PSY

Wstawiam link do ciekawego profilu.
https://www.facebook.com/LegendaryStardustborders
Zaciekawiła mnie historia i filmiki pewnej BC oddanej do hodowli, stąd zagłębiłam się w ten profil.
Jestem w szoku, że są jeszcze normalni ludzie, którzy psy traktują jak psy, a nie jak rozhisteryzowane dzieci.
Tak wielka zmiana w tak krótkim czasie, po prostu wow.
Co któryś dzień jest update co u suni wraz z filmikiem, a pierwszy post z filmem 28 sierpnia.
Również przyglądam się losom tej suni.

Perlica, też to widziałam. Ludzie nie lubię wychowywać swoich zwierząt. Ani psów, ani kotów ani koni... i nie wiedzą, że przez to często swoje życie zamieniają w koszmar tak samo jak swoich podopiecznych.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2023 10:12
czy to sama hodowczyni, która pozwalała psu pasać kota, a potem ten pies zabił tego kota?
tak pytam

słuchajcie miałam psa na josera kids i było super, dorośliśmy więc przestawiłam go na josera sensitive plus no i mamy problemy z rankami pomiędzy palcami na łapach. żeby nie było bylam u 2 weterynarzy każdy daje tabletki przeciwzapalne i sugeruje że pies jak chodzi to cały czas to rozdrapuje pazurem - ja sie z tym nie zgadzam bo to występuje na każdej nodze i pomiędzy różnymi palcami. Wiem że alergia może się tak objawiać a jedyne co to zmieniłam mu tą karmę, stąd pytanie czy ja mogę dorosłego psa trzymać na tej karmie w wersji kids tylko zwiększyć dawkowanie ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2023 11:45
espérer, teoretycznie możesz, choć karma dla szczeniąt powinna mieć inny stosunek wapnia i fosforu.

Ale czy nie wolałabyś wrzucić psa na jakąś lekkostrawną karmę, ktora będzie miała jakieś realne odżywcze składniki? Bo tu nie ma nic przydatnego w psiej diecie. Białko drobiowe może pochodzić z całej kury i jest odpadem, na pewno nie jest to mięso.

Edit: no i karma dla szczeniąt jest bardziej kaloryczna, więc dawkę należałoby ZMNIEJSZYC
Screenshot_20230906_114129_Chrome.jpg Screenshot_20230906_114129_Chrome.jpg
powiem ci że chciałabym ale mam więcej niż 1 psa i też niestety musze patrzeć na cenę żeby zamknąć się w granicach <178 zł za 15kg ciężko mi coś wybrać w tej granicy cenowej, dodatkowo zależmy mi żeby granulacja była max średnio bo pies ,,połyka" jedzenie nawet przy misce spowalniającej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2023 11:54
a ma jakieś problemy trawienne?
nie tylko właśnie te zmiany pomiędzy palcami mi coś śmierdzą jednak alergią
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2023 13:38
espérer, ok. trudno wyczuć co uczula. Zboża często uczulają. Mi Aurę mega uczula ryż i np. z jakiegoś powodu Purizon - więc już nawet nie próbuję oszczędzać na chrupkach, bo jak jej wywali zapalenie uszu to u weta schodzi 400zł. A jeść i tak coś musi. Kurczaka je i to sporo często, tak w ramach ciekawostki.

Drób też potrafi uczulić, ale jak w sumie większość mięs (gdzieś mi mignęło, że to zależy od kraju, co się uznaje za najbardziej uczulające). Pytanie jak te łapy wyglądają, czy jest tam grzyb, czy jest to alergia na pewno pokarmowa, a nie np. skutek zmiany środka do czyszczenia. Czy pies to wylizuje. I tak dalej.

