby się o intensywniejszy odbiór bodźców nic w tak krótkim czasie nie zobaczymy 😉
hate nie marudzi Ci przy takiej ilości wysłodków ? 😉
margaryna o to się właśnie rozchodzi-ale przecież nie zaczęła się świecić po tygodniu ? Mój też nie dostaje pełnoporcjowo, dwie miarki zwykle i efekty są zdecydowanie widoczne. W ogóle przyjrzałam się kiedyś koniom na padoku, kilkanaście osobników i zdecydowanie "paszowe" różniły się od "paszowych". Większość dostawała ilości 1-2 miarki i to wystarczyło, żeby wyglądały znacznie korzystniej niż te, które stały na samym owsie.
equi juz nie marudzi 😉 na poczatku nie chcial mi sie przekonac, teraz nie ma zastrzezen, wcina bez odkladania na pozniej.

On na wiosne wygladal bardzo kiepsko,nie pracowal, wiec dostal wyslodki, musli, witaminy, siana do oporu, olej, wiecej owsa. Teraz wyglada super, nie jestem w stanie powiedziec co mu najbardziej pomoglo 🙂

Co do jednej miarki i efektow - mialam kiedys kobyle ktora na jednej miarce havensa cooling mixa dodatku spuchla jak szalona, zalezy jak kon nam pasze wykorzystuje.
moja też dostaje wysłodki i to już bardzo długo ale szczerze mówiąc akurat u niej nie zauważam ich 'tyjących' właściwości więc ma je jako urozmaicenie, lepiej tyje po otrębach ale też w sumie tak sobie, jakaś dziwna ta moja kobyła  🙄
margaryna Kadryl jest na Gronowej tel. 505101576
u mnie też wysłodki powodują tylko wielki brzuch. Przynajmniej jak jadł, to nie wyglądał jak powinien, a jak na rzecz wysłodków pojawiły się inne dodatki, to bańdzior znika, a koń zaczyna wyglądać bardzo dobrze.
Też karmiłam wysłodkami jakoś z pół roku w ilości 1kg lub nieco więcej (mam na myśli masę przed namoczeniem) i moje zwierzątko też za bardzo nie przybierało na nich. Dawałam niemelasowane.
U mnie nawet brzuch się nie pojawił..
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
16 sierpnia 2013 12:13
Czy jest na rynku sieczka z podobnym składem do sieczki Dodson Safe&Sound ale w niższej cenie?
Dengie ma rewelacyjne sieczki, może znajdziesz coś dla siebie. Ale takiej z dodatkiem MSM nie widziałam.
czarna_kalina dzięki za adres ! u mnie po wysłodkach też nawet brzucha nie ma  🤣
Mój koń jeden po wysłodkach kolkował i je odstawiłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się