Stajnie na Śląsku

Elfik   Piękny rudy sens życia:)
08 lutego 2014 18:49
Fryga na Gościniec Siewierski podobno jest przetarg we wtorek i słyszałam plotki od jednej z pensjonariuszek, że zainteresowana jest jakaś firma developerska i dlatego się zaczynają rozglądac za czymś nowym bo nie wiadomo co dalej będzie
Cześć wszystkim!
Chciałabym spytać o dwie stajnie - Montana w Mikołowie oraz KKJ Muchowiec.
Pierwsza jest bardziej kameralna, od osoby która tam jeździ/ła usłyszałam pozytywną opinię, ale nic poza tym nie wiem.
Za to Muchowiec - sami wiecie, opinie są podzielone, ale niestety większość negatywnych. Sama zresztą zrezygnowałam z jazd w KKJ. Jednak zauważyłam, że mają własną stronę (!), z której dowiedziałam się, że są nowe instruktorki oraz hala po remoncie (a może i coś więcej?).
Czy ktoś z Was odwiedzał te stajnie w ostatnich miesiącach? Prosiłabym o jak najświeższe informacje, najlepiej na PW 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
08 lutego 2014 19:25
Nie orientujecie się może kiedy pojawi sie kalendarz zawodów? bo ja nie mogę na stronie znaleść może ktos ma jakieś informacje? 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
08 lutego 2014 20:46
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
08 lutego 2014 21:24
oo super ja sprawdzałam kilka dni temu i nie było a potem jakoś zapomniałam🙂
Witam,czy ktos wie o jakichś zawodach towarzyskich w ujeżdzeniu/skokach w lutym/marcu?
desire   Druhu nieoceniony...
09 lutego 2014 12:21
hektorkowa, w Zbrosławicach podczas zawodów regionalnych będą dwa konkursy towarzyskie.
http://szj.info.pl/images/zawody/2014/propozycje_zbroslawice_2014_02_15_16.pdf
Farifelia   Farys 21.05.2008
09 lutego 2014 14:40
A orientuje się ktoś może, czy gdzieś w okolicach Pszczyny będą organizowane w tym roku amatorskie zawody ujeżdżeniowe? 🙂
Desire, własnie o Zbrosach wiem, szukam czegoś jeszcze 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
09 lutego 2014 15:57
Hektorowa z tego co się orientuje to w stajni w Truskolasach (koło częstochowy) w tamtym sezonie odbywały się zawody amatorskie może w tym roku też będą
To już mega daleko ode mnie 🙂 szukam zawodów na początek sezonu żeby objeździc mojego konia, potem jak będzie dobrze i kupie licencje dla niego i siebie to bedzie łatwiej 🙂 może w trakcie sezonu zapytam, pewnie będzie sporo amatorek lub chocby stajennych 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
09 lutego 2014 18:39
no tak troche z różnych stron śląska jesteśmy nie zwróciłam uwagi 🙂

a tak na marginesie może komuś sie przyda, albo już o tym wiecie,że jest mozliwość jazdy z p. Justyną Krówką i Katarzyną Waligórską u nas na śląsku bo ich baza wypadowa jest w Tworogu🙂może w końcu będzie można fajnie ujeżdzeniowo pojezdzić bo ja jakos nie mogłam dopasować sobie trenera a na śląsku jest od nie dawna także też pewnie moge niektórych osób nieznac 🙂
A gdzie z p.Waligórską można pojeździc? Bo ja jedynie o konsultacjach w Toporzysku wiedziałam. Zresztą polecam tą panią bardzo bo potrafi naprawdę dobrze wytłumaczyc i to nie tylko jeźdzcowi 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
10 lutego 2014 21:47
Z p. Kasią można pojeździć w małopolsce bo ostatnio się z nią kontaktowałam natomiast na ślaśku jest pani Justyna Krówka. Obecnie obie założyły wspólną ekipe i razem pracują🙂 no z p. Kasią to jeżdziłam dość długi czas (w sumie to jeszcze jak dzieciakiem byłam i wiele od niej wyniosłam). Natomiast siedziba teamu tych Pań jest w Tworogu na śląsku są to okolice Bytomia Tarnowskich Gór. No ja mam nadzieje że wspołpraca z nimi będzie bardzo fajna zwłaszcza ze znam osoby co w małopolsce z nimi współpracują i są mega zadowolone z techniki prowadzenia treningów i jazdy koni
Hej dziewczyny 😉 nie dawno pisałam czy może wiecie o jakiś wolnych boksach, moze ktoś cos może polecić do 500zł (najlepiej) z dobrymi warunkami - wiem że przy tej cenie ciężko ale moze akurat 😉  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
10 lutego 2014 22:46
azazu93, są, ale raczej nie w Twojej okolicy.  🤔
Farifelia   Farys 21.05.2008
10 lutego 2014 22:47
azazu93, u nas nadal miejsce się znajdzie 😉 550zł za boks 😀
desire właśnie u nas ciężko niestety
Farifelia do Was chętnie ale tak daleko dojeżdzać to by mnie zjadło niestety

