Siodło skokowe

kolezanka ma i lekko sie zakochalam  😍
ale jak usłyszałam ile takie cudo nowe kosztuje,to sie zmartwiłam 🙁
bede polowac a noz sie uda :P  🏇
No mnie przeraża tylko fakt że nie widziałam tego siodła dobrze leżącego na koniu. Wszyscy biorą używki i nie patrzą jak to leży. A nie wiem o co chodzi z tymi siodłami ale tyle poduszki to dla mnie zagadka. Zawsze pracują i lewitują gdzieś nad plecami konia.
Kluczowe jest tu chyba właśnie to, że ludzie kupują te siodła uzywane niebardzo patrząc na to czy pasuja na ich konie.
te starsze siodła poznać po szerokości kanału pomiędzy panelami. Kiedyś robili na 2/3 palce, teraz robią na 3/4 palce. To zauważyłam testując poszczególne siodła, szczególnie francuzy 🙂 Devoucoux za granicą wcale nie jest podobno super extra siodłem, jest uważane jako najgorsze z tych najlepszych. Przynajmniej ja się takich "plotek" dowiedziałam 🙂
Bacik90, a które  jest  uważane  za top?
Z tego co mi wiadomo i firmy które zakodowałam to mayer, antares i cwd,luc childeric  i jeszcze jest kilka innych mało znanych ale nie zakodowałam dobrze nazw  :kwiatek:
HELP! Wiecie może jakie siodła skokowe znajdę na wykłębionego konia? Niekoniecznie z najwyższej półki, najchętniej nowe, ale nie chciałabym wydać więcej jak 2,5-3 tys., więc wątpię, czy coś się znajdzie🙁
Kieffer, pessoa
A jakieś konkretne modele? Bo nie orientuję się w siodłach tych firm 🙂
Czy ktoś ma jakies doświadczenie z siodłami firmy siodlarz-Pleszew ?
Najchętniej zapytałabym kogoś o modele lux lub olimpijskie.
Jakies opinie? Może być na priv, może być tu.

Edit: to dość pilne, proszę :kwiatek:
Czy ktoś sprowadzał siodło z USA ? Jakie jest cło ?
Clo to zwykle maly pikus w porownaniu z vatem 23%🙂
Szukam siodła dla niskiej (160cm), krótko nożnej osoby. Aktualnie mam Prestige Paris D, baaardzo stary, ale mega wygodny, tylko brązowy, chcę zmienić na czarne i zniszczony, zmęczony już życiem... Potrzebuję czegoś bardziej "reprezentacyjnego". Chciałabym się zmieścić w 4tyś, kupić raczej używane.. Tylko jakiego szukać? 😵
Mógłby ktoś zerknąć czy mój stary prestige jest rozmiarowo dobry? Nie umiem sama tego ocenić. Powinnam mieć krótkszą, dłuższą tybinkę?  👀  :kwiatek:


hej, czy ktos jezdzil lub mial stycznosc z kentaurem tritonem (model 2014)?

jakie opinie?



Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 stycznia 2015 11:20
Też choruję na to siodło 😉 Znajoma miała do testów i ogólnie siodełko bardzo na plus. Bardzo dobrze zrobione , wygodne, fajnie usadza i trzyma w skoku 😉
na jakie chorujesz?
pierdola, Mozii pisze o tritonie 😉 Mnie też się to siodło podoba i chyba wezmę go na test, jeśli będzie taka możliwość 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 stycznia 2015 15:04
Zuzu no z dopasowaniem to katastrofa. Co to za czasy kiedy o siodło za 10000 zł trzeba się prosić żeby dobrze dopasowali...
Ja teraz kocham wielką miłością cwd 2gs, antares z tej samej półki  😍 niestety mój antares nie pasował mi na konia i musiałam puścić w świat  🤔 
Cwd jest tak uszyte zupełnie inaczej niż wszystkie siodła, chodzi mi o kształt paneli - są bardzo szerokie, i niskie, mocno trzymają się grzbietu, przestrzeń pomiędzy panelami jest również najszersza ze wszystkich siodeł z którymi miałam kontakt. Minusem jest waga - to dosyć ciężkie siodło w porównaniu do antaresa czy też prestige. 

