zembria

Nowe forum, nowy avatar.

Konto zarejstrowane: 06 lutego 2011
Ostatnio online: 18 września 2023 o 12:20

Najnowsze posty użytkownika:

Sprawy sercowe...
autor: zembria dnia 15 września 2023 o 10:08
xxagaxx, Je nie mowię, że to się nie uda. Tylko, że to na pewno trudne i wymagające dla obu stron.
KOTY
autor: zembria dnia 15 września 2023 o 07:10
Lanka_Cathar, jeden z naszych też tak robi 😂 Czasem nawet tak staje, że podnosi przednie łapy w górę. Chyba się tej kuwety brzydzi 😅
Sprawy sercowe...
autor: zembria dnia 14 września 2023 o 14:42
xxagaxx, Jeśli ktoś żyje w mieście i konia/konie ma w pensjonacie to taki układ jest jak najbardziej spoko. Gorzej, jeśli ktoś ma konie w domu i mieszka na wsi, czy tam chce dopiero zacząć tak żyć. To bardzo absorbujące jest i myślę, że przy parze jedno jest koniarzem, a drugie nie, mogą być wtedy zgrzyty jednak.
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: zembria dnia 14 września 2023 o 12:45
Które czapraki są najdłuższe po grzbiecie (pytam o producenta)? I ile mają cm?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 14:48
Pati2012, Wycierają się. Do tego mokre, posklejane włosy swędzą, to się drapią.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 14:07
Ja myślałam że to jakieś ćwiczenia dla jeźdźców są, jakaś "joga" czy coś.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 13:45
espérer, Weź podlinkuj, bo chyba nikt o czymś takim nie słyszał?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 12:04
tajnaa, Ja tak odsadzałam sporo źrebaków, nocowały w boksach obok, ale na padok chodziły razem jeszcze jakiś czas. Potem już na stałe oddzielnie.
moda, ciuchy etc...
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 09:30
donkeyboy, Mam Zohan i są bardzo fajne, nie prześwitują, bardzo elastyczne i wygodne. Zerknij sobie też na nie.
Dzierzawa
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 08:59
Sivrite, A, no to inna inszość 😅 Ja pisałam o zakresie jednej dziurki, ciaśniej-luźniej. Ale to prawda, że dla wielu osób to pierwsza przygoda po szkółce. Sama jak mnie ludzie pytają o kupno konia, to odradzam i polecam właśnie dzierżawę na początek.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 08:11
magda, Ale kupując nie przez olx, a na ogłoszeniach np. wcale nie byłabyś bardziej chroniona 🤷 A tu choć trochę bezpieczniej, ja osobiście lubię i używam olx, zawsze coś.
Dzierzawa
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 08:01
Sivrite, Ej, ale z tym popręgiem to bym się nie czepiała. Jeżdżę od 30 lat, ale jeśli jadę na czyimś koniu, pierwszy raz to pytam czy popręg jest ok, bo czasem konie wolą mieć więcej luzu, a inne trzeba dopiąć mocniej. Wolę dopytać, co dany koń na co dzień woli.
KOTY
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 07:46
magda, Te nasze oswojone to właśnie tak ćwiczę, tyle że nie na karmę, bo żadne nie jest na tyle pazerny 😉 Najgorzej z dzikuską, a na tym najbardziej mi zależy. Przez zablokowane otwarte przechodzi normalnie, zostawiam jej tam zawsze na noc żarcie w środku, mam nadzieję że się jakoś potem nauczy jak zapamięta że żarcie tam czeka.
Miękkie pęciny
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 07:41
Graves, O ile można wierzyć sprzedającemu w wywiadzie 😉 Wet w większości przypadków powinien dać radę określić skąd to się wzięło. Jak jest matka na miejscu to też warto się dobrze przyjrzeć jej nogom. 2 latka, dzieciak jeszcze, aż szkoda konia.
COPD
autor: zembria dnia 13 września 2023 o 07:38
Sankaritarina, A mieliście w tych badaniach podział na alergeny wziewne i pokarmowe? Na czym to wyszło? U nas np. alergia na lucernę pokarmowa, a kaszel się zaostrzał wyraźnie kiedy ją dostawał.
patkahm, Nie rzepak, a rzepik. Choć nie wiem czy jeśli wyszła reakcja na rzepak, to na rzepik też nie będzie po prostu.
KOTY
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 12:58
magda, No właśnie ja mam póki co cały czas otwarte zostawione, bo jak są zamknięte, to nawet nie próbują przechodzić. Jednak jak się zrobi zimno to wolałabym, żeby były opuszczone i magnes działał. Z domowymi jakoś mam nadzieję ogarnę, żeby im co jakiś czas łeb tam przepchać i pokazać że te drzwiczki ustępują i można wejść. Gorzej z dziką koteczką, a w sumie najbardziej mi na tym zależy żeby budkę na zimę miała w paszarni jednak, a nie pod wiatą. W tym roku nie mamy tam siana wiec zimno będzie na pewno bardziej niż w ubiegłych latach. Do tego wolałabym żeby karmę tam miała, bo jak miski stoją na zewnątrz to mi obce koty też przyłażą.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 10:24
Perlica, Eee.. teorii spiskowych? Tłumaczę Ci tylko jak działa produkcja pasz 🤦
KOTY
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 09:34
To ja mam jakieś mało inteligentne egzemplarze chyba 😅 Myślałam już żeby może magnesy zdemontować, bo może opór za duży jest. Tylko, że bez magnesu one się nie domykają potem.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 09:18
kotbury, Palić nie będę, bo beczkę chcę zachować, stąd pytanie było o środki owadobójcze. anetakajper, już mi poleciła skuteczne.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 09:15
kotbury, Dokupiliśmy 3 worki od małego gospodarza na przełomie lipca i sierpnia, ubiegłoroczny owies, teraz już będziemy kupowali tam gdzie zawsze więc się nie spodziewam, żeby coś się znów przyplątało. Beczka po kiszonkach, przemysłowa, zakręcana szczelnie także spoko, tu się nawet powietrze nie przedostaje 😉
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 09:06

