Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ja tam pierwsze słyszę żeby pasze Pavo były w prawie każdym sklepie  🙂 a to że w tym czy tamtym jest tylko jedna pasza to nie znaczy że nie można zamawiać innych tylko trzeba się dowiedzieć. Ja osobiście nie wiedziałam że mamy aż tyle sklepów w których można kupować paszę i omijać tym samym koszty wysyłki i mogę się założyć że nie tylko ja  🙄

a gdzie mieście się ten Kadryl ? masz do nich jakiś kontakt albo ich ofertę ?


margaryna akurat Kadryla znam od kilku - kilkunastu lat... inne typowo jeździeckie szczecińskie sklepy również. Nieistniejące już sklepy też handlowały paszami. Sklep Stajnia: Eggersmanem i Marstallem, Hubertus Sukcesem... W Cavallo od lat jest Pavo... dlaczego nie znasz tych sklepów - nie mam pojęcia... większość moich znajomych je zna. Ponadto wiele sklepów "piesko - kotkowych" ma możliwość zamówienia pasz dla koni, ponieważ producenci pasz dla koni niejednokrotnie produkują też karmy dla małych zwierząt, lub są z takimi producentami jakoś powiązani (np. Pavo i Eukanuba). Różnego rodzaju pasze rozprowadza też jeden z naszych podkuwaczy... Można też pojechać do Niemiec (blisko mamy) i tam coś kupić - taniej... Generalnie w Szczecinie od lat nie ma problemów z dostępnością pasz dla koni.

ale to temat do wątku o zachodniopomorskich re-voltowiczach raczej, lub o sklepach jeździeckich...
przepraszam zatem za off...
Ja jestem zachwycona Saracenem. Czterolatka trzymam na Improverze, starszego w intensywnym treningu na Enduro100, do tego sieczki Dengie i jest tak  😜

equi dream zgadzam się co do koni "paszowych". Mam teraz pod opieką pięciolatka, który wcześniej mało co chodził, jadł owies, od czasu do czasu mesz i tyle. Od miesiąca wdrażamy go z właścicielką do pracy, dostaje Saracen musli ziołowe Cooling, teraz będziemy mu wprowadzać Improver i PO MIESIĄCU koń wygląda lepiej (a jakby nie było jest to najbardziej podstawowe musli). Za pół roku będzie ciasteczko do schrupania  😍
_Gaga tego Kadryla serio nie znałam, ja to zawsze z internetu wszystko zamawiam więc sklepów niż Galopada, Podkowa i Cavallo (no i kiedyś stajnia) to nie znam i nie wiedziałam też że jest możliwość zamawiania w zwykłych zoologicznych pasz dla koni  😉
Cavallo to najstarszy sklep jeździecki w Szczecinie... i od lat ma stronę... szczerze mówiąc jestem w szoku, że można go nie znać... przynajmniej mieszkając w Szczecinie... 😲
Przepraszam jeśli zabrzmi złośliwie i niemiło, ale "skąd Ty się urwałaś"?  😲
przecież napisałam że nie znam innych sklepów niż Galopada, Podkowa, Cavallo i kiedyś Stajnia  🙂
ok, tylko zabrakło w Twoim poście słowa "innych" ... stąd moja interpretacja, że tych najstarszych sklepów nie znasz...

