DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Sio   nowe wcielenie marchewki
07 października 2013 10:30
Mam wyzwanie: jak zrobić coś TAKIEGO!!!! http://www.geektoys.pl/maska-dla-konia/
to już podchodzi pod sadyzm  🤣
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 października 2013 10:43
Ale wyobrażasz sobie miny ludzi, których mijasz w terenie??  😜
tu więcej ujęć http://www.incrediblethings.com/style-and-gear/a-dark-horse-irl-scary-mask-for-your-horse/
też zobaczyłam i "must have!!!"
teraz się zastanawiam z czego zrobić :P  jakieś pomysły?
taki wzór czy inny? hymm...

a...dzwoneczki testowałam  - naciągniete nascie sztuk na tasiemke. na dużym. pierwsze dzwonienie mina  🤔wirek:, drugie z cukierkiem - już olał (bo to pierwszy dziwny dzwięk? 😉 )
potem jak dzwoniłam próbował je złapać i zjeść  😎. jak z siodła tłukłam (w ręku trzymając) nimi z zaskoczenia, mocno z róznych stron, w lesie była lekka irytacja - 🤔wirek:  pańcia znów jakieś bzdury zamiast wsłuchiwac się w kojący szum drzew... mnie też w zasadzie wkurzało pobrzekiwanie... w siodle wole cisze jednak.
wolniejszy dzień w stajni i do szorów poprzyczepiam 🙂😉)
Dziewczyny, możecie mi doradzić czym wypełnić podkładki pod owijki? 🙂
Zima się zbliża, a wraz z nią popołudniowa nuda. Najwyższy czas zabrać się znowu za robótki ręczne.
Wydziergałam dla znajomej taką derkę polarową z kapturem:


Miała to być niespodzianka i rozmiar brałam z innego modela, ale widzę, że w miarę dobra wyszła.
Dodam tylko, że derkę z kapturem widziałam raz w życiu i specjalnie się jej nie przyglądałam.
Po walce z lamówką w końcu jest 🙂 pad blue, 7cm owaty, siateczka, turkusowy sznurek


Naczółek również prawie skończony 😉
okunka, wygląda fajnie! a możesz dawać zdjęcia padów także w całości? 🙂
Wygląda mega niewyraźnie jak tak z daleka, bo niestety mam do dyspozycji tylko aparat w telefonie, i to słabym telefonie  🤣 ale postaram się zrobić na jakimś stojaku może
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 października 2013 11:17
Mam pytanie: jaką długość powinien mieć naczółek na konika polskiego?
ok 40 po prostej (zalezy jaki łeb ja tak z 40-41 licze - większe cob)
agull   Dążąc do celu
09 października 2013 11:56
Dziewczyny, możecie mi doradzić czym wypełnić podkładki pod owijki? 🙂


0,5 cm gąbka 🙂
dzięki za odpowiedź, właśnie nad gąbką myślałam 🙂
Ja bym dala grubsza, co najmniej 1cm, bo po przepikowaniu troche straca z grubosci
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 października 2013 18:48
horse_art dziękuję 😀
Świeżutka treningóweczka
Zorilla - Wygląda świetnie ! 🙂
dziewczyny, która szyje czapraczki na zamówienie ?
jak coś zapraszam na PW  😉
mam pytanko, robi ktoś derki padokowe ?  😉   
Mam pytanie do dziewczyn szyjących czapraczki.
Jakiej grubości kupujecie watolinę ?
I jak dajecie do środka to pojedyncza warstwa wystarczy czy 2 trzeba ?

Stwierdziłam, że jak mi się będzie wieczorami nudzić to sobie sama coś uszyję może
🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
10 października 2013 18:09
No i zrobiłam mój pierwszy naczółek 🙂  Pleciony na pasku parcianym i ma parciane uszy. Zobaczymy jak się sprawdzi na koniach.
Zmiana-bo zapomniałam załadować zdjęcia 🙂
a uszy nei za wąskie? (albo szeroki tak mi się wydaje 😉 ) i... co to za kropeczki? fajnie wygladają 🙂😉)
A więc poszłam na spacer i znalazłam ładny materiał i tapicera u którego kupiłam watolinę  😁
To powstało jak na razie, jutro jadę po maszynę do szycia, wycinam materiał na spód i szyję 😀
Przepraszam za jakość, ale telefonem robiłam.

W między czasie czekam na materiały na naczółek które już się wysyłają. Jak dojdą to się pochwalę 😀
deborah   koń by się uśmiał...
10 października 2013 19:36
wabankowa, tylko nie pikuj gęsto tej kratki bo będzie nieladnie
Sio   nowe wcielenie marchewki
10 października 2013 19:52
horse_art uszy wypróbowane na ogłowiu-w sam raz (one zaczynają się w połowie tych różyczek), a kropeczki to koraliki. No i podszyłam całość parciakiem, żeby się lepiej trzymało.
Kolory są mega intensywne, ale tutaj wyglądają blado, no ale jest:
atramentowa czerń, purpurowa lamówka, sznurek srebrny i fioletowy

wierzch: alkantara
środek: 7cm owata
spód: siatka bawełniana

jeden mój taki prościutki, teraz szykuje się na karmel vs z zielonym sznurkiem 🙂
na taki zwykly czaprak cob wszechstronny ile alacantry potrzebuje kupic?
jak sie uprzesz to 80cm starczy ale ja bym brała 1mb zeby lamówkę wyciąć ze skosa choć lekko
Mam wyzwanie: jak zrobić coś TAKIEGO!!!! http://www.geektoys.pl/maska-dla-konia/


prosz. producent tego ... tej... no z tego z linka...

http://www.fury-fantasy.com/Fury-Fantasy-Mystik.htm
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się