Siodło skokowe

No jasne, że nie. Chyba użyłam skrótu myślowego, więc po kolei: zadzwoń, żeby dokładnie przepytać o bieżący model GP. O ile pamiętam, GP i Millenium, poza różną tybinką, mają na przykład nieco inny kształt klocków. Jako producent najlepiej wytłumaczą Ci, na co zwrócić uwagę. GP na pewno ewoluowało, głównie pod wpływem tego co ludzie zamawiali/zmieniali. Mimo to obawiam się, że musiałabyś mieć wyjątkowego pecha, żeby to była pomyłka.
branka  jeszcze nie jezdzilam. wsiade dopiero w nastepnym tygodniu, ale jako dlugonozna wydawalo mi sie ze w dalej wysunietych tybinkach bedzie mi wygodniej
Oszalałam  🤔wirek: Dzisiaj kupiłam małej siodło PESSOA Rodrigo pony  😵
Dramka, skąd? gdzie? Jak kupowałam siodło nigdzie nie mogłam go znaleźć.  Marzenie...  😍
Dramka, pony ??
pony  😀 rozmiar 15 3/4  😀

Teraz musze dokupić mattes S  😀
Dramka, to mega malutki jest.
Akurat ja strasznie żałuję,że mam za duży tyłek,bo siodła Pessoa 16,5 nowe można kupić za 2-3 tysiące:/
Klami Moja mała ma 10 lat i też jest malutka  😀

D+A Zależy chyba jaki model PESSOA, ten kosztuje ok 3000zł
Napisałam ogólnikowo, ale np. mój wymarzony legacy 16,5 kosztuje połowe tego co 17:/
D+A gdzie tak tanio można kupić ten model?
Dramka, aaaa i wszystko jasne. No to mała będzie miała super siodło.
Martwi mnie troche że nie ma poduszek z tyłu.

Oddaje jej swoje strzemiona i skompletowałam krótkie puśliska stubbena. Jeszcze czaprak pony..
Być może to głupie, ale jednak zapytam
Czy lepiej kupić siodło skokowe Daw-Mag'a z tych lepszych czy Prestige z tych gorszych?  🤔wirek:
Zależy w czym ci się lepiej jeździ  😎

Ja mam Prestige Pony skokowy, taki jak ten:

a więc Prestige z niższej półki, do tego siodło dziecięce,  (ale rozmiar 16 pasuje mi idealnie - bo mała jestem 😉 ) i jeździ mi się w nim lepiej, niż w tych z wyższej półki, a większość próbowałam 😉
a Daw- magi mi nie podpasowały, choć próbowałam 17,5 a powinnam mieć max 16,5 więc może ocena nie do końca sprawiedliwa.

W każdym razie nie ma reguły, wszystko  to kwestia indywidualna.
np.w Anglii😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 listopada 2010 16:50
Ja się decyduję na Prestige Rialto. Po trochu nie mam innego wyjścia hehe... Przyzwyczaiłam się już do tego siodła i mi pasuje (cena oczywiście też).
Być może to głupie, ale jednak zapytam
Czy lepiej kupić siodło skokowe Daw-Mag'a z tych lepszych czy Prestige z tych gorszych?  🤔wirek:


Zdecydowanie Prestige. Ja bym wolała używanego Prestige niż nowego DAW-MAG
kucynio, a może używany Prestige z tych lepszych ??
Miałam Daw Maga i bardzo lubiłam to siodło. Jeździło mi się i skakało bardzo fajnie. Myślałam, że siodło super. No, ale jak przesiadłam się w Prestiga to odczułam wyraźną różnicę. Do Daw Maga nie wrócę na pewno.
kucynio po prostu zamow kogos z kilkoma siodlami testowymi i poprobuj. kazdy ma za przeproszeniem swoja dupe i kazdemu w czyms innym sie lepiej siedzi. a moze wpadnie Ci jakies trzecie rozwiazanie?

nie sugeruj sie cena ani marka, tylko swoja wygoda, bo to Ty bedziesz na nim jezdzic przeciez.
Słuchajcie.
Mam siodło prestige golden star i chciałam je wymienić na prestige paris D wolle (czy jakoś tak)
Czy to dobry pomysł?
Jak wasze odczucia co do tych siodeł, głównie do tego drugiego?
Będziesz musiała sporo dopłacić.
Różnią się m.in. skórą cielęcą w Parisie.
Ja miałam przez jakiś czas DM Millenium, ale sprawdzało się jak skakałam do 80 cm - jak zaczęłam trening-trening, podczas którego skakałam wyższe, poszło w świat.
Potem jeździłam w Prestige Sydney, które było fajne, ale jak dla mnie nie mialo "tego czegoś".
Przesiadłam się z niego właśnie w Dawmagowskiego Grand Prix i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona! W samym skoku o wiele wygodniejsze niż Prestige, a i jak koń się nakręcał mogłam w nie lepiej usiąść i go ogarnąć. No i cena - 2600 zł za jakość skóry Exclusive. Jak dla mnie, o wiele lepsza skóra niż w Sydney. Macałam też inne prestige - Arezzo, Meredith i poniakową skokówkę - ale GP było najfajniejsze 😉
to tyle z mojej strony.
No wiem;-)
Skórą cielęcą? czyli jakaś lepsza przyczepność? Bo ogólnie wcześniej jeździłam w Prestige elastic, później jak usiadłam w devoucoux to o ja... stwierdziłam że nie ma wygodniejszego, później znowu jak jeździłam w elasticu to jakoś tak dziwnie ;/
Później kupiłam właśnie goldena i jest mega śliski ale się przyzwyczaiłam, ale jednak nie usadza ani to ani tamto tak jak devoucoux.
A jak z tym parisem? Jak w skoku? Jak ogólnie w jeździe?
Paris na pewno lepiej usadza niż Golden..i skóra przyczepna.

Jest używany paris na allegro, można nawet wymienić się i dopłacic 😉
Paris jest płytszy i ma mniejsze poduszki od Elastica, więc na pewno "mniej trzyma" od Elastica. A dzięki skórze cielęcej jest mniej śliski niż Golden.
Paris od Goldena nie różni się tylko skórą..
Ja napisałam: "między innymi"  🙄
Witam,
Czy ktoś miała może przyjemnosć jeździć, bądź posiada siodło WALDHAUSEN  dokładnie model MOLL LOS ANGELES EXCLUSIVE.
Czy siodła WALDHAUSEN`a są dobre?
Jestem na etapie kupna i chciałabym poznać opinię osób które miały przyjemnośc z tym siodłem.
Zdaje sobie sprawę, ze dla każdego siodło to sprawa indywidualna ale może pomożecie mi przy podjeciu decyzji
Dziękuje
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
20 listopada 2010 16:49
hej skoczki
bardzo proszę o opinie nt siodeł Butet Saumur. Przede wszystkim czy są warte swojej ceny ? Mam takie jedno przez przypadek i nie wiem czy próbować się pozbyć coby komuś lepiej służyło.
dzięki z góry
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się