Jakie pasze dajecie swoim koniom?

sumire, nie wiem czemu histeryzujesz? Co złego jest w podawaniu siana dwa razy dziennie jeśli się go daje wystarczająco dużo, żeby koń miał go non stop?

tulipan, czekam w takim razie na fotkę 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2016 17:46
Iluzjonowaa, są pasze typu balansery - uzupełnienie owsa
np. http://www.opti-shop.pl/pl/p/Fibre-Balancer-uzupelnienie-owsa/320
ale jak wyżej pisałam, zależy czego chcesz od paszy i pod jakim kątem chcesz wspomagać organizm
Olson, nie histeryzuję, mam alergię, jeśli już. I jeśli koń dostaje to siano w takich ilościach, że ma cały czas, to ok. Ale tak szczerze to trochę w to nie wierzę, choć chciałabym. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2016 18:04
Olson, nie histeryzuję, mam alergię, jeśli już. I jeśli koń dostaje to siano w takich ilościach, że ma cały czas, to ok. Ale tak szczerze to trochę w to nie wierzę, choć chciałabym. 😉


w Rzeszowie mamy takie siatki, że jak się spięłyśmy z dziewczynami na MP z pakowaniem ich, (bo nie miałyśmy zwyczajnie czasu biegać 3x dziennie z sianem dla 14 koni) to miałyśmy siaty wypchane na 2 dni.
Także da się
Też mam siatę i wiem, że można ją napchać tak, że wystarczy na dłuuugo. Tylko wydaje mi się, że jakby faktycznie koń to siano miał non stop, to tamta wypowiedź byłaby inaczej sformułowana. Ale może mi się tylko wydaje, oby tak było.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
04 stycznia 2016 18:33
dawał ktoś może tą sieczkę http://www.mksklep.pl/st-hippolyt-prealpin-aspero-20-kg-p-7273.html ? Konie obecnie dostają:
rano: dwa kubeczki owsa(kubeczek 200ml),
wieczorem: kubeczek owsa, kubeczek paszy, kubeczek otrąb pszennych (żeby przemycić msm), msm, witaminy, kubeczek łuski słonecznika
siano do woli (na prawdę dużo, tak że nie przejadają wszystkiego)
Chciałabym zamienić łuskę na tą sieczkę. Oby dwie klacze wyglądają bardzo dobrze (aż za dobrze xD).
Konie przez praktycznie cały dzień są na padokach, teraz wiadomo, że nieodpowiedniej kondycji, natomiast wystarcza im tego siana na praktycznie cały dzień. Od paszy oczekuję podtrzymania organizmu w odpowiedniej kondycji, bo jednak mam wrażenie, że w momencie, gdy te treningi staną się intensywniejsze, to czegoś może mu brakować.
mam już sieczkę p.Podkowy - Energia. Niepyląca, miękka, w połączeniu z lucerną Pro linen daje niepylący fajny mix. I dużo robi się tej mieszanki.
co daje łuska słonecznika?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
05 stycznia 2016 06:21
mirti2 błonnik, troszkę cynku ale głównie stanowi niskokaloryczny wypełniacz żłobu. Przeszukałam kiedyś całe internety, żeby znaleźć wartości odżywcze.
Wichurkowa   Never say never...
05 stycznia 2016 07:20
Jam myślicie czy ta pasza http://www.opti-shop.pl/pl/p/Dodson-Horrell-Champion-Active-Mix/328 jest fajna? Nigdy nie karmilam Dodsonen i nie znam tych pasz...
Potrzebuje podstawową pasze dla AQH w lekkim treningu,w dobrej kondycji także nie potrzebuje budujacej paszy. Teraz jedzą saracen cool Mix herbs ale nie mam już na miejscu dostawcy od którego je brałam i muszę i tak zamówić z neta więc może spróbowała bym właśnie jakiejś innej paszy  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 stycznia 2016 11:20
Wichurkowa, ja swojego Budynia karmię dodsonami, saracenem i dengie 😀 tej konkretnej nie mam i raczej mieć nie będę (cooling nie dla nas :P) ale generalnie b. zadowolona z nich jestem i jak dziecko wróci w trening na wiosnę to też od nich będę mu dobierać pasze
Wichurkowa   Never say never...
05 stycznia 2016 11:44
Moim cool Mix sprzyja bo nie przepracowywuja się a tyłki im nosi  😁 ok to zamawiam dodsona skoro mówisz że jest oki😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 stycznia 2016 11:47
mojego nigdy nie nosi, z resztą pewnie pamiętasz, chłopaczyna się nie lubi przemęczać. W EZ Ranch z braku innego wspomagacza musiałam mu nawet przez 2 dni owsa sypnąć bo energię miał na minusie oO więc my pewnie na sezon coś na mięśnie bo wszystko mi spalał w sezonie :/
Wichurkowa   Never say never...
05 stycznia 2016 12:22
Twoj bez owsa to tez inaczej ,a moje owies jedza wiec moge sobie pozwolic na nisko energetyki. No a Twoj to jak nasz Louis ,zrobi wszystko ale jak najnizszym kosztem energi bo po co sie przemeczac ..:-)
smartini Bio-life balancer od saracena mojego konia bardzo ożywił 🙂
Fotka Show Improvera


