Chipy, odpryski kostne

arlyn, o, to ceny trochę skoczyły. Ja dwa lata temu płaciłam 4000 już z dwutygodniowym pobytem w klinice i wszystkimi innymi rzeczami.
Fokusowa, prawdę mówiąc takiej ceny się spodziewałam i trochę się zdziwiłam. Kazdy dodatkowy chip usuwany podczas jednej operacji to +1000 zł. To tak gdyby ktoś miał konia z większa ilością, opłaca się machnąć wszystko na raz
arlyn, no pewnie. Wtedy jeden pobyt, jedna narkoza, jedno wybudzanie. No i koń nie musi tego wszystkiego kilka razy przechodzić.
Ja w marcu placilam 4600zl za jeden chip, pobyt w klinice i wszystko co bylo potrzebne.
Kurczę z tego co piszecie, to chyba jednak ta klaczka nie ma opcji na zabieg. Szkoda mi jej bardzo, ale nie jestem w stanie ratować wszystkiego co popadnie, sama od 16 lat utrzymuję konia, który nie robi nic.
Wiadomo mi o jednym chipie, ale zdjęć nie widziałam, więc cholera wie co jest w tym stawie.
Ostatnio wątek trochę ucichł, więc odkopuję licząc na dobrą radę.
Mam konia, który z dnia na dzień mocno okulał. Odstawiłam od roboty, wezwałam weterynarza. Koń z takich co na jakikolwiek zastrzyk stawia świece. Nie wchodzi w grę żadna dutka. Raczej z takich mocno ciężkich w obyciu weterynaryjnym (co utrudnia proces diagnozy poprzez niemożność znieczulenia poszczególnych części nogi). Zrobiliśmy zdjęcia i jest chip w stawie pecinowym. Jednak zastanawiam się, czy to może być przyczyna dolegliwości.
Wet zaleca klinikę na wycięcie tego ale też nie wiemy do końca czy to powoduje kulawizne. Teraz kulawizna dużo mniejsza niż wcześniej ale mimo to występuje.
Jaką klinikę najbliżej województwa śląskiego polecacie? Jak kształtują się ceny obecnie?
załączam zdjęcia rtg.
IMG_0658.png IMG_0658.png
IMG_0657.png IMG_0657.png
marchewkowa, odprysk gigant. Nie czekaj aż narobi szkód w stawie.
Update.
Jesteśmy już po wyciągnięciu. Wyszło nas 5 tys. Zabieg wykonywany przez dr Trelę w Łasiecznikach. Licze że wszystko będzie ok 🙈
Gallien   Un poco di zucchero
14 marca 2024 10:48
marchewkowa, razem z pobytem czy to sam koszt zabiegu?
Gallien, razem z pobytem.
Perlica, noga mocno puchła i trzeba było wyciągać na cito.
Jak u was wyglądało wdrożenie do ruchu? Mój już po 8 tygodniach od zabiegu i dostal zielone światło od weta (sprawdził czy nie jest kulawy). Ale wciąż czekam na plan od doktora Treli co i jak dalej. Jestem zielona w temacie, ile stępa czy kłusa na początek, przez jak długo etc. A nie ukrywam że chce już się wdrażać żeby to wszystko poszło płynnie.
marchewkowa, po czipach, zapewne zalezy gdzie i zalezy co już zdązyły zrobić wdrożenie jest ekspresowe. zwykle 3 tyg stępa, 3 tyg kłusa i galop
marchewkowa, nie dostałaś przy odbiorze konia karteczki z rozpiską?
Fokusowa,
Rozpiska na 8 tygodni rehabilitacji czyli step w ręku, z każdym tygodniem zwiększanie czasu i ostatnie dwa tygodnie już małą kwaterka. Po 8 tygodniach kontrola weterynarza. I nic więcej nie wiem. Weterynarz, który polecił zabieg (zna się z Doktorem Trelą) był we wtorek i feedback był taki, że zdzwoni sie z doktorem i da znać. Dzis mamy czwartek i nadal nic nie wiem :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się