PSY

Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi, czyli generalnie z tymi kośćmi nie jest aż tak źle jak myślałam. Jakoś w głowie miałam dużo większy zakaz i szkodliwość niż zostało tu napisane 🙂

SzalonaBibi, współczuję bardzo, sama mam psiaka który jest ze mną całe swoje życie i jest już w podeszłym wieku, póki co w dobrej kondycji, ale na samą myśl że kiedyś go zabraknie jest mi źle 🙁
Poncioch, to akurat nie jest przeszkodą. Ogólnie styl jedzenia psa naturalny polega na podrzucaniu i połykaniu kęsów , a nie gryzieniu , tzn kości się miażdży, a mięso połyka.
Barfa można dawać mielonego lub drobno pokrojone mięso.
Słowo klucz - kęsów. Musiałabym jej rzeczywiście kroić bardzo drobno albo mielić. Przy naszym trybie życia niewykonalne 😉 Ale dzięki za odp. 🙂
Poncioch, spoko.
U mnie suka dostaje mielone, bo gotowy baton z barfiaków, ale ona mięso w kawałkach to by jadła dwa dni 😝 a co zadziwiające kości miażdży w sekundę.
Za to samiec ma barfa profi,więc mięso w kawałkach i ten dziad to łyka jak pelikan, podrzuca i łyka😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2023 16:01
Czy są jakieś dane na temat przedawkowania wit E u psow? Nie znalazłam nic sensownego, jedynie o niedoborach.

Mam do zużycia omega 3, kupiłam dla siebie ze sklepu z odżywkami, skład jest identyko jak Game dog forte, jedynie zawartość wit E się różni: GD ma 4mg, a KFD 12.
Chciałabym to zużyć, Aura nie dostawała jakiś czas omeg, więc akurat.
madmaddie, możesz zużyć. Wit E nie jest toksyczna i nadmiar może wyjść tylko przydlugotrwalym przedawkowaniu. A ty zużyjesz i tyle.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2023 18:51
Perlica, dzięki!
Ja tam mam umiarkowanie sceptyczny pogląd na CBD, ale starsza suka dostaje – i może jej robi dobrze. Więc chcemy kontynuować. Do tej pory dostawała kropelki, ale plan jest, żeby dawać tabletki (bo łatwiej podać). Jakieś doświadczenia? Polecajki?
Ja tam mam umiarkowanie sceptyczny pogląd na CBD, ale starsza suka dostaje – i może jej robi dobrze. Więc chcemy kontynuować. Do tej pory dostawała kropelki, ale plan jest, żeby dawać tabletki (bo łatwiej podać). Jakieś doświadczenia? Polecajki?
Teodora, ja dodają krople do jedzenia i sucz wsuwa bez problemu. Osobiście uważam że krople są lepsze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 sierpnia 2023 11:10
Ktoś coś słyszał o tych legowiskach? Warte pieniędzy?

https://allegro.pl/oferta/legowisko-ortopedyczne-petformed-materac-xl-13504270508


Edit

BTW jakiś namiar na to CBD ?
JARA, uważałabym, bo albo jestem ślepa albo nie ma wogóle podanej grubości?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 sierpnia 2023 19:03
JARA, strasznie mało w necie o tym oxy meshu 😉

JARA, ja podaję ten psu z padaczką. Teraz zaczęłam drugą butelkę, daję 2 x dziennie po 5 kropli na psa 12-13 kg.
https://biokonopia.pl/olej-cbd/207-olejek-z-konopi-5-1500mg-cbd-30ml.html
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2023 11:49
Dzięki, kupiłam jednak dwa inne legowiska 😁
Help 🙄
Dobry psi szkoleniowiec w okolicy Sosnowca? Dla młodego rozrabiaki, który czasam nadal niszczy rzeczy w domu.
Dodam, że pies nie mój. Wzięty ze schroniska jako szczeniak. W tej chwili ma około roku. Wykastrowany samiec.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 sierpnia 2023 20:24
Ja jestem w Sosnowcu, pracuję tu
http://skuteczneszkoleniepsow.pl/oferta/

Aura zrobiła dzis ze mną 36km po górach 🙈 dzielna suczka

Edit: foty się dodały?
Nie dodały 😉
Przekażę namiary kuzynce, może się zdecyduje. Młodzian znowu zrobił jej mały bałagan w mieszkaniu 🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 sierpnia 2023 02:20
A polecam się.

