DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

bardzo
Ja robiłam Gąbką kuchenną 🙂
Ja robiłam z kolei farbą Saphir. Sama farba nie śmierdzi jakoś szczególnie (i mega szybko wysycha), tylko środek do odtłuszczenia przed malowaniem (mocno daje rozpuszczalnikiem/pastą do podłogi :P). Malowałam trochę gąbką, trochę bawełnianą szmatką (kolistymi ruchami) - z gąbki zrezygnowałam, bo jednak mocno chłonęła farbę (a miałam też takie gąbeczki z "kompletu do malowania", o gęstszej strukturze, trochę jak te do fluidu).
Swoją szosą muszę porobić foty i zrobić porównanie "przed i po", bo siodło wygląda teraz sto razy lepiej. Jakby mu tak jeszcze dopchać poduszki kolanowe (żeby się rozprostowały "zmarszczki" i załamania na skórze), to w ogóle szał, zdecydowanie nie byłoby widać, ile ma lat. 😉 Ale dopychać już nie będę, bo chcę sprzedać, więc nie będę do niego teraz dokładać. Aczkolwiek miło by było je zobaczyć takie jeszcze bardziej odpicowane. 🙂
Ja też farbowałem siodło farbą saphir efekt na początku jest super a siodło stało się śliskie  🙁
Ja nie miałam takich odczuć.
marysia550, ja się chwilowo wstrzymałam ale temat powrócił, muszę się w końcu na coś zdecydować.

sumire, mogłabyś podlinkować farbę, którą robiłaś? Widzę, że jest sporo różnych  :kwiatek:
Apropo farb i olejów do siodeł. Mam siodło które ma tak jakby pordzewiałe tybinki od wewnętrznej strony i głównie tą klapkę od przystuł. Co polecacie tym zrobić, próbować zedrzeć tą rdzę i porządnie natłuścić siodło, czy malować po tej rdzy?!
Czy macie moze sprawdzonych sprzedawców polaru na Allegro? 😉 właśnie zabrałam się za pierwsza derkę i niestety w zwykłych sklepach wychodzi dość drogo i jest tylko w wersji 1,5m 🤔
A to jaka tych chcesz szerokosc ustrzelic?
Zorilla, podobno czasem zdarza się, ze są po 2m. Potrzebuje, przynajmniej na mojego konia ok. 170x170.
Zelmutek, Saphir Juvacuir. Plus Renomat do odtłuszczenia przed malowaniem i szpachla do skóry (do uzupełnienia ubytków), ale jakiejś innej firmy.

Libeerte, ale... to nie można zszyć z dwóch kawałków po grzbiecie? 😉
sumire, jak się wprawie w szyciu to na pewno 😀 póki to to moja pierwsza styczność z maszyna i cieżko mi było ogarnąć co jak zszyć. Muszę to sobie ładnie obliczyć, bo nawet jak zszyje na grzbiecie, to zostaną mi nie potrzebne pasy materiału 🤔 mam materiał na druga, zobaczymy jak wyjdzie 🙂
Libeerte ja kupuję średnio 3mb polaru, i wcale dużo mi resztek nie zostaje, nawet przy derkach 155cm.  Ale często robię z resztek lamówkę, i klapę.
Ciężko będzie znaleźć polar z belki szerokości 2m, bo w zasadzie wahają się 140-160 maks.
Ma ktoś pomysł jak można deliklatnie ładnie ozdobić tylni lęk???
Pokaż kotku co masz w środku, czyli wybebeszanie ochraniaczy :P
pytanie odnośnie materiałów na czaprak:
-podszycie spodu - z polaru może być? czy musi być siateczka dystansowa? są jakieś jeszcze inne opcje?
-materiał wierzchni - jaka powinna być jego gramatura? pow. 200? czy może być elastyczny czy raczej nie? podoba mi się taki - http://sklep.textilmar.pl/tkaniny-satynowe-satyno-tafta-satyna-satyno-tafta-lycra-butelkowy-p-2881.html - czy nadawałby się? jeśli bawełna to jaka? jakie rodzaje materiałów w ogóle się nadają ( znam alkantę/alkantarę/nie wiem jak to się pisze 😉 ?
Polaru na podszycie nie polecam. Mam jeden taki czaprak i klnę na niego na czym świat stoi. Zbiera kłaki jak mało co, doczyszczenie tego potem to masakra.
Polaru na podszycie nie polecam. Mam jeden taki czaprak i klnę na niego na czym świat stoi. Zbiera kłaki jak mało co, doczyszczenie tego potem to masakra.

Czyli polar sobie odpuszczę 😉 a jeśli bawełna na spod i górę to jaka?
Ja stosuję tkaninę 100% bawełnianą na spód czapraka.
Na wierzch dowolna tkanina bawełniana.
Do środka dwie warstwy włókniny wigona.
Świetnie wchłania pot i szybko schnie.
Dziękuję za informację, no więc będzie bawełna
Jednakże co mnie wciąż nurtuje - jaka powinna być gramatura materiału by był wytrzymały? Są przecież różne bawełny 😉
A ten materiał z linku który dałam kilka postów wyżej - nadawały się? Chciałam taki w typie eskadrona platinum
Ma ktoś doświadczenie z wkrecaniem blaszek do tylnego łęku? Jakiej długości wkręty powinny być? A moze lepiej przykleić?
ZygZakowa - Tkaniny z lycrą są rozciągliwe, poza tym satyna jest delikatna i dość śliska. Szyłam na tej tkaninie i nie polecam osobiście. Poszukaj sobie antary, ew mikrofazy, bardzo fajnie się układa, z tym że ta pierwsza jest dość gruba🙂
Edit: Tkaniny z gramaturą powyżej 200g są na czaprak wystarczające.
Witam wszystkich  🙂
W ostatnim czasie taki zestaw skonstruowałam na Hubertusa i oczywiście się pochwalę . 
Moje pierwsze dereczki 😍 wymagają jeszcze sporo poprawek, ale i tak jestem z siebie dumna 🙂


Czy tak popularny niegdyś wątek przygasł  ❓ 🙁
Czy kreatywne  osoby , tworzące samodzielnie swe małe dzieła przestały je pokazywać ?  😕
Trochę to smutne ,  tak miło było popatrzeć na coś indywidualnego, zapytać i otrzymać rady od bardziej doświadczonych .
Pokazywać  😀 , co tam słychać w ramach własnej twórczości  ❓
Ja pokażę wykonaną właśnie podkładkę wełnianą i ochraniacz na popręg . Zdjęcia kiepskie, niestety nic innego nie mam .
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
05 listopada 2015 08:54
Naturalne futerko w łapki? Czy ja dobrze widzę? 😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 listopada 2015 11:06
Kurde, nie mogę znaleźć (wybaczcie, jestem rasową blondynką) wymiarów na płasko na derkę polarową na rozmiar 155, a w stajni zapomniałam zmierzyć. Plus jakby ktoś miał jakąś małą instrukcję jak uszyć to będę wdzięczna, bo babcia chce się zabrać do roboty, więc muszę korzystać 😁
Hermes, wejdź na stronę caball, zakładka "jak mierzyć" 🙂 tam są przykładowe wymiary
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 listopada 2015 15:48
Libeerte, ooooo dzieki!
Dawno nic nie szyłam, powoli wracam... W KOŃCU!  🏇 także przy okazji wrzucam też coś ujeżdżeniowego 🙂

Kelly green - granat, sznur srebrny, DR full 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się