COPD

A w lubuskim dr Biazik pod koniec czerwca, może ktoś się znajdzie to portfel mniej ucierpi  🙂
ściągał ktoś respiratory formula zza granicy? (polski dystrybutor dopiero w sierpniu ściągnie bo.. ciąża :zemdlal🙂
może ktoś byłby chętny do wspólnych zakupów z equimins?
Zamawiałam w piątek w MKSklep. Nie dostałam żadnej informacji, że będzie problem z realizacją.
a ja zamawiałam tam we wtorek, próbowałam się wcześniej dowiedzieć na kiedy będzie zamówienie, ale pani ze sklepu wysłała mnie do właścicielki, która nie odbierała, ale i tak zamówiłam, dzisiaj pani ze sklepu ciamkając przez telefon powiedziała, że nie wie bo nie mają informacji od dystrybutora. Tylko ze jedyny dystrybutor to właśnie Equiland, a tam nie mają (czego sie dowiedziałam dzwoniąc tam właśnie we wtorek chwilę wcześniej) - zamówienie będzie robione w sierpniu.. napisałam do producenta o cenę wysyłki do PL to mi odpisali żebym napisała do dystrybutora

W HH też nie ma - też są uzależnieni od polskiego dystrybutora, który kazał im się zgłosić za miesiąc, jestem przyparta do muru bo używam z koleżanką na współę - bo miała być moja paczka za 5 dni..
Takie buty. W taki razie też zadzwonię i poproszę o zwrot kasy 🙁 Dołączyłabym się do zamówienia.
Dziewczyny spróbujcie tu zapytać o ten preparat:

http://amarok.waw.pl/index.php/kontakt/
lipa, wiadomość wyrzuca, a maila nigdzie nie ma
To sprobuj jeszcze tu na revolcie napisać. To ta sama osoba:
http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/13669

Albo pytaj forumową Burzę, bo ona mi ostatnio do sklepu ściagała preparat Equimins i jest zorientowana w temacie 😉
Dziewczyny ja mogę po przetestowaniu wielu supli z czystym sumieniem polecić PULMONEX firmy DROMY 🙂
Napisałam, dzięki 🙂
tak pulmonex miałam kupić (w sumie to już nawet chciałam kliknąć kup teraz ale był podany dłuższy czas oczekiwania niż na respiratory, a do przedstawiciela dromy nie ma nigdzie telefonu więc nawet nie miałam jak się dowiedzieć kiedy będzie 🤔wirek🙂 jeżeli respiratory formula nie dałoby się ściągnąć, niestety już zużyłam chyba 7 dawek koleżance ("oddam ci za kilka dni bo czekam na paczkę z mksklep"  🤔 🤔 ) no i zdecydowanie sprawdzone.
Drabcio, dostałam informację z MKSklepu, że produkty jest i dziś zostanie wysłany.
Super 🤔wirek:

To ja też napiszę bo przez telefon to chyba nie bardzo uzyskiwanie informacji wyszło  😂

edit: hmm według Pani respiratory nie ma i nie będzie, a wysłali produkt yarrowi - też respiratory formula tylko inna firma
Mnie chodziło o ten YARROWIA Equinox Life Formula Respiratory Formula. Nie skojarzyłam, że jest jeszcze jakiś inny  🤣 Co ciekawe, na stronie też jest już chwilowo niedostępny
Napisałam, dzięki 🙂
tak pulmonex miałam kupić (w sumie to już nawet chciałam kliknąć kup teraz ale był podany dłuższy czas oczekiwania niż na respiratory, a do przedstawiciela dromy nie ma nigdzie telefonu więc nawet nie miałam jak się dowiedzieć kiedy będzie 🤔wirek🙂 jeżeli respiratory formula nie dałoby się ściągnąć, niestety już zużyłam chyba 7 dawek koleżance ("oddam ci za kilka dni bo czekam na paczkę z mksklep"  🤔 🤔 ) no i zdecydowanie sprawdzone.


Ja go zamawiałam przez allegro, i okazało się że to przedstawiciel ma sklep i tam też wystawia - więc na przyszłość możesz na allegro szukać  🙂
Tej mojej formuly nie ma absolutnie nigdzie aktualnie, ani u A+a ani w mk sklep ani hh ani dystrybutor, kupiłam ostatecznie na ebayu, co ciekawe z wysyłką o dychę taniej niż w PL 😀
tylko muszę czekać do 26... ale grunt że będzie teraz, a nie w sierpniu
MonioRek ja używam PulmoPowder z firmy Provitim. 1000mg w opakowaniu, wychodzi ok 90zł. Też ziołowy preparat, baardzo go sobie chwalę.
nie wpadłam na pomysł jak zamontować siateczkę na nos do ogłowia bez nachrapnika, do kawecana przypinam bez problem, no ale w ogłowiu musi być do nachrapnika. Znalazłam takie moskitiery, miał ktoś i używał jako ochrony od kurzu? Zachodzą na nozdrza faktycznie i chronią przed kurzem? czy tylko chronią nochal od zewnątrz? W sumie maska byłaby tylko do jazdy na placu bo w teren to wiadomo, że nie potrzeba 😉
Chociaż może też faktycznie jako ochrony na owady się jej użyje haha