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 09:05
Perlica, Korzysta się z wartości uśrednionych, z badań. Przecież np. w normach nie masz podanego składu chem. dla regionu, a wartości uśrednione. Wystarczy spojrzeć na wyniki badań, lub tabele wartości pokarmowej w różnych krajach. Pewnie że i w obrębie naszego kraju masz różnice, no ale chyba każdy swój rozum ma i wie, że to co na pomorzu się sprawdzi w 100%, nie koniecznie sprawdzi się na mazurach. Niemniej, klimat i zasobność gleb mamy inną niż Brytyjczycy i należy to wziąć pod uwagę.
selen 1,6mg to 1,6mg, białko 13% to białko 13% i nie jest inaczej.
Perlica, A to co za wartości? Bo raczej nie siana.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 08:56
kotbury, Tak, tylko to przeciętne/średnie siano, czy zielonka na wyspach ma nieco inne parametry niż nasza, polska. Także karmiąc wyłącznie eksportowanymi paszami trzeba to uwzględnić.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 08:49
kotbury, W paszarni nic nie ma, bo beczka z owsem stała na korytarzu w stajni. Paszarnia jest zamykana. Beczka od wczoraj się praży w słońcu przed stajnią. Szczelnie zakręcona, także tu jest wszystko raczej pod kontrolą.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 08:22
Perlica, Tak, dokładnie o to chodzi, że to zbilansowane pod inne gleby, nie przeważające w Polsce, a przeważające tam.
KOTY
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 08:19
A właśnie, jak uczyliście koty korzystania z takich drzwiczek? Założyliśmy w drzwiach paszarni w stajni takie kocie drzwiczki, żeby mogły tam sobie włazić kiedy chcą. Na razie są po prostu zablokowane tak, żeby były cały czas otwarte, ale nie wiem jak zrobić, żeby potem ogarnęły że trzeba klapkę pchnąć głową.
Miękkie pęciny
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 08:03
Graves, Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, bo może być i wrodzone i może być nabyte. Może być też skłonność genetyczna, ale ujawniła się dopiero w skutek urazu, albo nieprawidłowego prowadzenia kopyt. Jeśli to jest w genach, to moim zdaniem z hodowli wyklucza jednak.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 07:57
anetakajper, Super. Dzięki za podpowiedzi!
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 07:25
Perlica, Blucha miała raczej na myśli zbilansowanie pasz pod kątem mineralnym, do określonych, przeważających w danym kraju/rejonie gleb i co za tym idzie składu chemicznego runi pastwiskowej. Nie chodzi tu o ilość samej masy zielonej z pastwiska/łąki, a tego co ona realnie zawiera.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 07:22
anetakajper, Beczka szczęśliwie stała poza paszarnią na korytarzu wiec mam nadzieję, że nie rozlazły się dalej. Przynajmniej na razie nie widzę żeby gdziekolwiek były poza tą jedną beczką. A powiedz mi czy to jest jakieś toksyczne dla innych zwierząt? Koty? Papugi? Bo u mnie z paszarni się wchodzi do woliery z papugami, a po stajni całej łażą koty.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: zembria dnia 12 września 2023 o 07:19
Perlica, Ale brzusio właśnie u roczniaka jest wskazany, podkasanie nie. W tym okresie następuje intensywny rozrost jelita ślepego, stabilizuje się mikroflora jelitowa. Nie można traktować brzucha jako czegoś niepokojącego w tym wieku. To naturalny stan i wskazany. Hucułka pomijam, bo on jest zatuczony, ale brzuch u koni nie jest tożsamy ze stanem otłuszczenia. To ostatnie miejsce gdzie konie tłuszcz będą gromadziły. Dzieciaki powinny być szczupłe z lekko widocznymi żebrami, ale brzuch w postaci "kulki" wypełnionej objętościówką ma być.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 21:10
