Ogłowia

aga- bardzo dziękuje  🙇  :kwiatek:
u masz jeszcze kilka:





dzięęękuje  😜 :kwiatek:
edit- już chyba wiem 🙂
a się wybierasz do pana Marka może?? Bo ja szukam kogoś kogo mogłabym wykorzystać do zamówienia 😀 Bo przez telefon mu chyba nie wytłumaczę dobrze o co kaman.
nie wybieram się, bo mieszkam pod Wrockiem 😉 ogłowia teraz też nie zamawiam- na razie 'planuje'
ale myślę, ze możesz Mu wysłać fotki na maila 🙂
nie wybieram się, bo mieszkam pod Wrockiem 😉 ogłowia teraz też nie zamawiam- na razie 'planuje'
ale myślę, ze możesz Mu wysłać fotki na maila 🙂


heh obawiam się że moje widzi mi się najlepiej wytłumaczę komuś kto też ma takie pomysły i cuduje ze swoim ogłowiem. No nic, poczekam aż Burza się w końcu do niego wybierze 😉
zawsze możesz wysłaś zdjęcie/szkic
caroline dziękuję ślicznie  :kwiatek:
Dziewczyny ! potrzebuje rady...

chce zamowic oglowie od p. Marka, ale... no wlasnie. nie wiem jakie :P
podobaja mi sie zwykle, proste, klasyczne oglowia. i nie wiem czy zamowic takie samo jak mam teraz, czy moze np z bialym podszyciem ?  🤔
o tego pana mi chodzi :


a tak wyglada w obecnym oglowiu (rozerwanym juz ;/ ) :




moglby mi ktos przerobic te zdjecia, jakby wygladal np w nachrapniku z bialym podszyciem albo w naczolku "V" ?  👀
na pewno musisz zamówić dłuższy naczółek i dłuższą tą część nosową nachrapnika 😉
zastanawiam sie czy nie zamowic po prostu "standardowego fulla". bo to oglowie to cob z naczolkiem full. ewentualnie z nieco dluzszym naczolkiem. chociaz na tych zdjeciach moze sie tylko wydawac za krotki przez zimowa siersc. tak wyglada obecnie :


ale chyba jak zamawiasz u pana Marka to podajesz wymiary, nie wiem czy jest coś takiego jak standardowy Full. Mam 3 ogłowia Full, każde innej firmy i każde jest inne 😉

Dla mnie dalej ciut za mały. Ale ja wolę zawsze jak ciut opadają więc może dlatego się czepiam 😉
Trochę za mały ten naczółek, lepiej wygląda nieco luźniejszy..

U p. Marka teraz chyba trzeba czekać do lipca,sierpnia...
Trochę za mały ten naczółek, lepiej wygląda nieco luźniejszy..

U p. Marka teraz chyba trzeba czekać do lipca,sierpnia...


moze faktycznie troche dluzszy bym zamowila 😉
lipiec a sierpien to w tej chwili spora roznica :P
Najlepiej zadzwonić :P
Anderia   Całe życie gniade
23 czerwca 2010 20:11
Moje Api Lyon:


Nawet fajne ogłowie, obecnie jest po 3 miesiącach użytkowania i 3 posmarowaniach Veredusem, i nie powiem żeby było tragicznie. Jak na taką cenę (80 zł) to nawet nawet, nachrapnik i naczółek są nawet miękko podszyte, ale już np część potyliczna masakryczna - skóra pozdzierana od strony konia, na jednym pasku co się podgardle zapina mamy jedno pękniecie. Ogłowie samo z siebie na wymiar dobre, ale w naczółku mój niuń po prostu pływa. Ale źle nie jest, jak na taką cenę to polecam  😉 😉
znalazłam zdjęcie tego ogłowia firmy zdaje się schou (za 85zł)
tak wygląda po roku używania z przerwami, czyszcze i smaruję tylko jak koń się mega spoci na treningu ze względów higienicznych, zwykle pod ogłowiem się nie poci.
nie znajdzie sie nikt kto moglby mi zrobic ta przerobke zdjecia w PSie ?  🙄  👀
Angeel