edit. teraz zauważyłam literówkę
desire   Druhu nieoceniony...
10 lutego 2014 23:03
azazu93, a okolice brennej/górek wielkich itp. ?  Może w tym kierunku?  Dobrze też popytać znajomych, ja przez łut szczęścia znalazłam stajnie  fullwypas za 500zł, w ogóle się nie reklamuje, a ludzi ogrom. 
desire będę musiała tam gdzieś pojeździć 🙂 ale moze ktoś z rv też sie odezwie  😀
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
11 lutego 2014 11:41
jakby ktoś był zainteresowany współpracą z p. Justyną Krówką i p. Kasią Waligórksą to jak będą do nas do Rzeniszowa przyjeżdzać to zawsze możecie do nas z koniem przyjechać a formie konsultacji, bo teraz na zimowy okres mamy hale idealną do tego. albo może by ktoś chciał do siebie do stajni żeby przyjeżdzały z naszych okolic częstochowy tarnowskich gór (te okolice) to wtedy dojazd by się mogł rozkładać na wszystkie osoby z okolic 🙂 taki luźny pomysł mi przyszedł do głowy 🙂
Szukam trenera .Najlepiej okolice Sosnowca -Katowic , który prowadzi indywidualne jazdy na własnym koniu.
desire   Druhu nieoceniony...
12 lutego 2014 15:42
espérer, trener (trener! nie IRR czy też 'instruktor' zza stodoły) raczej nie pozwoli sobie na to żeby ktoś wsiadał na jego konie..  😉
a dlaczego nie?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 lutego 2014 15:50
No właśnie, niby dlaczego nie? Zawodnik czynny może faktycznie mieć opory przed oddaniem w trening konia z którym przygotowuje się do zawodów, ale jest masa trenerów w tym również na śląsku którzy udostępniają swoje konie do treningów którzy sami oczywiście prowadzą.
Espérer poszło PW.
desire   Druhu nieoceniony...
12 lutego 2014 15:54
Jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem dobrego trenera, który od tak będzie dawał swoje konie komuś do jazdy.  W szczególności jeśli czyjeś umiejętności nie są na jego poziomie (nie mówie tu o poziomie umiejętności espérer,  bo ich nie znam).  Również kwestia zaufania tutaj ma ogromne znaczenie.   Z  tym, że ja z reguły znam/kojarze trenerów którzy są również czynnymi zawodnikami i mają 1-2 b.dobrze jeżdżące osoby, które zajmują się ich końmi pod ich okiem..
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 lutego 2014 16:50
Jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem dobrego trenera, który od tak będzie dawał swoje konie komuś do jazdy. 

Co nie znaczy że tak się nie dzieje i nie chodzi tu o to żeby trener który jest również zawodnikiem musiał udostępniać swojego podstawowego konia do jazdy. Są miejsca gdzie trener ma dużo koni do dyspozycji, niekoniecznie swoich własnych, ale koni handlowych, dzierżawionych lub w innej sytuacji i może takiego konia udostępnić. W Lewadzie można jeździc na ich koniach, a trenerzy na miejscu. W Dereszu można było jeździć na koniach tamtejszych... jest wiele takich miejsc. Kwestia dogadania...
Są trenerzy którzy mają swoje konie bardziej w typie profesora , nigdy by mi nie przyszło na myśl żeby wsiadać na czołowego konia zawodnika ...Kiedy ktoś chce podnosić swoje umiejętności ale sam nie posiada konia na którym mógłby sie dalej rozwijać  to chyba najbardziej rozsądnym wyjściem jest jazda właśnie na takim dobrze wyszkolonym koniu ? Wiem że jest parę opcji po prostu dodatkowej opłaty za wynajem konia - tak jak na wielu konsultacjach .
Może też nie dość jasno sie wyraziłam , nie zależy mi na ,papierku , a umiejętnościach tej osoby.
espérer, wiem że w Zbrosławicach jest Alicja (nie znam nazwiska) która bardzo dobrze prowadzi jazdy na koniach profesorach. Wiem że jej uczniowie osiągają świetne wyniki na zawodach. Jeśli chcesz mogę sie dowiedzieć więcej.
Jeśli chodzi o stajnie w okolicy Brennej to sama poszukuje boksu ,,na wczoraj''. I choć mogłabym poświęcić trochę więcej niż 500zł to niestety nie ma wolnych miejsc. Gdyby coś ktoś wiedział to proszę dajcie znać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się