Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

espana, psikasz muchexem? Nie boisz się przedawkowania?
Zuzu., popsikałam raz, na teren. Nie zużyłam więcej niż 15-20 ml. Zakładam, że nie zdążyło się dostać do krwiobiegu, bo koń spocił się już w stępie. Po jeździe wykąpany. Ostatnio zalany był Spotinorem, więc inna substancja czynna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 czerwca 2024 09:15
Kupiłam polecony tu Hoofgold Contro i faktycznie całkiem spoko, długo śmierdzi na koniu, mniej komarów siada. Ale! Od pryskania nim Blondasowi zaczęła schodzić skóra z puzdra i portek 😑 i swędzi go to mocno 🙄 Pryskam wyłącznie przed jazdą, a po myję całego konia, między nogami też dokładnie płuczę i myję, a i tak podrażniło.
Polecicie coś innego? Równie skutecznego, ale łagodniejszego dla skóry? Typowy repelent. Na co dzień bójczo pryskam czarną Absorbiną, także potrzebuję tylko cos na jazdę odstraszajacego.
zembria, moja jest dość wrażlia i mam NAFa i no.. rewelacji nie ma, ale zdecydowanie mniej się tego kręci a nie uczula jej nic.
zembria, trzeba było spojrzeć na mój post ze zdjęciami schodzącej skóry po Contro. Psikam nim po sierści, pachy, pachwiny, puzdro lecę olejem kokosowym, ewentualnie żel i roll on z Hippiki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 czerwca 2024 12:54
espana, Sama mi go poleciłaś przecież.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 czerwca 2024 09:07
Stosowa ktoś z Was z powodzeniem te pułapki na gzy w formie stojaka na padoki i nagrzewającej się od słońca czarnej kuli? Działa to?
800 zł to nie mało
zembria, bo działa, ale u nas tylko po sierści. Natomiast większość koni nie reaguje tak alergicznie, widocznie twój podobny delikates 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 czerwca 2024 12:08
espana, No działa, działa, to prawda. Nigdy nie miałam takiej sytuacji z innymi środkami 🤷
Co stosujecie łagodzącego ? Młodego dzisiaj meszki tak załatwiły w puzdro i wew. stronę ud że jestem w szoku, szkoda mi go strasznie bo widać że go to boli
Ja stosuję Audevard Flymax
espérer, ja stosuje dicloziaja, działa przeciwbólowo i p/zapalnie
A ja dziś test Hippiki spray + roll on na głowę. Komarów nie zaobserwowałam, duże gzy latały ale nie siadały. W weekend zrobię test bojowy w terenie
espérer, ja używam z Jump It stop itch i calm it, cos tam pomaga.
Też używam Jump it i mojemu widać, że pomaga.
Dużo szybciej te bąble schodzą po tym.
Czy ktoś wie czemu effol w Polsce nie oferuje Anti fly gel?
Szukam od dłuższego czasu i tylko na zagranicznych sklepach jest dostępny.
Chyba że ktoś ma wiedzę gdzie mogłabym kupić w PL ten preparat?
BUCK   buttermilk buckskin
06 czerwca 2024 12:27
BUCK, to nie jest polski sklep, a wysyłka do PL kosztuje 50 zł.
martrix, chodzi o dopuszczenie do obrotu z uwagi na skład. Kwestia pozwoleń /pieniędzy.
BUCK   buttermilk buckskin
07 czerwca 2024 08:22
ale ten effol zawiera ikarydynę, którą zawiera np. żel Waldhausena
BUCK, podpytam o szczegóły.
Dobra i mocna derka przeciw owadom?
Zastanawiam się kupić Horseware czy może skorzystać z promki na Horze?
Czy derki Horze są warte żeby je kupować?
Czy się rozedrą zaraz?
Ja mogę polecić jedynie Horseware, bo mam siatkową co prawda inną ale bardzo się sprawdza. Mam jeden z najcieńszych egzemplarzy ale jest wytrzymała no i przewiewna co było dla mnie ważne.
Co do derek z Horze się nie wypowiem
Sasini, a możesz dać link która konkretnie?
Perlica, mnie derka siatkowa z horze służy już kilka lat, ale mam konia który ogólnie nie niszczy derek.
Zazdroszczę osobom, którym derki siatkowe służą chociaż jeden cały sezon... U nas nawet najdroższa opcja z Horseware (taka samo-naprawiająca się, która ma wytrzymać lata) nie wytrzymała całego sezonu 🤦 Może trafiłam na wadliwy egzemplarz, co nie ma znaczenia, bo sprzedawca odmówił mi prawa do reklamacji.
mindgame, mój koń nie niszczy derek, ale poprzednią miałam derke z PE i rozdarła się w jeden dzień, bo taka była cienka o jakąś nie wiem drzazgę....
Perlica, no to ja mam taką derkę jak na zdjęciu, 4 albo 5 lat i żyje. Jedyne co to wydaje mi się że trochę te pasy pod brzuchem się wyciągnęły, ale jeszcze nie są za długie.
Screenshot_2024-06-10-21-37-04-000_com.android.chrome.jpg Screenshot_2024-06-10-21-37-04-000_com.android.chrome.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się