To wkleję raz jeszcze. W zaskakująco dobrej formie była po. Już zdążyła gonić kumpla i gryźć go w tyłek. Jak tak połażę po tych górach to nic mi się nie chce sportowo robić 😂 na co mnie te drogie treningi.
Ale w końcu mam poczucie i że w obi jej klika dobrze całkiem, ofc na możliwości tego białego łba. Myślę powolutku o wypadzie do Czech na zaliczenie klasy. Owce jej psuję, więc już w ogóle nie wspominam.
20230804_132902.jpg 20230804_132902.jpg
Możecie podrzucić jakieś pomysły na porządną suchą karmę dla mojego gagatka po ukończeniu 12tyg? Wyjściowo z hodowli był na britt care plus, chciałabym zmienić i zastanawiam się nad Acaną ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie 🙄 jaką firmę warto brak jeszcze pod uwagę?
IMG_3281.jpeg IMG_3281.jpeg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 sierpnia 2023 08:40
galopada_, wejdź sobie na cowkarmiechrupie.
Acana ma bardzo dużo straczkow, które nie są pożądane w psiej diecie.
Z grain free moją ulubioną karmą jest Essential Foods. Dobre składy ma też Simpsons, Eden, raw paleo, Pokusa, wolfsblut, perro, hm, to tak na szybko.
Ze zbożowych gosbi, Miś teraz je Opti life versele lagi i jest ekstra
Bardzo dużo karm na rynku to white label brytyjskiego GA Partners. Polecam zatem wrzucić skład w Google, zobaczyć czy czasem nie ma 87644686445688 karm z tym samym składem.

Ja osobiście nie daje psom karm z niskim białkiem, czyli poniżej 30% (Młody czasem takie dostaje, bo jemu jest trudno dobrać) I niskim tłuszczem, typu 12%.
Unikam w skladzie: bardzo dużej ilości grochu, kukurydzy, pszenicy, mączek i białek, jak również tylko świeżego mięsa (po ekstruzji nie zostanie go wiele).
Brit ma dobre składy, ale odpadł, bo przychodziły worki z całkiem innymi chrupkqmi, a producent twierdził, że to normalne.
No i ja nie daję wytworów typu karma pieczona (bardzo bardzo dużo węglowodanów), czy tłoczona na zimno (znakomita większość psów gorzej je przyswaja, a składy poza alphą spirit pozostawiaja wiele do życzenia)
Jeszcze Baltica ma fajny skład, bo używam czasami na smaczki.
Dziękuję Wam bardzo 💐
galopada_, moja jako szczeniak jadła Simpsons z łososiem i bardzo polecam. Acaną zaś karmiłam jakieś 15 lat temu i wtedy było ok, teraz przy próbie karmienia nią niestety wszystkie moje psy miały problemy żołądkowe.
Czy jest jakiś dozownik automatyczny do karmy, który będzie wystarczał na kilka dni? Czy tylko takie, które trzeba codziennie uzupełniać?
martrix, ogólnie są, ale żeby odpowiedzieć dokładnie na to pytanie to trzeba wiedzieć ile potrzebujesz, ile Twój pies je 😉 bo mojemu na tydzień wystarczy niewiele ponad kilogram suchej, a Misio madmaddie to pewnie w 2 dni zjada więcej 😂
No ja mam owczarka niemieckiego, wiec tak koło pół kilo na dzień. Może trochę mniej. Chciałam z mamą wyjechać na trzy dni gdzieś do SPA, a niestety nie mamy możliwości, żeby nam ktoś psa przez te kilka dni ogarniał, bo pies nie akceptuje żadnych obcych (jedynie mojego brata, ale na jego pomoc raczej nie mamy co liczyć). Pies jest podwórkowy, wiec bez problemu sobie poradzi bez nas. Ma kojec wielkości mojej sypialni. Łazi po działce, kiedy ma ochotę, a jak chce spać to idzie do budy do kojca i śpi.
Kwestia tylko właśnie karmienia, bo niestety ale zostawienie miski na 3 dni nie wchodzi w grę (wciągnie wszystko na raz albo dwa). I szukam czegoś, żeby te kilka dni mnie (a w zasadzie moją mamę) „wyręczyło”.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 sierpnia 2023 16:44
Hej, możliwe, że czeka mnie przeprowadzka na zadupie, gdzie potrzebowałbym psa alarmujacego. W sumie do tej pory, nigdy nie miałam żadnych wymagań co do psa, adoptowałam takie ostatniej szansy, albo, bo miały w sobie to coś. Mam też inne psy, konie, małe dziecko.Skłaniam się ku adopcji owczarka niemieckiego. Ewentualnie Podhalan?Jakieś dobre rady? Wiem, że nie wszystkie są stróżujące, łagodne i że trzeba wychować. Ale trochę nie wiem jak podejść do tematu.
Miałam parę owczarków (i własnych, i takie na DT), każdy alarmował. Natomiast wiadomo, może się zdarzyć egzemplarz, który nie będzie. Chociaż owczarki są dość terytorialne i potrafią bronić podwórka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się