https://www.horse-trade.pl/pl/p/Moskitiera-z-uszami-BUSSE-FlyProtector/2317

https://www.horse-trade.pl/pl/p/Moskitiera-z-uszami-BUSSE/2116
drabcio, u mnie bez maski tego typu teraz nie da się jeździć - sprawdzają się . Jako ochrona przed owadami . Niestety z tym kurzem i ochroną przed nim to dla mnie ....'propaganda' . Nos jest pod spodem i wciąga od dołu wszystko zwłaszcza jak koń 'macha nogami'🙂 - kurz , pyłki ... . To samo dotyczy tej krótkiej, tylko na nos. Stosowałyśmy i .... gdzieś leżą a maska w użyciu. Dla mnie osobiście - strata pieniędzy. Tylko ,że to zależy w jakim celu kupowana. Strata jak cel 'alergiczny'. Od owadów, ta pełna - super choć moja jest trochę inna.
Moim zdaniem ta krótka na nos sprawdza się dobrze na kurz tyle, że sięga praktycznie pod szpare pyska i jest z cienkiej siateczki. Na owady starczaja mi na głowę fredzle i derka siatkowa.
wypróbowane parę lat temu tylko na dwóch kobyłach . Kaszel był taki sam 'z' jak i ' bez'. Więc może grupa za mała albo alergia bardziej zaawansowana... .
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 czerwca 2017 13:16
drabcio zerknij na tą maskę. To jest caball, maseczka na nos mocowana do nachrapnika http://sklep.caball.pl/do-jazdy/15-maska-na-chrapy.html
plus zwykła yorkowa siatka z uszami. Caball ma je troszkę bardziej zawinięte, tak że obejmują więcej pyska. Tez długo w niej jeździłam, fakt kurz i brud zostawał na zewnętrznej części maski, ale koń kaszlał tak samo jak i bez maski.
Gillian   four letter word
19 czerwca 2017 13:20
U nas już ponad rok bez kaszlu, duszności i gluta. Siano na sucho, podłoga w stajni klepisko zamiatana, na padoku rozsądnie, koń w treningu na placu piaszczystym, wydolność 100% 🙂 nie zrobiłam nic poza zmianą stajni... moja radość nie ma granic 🙂
Rudzik tylko że ja nie potrzebuje maski na oczy tylko potrzebuje maski na nos do jazdy na ogłowiu bez nachrapnika  😉
zamówiłam cztery różne, zobaczę jak się będą układały 🙂
drabcio
Proszę:
http://sklep.caball.pl/do-jazdy/18-maska-combo.html
mam od lat i polecam
A nie lata przypadkiem jak nie jest podpięta do nachrapnika? Te które znalazłam mialy jeszze jakieś zapięcia pod ganaszami/sankami.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 czerwca 2017 06:20
drabcio, spójrz w link który ci podałam. To jest maska na same chrapy. Oczy i uszy zasłania na zdjęciu osobna maska. Też szłam tym tropem co ty, że osłona chrap pomoże na pył i kurz i zapobiegnie dodatkowemu mechanicznemu podrażnieniu śluzówki. Coś tam pomogło, bo sporo kurzu zostawało na zewnętrznej stronie maski. Gdyby nie ona zapewne cały ten pył byłby w drogach oddechowych. Jeździłam wówczas na placu na którym kurzyło się niemiłosiernie.

Gillian
ja też uważam, że najlepszy lek to znaleźć odpowiednią stajnię. U mnie niedługo będzie rok jak koń zdrowy, a od stycznia nie wydałam złotówki na leczenie i suplementy (tęsknimy już trochę za panią doktor).
Rudzik wiem. Napisałam ze szukam sposobu na jazdę w masce na chrapy w oglowiu bez nachrapnika..
Rudzik, Gillian zazdroszczę, u nas jest kiepsko, a konio stoi 24h na dworze, jeśli w boksie to angielski i trociny  🙁 W zeszłym roku w tym okresie byliśmy już w tej stajni i było dużo lepiej, w tym niestety coś się posypało.
Gillian   four letter word
20 czerwca 2017 10:23
chomcia, mój koń był na łące 24h i to go prawie zabiło 🙁 trawa, drzewa, wszystko na raz zaczęło pylić i całe noce wisiałam na inhalatorze.
Gillian a jak sobie z tym poradziliście ?
U nas prawdopodobnie to jest ten sam problem bo innej przyczyny nie widzę..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się