A Kadryl nie specjalnie się promuje niestety 🙁
_Gaga bo tam miało być 'więcej' a nie 'więc' i stąd to nieporozumienie  🤣
ladydill skarmiłam jeden worek czegoś innego niż show improver i wracam do niego w te pędy 😉 Lepszej paszy typu build up nie ma moim zdaniem, a świeci sie dodatkowo jak nienormalny  🏇
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 sierpnia 2013 22:16
Czy ktoś karmi konie Pavo Care4Life?
equi.dream czy na opakowaniu Show Improvera jest zawarta jakaś informacja odnośnie zawartej w nim soi? Czy jest ona genetycznie modyfikowana czy nie?
czarna_kalina polecam Ci stronę producenta http://www.saracenhorsefeeds.com/ więcej informacji niż na stronach PL ( na polskich zauważyłam też błędy), a i z kontaktem nie powinnaś mieć problemu, będą bardziej zorientowani 🙂
Pięknie dziękuję  :kwiatek:
Zerknę jutro na wklejkę ze składem 😉
czy ktoś może daje/dawał tą paszę http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=1248&sName=pasza-carino-uniwersalna-25-kg ? Widzę że jest ze śrutą sojową poekstrakcyjną więc powinna fajnie tuczyć ; ) czy ktoś ma z nią doświadczenie ?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
18 sierpnia 2013 22:49
Wytypowałam sobie kilka pasz, ktoś nimi skarmiał swoje konie? Haxley obecnie powoli wraca do pracy, nie dostaje owsa i nie wychodzi na padok=nie ma dostępu do trawy. Siano nie jest dobrej jakości dlatego zastanawiam się nad podaniem mu paszy o niskiej zawartości białka, żeby zjadł coś "pożywnego".
Podoba mi się Pavo Care4Life klik (praktycznie same ziółka), Pavo Nature's Best klik , Baileys niestety z melasą ale po atrakcyjnej cenie klik , melasowany Eggersmann klik i Pegasus Mix o składzie nieznanym (ktoś ma worek?) klik Liczę na rady 🙂.
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2013 07:20
ChingisChan, Nature's Best jest bardzo dobrą paszą bezowsową, po której nie dymi czacha, nawet u koni z rodzaju 'tych do przodu'.
Eggersmana jadł Henio, ale tylko miesiąc, więc się nie wypowiem bo to krótko. Ale po wyglądzie, w worku bardziej podoba mi się Pavo, jest mniej pylaste i wygląda bardziej smakowicie 😉 Ale oba ogony obie pasze bardzo chętnie.

Ruda77, dzięki za opinię. Skarmimy się póki co Spillersem, potem na próbę zobaczymy Beileysa :-)
Wytypowałam sobie kilka pasz, ktoś nimi skarmiał swoje konie? Haxley obecnie powoli wraca do pracy, nie dostaje owsa i nie wychodzi na padok=nie ma dostępu do trawy. Siano nie jest dobrej jakości dlatego zastanawiam się nad podaniem mu paszy o niskiej zawartości białka, żeby zjadł coś "pożywnego".
Podoba mi się Pavo Care4Life klik (praktycznie same ziółka), Pavo Nature's Best klik , Baileys niestety z melasą ale po atrakcyjnej cenie klik , melasowany Eggersmann klik i Pegasus Mix o składzie nieznanym (ktoś ma worek?) klik Liczę na rady 🙂.


Pavo NAture's Best albo Baileys, jak siano złej jakości dorzuć jeszcze sieczkę i będzie full wypas 🙂
Serdecznie polecam na "odtuczenie" konia produkty St Hippolyt'a
lucernę i muesli Hippovet Poland Krauter Musli.

Koń dostawał niecałą miarkę muesli i garść lucerny - w jakieś 2-3 miechy z konia-szczypiora zrobił się potwór do odchudzenia(przy regularnym ruchu)
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2013 10:36
ChingisChan, Dawałam Pegasusa prawie rok, z krótkimi przerwami, byłam bardzo zadowolona. Koń wyglądał dobrze.

Od tygodnia futruję konia Eggersmannem, dokładnie Energie Pellets, daję miarkę paszy plus miarkę owsa dwa razy dziennie. I koń mi się obudził, chociaż nie tak jak bym chciała - spieprza z padoku, całą jazdę bał się stojaka od przeszkody, w terenie każdy krzak był przerażający. Tak... mój koń jest dziwny... 🙂
Mam pytanie do osób karmiących Eponą - musli są z tych suchych czy mokrych? Zastanawiam się nad zakupem dla mojego konia ale nie wyem czy osioł będzie jadł, ostatnio zrobił się z niego francuski piesek i prawie nic mu nie pasuje :/

Havens be, Hippolyt be, Saracen be, Pavo be...pomysły mi się kończą :/
MonioRek Raczej suche - ja mam Irish Herbal... 😉
Tak sie zastanawiam. Z powodów finansowych musze ograniczyc/ zrezygnowac w podawania paszy. Obecnie daje ok 1,5-2 miarki dziennie, mysle ze nie jest to wystarczająca ilosc i nie bedzie widac efektów a jedynie jest to przyjemna odmiana dla konia. Moze zastapic pasze np lucerną? Bedzie miał dodatkowe włókno a i efekt konydcjonujący tez jakis lucerna ma. Bo przy tak małej ilosci paszy- chyba nie ma sensu jej dawac?
Tak sie zastanawiam. Z powodów finansowych musze ograniczyc/ zrezygnowac w podawania paszy. Obecnie daje ok 1,5-2 miarki dziennie, mysle ze nie jest to wystarczająca ilosc i nie bedzie widac efektów a jedynie jest to przyjemna odmiana dla konia. Moze zastapic pasze np lucerną? Bedzie miał dodatkowe włókno a i efekt konydcjonujący tez jakis lucerna ma. Bo przy tak małej ilosci paszy- chyba nie ma sensu jej dawac?