Z karm w podobnej półce cenowej, ale z o niebo lepszym składem (nie mówię, że super ekstra, ale lepszym) jest Fitmin Program.
Np. (wklejam linki do strony producenta, karmy które podrzucam są popularne i w innych sklepach można je wyrwać dużo taniej)
https://www.fitmin.pl/p/fitmin-dog-medium-maxi-maintenance-lamb-beef-12-kg#tabs-5
Wspominany przeze mnie Opti Life tez jest bardzo spoko karmą, często są promki, lub widziałam gdzieś właśnie 15kg za 200zł.
https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/opti_life_sucha_pies

Pytałam o problemy trawienne, gdyż jest też taka opcja, tylko zawiera groch (tak samo jak Fitmin), który bywa ciut ciężej strawny.
https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/karma-sucha-dla-psa/?pa_linia-karm=john-dog-good-form-bezglutenowa

Jest też nieszczęsny, nierówny brit, ale sporo psów na nim żyje. Jak się nie ma uber wrażliwca, to te wahania produktu, nie powinny się mega odbijać, a karma nie jest droga, linie do sprawdzenia: Care i Fresh (tutaj skład lepszy)

Vetexpert wypuścił linię raw paleo healthy grain, jest droższa, ale składy są miłe bardzo, plus zawsze jakość trzymali na dobrym poziomie. Do sprawdzenia.

Przyglądałam się jeszcze: Eminent Gold. Ale nie mam tego przetestowanego na swoim ani żadnym zaprzyjaźnionym psie.
Nie musi to być alergia tylko np. właśnie grzyb który nawraca i się nie goi przez fakt kiepsko odżywionego organizmu, bo karma na białku i kukurydzy to nie jest dobra karma.

Mój pies np. prędzej wskazujących na alergię objawów dostaje po kaczce niż po kurczaku (teraz je praktycznie pół na pół suche i gotowane, w gotowanym bazujemy na kurczaku HG i naprawdę super na to reaguje. A ile razy słyszałam że to czy tamto to na pewno wina kurczaka, którego swoją drogą wtedy nie jadł, to nie zliczę).

Na zooplusie jest też teraz promka na wspomniany wyżej Applaws, 15kg średnie granulki (one są takie trójkątne, nie jak typowe groszki) za 187zł.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 września 2023 14:10
espérer, może to też być grzybica 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2023 14:45
maiiaF, nie wiem z tym Applawsem. Przeskok z worka kukurydzy na taką karmę, może być przeskokiem zbyt dużym jednak. Zmieniałabym bardzo powoli, ale skłaniałabym się na razie kup zbożowej.

a co do szybkiego jedzenia - ja zalewam wodą 😉 działa lepiej niż miska spowalniająca.
czy to sama hodowczyni, która pozwalała psu pasać kota, a potem ten pies zabił tego kota?
tak pytam

madmaddie, nie mam pojęcia.
Obserwuje od filmików tej suczki i jestem pod wrażeniem zdrowego podejścia.
o grzybie nie pomyślałam. Najpierw jest czerwona sucha skóra potem często się robi gulka i na końcu pies to rozlizuje więc jest ranka
l2.PNG l2.PNG
l3.PNG l3.PNG
l1.PNG l1.PNG
espérer, tylko niezależnie czy to alergia czy grzeb to przyczyna będzie podobna pewnie : karma słabej jakości
Dobra karma zamówiona w tyg pojedziemy do kolejnego weta, bardzo mi zależy żeby to wyleczyc jeszcze póki jest sucho bo mój pies wychodzi na ogród jakieś 100x więc ciężko Bd mi te łapy potem utrzymać w czystości bez ograniczenia wyjść
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2023 08:45
espérer, co wzięłaś?
Fitmin, ale na obronę swoją powiem że jak tego stafika braliśmy z hodowli to josera kids był z hodowcą konsultowana a że i pies na tym pięknie sie rozwijał no to poszłam w kolejną josere ..
mam drugiego psa który miał ( chyba po zatruciu czymś co zjadł w lesie) problemy z wątrobą i trzustką i po podleczeniu na karmie specjalistycznej też był na tej, z regularnymi badaniami krwi i też wszystko wydawało sie ok.

