DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Libeerte - zastanawiałam się nad tym czy sobie nie zostawić, ale mam do użytku fuksję w wersji VS i DL i starczy tych różów 😉 mam kilka fajnych koncepcji kolorystycznych dla kobyłki w zanadrzu  😎
zapomniałam pochwalić się torbą na boks mojego potwora, którą uszyłam na koniec stycznia 🙂








miałam plany tyyyle w niej trzymać :P na razie leżą tam ochraniacz i maść rozgrzewająca  🙄
milkiwaj, piękna! W środku dość nie praktyczna (Tzn kolor), ale jest boska 💘 !
Nirv dzięki

wiesz co, szyłam z tego co miałam pod ręką 😉 to jest gruba bawełna, śliska
z wierzchu torba ukurzona jest, wiadomo stajnia, ale po przejechaniu ortalionu jest ok, a środek się nie brudzi na razie  👀
Witajcie !
Szukam osoby z doświadczeniem, która wykonuje czaprak i a la brillanty Eskadrona. Najlepiej aby osoba ta posiadała zdjęcia wykonanych przez siebie prac.
Hej , chciałam uszyć czaprak ale po przeczytaniu  wątki sama już nie wiem co mam myśleć. Wiem ,że o tym było już tyle razy ale po przeczytaniu wątku mam wątpliwości odnośnie, materiałów do wypełnienia oraz spodu. Gąbka jest za gruba na moją maszynę, próbowałam z 2 cm różową i za dobrze to się nie skończyło. Może za mało sprężysta gąbka?? 🤔
Jeśli chodzi o owate to gdzieś tu czytałam,że to nie wchłania potu wiec jest bez sensu takie wypełnienie - tak mi się wydaje, a polar na spód ? czy nie za ciepły na lato ? 🤔 jak to w końcu jest z tym spodem i wypełnieniem ?? 👀
milkiwaj super torba! Też chcę taką!  😍
mimi868 ja mam czapraki w domu bez wypełnienia i są ok🙂 zakładam je pod siodło najlepiej w lecie i nie widze róznicy między grubym a tym , a to są kupne czapraki 🙂
też zamierzam taki zrobić , a w stajno gdzie pracuje jest jeden czaprak bez wypełnienia strona od konia jest frotte (ręcznik) a od siodła beżowy materiał coś ala bawełna , czaprak też kupny  , zapomniałam jaka firma, wchłania pot w jakimś stopniu i zdaje egzamin,
okunka  a wiesz co jest usztywnieniem :P co to miałam pod ręką, kawałki paneli  🙄 , akurat dwa podobnej długość znalazłam w domu

naprawdę była robiona po mnie rano strzelił pomysł :P
dużo radości mi sprawiło jej szycie 😉
Żartujesz?! 😀 mam tryliard paneli w garażu, biorę się wtedy za produkcję jak tylko uporam się z zamówieniami! Bo akurat szukałam czegoś na boks do szczotek, jeszcze w gre wchodziła taka klapa wisząca z kieszkami ale torba praktyczniejsza 🙂 hehe, z tymi panelami to mnie zagięłaś 🤣
ale jest jeden wszyty na górze pod uszami i jeden robi za dno 😉 ciężkie trochę :P
mimi868 ja mam czapraki w domu bez wypełnienia i są ok🙂 zakładam je pod siodło najlepiej w lecie i nie widze róznicy między grubym a tym , a to są kupne czapraki 🙂
też zamierzam taki zrobić , a w stajno gdzie pracuje jest jeden czaprak bez wypełnienia strona od konia jest frotte (ręcznik) a od siodła beżowy materiał coś ala bawełna , czaprak też kupny  , zapomniałam jaka firma, wchłania pot w jakimś stopniu i zdaje egzamin,

oo s tym frotte to mi dobry pomysł podsunęłaś!!  :kwiatek: :kwiatek:  dziękuje bardzo !!
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
05 marca 2014 19:38
Witajcie !
Szukam osoby z doświadczeniem, która wykonuje czaprak i a la brillanty Eskadrona. Najlepiej aby osoba ta posiadała zdjęcia wykonanych przez siebie prac.


