Końska Rewia Mody cz. IX (2015)

budyń - ale ten piasek pustyni nie jest zielonkawy, tylko zielony do bólu 😉
Klami - mi się zawsze i bezwzględnie wszystkie brązy podobają i gdyby było mnie stać, to każdy brąz byłby mój  🤔wirek:
wątek zamknięty
keirashara, haha. Tez tak mam. Obecnie biję się z myślami czy przypadkiem nie przegięłam i nasz "look" na zawodach nie jest wręcz nudny i nijaki, bo wszystko mamy brązowe ze złotymi dodatkami. Heh
wątek zamknięty
Reeeety te wszystkie jarpole przepiękne, a ja totalnie spłukana. 😵 Także Wy kupujcie, a ja będę wzdychać i Wam zazdrościć! 😎

Obecnie biję się z myślami czy przypadkiem nie przegięłam i nasz "look" na zawodach nie jest wręcz nudny i nijaki, bo wszystko mamy brązowe ze złotymi dodatkami. Heh


Brąz ze złotymi dodatkami jest elegancki i zawsze wygląda dobrze! 😍
wątek zamknięty
srokate, niby tak, ale mam wrażenie, że wszystko takie zupełnie jednolite jest nudne zwyczajnie. Brązowo-złote mam wszystko, tylko ostrogi sie wyłamuja i sa srebrne, no i kółka od wędzidła. 😉
wątek zamknięty
Klami - nie no, ja mam kilka "szałowych" kolorów, bo i takie lubie, lubie takie "inne", nie klasyczne kolory i odcienie, ale stonowane, nic oczodajnego, jakiś kremowy, jakiś banan, jakiś fiolet, ostatni widzi mi się na fajną, ciekawą zieleń (jakaś limonka, ale nie żarówa, albi irish ES), jakiś miodowy (kiedyś znajoma mi tak kluska odstrzeliła i był szał!), nawet cegła, taka jak ES terra.  Brąz ze złotem wygląda mega elegancko! Cieżko by się było wybić czymś oczoje*nym, bo i takich na zawodach jest spoko, ja tam wole zgrabną, estetyczną i stonowaną całość 😀 Ja znowu na zawody tylko klasyczna biel, może z fajną kontrastową lamówką, czy fajnym haftem, ale biel.
wątek zamknięty
keirashara, mnie sie podoba bieł z błękitem, ale to sa rzeczy może nie jednorazowe, ale kilkurazowe. PRzynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika. Miałam właśnie biały z błekitem czaprak na zawody, założyłam ze dwa razy, bo potem to już nie doprał sie na tyle by wyglądał odpowiednio.
wątek zamknięty
keirashara ja na zawody mam cottona banana i ES sezam/heban bodajże? Także stonowane kolory. Ostatnio byłam na zawodach i ok dziewczynka max 13lat, ale kurde no neonpink. Do tego dl pod skokówką. 😀iabeł: Kurde no mi to jakoś nie leży, może się zestarzałam i dla mnie po prostu jakoś ..... hmmm no wstydziłabym się. 🤣
Klami właśnie z tego powodu większość rezygnuje z bieli ... Szkoda mi 100 zł, na szmatę którą  założę 3-4 razy. Banan też jasny, ale na razie żyje. 🤣
wątek zamknięty
Klami - ja swoje białe dopieram zawsze, nawet znajomej pofarbowany od brązowego siodła biały doprałam tak, że mnie wyściskała  😉 Najpierw ręcznie, szur, szur szczoteczką i takim płynem BHP, jak nieco namoknie, potem do pralki. Musi być tylko prawie od razu prany, po tygodniu już cieżko doprać, choć kremowego niciaka i po miesiącu doszorowałam, pomęczyłam się, ale dałam rade. Ja mam zboczenie na punkcie prania  🤣 No i materiał musi być z miare si, żeby po szurnięciu szczotką się nie zaciągał, brillanty np. tak mają  :/
srokate - mi sie neonpink i neonowy zółto/zielony na codzień nie podobają - jedna laska na stajni ma i bleeeeeeeeeeee, nie wiem jak w tym zawody można jechać, a taka stara to nie jestem 😉 No nie leżą mi takie oczoje.y i już, jeszcze przeżyje, że komuś się na treningu podoba, ale na zawody to nie. Ogólnie róż na zawody to taka... wiocha? Może fajne dla małej dziewczynki, ale do mnie nie trafia kompletnie.
wątek zamknięty
srokate, mnie się własnie biel z dodatkiem podoba, ale niepraktyczne to kompletnie.