Ja bym go widziała w szerokim szwedzie z białym podszyciem  😜
Za to naczółek klasycznie czarny, tylko dłuższy. Ooo albo taki rurkowy opadający  😉
no wlasnie o to chodzi ze ja klasyke wole :P
chociaz moze jakbym go zobaczyla w czyms takim to by mi sie spodobalo 😉
kiedys mialam szweda ale jakos niebardzo mu sie podobal i kiepsko w nim chodzil
angeel a jaka jest różnica dla konia czy ma szweda czy zwykły kombinowany


no i pytanko do posiadaczy chevala z diamencikami [[a]]http://sklepkarina.pl/og%C3%82%C5%82owie-cheval-diamencikami-p-2998.html[[a]]
pisałam juz do sklepów ale bez odzewu
ile cm ma ten nachrapnik w rozmiarze cob mierząc od paska policzkowego do paska policzkowego po części nosowej
szukam czegoś dla młodej najchętniej z haczykami ale nic w rozsądnej cenie nie znajduję
z ogromną chęcia kupiła bym kolejnego solibela lub schockemohle ale dla młodego konia raczej szkoda wydać 500 zł na ogłowie
"angeel a jaka jest różnica dla konia czy ma szweda czy zwykły kombinowany"

Jest różnica. Mój koń nie toleruje nachrapniki szwedzkie.
a mi się wydawało że to kwestia przyzwyczajenia konia
bo jak na mój gust szwed jest przyjemniejszy ale co koń to "przypadek"
moja natomiast uwielbia meksykańce jednak ja wolę szwedy i chodzi w szwedzie 🙂
"angeel a jaka jest różnica dla konia czy ma szweda czy zwykły kombinowany"

Jest różnica. Mój koń nie toleruje nachrapniki szwedzkie.


Ale czy tak ogólnie jest różnica?? Jeśli oba nachrapniki zapniemy dość luźno?? Nie kwestionuję odczuć twojego konia (fajnie to zabrzmiało  :hihi🙂, tak się po prostu zastanawiam.
jest różnica
mój koń też szwedów nie toleruje, nie ważne czy są luźno czy mocno zapięte.  Z innymi nachrapnikami nie ma problemu, hanowerski się rewelacją okazał 😉
"Ale czy tak ogólnie jest różnica?? Jeśli oba nachrapniki zapniemy dość luźno??"

Jeżeli nachrapnik będzie wisiał, luźny i nie dopasowany to oczywiście nie będzie różnicy.  😁

Ale biorąc pod uwage prawidłowe zapiecie, szwedzki nachrapnik działa mocniej niż zwykły, stąd nazwa "zaciskowy"  Tzn. zaciska pysk konia

Np. moja w nachrapniku szwedzkim zadzierała łeb i musiałam odsprzedać piękne ogłowie.  🙁

"moja natomiast uwielbia meksykańce jednak ja wolę szwedy i chodzi w szwedzie "

Ja swój sprzęt dopasowuje do potrzeb konia, a nie do swojego gustu.
Ale luźno to nie musi oznaczać niedopasowanie. Mój koń po prostu chodzi tak samo w szwedzie jak i w angielskim. Ale zawsze zapinam tak ze wchodzą mi na luzie 3 palce, i dlatego się zastanawiałam jak koniowi moze to robic różnicę, skoro szwed ma jeszcze taką mięciutką podkładkę. Bo jeśli zapinamy i zaciskamy szweda to wiadomo, w angielskim tak się nie da.

No ale jak widać konie nie myślą logicznie  😁 😁
ma chodzić w szwedzie i już
to koń niedotykalski po dłuższej przerwie - ale sądze ze za jakiś czas już jej będzie wszytsko jedno czy meksykański czy szwed
kiedyś chyba była skaleczona przy kącikach warg i ma taką bliznę z "bąbelkiem" wiec troszkę sie boje jej skośniki zakładać

poza tym są dwie szkoły jeśli chodzi o zapięcie nachrapnika
jednak karze zapiąć maksymalnie ciasno
inna że nachrapnik nie może być za ciasny i musi mieć deko "luzu" aby koń mógł swobodnie "przyjąć wędzidło i aby nie zaciskał szczęki na maxa
777 powiem Ci ze jak koń lubi jakiś nachrapnik to lubi i już. Ja mojego za grom nie przekonałam do meksykańca. Chodizł okropnie, nie chciał przeżuwać wędzidła. Więc zrezygnowałam, bo bez sensu pracować jak koń jest na nie. Szweda zaakceptował, choć i tak najlepiej chodził ostatnio w ogóle bez nachrapnika.
wiem wiem
niemniej jednak pozostaniemy przy szwedzie
od 2088 chodziła w szwedzie i było ok
tylko teraz po dłuższej przerwie coś jej się w bańce poprzewracało
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się