Pasza jest mocno oleista, ale nie klei się w bryły jak np. Reformmusli Hippolyta. Nie pyli się wcale, nawet na dnie worka nie zostaje żaden osad  😉
tulipan, o kurcze, wygląda super! Widzę, że nawet teraz jest w promocji na Optifeed więc chyba od razu zamówię pare worków.  😅 Dzięki!
Show jest super! Nawet mój je,a to dużo znaczy  😁
Potwierdzam, to najlepsza pasza jaką karmiłam  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 stycznia 2016 21:56
smartini Bio-life balancer od saracena mojego konia bardzo ożywił 🙂


ale ja mojego nie chcę ożywiać :P on reakcje ma prawidłowe i tyle energii ile chcę (na zawodach to inna para kaloszy)
to kwestia jego mentalności, on zrobi wszystko żeby się nie narobić i dobrze 😀
Olson bierz, będziesz zadowolona na pewno. Bardzo dobrej jakości jest to musli i wszystkie znane mi konie się zajadają  🙂
Zamówiłam 20kg otrębów  ryżowych,3 l oleju sojowego i 3 kg AgroVital Digest Sc  :kwiatek:
Jak przyjdzie zamówienie dam znac a wszystko( z transportem) udało mi sie zmieścic w cenie 102 zł  🍴  🏇
najbardziej ciekawa jestem tego Digest Sc  👀
szczególnie ze zawierają szczep Yea-Sacc 1026 który występuje w tym preparacie...http://www.animavet.pl/audevard-bio-yea-sacc-1000-g.html
Ja polecam
http://pro-linen-shop.pl/mobile/pl/p/Pro-Linen-Alfibre-Oil-15-kg--sieczka-dla-koni/385

http://pro-linen-shop.pl/mobile/pl/p/Pro-Linen-Condition-Plus---jeczmien-ekstrudowany-z-lnem-15-KG/339

fajne pasze na przytycie, do tego pozytywna energia, błyszcząca sierść i "jabłuszka" pozwalają sądzić, iż konikowi  służy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 stycznia 2016 08:08
tulipan, evson jak podajecie show improvera? To jest balancer do owsa, czy skarmia się normalnie pełnoporcjowo? Dodajecie do tego witaminy

Moja wypięła się na natur's besta i na razie jedzie na samym owsie. Doradźcie coś bo jestem w kropce.
w chwili obecnej dostaje dziennie: 2 kg owsa + sieczkę z lucerny 1 kg + witaminy (badanie krwi nie pokazuje niedoborów ani przedawkowania na takiej diecie) + olej lniany 20ml dwa razy w tygodniu mesz z wysłodkami. Nie ukrywam, że taka dieta na zimę mnie nie satysfakcjonuje, ale wysłodki mi pleśnieją zalane albo zamarzają, więc odpadają.
Rudzik to jest normalna pasza nie balancer, ja niestety ze względów ekonomicznych juz jej nie podaje, a i jak dawalam to była to dawka ok 2/3 paszy, 1/3 owsa. Koń świetnie przybrał na masie i w mięsniach, a mamy z tym problem bo to nerwowy folblut. Zawsze kiedy był duzy problem z odkarmieniem konia to sięgałam własnie po tą pasze.
Teraz kon wyglada dobrze i zajada pro-linen.
Natomiast co do kwestii smakowitosci to nie doradze bo mój wciąga wszystko
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 stycznia 2016 08:51
Evson, no to nam nie podpasuje. Moja powinna zjadać średnio ok 2 kg tej paszy, co mi się nie kalkuluje.

Nie mam problemów z nabieraniem masy, może mogłaby być mniej ospała, bardziej energiczna, no i musi mieć dużo spowalniaczy, bo je łapczywie i potrafi się zatkać (brzydkie nawyki z czasów, gdy karmiono ją z jednego żłobu z innym koniem). Trudno trafić z paszą tak, żeby było u niej widać jabłka i zdrowe kopyta (mało skrobi). Kombinuję z dodatkami i suplementami, ale jak widać ona nie docenia moich starań.
Mało skrobi ma Re Leve Saracena, ale cenowo podobnie jak Show Improver. Z balancerów polecam Bio Life'a Saracena. Bardzo fajny koncentrat. Podaje się 100g na 100kg masy  🙂
dziewczyny na pewno podajecie koniom paszę na mokro, czy to wysłodki czy inne i powiedzcie mi, przy takich mrozach jak teraz (u mnie-16) nie zamarza Wam to w żłobach? 
U mnie koń nie jest z tych pałaszujących od razu więc obawiam się, że zanim zje to wszystko jej zamarznie  🙁 i zastanawiam się nad zawieszeniem podawania żarcia na mokro dopóki się nie ociepli (chociaż wysłodki na ten mróz chyba akurat, wolno uwalniana energia i konia grzeje cala noc ?)


w związku z mrozami zakupiłam wysłodki błyskawiczne z agro. są super, przygotowują się naprawdę w 10-15min. - są drobniutkie, prawie sypkie po przygotowaniu, chociaż puchną tak samo mocno, jak zwykłe, więc ekonomia zachowana, chociaż się o to obawiałam. nie ma siły żeby cokolwiek zamarzło. zalewam od czasu do czasu na gorąco i jest jeszcze plus ciepłego posiłku, bo nie wystygną zanim są gotowe.

a Hoofcomplete zamieniłam na granulki Control i dalej żłób wylizany, a trochę lepszy jednak skład.
Bio life saracena wychodzi taniej niż show improver. Co prawda worek kosztuje 160 zł ale w przeliczeniu wychodzi o połowe taniej (4zł dziennie) przy zalecanym skarmianiu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się