To chodząca kulka energii, cały czas skacze opanować u niego nawet małą rankę na nodze przez jego aktywność to mega wyzwanie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2023 09:26
espérer, żeby być hodowcą nie trzeba się znać na żywieniu :P
wiesz co miałam tyle wykładów że wydawało mi sie że sie zna, ogólnie on swoje psy trzyma na BARFIe i to nam sugerował ale mnie organizowanie tego mięsa i suplementacja przerosły.

Z dodatków psy dostają u mnie regularnie jeszcze żwacze ( wyciągały mi kocie kupy i to rozwiązało problem)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2023 10:47
espérer, a to nie wiem jak z karmienia psa mięsem z dodatkiem warzyw doszła do polecenia worka kukurydzy 😉
generalnie warto unikać tego "białka" w składzie, bo to ze wszech miar kiepski składnik jest. Plus kukurydza, pszenica, dużo mączek, składniki rozbite na kilka, żeby wygladały na dalsze w składzie. Producenci też mają miliard sposobów, żeby skład wyglądał dla niewprawnego oka na lepszy niż jest.

gryzaki to powinien być standard w psiej diecie, jeśli dostają komercyjną karmę. Gdzieś mi mignęło, że około 30min dziennie pies powinien coś żuć, zwłaszcza jeśli zabraliśmy mu możliwość pracy nad pokarmem w postaci martwego zwierza 😉 wszystko zależy od psa: młode psy, szczeniaki, energiczne będą potrzebowały więcej żucia i gryzienia, starsze, spokojne - mniej. To bardzo ważna potrzeba. Ważne, żeby te gryzaki nie były zbyt twarde (np. poroże), nie zawierały kości żadnych, nie były bielone i wędzone.

A w ogóle pytałam ostatnio o gryzaki i kupiłam z nowej firmy: Lucze Pet Food. Skóra jest w sporych grubych kawałkach, żwaczy nigdy tak ogromnych nie widziałam, wszystko jest aromatyczne, wygląda bdb. Nawet Aura, która naprawdę musi mieć teraz humor żeby sobie opierdzielić gryzaka (albo drugiego psa, który chce jej zabrać), się zajada. Polecam!
matko boska 30 minut to nie wiem ile bym musiała tych żwaczy mu dać, on takie rzeczy jak uszy żwacze peniski wciąga w 10 minut
espérer, mój pies dostawał Fitmin. Nie zaobserwowałam nic niepokojącego.
to jeszcze zapytam stosuje ktoś z was jakiś opatrunek ale taki w spreyu na ranki ?
maluda, są psy które latami dostają pedigree czy inne chappi i też się nie dzieje nic niepokojącego. (Do czasu) ale czy to znaczy że jest to wartościowa karma? No nie koniecznie...
Nie neguję, bo też nigdzie nie stwierdziłam, że to top karma.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2023 22:10
tobaccovanille, zmiana jest z josery, która jest paszą i karma miała być lepsza, ale nadal w podobnej cenie. Fitmin się wpisuje, na pewno jest lepszy niż ten worek kukurydzy. Jakby budzet byl większy, to bym zaproponowała inne karmy, ale nie zawsze jest mozliwosc 🙄

espérer, jaki dokładnie? Ja goję na veterinus derma gel. Nawet ta mała tubka starcza na długo. Wszystko od rany zależy i czy się coś sączy. Derma gelu używałam i na przecięciach i na sączących się
maluda, są psy które latami dostają pedigree czy inne chappi i też się nie dzieje nic niepokojącego. (Do czasu) ale czy to znaczy że jest to wartościowa karma? No nie koniecznie...
tobaccovanille,

Ja kiedyś też myślałam, że pedigree jest dobrą karmą, tak samo z resztą myślałam na studiach, że parówki to zdrowe jedzenie😁. Na szczęście człowiek się uczy i mądrzeje z wiekiem, teraz moje pieski dostają Alpha Spirit . Nie jest może najtańsza, ale na szczęście mnie stać. Próbowałam też dawać Carnilove Adult Duck Pheasant, ale jakoś niechętnie ją jadły.
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się