:(

ale ta dziewczyna nie podała wieku ogiera, ani jakie konkursy skacze
wątek zamknięty
Naprawdę pisanie w takim wątku, że sportowych ogierów się nie kastruje bo potem "zamulają" to naprawdę mądra rzecz. A potem stado nastolatek walczy o życie, bo przecież ich ogierek to skakać nie będzie. Widziałam ogiery, które były wycinane w wieku 6 lat i wzwyż i nic im nie było, oprócz tego że hormony przestały buzować jak oszalałe.
Na tym forum można pewnie policzyć na palach jednej ręki ludzi jeżdżących poważny sport, a reszta to się tylko "bawi" sportowo. 
wątek zamknięty
A co to ? wątek edukacyjny dla małych dziewczynek w czasie ferii ???  😲 Jak będą chciały kupić dzikiego ogiera ,porąbanego wałacha czy szurniętą  klacz to ją kupią . To wolny kraj i takie zakupy dyktuje tylko i wyłącznie zdrowy rozsądek a nie wpisy na forum.  😉 Ja tylko stwierdzam że kastrowanie ogiera w późniejszym stadium rozwoju który chodzi sport może ( nie musi ) zmienić jego predyspozycje. A co kto sobie zrobi to jego sprawa. Jeżeli predyspozycje sportowe nie mają znaczenia a np, celem jest uspokojenia konia to taki zabieg jest wręcz wskazany. A to czy ktoś z tego skorzysta czy nie to wyłącznie jego sprawa jako właściciela. Z resztą tylko własciciel ma prawo do takiego zabiegu  🤣
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
04 lutego 2016 08:41
Koń nie ma prawa? Choć w sumie jak znam niektórych właścicieli to faktycznie taki zabieg by ułatwił życie wszystkim wokół nich...
wątek zamknięty
Koń nie ma prawa? Choć w sumie jak znam niektórych właścicieli to faktycznie taki zabieg by ułatwił życie wszystkim wokół nich...


Wg.Prawa to własciciel decyduje czy wykastruje ogiera a nie ogier.  🙄 Przynajmniej tak mi się wydaje  😁
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
04 lutego 2016 08:50
"Z resztą tylko własciciel ma prawo do takiego zabiegu"
właściciel ma prawo do zlecenia wykonania zabiegu na koniu. 😁 no czepiam się bo niby wiadomo o co chodzi ale i tak śmiesznie brzmi 😀
wątek zamknięty
Koń nie ma prawa? Choć w sumie jak znam niektórych właścicieli to faktycznie taki zabieg by ułatwił życie wszystkim wokół nich...


Zwłaszcza jeśli by był wykonay na właścicielu!    🙂
wątek zamknięty
KOLEJNY WATEK WAŻNIEJSZY OD OGIEROWEGO.
Moderatornia albo śpi albo ma używanie (sądząc z ostatnich trendów to drugie).
Brawo.
wątek zamknięty
espana, a co z moim obiecanym douczaniem na temat ogierów?  Śledzę tamten wątek i kicha. 
wątek zamknięty
Który wątek? Nasz ogierowy został zamknięty <?> Podlinkuj 🙂
wątek zamknięty
Ten co został

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,719.0.html


A tu dowód  🙂
Specjalnie dla trusi, która jest głodna wiedzy, to nagram 😉

wątek zamknięty
Zapomniałam o tym  😡 No cóż, będę się czaić z kamerą  😁
wątek zamknięty
Mam nadzieję, że egzemplarz edukacyjny nie będzie długo czekał z rozładowaniem swego napięcia seksualnego!
wątek zamknięty
Podejrzewam, że robi to często, może nawet codziennie  😁, tylko że ja jestem dopiero po pracy...
wątek zamknięty
eee, nie spodziewałam sie, że to będzie zaraz. W ogóle nie przyszlo mi do glowy, że robi to codziennie.

Edit: a jak on ma na imię? Już czuję się z nim związana i brakuje mi imienia.
wątek zamknięty
Przepraszam, ale moderacja moczyła się w termach. Zamykam
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.