Zależy jaką paszę dajesz.
Mój młody dostaje paszę kondycyjną Saracena PÓŁ MIARKI na karmienie -efekty są (wychodzi ok 1700-1800g/dzien), natomiast koń w treningu paszę Enduro 100 i dostaje jej miarkę na karmienie, czyli niecałe 3kg/dzień. Są to dawki wystarczające do owsa.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 sierpnia 2013 10:07
Mam pytanie do osób karmiących Eponą - musli są z tych suchych czy mokrych?


hmm...ja kupuję z tych bardziej mokrych np. Winter Spezial
Evson możesz podawać nawet pół miarki dziennie a efekt i tak będzie : D

a ja ponawiam pytanie : czy ktoś miał styczność z tą paszą http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=1248&sName=pasza-carino-uniwersalna-25-kg ?
Evson, zależy, jaka pasza. Są pasze typu koncentrat, które podaje się w ilościach ok. pół miarki DZIENNIE, np. http://www.opti-shop.pl/pl/c/KONCENTRATY/43
Nie zgodzę się z margaryna- pół miarki paszy przeznaczonej do pełnoporcjowego skarmiania na dzień to bez sensu, chyba, że chcemy dawać tylko "na smaka". Ale ilości jakie podajesz- 1,5- 2 miarki na dzień, zależy wprawdzie jaka to pasza, ale powinny dawać jednak rezultaty.
Dzieki za odpowiedzi. Balancerów nigdy nie dawałam, witaminy i pierwiastki uzupełniam suplementami.  Zasatanawia mnie czy balancer tez moze miec efekt kondycyjny ( ten co wkleiłas chyba taki jest). Tylko nie wiem czy w naszym przypadku nie bedzie lepszym pomysłem- wysłodki + lucerna (do tego zmniejszony owies). To zawsze dodatkowe włókno a teraz dostaje sam owies i musli, do tego duze ilosci bo tylko na takich zaczyna przybierac. Z energią na placu wydaje sie ok ale po tym jak mnie przewiozł wczoraj w terenie to ewidentnie szczypie w zadek ten owies.
Evson quanta w wątku pisała o balancerze standardowym z baileysa (nie ten sportowy) że daje dużego kopa. Moim zdaniem spokojności konia sprzyjają pasze nisko energetyczne, na których koń ładnie tyje ale nie dostaje mu się ta pasza do głowy.

Mój koń też jest dość pobudliwy (ojciec xx, matka wlkp uszl. trek) i ja paszą o energii 10 mj karmię już od długiego czasu. Dr nauk wet. i jednocześnie trener i olimpijczyk (starszej daty, ale uważam że wiedzę teoretyczną i 'empiryczną' posiada) powiedział że dla mojego konia owies + pasza niskoenergatyczna to bardzo dobre wyjście, pochwalił kondycję w jakiej koń jest i powiedział że nadal tak karmić.
ja ostatnio konsultowałam się z Panią która jest w trakcie robienia doktoratu z żywienia koni i powiedziałam mi że jeżeli mój koń ma odjazd i nie mogę dać mu za dużo owsa (aktualnie je 2miarki dziennie i to jest jej maks) a chcę żeby była okrągła i umięśniona to żebym dała paszę niskoenergetyczną za to wysokobiałkową po której nie będzie odpału za to będzie efekt budowania się, z niższej póki cenowej poleciła mi Eggerssmanna Kombi Pellets i chwaliła również Hartoga (te pasze to pod kątem ilości białka)  😉
Bio Life był  mi polecany na poprawę masy jak najbardziej. Moje młode pobudliwe dziewczę jedzie na tym: http://www.opti-shop.pl/pl/p/RE-LEVE/223, owsa zero, trochę wysłodek, sieczka, ale nie z samej lucerny, bo mi puchła, tylko "lżejsza". Jeszcze Marlibo Horsegran może warto rozważyć- dawałam też kiedyś zamiast owsa, i ze względów ekonomicznych wciąż mi chodzi po głowie, tylko mam teraz kłopot z dostępnością trochę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się