Perlica, ale jaka otyłość! Czytaj ze zrozumieniem. Mlodzik musi być szczupły! Brzuch nie ma nic wspólnego z otyłością u koni.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 21:09
Póki co wytoczyłam beczkę przed stajnię, na słońce. Czarna zamknieta szczelnie beczka, mam nadzieję że się upieką tam. Chodziło mi raczej o to czym beczkę potem potraktować. Wypróbuję któryś z podanych przez anetakajper specyfików.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 12:22
Nie znalazłam żadnego wątku o szkodnikach magazynowych. Znaleźliśmy wczoraj w beczce z owsem wołki zbożowe. Dużo. Owies kupiony kilka miesięcy temu, ale teraz dopiero wylazły. Jak się ich pozbyć? Nie wyszukuje mi nic w googlach poza zamrażalnikiem, a przecież nie wrzucę beczki 280l do zamrażalnika 😝 Jakieś rady?
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 11:35
espérer, I dobrze! W tym wieku układ pokarmowy się rozrasta, musi być "rozpychany". Oile nie jest to wielki bebzon i żebra na wierzchu, tylko reszta konia jest normalna, zdrowa, to brzuchol jak najbardziej wskazany 🙃
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 11:31
Fokusowa, No to jasne, że i tacy się znajdą. magda, napisała, że kasę się dostaje po akceptacji dopiero, to prostuję, że jeśli ktoś nie potwierdzi to kasa i tak wpłynie.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 11:13
espérer, musiałabym mu coś pstryknąć, nie mam żadnych fotek aktualnych. Z początku sierpnia filmik, to screena zrobiłam. Ale muszę się zebrać i zrobić coś normalnego, żeby potem sobie móc porównywać jak się rozwijał.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 10:50
Nasz Gówniarzyk rośnie 🤠 14 miesięcy ma obecnie.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 10:24
magda, Jeśli kupujacy nie potwierdzi, że zamówienie jest ok, to jeśli w czasie 24h nie zgłosi, że NIE jest ok, to kasa jest wypłacana normalnie. Także 24h to nie tak długo.
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 09:37
infantil, Po raz kolejny, mega zazdraszczam wody! 😍
Maści i odmiany
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 07:24
falabana, On jest piekny! Mi sie bardzo podoba, ale nie dość że za wysoki podemnie, to jeszcze się urodził jakieś 3 lata za wcześnie 😅 Wiosną mialam plan, żeby szukać coś teraz, na jesieni, ale w związku z ozdrowieniem Blondasa, plan się odroczył.
co na prezent?
autor: zembria dnia 11 września 2023 o 07:18
Dementek, A bon na strzelnicę? Skoro się myślistwem interesuje, to i bronią zapewne.
Pastwisko,padok
autor: zembria dnia 09 września 2023 o 09:40
BUCK, osty to akurat są super smaczne i większość koni ja wcina 🙃
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 20:43
-Alvika-, ha, ha, dzieki, ale w piątek wylatuję na zasłużony urlop 😎 Pożyczam póki co Babylissa od koleżanki i jak mi przypasuje, to pewnie kupię.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 15:33
KaczkaKatastrofa, nie ma zdjęcia.
Maści i odmiany
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 13:11
Iskra de Baleron, Aaa. Kumam. To musisz szukać genu kremowego, albo bułanego faktycznie.
Maści i odmiany
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 12:50
Iskra de Baleron, a dlaczego odpada?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 12:05
NowaJa, Nie jest to nic niepokojącego. Nie musisz się martwić. Oczywiście jeśli koń nie ma do tego jakiś innych, dziwnych objawów.
wrzody żołądka
autor: zembria dnia 08 września 2023 o 11:48
Piaffallo, przy pierwszej kuracji miałam poprawę już dobę od pierwszego podania. Przy kolejnych nie było żadnej poprawy samopoczucia. Dopiero pod koniec całego (rocznego) leczenia, jak bardzo stopniowo schodzilam z dawki, to przy 1/4 dawki miałam polepszenie humoru.