keirashara, szalona, nie chciałoby mi się ręcznie szorować czapraka. Oj nie.... Heh
wątek zamknięty
Klami - jak robisz wieczorem lub nawet dzień/dwa po zawodach to wystarczy mechanicznie ruszyć brud dwoma ruchami i sam schowi, byle by zedrzeć taką "powłoke" górną brudu, zaschnietą, no i ruszyć plamy od popregu/oficerek/siodła. I w pralce, 35 stopni i pięknie się dopiera. Cuda dziłą też ten żel, co podlinkowałam, super się w nim końskie rzeczy dopierają.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 kwietnia 2015 13:32
Ja przygotowuję szefową psychicznie na lekki tuning, ale muszę przemyśleć koncepcję. Ciężko znaleźć kolor pasujący do wszystkich koni na raz 😁.
Gdzie mogę znaleźć czapraki w chłodnych odcieniach brązu?

keirashara Biały czaprak kojarzę z ujeżdżeniem, u nas z ważnymi startami i lubię w komplecie z czerwonym frakiem, byle nie z białymi nausznikami 🙇 😵
Ale na zwykłe zawody niepraktyczny.




wątek zamknięty
keirashara, i tak podziwiam, to nie dla mnie absolutnie.
wątek zamknięty
lusia722 - brąz, granat pasują zawsze i do wszystkiego. Brąz fajnie działa z błękitem (i też na wszystkich maściach dobrze wygląda), z pomarańczą, zielenią... tak samo granat można lamówkowo spersonalizować. Szary też na większości jest ok. I czarny też, a z fajną lamówką może być i elegancki i nie stypowy 🙂
Dużo odcieni ma na pewno cabal i jarpol i najwięcej opcji, żeby się pobawić sznurkami i lamówkami to właśnie tam 🙂
wątek zamknięty
Klami ja w życiu żadnej szmatki ręcznie nie prałam, także keirashara ogromny 👍 !
lusia Ty w wyższych, bardziej ważnych konkursach startujesz, więc tam biel nosić wypada. Ja się bawię w towarzyskie LL, może w tym sezonie L, więc biel odpuściłam. Noszę się w jasnych szmatkach, więc w miarę elegancko. No i w końcu kupiłam szary frak, żeby pasował mi do leja w bryczesach. 😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 kwietnia 2015 13:56
keirashara Może robię dla każdego inny kolor, tylko wzór, pikowanie i model ten sam. No nie wiem. U mnie konie "każdy z innej parafii" i weź się na coś zdecyduj.
Właśnie chyba ku Caballowi będziemy się skłaniały. Musimy mieć firmę do współpracy, bo po zamknięciu EH nie ma kto naszych śmierdzieli przyodziać.
srokate ja w życiu nie wystartowałam nawet w towarzyskich, ja tylko siodłam 😁
Czy uszy w nausznikach Caball są elastyczne?
wątek zamknięty
dzielę się z Wami moim okunkowym cudem:
wątek zamknięty
srokate ja w życiu nie wystartowałam nawet w towarzyskich, ja tylko siodłam 😁

Nie, nie ... wcale! 😁

martinaa super!
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 kwietnia 2015 14:55
srokate poważnie, na zdjęciach jest moja zawodniczka
wątek zamknięty
Gdyby ktoś miał podobne "problemy" z kolorami do moich.
Dostałam takie zdjęcie poglądowe brązów:

wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
20 kwietnia 2015 15:11
tuch, to znów jestem za mlecznym brązem 😉
wątek zamknięty
srokate poważnie, na zdjęciach jest moja zawodniczka