Mam dwa equpie EK EVO i ek 26, Evo ma bardzo szerokie i płaskie panele i szeroki kanał.
lusia722 ja equipe przerabiałam i nie chcę 🙂 o wiele gorszej jakości na dłuższą metę niestety.
kortina meredith wypada mała, mój antares też mały..
nie wiem czy dobry temat, ale potrzebuje popręg, puśliska i strzemiona, krótko mówiąc cały osprzęt do siodła.
Chciałam zapytać czy korzysta ktoś z produktów z dechatlonu z fouganzy. Konkretnie:
popręg: http://www.decathlon.pl/poprg-anatomic-czarny-115-145-id_5987847.html
strzemiona: http://www.decathlon.pl/strzemiona-profile-id_5117222.html
puśliska: http://www.decathlon.pl/puliska-schooling-czarne-id_4438223.html
Moi drodzy ładnie proszę o pomoc w poszukiwaniu siodła, bo niestety moja z mojego hdr wyrosła 🙁
Szukam czegoś do skoków, z średnimi/małymi klockami, a za razem trzymającego, dla wyższej długonogiej dziewczyny. A przede wszystkim dobrego dla młodej kobyłki, z dość równym grzbietem i średnio zarysowanym  kłębem.
Mam mętlik w głowie, z jednej strony myślę o jakieś porządnej firmie ( teoretycznie wiąże się to jakością-np. czytając dużo o prestige'ach mam totalnie mieszane uczucia co do ich jakości), widziałam też w fajnej cenie ratomkę robioną na wzór prestiga, ale o niej znowu czytała, że okropna dla pleców konia. Zgłupiałam już zupełnie.
Będę niezmiernie wdzięczna za każdy pomysł :kwiatek:
poduszka a jaki budżet chcesz przeznaczyć na siodło? 🙂 Tanie i dobre siodła są marki kentaur , polecam bardzo 🙂
lub z używanych na takich koniach dobrze francuzy leżą , ale ciężko o używane w dobrych pieniążkach 🙂
Prestige jak dla mnie bardzo wygodny, ale te modele z najwyższej półki i skóry cielęcej są mniej trwałe niż np. elastic 🙂 
najchętniej 2, do max 2,5 tys i używane, nie podejmę się wyjeżdżenia siodła :p
Właśnie miałam na niej francuskiej firmy siodło - hdr (henri de rivel) i dopóki młoda się nie rozrosła, naprawdę fajnie leżało 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 marca 2015 20:44
Ja na co dzień używam Kentaur Hermeso (na niego się przesiadłam z Prestiga) i bardzo sobie chwalę, tylko bardzo ich mało na rynku wtórnym. Muszę jednak pochwalić siodło Grand Prix firmy Daw Mag. Pożyczyłam je na zawody w niedzielę i ot tak pojechałam w nim konkurs 120. Bardzo dobrze mi się w nim jechało. Siodło stabilizuje dosiad, ale nie blokuje i nie przeszkadza. Nawet łydka mi tak nie uciekała jak w innych siodłach a do tego konie nie narzekały, że coś innego leży im na grzbietach.
Ja osobiście z daw magiem mam bardzo złe doświadczenia, typu niesymetryczne krzywe panele w trzech siodłach skokowych...  Nie było to mocno, ale jednak wyłapałyśmy to gołym okiem..  🙄  ale gdyby nie ten fakt, to siodło bardzo fajnej jakości i mięciutkie. Chociaż osobiście nigdy nikomu nie polecę tej firmy.
Dzięki bardzo dziewczyny  :kwiatek:
Osobiście z daw-magami miałam dużo do czynienia. I nie miałam złych doświadczeń, chociaż po tym co o nich czytałam..chyba jednak nie skuszę się na zakup. Swoją drogą widzę naprawdę różnicę między tymi nowymi modelami, a starymi. Odnoszę wrażenie, że jednak ten stary jest dużo lepszy. Chociaż mówię tutaj z perspektywy tylko i wyłącznie jeźdźca, bo niestety kiedy miałam z nimi do czynienia, nie zwracałam zbytnio uwagi na takie rzeczy jak panele czy wypełnienie.
Chociaż trzeba przyznać, że na pierwszy rzut niesprawnego oka leżą dobrze na koniach.
U mnie w stajni są obecnie 4 siodła dawmagowskie - hubert, który aktualnie jest nieużywany, mój leopard i grand prix, które baaardzo sobie chwalę pod każdym względem (jakości wykonania i użytkowania, pasowności na konie i wygody jazdy i skoków), a od jakiegoś 1,5 miesiąca moja podopieczna ma nowego grand prix, swoją drogą kupionego przez rv 🙂 i jest równiutkie, porządnie wykonane i mimo, że nowe, to naprawdę wygodne 😉
Z całego serca polecam Daw-Mag 🙂
Tym bardziej, że huberta mam już dobre z 10 lat i nadal wygląda jak nowy, mojego gp mam też już z 8 lat i w zasadzie ma w jednym miejscu maleńkie przetarcie, leoparda mam ok. 3 lata i też jest super 😀
Jeździł ktoś w siodle Stubben, CTD St. Martin prosze o opinię
Potrzebuje opinii na temat siodeł Pessoa Gen-X PRO, PESSOA Legacy Excel , PESSOA Legacy Event  :kwiatek:. Jak sprawdza się system wymiennych łęków w tych siodłach ? Jak się trzyma skóra w nowych modelach ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się