Napisz do forumowej krysiex213, ona szyła czapraki na wzór Eskadrona. Na facebooku nazywa się Equestrian Design, jest tam sporo zdjęć.
mimi nie ma za co 🙂  taki czaprak mamy na stajni 🙂 ja zamierzam też porobić ze starych ręczników🙂
Londstreet pisalam do niej na facebooku i forum ale niestety nie dostalam odpowiedzi dlatego szukam kogos innego 😉
Hej, mam pytanie, wiecie moze gdzie mozna kupić takie futro naturalne z
którego mozna zrobic podkładke pod siodlo? I szukam tez firmy ktora produkuje neopren we wzory (na kalosze) bo nie mogę nigdzie znaleść🙁
mimi nie ma za co 🙂  taki czaprak mamy na stajni 🙂 ja zamierzam też porobić ze starych ręczników🙂

dokładnie tylko muszę sporych poszukać, śmiesznie by wyglądały gdyby miały każdą połówkę inną, a i second hadach tego pełno...
mimi najlepiej , a jakie czasem ładne zasłony welurowe się trafiają
Mój drugi naczółek
Time, z czego naczółek? fajne wygląda 🙂

a.... jakiś czas temu robiłam nachrapnik (tzn przerabiałam) zdjęcia nie wyszły, ale coś tam widać. srebrne kryształki w wyciętym na nie specjalnie rowku, czekoladowa skóra (też farbowałam) potem jeszcze futerko naturalne w kolorze złotym (tzn wygląda jak złote runo....) dołożyłam. może kiedyś zdjęcia na koniu?:P
horse_art śliczny ten nachrapnik! Ale jakie naczółki taki i nachrapnik wyszedł 🙂 podoba mi się robienie ze zwykłych rzeczy czegoś niepowtarzalnego. A jak jeszcze się umie robić takie rzeczy samemu to super 🙂
Robiłam z cienkiego paska, więc nic nie musiałam obcinać,wycinać i się bawić, więc wyszło o wiele estetyczniej niż poprzedni.
Meksykan piękny, mój aż się prosi o ozdobienie, poprzedni miałam z cekinami robiony fabrycznie, tylko boję się, że schrzanię robotę...
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2032327#msg2032327 date=1394135214]
Time, z czego naczółek? fajne wygląda 🙂

a.... jakiś czas temu robiłam nachrapnik (tzn przerabiałam) zdjęcia nie wyszły, ale coś tam widać. srebrne kryształki w wyciętym na nie specjalnie rowku, czekoladowa skóra (też farbowałam) potem jeszcze futerko naturalne w kolorze złotym (tzn wygląda jak złote runo....) dołożyłam. może kiedyś zdjęcia na koniu?:P
[/quote]
Będą zdjęcia na koniu, będą 🙂
Dawno się nie odzywałam, wrzucam zdjęcia derki, o której wspominałam w ostatnim swoim poście🙂 Teraz będzie pora na polarowe🙂
fajna_jula, to ty? 😀 udalo się dopasowac? bo sa ruchome te paski i nie miałąm pojecia jak je wyregulować - jak by na twojego konia pasowało. a mój nawet nie da sobie na chwile meksykana założyć ;/ wiec tak "na szybko - przykładając" mierzyłam ....
asicaa239, bardzo fajnie wyglada! padokowa? z klapą pod brzuchem (proste a nie na skos pasy)?
horse_art Tak padokowa, nie robiłam pasów na skos ponieważ miejsca mało bo to dla kucyka 🙂
jogusek15 Neoprenu we wzory nigdzie nie znajdziesz🙂 A jeśli ci się już może uda, to cena cię zwali z krzesła, bo to drogi materiał 😉
asicaa239, jak zwykle cudnie <3
Moje pierwsze (znaczy trzecie, ale pierwsze 2 były bez uszkuff i wgl żadnych udziwnień) nauszniki. 😀 Na razie na modelu niedostosowanym do potrzeb, a w niedzielę zrobię fotki na koniu. Pod warunkiem, że koleżanka nie zapomni (dostała na urodziny 😀)
ZetkaEmka, teraz ty jesteś na 1 miejscu w rankingu zdjęć diy 😀 pobiłaś Zelke i Teddiego
ZetkaEmka Modelka pierwsza klasa 😀 Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma 😀
:😀😀😀 wlasnie tworze stojak na nauszniki :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się