Rety, cały czas myślałam, że to Ty. 😎 Wybaczmy mi, ja zawsze muszę zaliczyć wtopę, jak nie pomylę klaczy z wałachem, to ludzi mylę ... nawet znajomych. 😁
wątek zamknięty
sacramentia   this strange kind of love...
20 kwietnia 2015 18:53
keirashara granat na skarego będzie piękny, szczególnie z jakąś jasną lamówką  😀
tuch albo mleczny brąz, albo cynamon, ale brąz może trochę zginąć na Twoim kopytnym :/
martinaa świetny ten pad!  💘
anai ciemny fiolet szał!  😍

Ja też zachorowałam na Jarpolowy granat, i morski też woła "mamo"... 😵
wątek zamknięty
laski a jak z jakością tych Jarpoli nowych? miałam już zamawiać szmaragda z nowego Eskadrona ale teraz to mam mega, mega dylemat bo zachorowałam na c. fiolet i granat  😜
wątek zamknięty
tuch albo mleczny brąz, albo cynamon, ale brąz może trochę zginąć na Twoim kopytnym :/


Chodzi tylko o brązową lamówkę. Czaprak ma być morski 🙂
wątek zamknięty
Dżastin, ciężko powiedzieć, mój kobalt po 2 godzinnych parkurach otwartych jak nowy. Ale dłużej jeszcze chyba nikt nie sprawdzał 😉

Acha, i nauszniki te nowe, z koroną mają uszy elastyczne 😀
wątek zamknięty
sacramentia   this strange kind of love...
20 kwietnia 2015 19:39
tuch wiem wiem, ale niemniej jednak warto żeby lamówkę było widać  😀 a cynamon z tym morskim będzie pięknie wyglądał 😉
wątek zamknięty
Bardzo ładne są te czapraki z koroną, reszta trochę nie do końca moja stylistyka. Nie lubię dużych, romboidalnych pikowań, a te z naszywanymi herbami to dla mnie zdecydowanie za dużo dobrego, chociaż może w skokach to by pasowało całkiem fajnie. Połączenia kolorów za to w kilku wypadkach są świetne 🙂

Za to derkę polarową z Jarpolu mam już ze cztery lata 😀 Kupowałam dwie identyczne, jedną zeżarł Zombie, druga jest cały czas w super formie i nawet biały kołnierzyk wciąż jest biały 🙂

wątek zamknięty
Wrzucam fotki, które wysłałam, żeby trafiły do nowej galerii.

1. Hand made od Okunki
2. York Alibi
3. York Alibi
4. Mustang
5. Horse Guard
6. Hand made od Okunki
7. Fouganza
8. Fouganza
9. Kantar no name











Kurde, z jednej strony jeżdżę na tyle mało, że większość z nich przez dłuższy czas leży i się kurzy, niektórymi nie jestem zachwycona ale jednak jakoś czuję się z nimi związana 🤣 no i wiem, że jakbym chciała sprzedać te "mniej ulubione" to nie dostałabym sensownych pieniędzy, np na coś nowego.
Nie zrobiłam fotek czapraka rajdowego, szaro oliwkowego zmęczonego życiem i jasno szarego, który uważam za jedyny bardziej elegancki chociaż jest za duży pod to siodło...  🙄
wątek zamknięty
quanta fakt, też mam jarpolową derkę, dostałam ją w gratisie do konia i jest nie do zdarcia 🙂

Wrzucam świeżo obfoconą Anke, tylko co to w końcu jest? kreta blue?

wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
21 kwietnia 2015 13:02
Też mam derkę z Jarpola już dobre kilka lat i ciągle jak nowa 😍

Dżastin, a masz inne zdjęcia? Materiał jest w dotyku papierowy czy taki brzoskwiniowy?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.